Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

S_Adriano reče Dne, 11. 10. 2021 at 23:01:

Vem da to verjetno ni odgovor, ki ga iščeš, ampak moraš res absolutno nabavljat grafično zdaj? Namreč, kot si ugotovil že sam, zdaj RES ni pravi čas in vprašanje kdaj sploh bo. Zato je zdaj imo res najboljše obdržat staro kartico če deluje brezhibno, a res nujno rabiš močnejšo kartico od 290x? Namreč ta kartica je bla flagship radeon ko je prišla ven ene 7 let nazaj oz. (mislim da) 2014. Jaz imam še malenkost slabšo - 290 (brez x) in mi še vedno služi odlično za veliko večino špilov na nekih medium do high nastavitvah in 1080p. Omenil si sicer glasnost, sumim da maš reference verzijo? Vidiš to je velika napaka, ti starejši radeoni še posebno niso bli za kupovat reference zaradi glasnosti in temperatur, razen v primeru da si dal gor water block in napeljal custom liquid cooling.

 

Kakorkoli že, velika škoda da maš reference, jaz mam npr. asus direct cuii oc, ki je že precej boljša kartica s stock coolerjem, čeprav sem kasneje dejansko montiral še vodno hlajenje (niti približno ni blo nujno). Zakaj vse to pišem, če ti ne odgovarjam na primarno vprašanje? Ne vem, verjetno se hočem pohvalit da nekaj vem o teh karticah :D

 

Oz. hočem povedat samo 3 stvari

- tvoja  največja napaka je, da si kupil reference radeona leta 2014 (in nisi nardil custom cooling rešitve)

- zdaj res ni pravi čas za kupovanje nove grafične

- radeon 290x je še vedno zlo solidna kartica (v primeru spodobnega hlajenja in max fhd resolucije)

 

Glede 6600xt in za tako ceno pa ne bi vedu, namreč trenutnega kupovanja se otepam kot hudič križa. Oprosti za pametovanje, samo moj majhen (neuporaben) insight v situacijo.

 

Prva slika no-no, druga slika oh yes

radeon r9 290(x) je sicer kr kultna kartica, ob izzidu zlo konkurenčna oz. celo boljša od primerljivih geforceov. :)

 

Moj sapphire R9 290x ni referenčna karta, marveč ima troje zrakomlatov. Če bi jo kdo imel, jo dam po mn3 ceni.

Povezava do prispevka

Hej, tudi jaz sem se izogibal nakupu grafične in laufal do danes starega radeona 7950, ki pa je ravno izdihnil...

 

Na začetku leta sem kupil nov PC, s kartico pa sem imel namen počakati, da se cene vsaj malo normalizirajo. Je smiselno nabavljati nekaj solidnega, za kajvem, 500 EUR? Čeprav vprašanje če za ta denar dobim dejansko kaj solidnega ...

 

Rabim za zmeren gaming (strategije, kakšen LOL) in šiht. Imam 2x 1440p monitor. 

 

Kje drugače kupujete? Jaz sem zadnja 2 PCja pri Funtech, je pa to pač vsakih 5 let ali še več razmaka, vmes pa nič kaj.

 

Recimo kaj takega: https://www.mimovrste.com/graficne-kartice/gigabyte-geforce-gtx-1660-oc-6g-graficna-kartica-gv-n1660oc-6gd- ?

 

Hvala in Lp

Povezava do prispevka

Mislem, prej kot kupiš to zadevo, naj te opozorim, da gpu za 230e iz leta 2017 (radeon rx580), ma bolj kot ne isti performance. 

Febotu je klapa rekla, da je radeon 6600xt jajc za 400e. 
No, ta jajc je 50% boljši kot 1660 za 550e al kolkorkoli je že cena na mimovrstah. 

drgač je pa @Vodokotlič ponujal nvda 3060 oc. 

Mogoče je smiselno njega pobarat, če se uspeta kaj zment. 



 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...