Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

TrippinBalls reče pred 7 minutami:

kje vidiš ti 4070ti za 700€?

 

Sektor 13 reče pred 4 minutami:

Folk vidi ceno 799 eur avtomatsko misli da je 700 eur. Marketinski trik ze 50 let.

 

V mojem kompu. 
 

Opis ni na voljo

 

 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D

Mogoče sem imel samo srečo z nakupom, al neki.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 1 uro:

ali pa mu jo je nekdo v šoku dal za dobro ceno, po tem ko jo je iz škatle vzel in skoraj okol padel zaradi try hard blinga na karti :P

 

za to verzijo 4sho tud jaz ne bi plačal več kot 700 :D

 

ja, kdor je skrbel za design tega shita bi mogu bit odpuščen na licu mesta. Kartica je za bruhat. Ampak dela pa.

 

 

edit:

kaj je to, pizda ...

image.thumb.png.77fd23e21ac566aa80e86872b10209eb.png

Povezava do prispevka

ma sej vem, da izgled nima veze s performansom, ampak vseeno. Če že grejo delat nek design, kdo za kurca je to delal. Pač zakaj, rly?

 

In ja, ko jo pališ, se seveda sveti ko novoletna jelka. 

A prou nemogoče je danes dobit neki kar ni jeben RGB (ja, sej lahko sklopeš, ampak fuck you vseeno).

 

Za 2k resolucijo @ 144hz je pa super kartica. Rama je dost. Performance je solid. 

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 1 minuto:

Ma ne, bolj fora da nvidia spara, medtem ko amd lepo siplje, pa imo na daljsi rok si "safe" z več rama

 

Drugače pa da bi prou kje mi zmanjkalo pa ne (isto 2k monitor) 

Verjetno že vejo zakaj. Za AI rabiš. Stable diffusion pa to potrebuje veliko RAM-a. 16 ali še bolje 32. Med tem ko je AMD itak popušil tako da vseeno kaj daje notri je second rate kartica kar se tiče teh zadev.

Povezava do prispevka

Ram konfiguracija je odvisna od pasovne širine pomnilnike, za 16gb bi rabila 256-bitno širino, bi bilo preblizu 4080 (ali pa 128-bitno, potem pa bila prepočasna za 4K ali 1440p/144hz, baje bo tole 4070 konfiguracija).

 

Zato ima 3060 12gb(192-bitno vodilo), 3060Ti in 3070 pa 8gb(256-bitno vodilo).

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 17 urami:

Intel GPU projekt kenslan, no moar GPUs? :D

 

https://piped.kavin.rocks/watch?v=HzV1RS5Oc6I

a ni pri intelu praktično vse propadlo, kar niso bili cpuji? pa chipseti, sam to je sedaj itak večinoma vse na cpuju (za northbridge).

a še delajo SSD alpa vsaj Optane? @Vodokotlič (btw, a je optane res tako revolucionaren produkt, kot se ga je hypalo?)

Povezava do prispevka
bainit reče pred 6 urami:

a ni pri intelu praktično vse propadlo, kar niso bili cpuji? pa chipseti, sam to je sedaj itak večinoma vse na cpuju (za northbridge).

a še delajo SSD alpa vsaj Optane? @Vodokotlič (btw, a je optane res tako revolucionaren produkt, kot se ga je hypalo?)

 

Ni bilo nekega zanimanja za Optane. Vsaj ne pri nas. So raje več rama vgradili v mašino. Pa slednji tudi lahko ima ali baterijo ali v obliki persistent memory DIMM. Pa zdaj so NVMeji precej hitri in cenejši za večina.

uredilo bitje Vodokotlič
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...