Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Meni PC freeza, če ne podprem. Žal sem rabil skoraj 3 leta, da sem pogruntal problem. S temi novimi grafami je res jeba.

 

Moram pa podpreti na strani pri izhodih grafe, ker ohišje nekako ni narejenoza to grafo jo spusti cca 1 cm nižje, dokler ne zadane šraufa.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Hehe, saj ni bil namen nerviranje, ampak če že imaš super duper novo grafo naj ti še dobro in zdravo dolgo služi. :)

 

Pa še namig, kaj sem jaz naredil, vzel sem tisto palčko. ki se da v pištolo za vroče lepljenje in jo odrezal na mero. Je ravno dovolj čvrsta in nevpadljiva, da je super za takšno podstavljanje kartice.

 

Tvoj PSU nima 2× PCIe konektorja? Vidim da si napajanje na oba 8 pinska konektorja dal iz enega kabla. Ne poznam zdaj točne porabe te kartice ampak za ziher bi jaz dal ločen kabel na vsak konektor, če ti PSU dopušča seveda. 1× 8-pin PCIe konektor je max 150 W glede na standard če se ne motim. Max 75 W dobiš še iz PCIe konektorja na plati, relano kartica od tam vleče okvirno 20 W. Pa si lahko sam poračunaš glede na max moč svoje kartice, koliko rabi moči preko PSU-ja pri max obremenitvi. 

 

Edit: Če sem prav gledal imaš "TUF Gaming GeForce RTX™ 3080 12GB", ta ima TDP 375 W tako, da vsekakor priporočam dva ločena 8-pin kabla in ne "daisy-chain" kot imaš trenutno.

uredilo bitje reaper
Povezava do prispevka

Na psuju mam še dva frej, nisem razmišljal z vidika konektorja, ker na psu strani grejo (sklepam) vsi na isti 12v rail in pač da kar vleče oz. zmore. Vprašanje je a) a se mi da iskat kable b) razfukat cel komp še enkrat al je bolj balkanska varijanta to počet opcijsko, če se misl ugasnt sred igranja. Itak vem, da mi zdej nau dal miru ... :D

 

Edit: tnx boysi, sploh @reaper, sem še fakiča nalimal z dvostrancem 😅

 

20220626_141803.jpg.9dd82bb5d69b403dbe143b33dace92c7.jpg

Povezava do prispevka

Odlično! :)

 

Drugače za PSU ne vem kako je notri narejeno, predvidevam, da tako kot si rekel, bolj so tu problem kabli, ki ne prenesejo daljših obremenitev pri večjih tokovih/močeh in se lahko pričnejo smoditi. To je recimo problem tudi pri miningu, ko kartica preko enega kabla vleče moč dveh kablov + slaba kvaliteta kablov in si tam ko ni čebel. Ziher je ziher, je rekla nuna, ko je dala kondom na svečko.

Povezava do prispevka

Cela rtx 30xx serija je cudna.

'3060 ima 12gb

'3070 TI ima samo 8 gb

'3080 ima bogih 10gb (to naj bi bla 4k gaming kartica)

'3050 je tako hitra kot 1660 TI !?

'3090TI je cenjena na 2000k USD

 

Cela bera je kar nekaj.

 

Edini super produkt je 3060 TI.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

ni čudno če poznaš tehnično ozadje, 3060 ima 192-bitno pomnilniško vodilo, torej za polno hitrost imaš opcijo 6 ali 12gb, 6gb je premalo za GPU v 2020+, Nvidia bi ti z veseljem prodala, če bi lahko

 

pri 3070(Ti) ima 256-bitno vodilo, kot zgoraj imaš opcijo 8 ali 16gb

 

pri 3080 je 10gb zaradi 320-bitnega vodila, na 12gb so povečali z 384-bitnim

 

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Glavni problem je bil v tem, da je 3080 in 3090 na istem čipu, torej so morali pohabiti 3080ko s počasnejšim pomnilnikom, da nista bila preblizu (kar sta itak že bila tudi brez tega).

 

Baje bosta 4090 in 4080 na različnih čipih, tako da ne bo več problem.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
tiesto reče pred 4 minutami:

3080 10GB je cist super kartica in vse gladko poganja 4K. Je pa vprasanje, kaj bo cez 2-3 leta ampak do takrat se pac menja kartico.

