Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Arey reče Dne, 12. 11. 2022 at 20:43:

Ni slaba ideja. Kok pa bi mi dobro delal transcoding za plex? Ne vem a je to gpu powered al cpu?

https://support.plex.tv/articles/115002178853-using-hardware-accelerated-streaming/

 

Če imaš Plex Pass lahko uporabljaš hardware transcoding, drugače si omejen na software (ki zelo udari na performance).

 

Načeloma je najboljše direct play, samo to ni vedno mogoče (browserji do pred kratega niso podpirali x265, določeni klienti so podhranjeni, bandwith, ...).

 

Kolikor vem lahko Plex transcoda samo z Intel QuickSync iGPU-ji ali Nvidia karticami.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 14 minutami:

Marsikateri miner še vedno upa na povratek rudarjenja, čas je na njihovi strani.

 

Boljše to takoj prodat dokler je še kaj vredno, kot pa čakat. Če s pa pojavi priložnost spet pa pač kupiš ponovno. Recimo če je sedaj 3080 10gb vredna 350-500 eur, odvisno od starosti, bo čez 3 mesece sigurno povprečno 100 eur manj vredna.

 

Ampak ja, čas je na njihovi strani ko s spucanimi dovodi čakajo. 

Povezava do prispevka

Saj, vse kar je manj kot 30% razlike, je sploh težko opaziti v igrah, ta perfomance tier si že lahko imel s 3090Ti.

 

To so že takšni zneski, da ti ni pomembno dva ali tri jurje, edini razlog je lahko samo zato, ker ne moreš kupiti 4090, samo ta je v čist drugi ligi, tako da samo ostane razlog, da si zaprisežen nvidia fanboy in rabiš svoj fiks in ne moreš čakati.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Ma to je bol jta scena, da bo LGje namest manjšal cene istih dimenzij začel lagano prodajat Fegetove 49 TVje za 1500. Pa tko, 1200 MSRP je smehi orehi, to da se najde en slovenski bumbar s PC trgovino pa ji lista po 2 jurja je pa pač butale. Brez kriptovelenjčanev sem kr hudo skeptičen, da bo folk za igrice metal take dnarje za neko grafo, če v 90% ne bo opazil razlike na nečem iz prejšne generacije za 500€.

Povezava do prispevka

Na 4080 za 1200 2000? Ista grafična je v isti trgovini treutno 300 evrov dražja, jaz mam že ene 200 ur tekm v tem času :D Že v moji precej mali sim racing skupnosti je en model, ki je kupil 3090 za skor 3k na višku norije. Na mojem rigu je 3080 še najmanjši deviant, samo takih nas je omejeno mnogo, pa vsi vprašljivega mentalnega zdravja. Tud ne vem če lahko kakšna firma živi od nas. Medtem so moji bolj normlani frendi kupoval nove kište s 1660 in podobnim. Brez rudarjena, s trgom poplavljenim s 3xxx serijo in AMDjem, ki zgleda da ne bo smrdel in se bo šel cenovno vojno je men ta serija čist čudn manever.

Povezava do prispevka

V bistvu ce se spomnim je bila takrat dosti bolj ugodna RTX 3080 10GB, ti si pa hotel RTX 3080 TI, ki je bila drazja ene 300 eur. Tako nekako imam v glavi, lahko pa poisces po temah...

 

Moj point je, da te moti cena 4080 po drugi strani si pa ravni ti kupil NVIDIO po neracionalni ceni.

 

Dobro saj je vseeno, naj vsak kupuje kar zeli.

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...