Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Te so mi res hecne, ne rabiš več... zdej je začel že @VonGriffin s tem prepričevanjem, kao sj ne rabim... ja moraš šparat šilinge...

 

Dejstvo je da, vsako grafično izkoristiš kolikor želiš in kakor želiš. Tudi RTX 4080, tam v nastavitvah klikneš kljukico Ray Tracing in da vidiš, kako začne švicat... če imaš pa modern ultrawide monitor, ki sploh ne rabi bit drag, pa pravtako vsaka igra zašvica ne rabiš niti Ray tracfinga. Kake 4k in 144hz, da ne govorim.

 

Skratka vsaka moderna igra lahko gnjavi moderno grafo.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 9 minutami:

Te so mi res hecne, ne rabiš več... zdej je začel že @VonGriffin s tem prepričevanjem, kao sj ne rabim... ja moraš šparat šilinge...

 

Dejstvo je da, vsako grafično izkoristiš kolikor želiš in kakor želiš. Tudi RTX 4080, tam v nastavitvah klikneš kljukico Ray Tracing in da vidiš, kako začne švicat... če imaš pa modern ultrawide monitor, ki sploh ne rabi bit drag, pa pravtako vsaka igra zašvica ne rabiš niti Ray tracfinga. Kake 4k in 144hz, da ne govorim.

 

Skratka vsaka moderna igra lahko gnjavi moderno grafo.

 

Učera sem palu gta 5, in sem dal vse do konca @2k resoluciji (edina stvar ki je bla na 0 je bla frame scaling), gpu je lepo pognalo na 100%. 

Seveda lahko zmeri zadevo poženeš na max, ampak vprašanje je, kok ima smisla. 

Zakaj za kurca bi mel AA (oz podobne zadeve) na 16x, pri 2k al 4k resoluciji mi ni jasno, še manj smiselno, ampak ja ...

Povezava do prispevka
Dono reče Dne, 20. 1. 2023 at 15:39:

 

Učera sem palu gta 5, in sem dal vse do konca @2k resoluciji (edina stvar ki je bla na 0 je bla frame scaling), gpu je lepo pognalo na 100%. 

Seveda lahko zmeri zadevo poženeš na max, ampak vprašanje je, kok ima smisla. 

Zakaj za kurca bi mel AA (oz podobne zadeve) na 16x, pri 2k al 4k resoluciji mi ni jasno, še manj smiselno, ampak ja ...

 

To je kot to...

FB_IMG_1674298008346.jpg

Povezava do prispevka

Če daš več kot jurja za gpu, pač ne boš delal nekih kompromisov. AMD pač nima nobenega featurja, ki ga Nvidia tudi ne bi imela, obratno ne velja, zahtevajo pa skoraj enak denar, raje daš nekaj evrov več, kar pri tem razredu ne bi smelo igrati neke velike vloge.

 

Pa XTX je bil razprodan takoj (ker je bila zaloga majhna), XT pa je gpu, ki nima nobene cenovne logike, občutno slabši p/p proti XTX verziji. In XT so naredili dosti več kot XTX, pač binning varianta. Skratka AMD hoče nategniti kupce tako kot Nvidia, niso nič boljši od njih. Naj se jebejo.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

J

Sektor 13 reče pred 7 minutami:

V bistvu se bolj splaca kupit 4070 TI kot pa RX 6950 XT.... na zalost.

Tako je. Za 100€ več dobiš, novo grafično novejšo, z nižjo porabo DLSSjem in boljšim ray tracingom. Men nikoli ne bo jasne, kako to da AMD ne spusti cene grafam. To jih kupujemo samo še mi komunisti. Drugače res nima smisla.

 

Nek tak grob vpogled.

 

11b.png

 

Graf prikazuje, da razen par anomalij je načeloma kar tisto staro pravilo, koliko para toliko muzike. No vsaj v midrangu imaš 6700xt za 400€, ki je odličen P/P.

Povezava do prispevka

Medium details je neprimeren, ne kupuješ high-end graf, da igraš na takšnih nastavitvah.

