Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Sam sem na EVGA strani prijavljen za grafo že slabo leto, niso do zdej še nič sporočil. Zase sem na začetku leta uspel dobit founders edition 3080 preko NBB in mailboxde. Zdej ma kolega ponovno željo po grafi ranga 3070-3080 pa ker ni ravno vešč v kupvanju prek spleta, sem mu ponudu da mu spet probam kej dobit, ker po uspešnem nakupu na začetku leta ni blo več sreče, pa sva dala to mal na pavzo.
Zaenkrat ni ratal, amazon zaloga zgine preden mi odpre stran, na NBB so mi naročilo naknadno skenslal ker sem spet probal z mailboxde, drugje pa še ni blo za neko zmerno ceno. 
 

@Vodokotlič Tako da se tudi jaz priporočam za info za evga :)

Povezava do prispevka

Mi zna kdo tole neumnost odpravit. AMDjev softver vsiljuje svoje bližnjice, ki imajo očitno višjo prioriteto kot od ostalih programov. Jih izklopim, ampak še vedno 'delujejo'. Celo ko klinčevemu grafičnemu softveru prepovem zagon ob štartu, se čudežno pojavi, ko v Photoshopu kliknem ctrl-shift-S za Save ass ...

 

image.thumb.png.a983142678bc54f88f55aca1868bece2.png

 

image.png.be2196f666a624efc0c95ac5b3a5a249.png

Povezava do prispevka

Dobra novica za trg gpujev, vsaj mislim.

 

Navedek

Tudi druga največja kriptovaluta eter je oktobra doživela visoko (skoraj 50-odstotno) rast, cena je v petek dosegla rekordnih 4.455 dolarjev. V sredo je omrežje ethereum dočakalo nadgradnjo, imenovano Altair, kar je še en pomemben korak, da dokončno zaživi omrežje ethereum 2.0, ki bo (predvidoma že naslednje leto) namesto mehanizma PoW (Proof-of-Work) temeljilo na mehanizmu PoS (Proof-of-Stake, potrdilo o deležu), kar pomeni, da bodo uporabniki potrjevali transakcije v skladu s številom kovancev, ki jih imajo v lasti. Trenutno transakcije potrjujejo rudarji, ki (tako kot na verigi bitcoin) tekmujejo, kdo bo prej rešil zahtevne matematične kriptografske enačbe, kar pa zaradi velike porabe električne energije sproža precejšnje kritike. Prehod iz modela PoW na PoS bi okoljski odtis znižal za 99 odstotkov!

 

Povezava do prispevka

Ne kaj dosti, ce ima dober cooler laufa na cca 57-60 'C. Venti na 50%.  V najslabsem primeru bodo venti za zamenjati cez nekaj let.

Treba je vedeti, da je dobicek res cca 3 eur na dan, ampak glede na to, da vseskozi pocasi raste je lahko v roku pol leta se 30 do 50% vecji dobicek.

Sicer lahko seveda tudi pade, pac riziko.

 

Na koncu pa grafo prodas kot "nic rabljeno" in "kot nova" = profit. :unsure:

 

Edit:

Je pa drugo, nekateri gonijo graficno do konca pri minanju, tam pa se definitivno pozna zivljenska doba.  Za to pa je vprasljivo kupovanje rabljenih...

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

Jaz sem svojo 3080 FE od februarja gonil na nicehashu par mesecev da sem dobil nazaj kokr sm dal zanjo, pa so ble temperature cist ok, predvidevam da z izjemo memoryja kjer nej bi bla temperatura through the roof. Od začetka poletja/vročine je pa uporabljena mostly za gaming/delo. 
Pred dvema tednoma sem za foro zagnal nicehash da prečekiram kakšno je stanje pa mi jo je po par minutah začel throttlat češ da je memory overheating over 105 degrees in je s tem hashrate razpolovil, tko da mam dost majnanja, kar sem hotu sm vn že potegnu iz nje.
Sem pa potem kupil thermal pade sam si je ne upam dat narazen da je nebi ponesreč nekak fentu :wacko:

Kar se pa tiče profitabilityja, pa nevem kaj se bo zgodilo ko bodo po eth PoS, vsi skočil na second best proof of work algoritem. Če grejo vsi potem na tist, pol profit tistga majnat naraste al pade?

Mam občutek da nau neki ogromne razlike s trgom gpujev. Mogoče bo na začetku 2022 pomagal da bo nvidia spet nove variante 30 serije nardila pa še intel bo pristopil s svojimi. Hope for the best.

Sem pa do sedaj kupil nove iz štacune samo tokratno 3080 in 1070 pred leti, ostalo pa vse rabljeno iz bolhe, pa mi je od vseh krepnila samo 5970 Kot se spomnim je rekel da je arhitekt in jo je gonil za 3D render in mi je delala kakšne 2 leti če se prav spomnim.

uredilo bitje Noosh
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...