Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

maksi reče Dne, 16. 1. 2021 at 15:13:

Hočem povedati, da tudi ob zadnjem mining boomu cene nikoli niso prišle na prejšnjo raven.

Kako to misliš? Po koncu mining booma so bile gtx 1070 na bolhi že za 160€

RTX 2070 si imel že za  400€.

 

Sam teb je ful težko dopovedat, da RTX ni GTX. 

Ne samo da ne RTX 2060 dosti hitrejša od GTX 1070. Ko pride do igre, ki podpira DLSS se dobesedno poščije nanjo.

 

 

Povezava do prispevka

Cca 40 novejših iger podpira DLSS 2.0 ali več.

Igre kot so Fortnite, Death Stranding, Cyberpunk 2077, Call of duty black ops, F1 2020, Control, Hitman 2,  PUBG, Watchdogs...

 

 

Maksi peščica iger.

 

Skratka karkoli bi kupil pol leta nazaj bi danes lahko prodal za 2x ceno. Karkoli bi kupil 3 leta nazaj bi danes prodal za isto ceno, kot si takrat dal.

Ne ti še zmeraj nabijaš kako se nič ne splača in samo čakat...

Povezava do prispevka
atomic reče pred 7 minutami:

Skratka karkoli bi kupil pol leta nazaj bi danes lahko prodal za 2x ceno. Karkoli bi kupil 3 leta nazaj bi danes prodal za isto ceno, kot si takrat dal.

o glej ga Nostradamusa, ki je predvidel korono in nov mining balon v letu 2020/21

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

 

bainit reče pred 3 urami:

a lahko daš tldr;

a zaradi dolžine kablov in timing issues?

Kakor sem razumel Hardware Canacks video je težava v materialu kovine, ki se uporablja pri zdajšnjih raiser kablih. Bojša kvaliteta kovine mora biti za višjo propustnost frekvenc delovanja vodila. Novi raiserji bodo morali imet nalepko, da so pci4.0 compatible, drugače so pci3.0 compatible.

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka

Je imel/ima kdo težave z inštaliranjem driverjev na Nvidia grafični kartici RTX 3000 serije? Jaz sem kupil nov računalnik z inštaliranimi Windowsi in driverji. Vse je delalo OK, gledal Youtube 4K posnetke, zagnal RDR2 na Ultra, delalo gladko. Potem probam Cyberpunk, v meniju se je računalnik resetiral, ko sem prišel znova v Windowse ni bilo več ikone za nvidiine driverje. Preklopilo je na integrirane driverje. Na zaslonu so se pojavile zelene  premične vodoravne črte. Ko sem zbrisal driverje z DDUjem in zagnal računalnik v varnem načinu včasih izginejo, včasih ne. Probal sem inštalirati vsaj 7 različnih driverjev, kar je možno samo v varnem načinu. V navadnem se jih ne da.  Nekje na 20% se pojavi črni zaslon, zelene pike in zamrne. Navaden zagon ni mogoč. Samo varen način. Tudi Bios sem updateal. Windowse... nič ne pomaga. Dokler ne zbrišem driverjev. 

Zanič grafična?  RTX Gigabyte 3060ti gaming oc 8gb, amd ryzen 5 3600, asus b450m-k II, 16gb rama 

 

uredilo bitje Hajvan
Povezava do prispevka

Sem jo že dal ven in ponovno v režo. Računalnik je drugače nov, delal je kakšno uro. Očitno je res Cyberpunk kriv. 🙂 Drugače pa je računalnik kupljen v Nemčiji in so mi napisali, da mi pošljejo novo. Kolikor sem bral, ima veliko ljudi podobne težave s 3000 serijo. Upam, da bo nova grafična rešila težave. Napajalnik je sicer 750w, ne ravno najboljši, a vseeno to ne bi smela biti težava. 

 

Je normalno, da procesor doseže okoli 70°C v Biosu?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...