Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Je kdo iz okolice KR ali LJ pripravljen narest kratek servis in zamenjate thermal pade na 5700XT gigabyte OC?

Termalno pasto sem že zamenjal pred 3 meseci, ampak imam probleme z memory tempom...za kvalitenten servis sem pripravljen plačati.

Sej bi lahko zrihtal sam, ampak nebi naročal 3 različne debeline padov, če ima nekdo že izkušnje in pade na zalogi=)

Povezava do prispevka
maksi reče Dne, 23. 1. 2022 at 16:30:

V primeru da mining povpraševanje izgine, bodo potem izdali novo generacijo, ki bo baje dosti hitrejša (5nm), in bodo tako cash flow zaradi zasičenosti trga ne bo problem.

 

AMD tudi verjetno noče biti preveč izpostavljen mining povpraševanju, ker so 2015 ostali z ogromno zalog 290k, ki jih nikakor niso mogli prodati in so jih na koncu odpisali.

tudi nvidia, če se prav spomnim. https://www.extremetech.com/gaming/280800-nvidia-stock-plummets-on-high-inventory-fears

najbrž bo sedaj isto.

 

če bodo izdali novo generacijo, bodo pa še to pokupili minerji...

Povezava do prispevka

ah, to je unicorn najbrž. že 3090ti jih ne rata lansirat, ker je taka polomija kar se porabe tiče. naopovedana je bla za like what, januar ali februar? pa še vse reference nanjo so odstranili iz nvidia.com.

 

teh 850W so bučke, imo.

 

vsa ta norija pa zato, ker je 6950 xt pričakovan, da bo prevzel performance crown.

Povezava do prispevka

Pri tej grafi se lahko vprašam kaj so sploh razmišljali.

 

- 4gb (ajd lahko rečejo da zaradi minerjev)

- gpu dela občutno slabše na pci-ex 3 kot na 4 (wtf)

- brez video encoderja (wtf???, tale feature so imeli gpu pred desetimi leti)

- počasnejša kot 250€ gpuji pred 5-6 leti

 

tolk se trudijo narediti AMD kot nek premium brand name in potem daje ven take smeti, go figure

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Navedek

The problem here is that an x4 PCIe 3.0 connection is only equivalent to an x16 PCIe 1.0 connection and PCIe 1.0 was new 19 years ago. Single GPU bandwidth requirements have grown slowly over the years, but they have grown. An x4 PCIe 3.0 connection is clearly not enough to keep the card fed, partly due to the small VRAM buffer.

da so prišparali par dolarjev so še bolj pohabili že itak beden gpu

Povezava do prispevka
GadusM reče pred 1 uro:

Pozdravljeni,

Katero grafično bi priporočali za igranje half life alyx? Imam i7-3770 cpu 8gb ram.

Ne rabi neki oh in sploh. Vazno da lavfa na 60 fps na high nastavitvah.

nekaj na nivoju 570/580/1060/1660 bi moralo biti dovolj, VR igre so ponavadi manj zahtevne

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Ne splača se sedaj kupit rabljenih, ker jih ne boš dobil kaj dosti ceneje kot nove, ker so te slabše za mining. Pa garancije nimaš.

 

Pri rabljenih je pač loterija, ker ne veš kaj je počel njen prejšnji lastnik, lahko ti crkne jutri ali pa še zdrži leta.

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 12 urami:

zdaj sem že kliknil :( 

me je cena pritegnila, zdaj pa gledam youtube gameplay, pa zna biti trenutna nvidia T1000, ki sploh ni za igre boljša,

mogoče bom dal rx 6500 xt čez par tednov v oglas z očiščenim dovodom in časom na moji strani

 

a pa maš pcie4 plato, al bo performance 6500XT na pcie3 only plati ŠE VEČJE smeti?

 

pri ternutnih cenah je 3070ti pri ~850€ in "samo" cca. 40% over MSRP še najbolši P/P "deal".

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 18 minutami:

 

a pa maš pcie4 plato, al bo performance 6500XT na pcie3 only plati ŠE VEČJE smeti?

 

pri ternutnih cenah je 3070ti pri ~850€ in "samo" cca. 40% over MSRP še najbolši P/P "deal".

sem ze kupil z690, ki ima 4.0, 

potem sem storniral naročilo za grafiko, čeprav za 209e se mi je res zdela best buy, dokler nisem odkril kako oskubljena je, pa tisti enkoderji so res deal breaker, ker potem je za par krat letno kak video sestavljat in pretvarjat v bolj stisnjen format neuporabna, na spisku supported grafik za recimo adobe premiere je ni, pa baje ne moreš snemati zaslona s to 6500xt, a so resni, vglavnem, bom xbox one x imel za igrice še naprej,

ker tega se pomoje ne grem, trenutna quadro t1000 bo morala zadostiti mojim PC potrebam

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...