Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Začni igrat igračke pri, katerih je 60 fps dovolj in imaš dovolj srednjo grafiko. Jaz sem čist happy s tem kar imam :D

 

Če pa si, profesionalec in nujno rabiš 240 fps v 4K, potem pa je tudi 2k drobiž. 

 

Jaz bi tudi rad vozil Brabusa G... Ampak ga pač ne in se zadovoljnim z nečim kar si lahko privoščim. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
maksi reče pred 3 urami:

Se mi zdi, da bo MSRP RTX 4000 in RDNA 3 high-end graf nekje 3k,  če bo šlo tako naprej :D

 

Samo potem to več niso gaming gpuji, ampak drage igračke za bogate.

 

Jaz se spomnim, da v začetku 90ih si nismo mogli privoščiti komp v družini. Kaj je danes je še dobro. Je pa edge res šel v eno skrajnost v ceni. Zgleda je še ogromno bogatih.

Povezava do prispevka

Probleme imao samo maksi, ki že 15 let čaka na nakup... To sem rekel, malo več, kot leto nazaj.

atomic reče Dne, 23. 10. 2020 at 15:55:

Čakamo lahko itak vedno lahko čakamo.

Najboljši čas za nakup računalnika je vedno ta moment... Lahko počakamo za Ryzna, pa potem lahko spet čakamo za intla, pa ko pride intel lahko spet čakamo ryzna itd...

 

Zdej me verjetno pol foruma gleda kaj govorim, ampak Intel nima v navadi spuščati cene svojim procesorjem NEVER, ampak to je v zadnje pol leta storil, res potiho in čisto solidna alternativa in kdor danes kupuje budget gaming komp je i5 10400 najboljša izbira, kdor pa high end pa 10700k pa se lahko folk na trepalnice postav.

 

Korona je po celem svetu, lockdown, deprasto obdobje in vreme, še RDR 2 so skrekali  :) In kdor kupuje komp naj ga kupi danes, kaj ta ščepec preplačila grafične kartice, pa bodisi kupil rtx 3080 od vojnega profiterja ali preplačal currenent gen je 0 v primerjavi, da bi moral čakati po novem letu, ko bodo zaloge... Če je človek mislil dati 900€ za rtx 3080, potem naj kupi pri nas na bolhi za 1000€ in mirno, kaj boš zdej čakal...

 

Kdor je kupil v zadnjih petih letih grafično je tudi njegova precej več vredna. Ne vem, če imaš gtx 1070 je danes vredna 400€. Prodaš in kupiš novo...

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
Nyrix reče pred 55 minutami:

OK, jaz imam ravno 1070. In če jo prodam, kaj lahko kupim za 400 €,  1660, 1660 super ki je pomožnosti še dražja, ima 6GB Ram vs 8GB pri 1070? Pa še malenkost počasnejša je.

Narobe sva se razumela. ZA 400€ ne dobiš nič, ampak ob doplačilu, ki je zaradi vrednosti tvoje grafične kartice skoraj isto, kot da bi bili v normalnih časih.

Najmanj, kar doplačaš je 140€ za RTX 2060.

Men bi bilo že 140 € vredno, samo za to, da imam čisto novo grafično kartico, da zmanjšam riziko crkota in pa garancijo. Ampak rtx je 2060 je tudi 20% hitrejša in v igrah, ki podpirajo DLSS je pa še bolj insane boost.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 46 minutami:

Men bi bilo že 140 € vredno, samo za to, da imam čisto novo grafično kartico, da zmanjšam riziko crkota in pa garancijo.

 

Samo čakam, da za take kot si ti nekdo uvede GPU subscription, da "boste brez skrbi za xy € na mesec". :rofl:

 

Ziher zdaj že nekdo dela na tem in prihaja, ker je danes vsem v verigi jasno, da ljudje dejansko so tako fuknjeni, da bi preplačevali grafične (zakaj pa ne tudi v obliki subscriptiona).

Povezava do prispevka
Arey reče pred 16 urami:

Vse je stvar perspektive, na konc dneva tut 1.5k za 3090 predstavlja tok kot se je dajalo za zelo dober PC nekaj let nazaj. Ce hoces 4k z nekimi decent fpsji bos pas moral skesirat to je dejstvo, za 1080p pa ne rabis ravno veliko kesa pa ni kot da je slaba izkusnja. 