Algoritmi za resolucijo so res big gamechganger, ker podaljša življensko dobo marsikateri grafični. Tako čez 3 leta bo bolj vprašanje ray tracinga, ki pa je tudi gamechanger za katerega dostojne kompenzacije ni, ampak samo surova moč.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 7 minutami:

Tako čez 3 leta bo bolj vprašanje ray tracinga, ki pa je tudi gamechanger za katerega dostojne kompenzacije ni, ampak samo surova moč.

gamechanger bo tedaj, ko bo netrenirano oko prepoznalo razliko

 

sedaj je samo način kako spremeniti high-end gpu v low midrange gpu z minimalno vizualno razliko

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 20 minutami:

ni čudno če poznaš tehnično ozadje, 3060 ima 192-bitno pomnilniško vodilo, torej za polno hitrost imaš opcijo 6 ali 12gb, 6gb je premalo za GPU v 2020+, Nvidia bi ti z veseljem prodala, če bi lahko

 

pri 3070(Ti) ima 256-bitno vodilo, kot zgoraj imaš opcijo 8 ali 16gb

 

pri 3080 je 10gb zaradi 320-bitnega vodila, na 12gb so povečali z 384-bitnim

 

 

 

Ja, fora je da niso nic razmisljal pri zasnovanju arhitekture. To bi pricakoval od Intela pri prvi generaciji kartic, ne pa pri NVIDIi.

 

tiesto reče pred 8 minutami:

3080 10GB je cist super kartica in vse gladko poganja 4K. Je pa vprasanje, kaj bo cez 2-3 leta ampak do takrat se pac menja kartico.

Fora je da ni to kar neka budget kartica. In 10GB bo definitivno problem.

Sicer je res, da lahko das texture iz Ultra na High pa bo ok ampak za moje pojme takih kompromisov za ta rang nebi smelo biti.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 9 minutami:

Ja, fora je da niso nic razmisljal pri zasnovanju arhitekture. To bi pricakoval od Intela pri prvi generaciji kartic, ne pa pri NVIDIi.

Nvidia ni pričakovala konkurenčnega RDNA 2, tile čipi pa so zasnovani že kako leto dve prej, saj nikoli ni bil Nvidie izdati neko 3090ko, ampak 3080 za 2080Ti ceno

 

potem pa je to vse padlo v vodo in so naredili nov tier z 3090 z ogromno pomnilnika kot selling point (hey, it's Titan), 3080ko na istem čipu pa z dosti nižjo ceno s stisnjenimi zobmi

 

3080 Ti in 12GB pa je bilo samo poskus kako molsti kupce z višjimi cenami kot za 3080, ki jih je bilo posledično na trgu dosti manj (isti čip), ker zaslužijo več z 3090/3080Ti/12GB

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Navedek

And to bring more photorealistic effects into the domain of realtime gaming, we are developing hybrid approaches that takes the performance of the rasterization combined with the visual fidelity of raytracing, to deliver the best realtime imerssive experiences without comprising performance

next big thing?

 

https://wccftech.com/amd-rdna-3-gpu-radeon-rx-7000-enhanced-raytracing-capbilities-higher-clocks-av1-dp-2-0-support/

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Fantje in dekleta - NVIDIA vam je koncno priskrbela low end graficno kartico. Izsla je GTX 1630 :

 

 

Highlights:

 

- rabi dodatno napajanje ker je poraba 75W

- kljub enaki porabi je pocasnejsa od 1650 in tudi 1050ti

- cena je okvirno 160 usd (ponekod tudi 200 usd)

 

Kupite preden razgrabijo tale cudez.

 

 

 

 

 

p.s.

RX 6400 zgleda sedaj kot dober nakup.

 

 

  • Groot, ki sir je 1
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
cocacola reče pred 5 urami:

Rabil bi priporočilo za grafično do cca 500€? Pa če je to vse plug & play, a rabim gledat kakšno matično mam in kaj kam paše, da se kaj ne križa? In iz kje se to danes kupuje, teh nemških strani, a je isti k če iz mimovrste?

Pozoren si na stevilov pinov za napajanje, npr. 1x 8pin in 1x 6pin ali 2x 8pin. Pogledas ce ima napajalec dovolj prikljuckov.

 

Jaz bi na tvojem mestu vzel rtx 3060 ti iz njemacke.

Povezava do prispevka
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...