 

Pa kmalu bo prišel 4060Ti, ki bo baje na nivoju 3070.... za enak msrp, ajd mogoče kak desetak manj, verjetno tudi počasnejši na 4K.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
VonGriffin reče Dne, 20. 1. 2023 at 10:41:

 

zgolj ker si nekateri ne morejo ali ni zelijo nabaviti gpu po ceni trga se ne pomeni da se gpuji ne prodajajo. Ne pa sanjta da bo nvidija bistveno znizala cene

 

 

Raje bodi tiho model

Tle nabijas bale ze cel mesec, kot najvecji poznavalec trga, samo ker si kupil rabljeno 4080  za full price brez ddvja, da bosi mel 10 fpsjev vec v CP

Povezava do prispevka

Ma kaj stari moj tle glumi budalo da si folk ne zna kupit GPU po ceni trga karkoli to pomeni v njegpvi glavi

 

A kupil je rabljen GPU po full price brez ddvja od random pravne osebe, ki je davcni zavezanec

 

Jaka muda

 

A ce mu ni tezko plunit pol naj kupi 4090 po slovenskih cenah, z racunom na njegovo ime in lepo zapakirano v folijo, da ga povoha ko ga odpre

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 29 minutami:

 

 

Raje bodi tiho model

Tle nabijas bale ze cel mesec, kot najvecji poznavalec trga, samo ker si kupil rabljeno 4080  za full price brez ddvja, da bosi mel 10 fpsjev vec v CP

 

bigboss82 reče pred 21 minutami:

Ma kaj stari moj tle glumi budalo da si folk ne zna kupit GPU po ceni trga karkoli to pomeni v njegpvi glavi

 

A kupil je rabljen GPU po full price brez ddvja od random pravne osebe, ki je davcni zavezanec

 

Jaka muda

 

A ce mu ni tezko plunit pol naj kupi 4090 po slovenskih cenah, z racunom na njegovo ime in lepo zapakirano v folijo, da ga povoha ko ga odpre

 

Sicer ne vem tocno kje je izvor tega butthurta ampak VG je vedno za taksno zabavo. Sem tudi sam napisal da so cene previsoke samo jebat ga to je realnost trga. Kupi konzolo jarane ce si revez. 

 

je pa bila 4080 se frisno zapakirana tako da ce imas tak fetis ti posljem ob koncu dneva moje gate

 

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 27 minutami:

 

 

Sicer ne vem tocno kje je izvor tega butthurta ampak VG je vedno za taksno zabavo. Sem tudi sam napisal da so cene previsoke samo jebat ga to je realnost trga. Kupi konzolo jarane ce si revez. 

 

je pa bila 4080 se frisno zapakirana tako da ce imas tak fetis ti posljem ob koncu dneva moje gate

 

 

 

Ok

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 42 minutami:

Ma kaj stari moj tle glumi budalo da si folk ne zna kupit GPU po ceni trga karkoli to pomeni v njegpvi glavi

 

A kupil je rabljen GPU po full price brez ddvja od random pravne osebe, ki je davcni zavezanec

 

Jaka muda

 

A ce mu ni tezko plunit pol naj kupi 4090 po slovenskih cenah, z racunom na njegovo ime in lepo zapakirano v folijo, da ga povoha ko ga odpre

 

V dani situaciji je kupil GPU po najboljši ceni ki jo je dobil. 

 

Ne razumem kaj te je kar na enkrat tako zmotilo. Kaj bi moral narediti, da bi bil ti zadovoljen? 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 50 minutami:

Ma kaj stari moj tle glumi budalo da si folk ne zna kupit GPU po ceni trga karkoli to pomeni v njegpvi glavi

 

A kupil je rabljen GPU po full price brez ddvja od random pravne osebe, ki je davcni zavezanec

 

Jaka muda

 

A ce mu ni tezko plunit pol naj kupi 4090 po slovenskih cenah, z racunom na njegovo ime in lepo zapakirano v folijo, da ga povoha ko ga odpre

 

DDV je plačan. Nič bat. Nisem lopov.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...