Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

EVGA naj bi imela na stotine dolarjev izgube s prodajo 3090 in 3080 serij (pri trenutnih cenah od 700 do 1100 usd). Me zanima ce jim NVIDIA tako drago prodaja chipe ali so same plate drage ? Predvidevam da NVIDIA zlatarsko prodaja chipe sicer.

 

Upam da se jim upre se kaksen proizvajalec.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

Hello,

 

A mi lahko nekdo razloži zakaj je RTX 3080 Ti samo približno 1x hitrejši od RTX 3060?

 

Recimo, če se gleda spodnje podatke je praktično vse x3, razen števila tranzistorjev, ki je res x2?

slika.thumb.png.52285b5329ad86eed8bbcfef5594196b.png

 

https://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_30_series

 

Še link, ker glupo re-size-a text.

 

 

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
maksi reče pred 35 minutami:

Ker perfomance scaling pri grafiki ni linearen glede na število jeder, dosti bolj je pri frekvenci.

 

Je pa zato super za mining, kjer tega problema ni.

 

Sm si vedno mislil, da se da iz cores x frequency dokaj enostavno računat performance (znotraj iste družine GPUjev).

Ampak glede na to, da z RTX40 predvsem višajo frekvence in ne število jeder, bo performance v igrah res za cca. 40-50 % boostnjen (če gledam RTX3080 recimo).

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 19 minutami:

Upam, da se zavedajo, da 2 times faster pomeni 300 % hitrosti 3090 Ti.:rolleyes:

Sem pogledal kaj so govorili za 3080 reveal:

 

Twice the performer as 2080. Pogledam benchmark : 50 % faster.

 

Sklepam, da je enako tule in je pohitritev 4080 napram 3080 Ti (isti price segment) res cca. do 50 %.

 

Razen če so res mislili 2 times faster (kar pa dvomim).

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...