Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Arey reče pred 5 minutami:

Propad nekoč uspešnega gasarbajtarja se odvija pred nami. Cautonary tale @Kočevcu da gre hitro po en 3080 preden še njega doleti kaj tako sramotnega.

 

Model, js mam od kompov samo laptop iz ?2017?, k ga 5x na leto przgem 😄 ps5 in telefon, toj to. Tnx za heads up drugace, pa tudi nisem spacek, da bi se mogu hvalit na mn3 z nepremicninami svojih starsev in sorodnikov  kot Von Incel 😄 

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 14 minutami:

Dovolj vem, da IT varuh vložnin joka v dlani od rok, ker si ne more privosciti 3080 ali 3090, kot se je hvalil

 

potem ocitno ves vec kot jaz .

 

Kontekst geforce now je pac tak da si lastim streznike za hostanje taksnih tehnologij pa mi z DDA niti slucajno ni uspelo tako dobrega razultata ko ga nudi nvidija, Tako da mi je kompleksnost problema jasen in temu veselje s tem igrati. Povem le da tehnologija deluje dobro in ima moj zegen ce kdo zeli probat. Sklep tule je itak da sem obubozal.

 

 ste to temo ocitno spremenili v vrtec, fak sem zacel ze Rejzorja pogresat 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 24 minutami:

Več ljudi, ki adopta te tehnologije, bolj bojo "poneumili" igre, saj bodo te delane tako, da boš input lag težje opazil. En primer tega je zuakasnjeno premikanje, ki je bolj cancer kot kaj drugega.

 

Ne razumem argumenta. Esport je le mala frakcija gemerjev poleg tega igre niso delane za cloud ampak je ravno obratno.

Ne poznam Stradije in XCloud ampak tule gre za hostanje VMja kjer ti dodelijo 3080 in Threadriperja, v ozadju so pa launcheriji ala Steam in Epic. Igro si moras torej kupiti in patchat. Kar skupaj ce pomislim sploh ni tako poceni storitev 100 evrov za 6 mesecev, pa ajd 200 za Shield da igras na 4k hdr pa igra, za kaksnega maksija predrago...

Input lag niti ni drasticen ne bom pa tule sodil ker streljacin zelo malo igram

 

Ob trenutnih cenah tehnologije tule jaz kar vidim prihodnost. Bom pozneje probal narediti se kaksen test res pa je da je subjektivno ker so strezniki v Avstriji

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Prihodnost že vidiš, ampak ne dobro za določene igre. Ista fora je zakaj dosti iger trpi na igralnosti, ker se morejo prilagajati konzolam. Zdaj se bodo morali še input laggu prilagajat, ki je v nekaterih državah kar visok. Ti maš pač srečo, da živiš poleg serverja.

Čedalje več iger bo ali turn based (kot ekstremen primer) oziroma takšnih kjer input lag ne bo tako pomemben in se celotna igralnost podredi temu.

 

 

Povezava do prispevka

Ker konzole danes nimajo pc komponent in ste knjiznice ? al je samo gamepad problem, ki ga sam tudi uporabljam na pcju ?

 

Danes se vec ali manj vse igre razvijajo za konzolo first nato pa portajo na pc, Razen v redkih izjemah ki spektakularno klecnejo (Cyberpunk)

 

Navedek

Čedalje več iger bo ali turn based (kot ekstremen primer) oziroma takšnih kjer input lag ne bo tako pomemben in se celotna igralnost podredi temu.

 

Takole te bom vprasal koliko iger za povprecnega gamerja je tule relavantnih. Resno vprasujem ker ne igram taksnih iger vecinoma le rpgje al pa kaksen world of warships. Ajd imam Destiny 2 nalozen samo se ga nisem probal 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Tako kot je maxi napisal. Težnja je da igre morajo ustrezati skupnemu imenovalcu, ker s tem zajamejo naveč različnih naprav. Potem so mehanike downgradane za določene igre zaradi tega. Perfekten primer tega je Titanfall 1, kjer se tega niso šli in izdali igro narejeno za mouse + keyboard.

