Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Eh, RDNA2 in Ampere se ne bo kupoval po dobrih cenah. Zdaj je upam da že vsakemu jasno, da je boljše za pol leta stisnit zob in se rajši pustit nategnit pri naslednji generaciji, kot pa pri tej.

Ali pa navsezadnje počakat na intel, če bojo res rabli do Q2 da spravijo stvari na trg. V Q3 se pričakuje nove generacije ostalih in intel bo mogu bit blaaazno agresivno postavljen cenovno, ker z novo generacijo bodo sicer nekompetitivni (najbrž) povsod, razen pri ceni (tukaj majo kontrolo, drugje ne). Vsaj špekulira se tako, da bodo cene morale bit blazno agresivne, ker tako mečkajo.

Povezava do prispevka

pa dobro, kdo bo šou novo temo odpirat za hardware deale? notr bo točno en post.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-KFA2-GeForce-RTX-3070-Ti--1-Click-OC--Aktiv-PCIe-4-0-x16-_1417245.html

Tole je pomoje prvič po zlo dolgem času, da je cena manj kot 50% over msrp (če upoštevamo da je msrp 3070ti 600€). povečini se zaenkrat še vedno vse giblje okrog 75-100% over msrp. long way to go, glede na to kako fucked je vse skupaj.

Povezava do prispevka

Svojo staro Evga 3080 sem prodal za 1800€ v 5 minutah na Bolhi. Klical me je 8 ljudi. Šele ko sem jo prodal, mi je kapnl zakaj je šla tko hitro in zakaj so mi nekateri rekli, da bi jo lahko za preko 2 jurja prodal. Ker ni mela hashrate limiterja ... <_< No, sem pa za identičen dnar na ebayu nabavu novo Founder's 3080 Ti. Glede na to, da sem tisto 3080 dobil za 800€ skoraj dve leti nazaj je še zmeri plus 

51889064614_a864ff8df7_z.jpg

51887768157_aec396630f_z.jpg

uredilo bitje Sharky
  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 5 minutami:

To je pa res najbolj glup upgrade, k sm ga kdaj vidu :D A je founder's sploh hitrejša

 

Iz 3080 sem šel na 3080 Ti

Ni drastičen upgrade, se pa vsekakor pozna na FPS-jih. Sej pravim, v to sem šel, ker sem v bistvu brezplačno nadgradnjo naredil, pa ker mi je bla tista EVGA 3080 grda ko smrt. Pa vedno sem hotu met founders, ker zgleda noro.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 41 minutami:

3080Ti je nekje 6% hitrejša od 3080.

Točno toliko so ponavadi dobre kartice hitrejše od founder's edition.

Tko da ne vem če se kj pozna pri fpsjih. 

Če je pa to zaradi izgleda je pa drugo.

 

To pa ne bo držalo, Founders je povsem enako zmogljiva kot druge. Imajo pa tud najboljše čipe, logično. Asus ROG 3080 Ti je cca 2% hitrejša, ker je pač navita. Founders komot naviješ na tolk, sploh tanove, ki imajo zlo dober hladilnik. In ja, se kr pozna na FPS-jih proti 3080. Kot je reku maksi, ima tudi 2GB več rama.

uredilo bitje Sharky
Povezava do prispevka

FE so vedno imele kvalitetno hlajenje (ne sicer kot top end serije, kot asus strix), pa še kot standard za aftermarket hladilnike.

  

Sharky reče pred 2 minutama:

To je veljalo 10 let nazaj. Nove imajo zelo dobr zasnovano hlajenje, boljše od low budget modelov.

10 let nazaj ni bilo FE

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 3 minutami:

FE so vedno imele kvalitetno hlajenje (ne sicer kot top end serije, kot asus strix), pa še kot standard za aftermarket hladilnike.

 

  

10 let nazaj ni bilo FE

ajde, 6 let :D  Kokr se spomnem, so precej kurcal tiste začetne hladilnike

Povezava do prispevka

Tedaj so imele vrednost zaradi aftermarket hladilnih rešitev, če si hotel npr. vodno hlajenje, si rabil FE.

 

Šele s Turingom so postale FE serije zaželene.

 

  

tomazek reče pred 7 minutami:

Aha, potem sem imel napačno informacijo. Ker ko sem kupoval 2080 Super, sem tudi sam želel founder's edition in so mi rekli, da raje ne, ker se bolj greje (da je ta blower style brezvezen).

 

2080S FE je dual fan (kot vse FE grafe pri Turingu afaik)

 

title.jpg

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Sharky reče pred 10 minutami:

 

To pa ne bo držalo, Founders je povsem enako zmogljiva kot druge. Imajo pa tud najboljše čipe, logično. Asus ROG 3080 Ti je cca 2% hitrejša, ker je pač navita. Founders komot naviješ na tolk, sploh tanove, ki imajo zlo dober hladilnik. In ja, se kr pozna na FPS-jih proti 3080. Kot je reku maksi, ima tudi 2GB več rama.

Seveda drži. Founders edition 3080ti imajo 1665 boost. Maš pa MSI in Asus kartice, ki imajo več kot 200mhz več... Praktično vse imajo boljše hlajenje od founders edition. Founders so najbolj vroče.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...