Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

TrippinBalls reče Dne, 13. 12. 2021 at 10:28:

 

Samo čakam, da za take kot si ti nekdo uvede GPU subscription, da "boste brez skrbi za xy € na mesec". :rofl:

 

Ziher zdaj že nekdo dela na tem in prihaja, ker je danes vsem v verigi jasno, da ljudje dejansko so tako fuknjeni, da bi preplačevali grafične (zakaj pa ne tudi v obliki subscriptiona).

Ne vem kaj ti govoriš fant. Ampak kdorkoli je mene poslušal zadnjih par let bi sedaj imel dobro grafično kartico v svojem kompu in igral igre.

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 urami:

Bom preštudiral, kaj bo najboljše. Odvisno je tudi od samih kompov, ki jih imam trenutno.
Namreč:
Na i5 nima smisla vtikati neke 3000 karte. Zato tam ostajam na 1070. Ali?
Ryzen 7 ima 2060. To se mi zdi zaenkrat OK. Ali?
Ryzen 5 ima 1650. Gre skozi, ker ni primarno namenjen za neko konkretno igranje.
Threadripper pa ima 1080ti (ampak tam ne igramo iger), ker je delovni komp.

 

i5 je lahko 2600k ali 11600k, isto Ryzen 7, je lahko R7 1700 ali R7 5800x. 

Potem je tukaj odvisno še od mnogih drugih spremenljivk, kot katere igre igraš, kakšen je monitor itd...

Povezava do prispevka
atomic reče pred 10 urami:

Ne vem kaj ti govoriš fant. Ampak kdorkoli je mene poslušal zadnjih par let bi sedaj imel dobro grafično kartico v svojem kompu in igral igre.

 

Dobro, kdor je tebe poslušal bi tut kupil 400€ PC ko je PS4 prišel vn in ga fuknu v smeti 3 leta kasneje. To da si napovedoval in imel srečo je že fajn, sam za hvalit se pa ni :D

Povezava do prispevka
Arey reče pred 22 minutami:

Dobro, kdor je tebe poslušal bi tut kupil 400€ PC ko je PS4 prišel vn in ga fuknu v smeti 3 leta kasneje. To da si napovedoval in imel srečo je že fajn, sam za hvalit se pa ni :D

Ok niti ni bila poanta 400€ kompa, kot nasvet za nakup, ampak zgolj benchmark, da je bil ps4 podhranjen.

Tko da tudi tukaj ni poanta, da bi se ven metal. Le hočem povedat, da kdor želi komp naj ne čaka ampak naj vrže 1000€ za rtx 3070.

 

Sta pa obe izjavi kontroverzni, ampak resnični, ker bi komp še danes delal :)

Povezava do prispevka

V Mlacomu je EVGA GeForce RTX 3070 FTW3 Ultra Gaming - 1.681,03 EUR. Za 1000 EUR ima Mindfactory neko dual fan KFA2 kočlersko varjanto, pa se morš z mailboxi zafrkavat in še zdaj ne vem kaj se zgodi v primeru reklamacije..Res žalostni časi. Sestavljam računalnik in mečem v košarico komponente, kjer skoraj da ne delam kompromisov, pa pridem do cca 1500 EUR za vse razen grafične. Pol pa dodam še grafično in je znesek čez 3k, pa me kar mine. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 18 urami:

Bom preštudiral, kaj bo najboljše. Odvisno je tudi od samih kompov, ki jih imam trenutno.
Namreč:
Na i5 nima smisla vtikati neke 3000 karte. Zato tam ostajam na 1070. Ali?
Ryzen 7 ima 2060. To se mi zdi zaenkrat OK. Ali?
Ryzen 5 ima 1650. Gre skozi, ker ni primarno namenjen za neko konkretno igranje.
Threadripper pa ima 1080ti (ampak tam ne igramo iger), ker je delovni komp.