 

No kje je zdaj ta franšiza? :(

 

 

Zdaj pa pride počasi zraven še ena zahteva, da se lag more čim manj opazit. Torej bodo igre kjer so potrebni hipni odzivi in prikazane jasne animacije od prvega inputa dalje porinjene še bolj na backseat.

 

 

Ne me narobe zastopit, da kako apokalipso napovedujem, ampak trend pa gre v to smer. Za lažjo ilustracijo se poskušam posluževati ekstremnih primerov, ki niso nujno odraz mojega resničnega mnenja.

 

 

Razlog da toliko uporabljamo gamepad na PCju je ravno v tem, da so igre prilagojene nanj. Za nekatere igre je to super (razni platformerji), za nekatere ostale pač ne in pol končas s skropucalom.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Titanfall 1 je bla kr povprecna igrica, dvojkanje bla dost boljsa (imo sicer). In, pazi zdej ta udarec, tudi na konzolah je bla. 
Konzolam lahko ocitas aimbot. Jz sicer mislim da to ni nic groznega pa dobro, to izklopit na pcju je simple. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 urama:

Titanfall 1 je bla kr povprecna igrica, dvojkanje bla dost boljsa (imo sicer). In, pazi zdej ta udarec, tudi na konzolah je bla. 
Konzolam lahko ocitas aimbot. Jz sicer mislim da to ni nic groznega pa dobro, to izklopit na pcju je simple. 

konzole nimajo aim bota, ampak aim assistance, ko si blizu hitboxa se merek upočasni (sticky aim bi bil najboljši izraz), verjetno je tudi hitbox večji

 

na pcju lahko to izklopiš, samo gameplay in game design je še vedno optimiziran za joypad in konzole (manjši FOV, počasnejši tempo)

 

daj primerjaj hitrost na quake 3 ali UT 3 in ga primerjaj s sodobnimi MP fpsji, sploh ni primerjave

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

konzole nimajo aim bota, ampak aim assistance, ko si blizu hitboxa se merek upočasni (sticky aim bi bil najboljši izraz), verjetno je tudi hitbox večji

 

na pcju lahko to izklopiš, samo gameplay in game design je še vedno optimiziran za joypad in konzole (manjši FOV, počasnejši tempo)

 

daj primerjaj hitrost na quake 3 ali UT 3 in ga primerjaj s sodobnimi MP fpsji, sploh ni primerjave

 

SP na PS5 in pad:

MP na xbox pad:

 

 

maksi ni problem v konzolah, padih  in igricah, ampak da si ti slab in da nove igrice nis vidu od kdaj, 2012?

Povezava do prispevka
maksi reče pred 2 minutama:

Lag je odvisen od bližine serverja, you can't beat laws of physics.

Jest mam pri cs:go 5ms pinga. Zdej kje so severji ne vem, me pa veliko folka sprašuje kako imam lahko tako nizek ping.

Mi je pa kolega, k je strokovnjak za omrežja rekel, da je to zato, ker imam kao direkten vod na optiki. Da ponavadi imajo ljudje na optiki gpon neki neki...

Povezava do prispevka

Če je 5ms, potem je server nekje v Sloveniji. Iz Nemčije (kjer je verjetno GF Now strežnik) bo verjetno nekje 20-25 ms. Samo v SLO boš imel bolj direkten routing, medtem ko v Nemčijo je lahko bolj nepredvidljiv, podnevi boš imel manj prijetno izkušnjo, ker je dosti več internetnega prometa in bodo paketki imeli različen routing(skozi Avstrijo, Švico,...). Če si v Nemčiji, je tega dosti manj, ker ima manj hopov (preskoke med routing strežniki, tudi če je fizična razdalja podobna).

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
atomic reče pred 19 minutami:

Jest mam pri cs:go 5ms pinga. Zdej kje so severji ne vem, me pa veliko folka sprašuje kako imam lahko tako nizek ping.

Mi je pa kolega, k je strokovnjak za omrežja rekel, da je to zato, ker imam kao direkten vod na optiki. Da ponavadi imajo ljudje na optiki gpon neki neki...

 

gpon pa ftth je načeloma enak ping, vsaj na telekomu. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...