Ma ni cist stvar perspektive, ker so cene GPUjev iz zelo specificnih razlogov 2x visje, ne gre za neko normalno nadaljevanje trenda rasti cen (graficnih kartic). 3090 je pa nadaljevanje Titan serije MSRP ima 1,5k stane pa realno 3k, tri generacije nazaj je tudi Titan imel MSRP 1,2k z razliko da je tut stal blizu 1,2k, tko da tvoja primerjava da si za ta dnar vcasih dobil zelo dober PC ni neki relevantna.

Vprasanje je sam kaksno bo stanje crypta konec leta 2022 in da bi 4090 mel MSRP 3k sploh ni nemogoce.

Povezava do prispevka

Stanje prespektive se je nanašalo na to, da si predstavljam da ni malo ljudi ki jim ni konec sveta odštet 2k za grafično, in da kljub temu da so highest end grafične kartice vedno ble drage se je dalo za enak dnar sestavit že kar cel spodoben PC. Ja, trenutno so cene res višje kot sicer ampak mislim da se še vedno da sestavit gaming PC ki bo lepo poganjal AAA igre. Mogoče res ne 4k12hz ampak igrat se bo pa dalo. 

Da res zvozim konico domov naj še enkrat napišem da PC gaming ni samo 3090 in zadnji i9. In ja, tudi 3060 je dražja kot bi morala realno bit sodeč po cenah prejšnjih let ampak to ni zato ker si je nvidia zmislila višje cene ampak zaradi supply problemov in delno verjetno tudi kripta (nimam pojma kok so 3060 mining kartice in me tut ne zanima tbh).

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče Dne, 13. 12. 2021 at 10:28:

 

Samo čakam, da za take kot si ti nekdo uvede GPU subscription, da "boste brez skrbi za xy € na mesec". :rofl:

 

Ziher zdaj že nekdo dela na tem in prihaja, ker je danes vsem v verigi jasno, da ljudje dejansko so tako fuknjeni, da bi preplačevali grafične (zakaj pa ne tudi v obliki subscriptiona).

https://www.grover.com/at-de/computers/computercomponents

 

pa lep ,LP

Povezava do prispevka

https://www.grover.com/at-de/products/asus-graphics-card-dual-geforce-rtx-3060-ti-oc-edition-8gb-e6bd8129-d75e-4670-8abb-0615f8626e70

 

44,90 € pro Monat für 18 Monate, danach monatlich kündbar

 

Am Ende der Mindestmietdauer kannst du einfach zum gleichen Preis weitermieten und monatlich kündigen, indem du dein Produkt kostenlos zurückschickst. Ein Wechsel zu einer längeren und günstigeren Laufzeit ist jederzeit möglich.

 

:avadodo::avadodo::avadodo::avadodo:

 

Dobiš nov GPU vsako leto ja. That's how subscriptions ALWAYS work. :rofl:

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 12. 12. 2021 at 23:36:

če imaš gtx 1070 je danes vredna 400€. Prodaš in kupiš novo...


Kdo bi mi pa dandanes dal 400 € za rabljeno 1070? (jaz sem jo novo original zapakirano v škatli dobil za 150, ca. 3-4 leta nazaj, če se ne motim, EVGA).
 
Dočim, v drugem kompu imam 2060, v tretjem 1080ti, v četrtem pa 1650. Razmišljam o nabavi kakšnih boljših zadev,  itak. Samo ne vse naenkrat :) 
 

Povezava do prispevka

Bom preštudiral, kaj bo najboljše. Odvisno je tudi od samih kompov, ki jih imam trenutno.
Namreč:
Na i5 nima smisla vtikati neke 3000 karte. Zato tam ostajam na 1070. Ali?
Ryzen 7 ima 2060. To se mi zdi zaenkrat OK. Ali?
Ryzen 5 ima 1650. Gre skozi, ker ni primarno namenjen za neko konkretno igranje.
Threadripper pa ima 1080ti (ampak tam ne igramo iger), ker je delovni komp.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...