 

Jaz bi na threadripperja dal 1070 in prodal 1080TI na tvojem mestu (razen ce specificno rabis za kak render ali podobno). Ce ne rabis kartic jih sedajle prodas za dobro ceno.

Kako mocne pa rabis pa moras sam vedeti.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 4 urami:

Par alert je slovenec ki ima kr sofisticated “skeniranje” raznih amazonov etc in na discordu/twitterju objavlja ko najdemallsno zalogo. Google it. 

 

RecursiveGecko je Slovenec? Si prepričan? Potem je ziher tisti tip, ki trola na slo tech v temi o ampere karticah. :lol: Na discordu so še Nvidia Stock Alerts, CtrlAltStock.com in StockRadar. Partalert je drugače z alerti tudi na twitterju.

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka

škoda, da nisem prej vedel. Sem preko Partalerta dobil TUF 3070 non LHR, Suprim X 3080 non LHR in PS5. Potem sem v zahvalo 20 evrov nakazal zdravnikom brez meja, kar je Gecko  predlagal "srečnežem". So pa nekateri pred pol leta vsak mesec po nekaj kartic nabrali, zahvaljujoč Partalertu.

EDIT

mislim, verjetno jih še nabirajo, samo jaz več ne zgubljam ur gor.

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 7 urami:

V Mlacomu je EVGA GeForce RTX 3070 FTW3 Ultra Gaming - 1.681,03 EUR. Za 1000 EUR ima Mindfactory neko dual fan KFA2 kočlersko varjanto, pa se morš z mailboxi zafrkavat in še zdaj ne vem kaj se zgodi v primeru reklamacije..Res žalostni časi. Sestavljam računalnik in mečem v košarico komponente, kjer skoraj da ne delam kompromisov, pa pridem do cca 1500 EUR za vse razen grafične. Pol pa dodam še grafično in je znesek čez 3k, pa me kar mine. 

KFA2 so zlata vredne grafe. Al pa mam js srečo (in nesrečo z raznimi EVGAji ipd, k po 2eh mescih crknjene ventilatorje menjam (se ne splača čakat servisa)).

Povezava do prispevka

Ker je bilo za normalno ceno praktično nemogoče kupit GPU sem na https://www.csl-computer.com/ kolegu poklikal komponente in je nakoncu za 2k evrov nanesel PC z 6900xt, r5 3600, 16GB,... velik boljs ponudba kot karkol najdeno v slo.

Dodal je se 20 eur za postnino, posiljajo pa tudi direkt v Slo. Prislo v dveh tednih, laufa vse super. GPU je pa od XFX,  ker je bila izbrana najcenejsa varianta 6900xt in zgleda dobis kar imajo na zalogi.

 

Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 13. 12. 2021 at 14:05:

Stanje prespektive se je nanašalo na to, da si predstavljam da ni malo ljudi ki jim ni konec sveta odštet 2k za grafično, in da kljub temu da so highest end grafične kartice vedno ble drage se je dalo za enak dnar sestavit že kar cel spodoben PC. Ja, trenutno so cene res višje kot sicer ampak mislim da se še vedno da sestavit gaming PC ki bo lepo poganjal AAA igre. Mogoče res ne 4k12hz ampak igrat se bo pa dalo. 

Da res zvozim konico domov naj še enkrat napišem da PC gaming ni samo 3090 in zadnji i9. In ja, tudi 3060 je dražja kot bi morala realno bit sodeč po cenah prejšnjih let ampak to ni zato ker si je nvidia zmislila višje cene ampak zaradi supply problemov in delno verjetno tudi kripta (nimam pojma kok so 3060 mining kartice in me tut ne zanima tbh).

Tut morte neki vedt. Trenutno je Slovenija še vedno zelo nizko pod povprečjem razvitih držav. Neki švicarski gastarbajter ma trikratnik vaše plače, gpu je pa po možnosti še mal cenejši tam. Tko da smo bolj v unem Bolgari ne morjo si privoščit Geforce Now. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...