Skoči na vsebino

K: Miki Muster: Jubilejna izdaja


dzuko

Priporočeni prispevki

  • 1 mesec kasneje...
dzuko reče Dne, 29. 12. 2022 at 16:32:

Še včeraj je bila ena zbirka za 250 eur, ta v lj je 300 eur. Po novem letu grem nabavit če bo še, ampak bi raje od kakšnega mnenjalničarja.. ;)

Če še nimaš, se jaz ne bi preveč sekiral. Bodo tekom tvojega življenja pomoje še trije ponatisi, ne dajat nekega velikega denarja za nekaj, kar boš potem ceneje kupil novo :) 

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 21 minutami:

Če še nimaš, se jaz ne bi preveč sekiral. Bodo tekom tvojega življenja pomoje še trije ponatisi, ne dajat nekega velikega denarja za nekaj, kar boš potem ceneje kupil novo :) 

Tudi sam mislim tako, in zelo verjetno kar kmalu, ker bo čez dve leti Mustrova 100. obletnica rojstva. Gotovo bodo takrat kaj pripravili...

Povezava do prispevka

Zgolj iz radovednosti: Zakaj bi kupil to edicijo, ko pa je Buchova zbirka v vseh pogledih boljša in jo je nenazadnje - za razliko od Delove - požegnal in narisal dodatne vsebine zanjo avtor osebno? Delova je mehka vezava, zelo slaba izdelava, najbolj pa me je motil A4 format. Edini plus je bil to, da so bile še druge zgodbe, ne zgolj Zvitorepci. 

Ko sem pred časom nabavil Buch zbirko 11 knjig, sem tole prodal. Buchove knjige so še vedno na voljo po enaki ceni, kot so bile cca 10 let nazaj, ko sem jih jaz nabavljal ob izidu. https://stripi.si/

 

EDIT: Vidim, da so knjige na voljo celo v barvah. What a time to be alive. :D 

uredilo bitje Istvan
Povezava do prispevka
Istvan reče pred 1 uro:

Zgolj iz radovednosti: Zakaj bi kupil to edicijo, ko pa je Buchova zbirka v vseh pogledih boljša in jo je nenazadnje - za razliko od Delove - požegnal in narisal dodatne vsebine zanjo avtor osebno? Delova je mehka vezava, zelo slaba izdelava, najbolj pa me je motil A4 format. Edini plus je bil to, da so bile še druge zgodbe, ne zgolj Zvitorepci. 

Ko sem pred časom nabavil Buch zbirko 11 knjig, sem tole prodal. Buchove knjige so še vedno na voljo po enaki ceni, kot so bile cca 10 let nazaj, ko sem jih jaz nabavljal ob izidu. https://stripi.si/

 

EDIT: Vidim, da so knjige na voljo celo v barvah. What a time to be alive. :D 

Men je v barvah ful slabši. Ne vem, kdo je to barval, avtor sam ali kdo drug, ampak mi je res slabo pobarvano

Povezava do prispevka
Chenier reče Dne, 19. 2. 2023 at 20:40:

Če še nimaš, se jaz ne bi preveč sekiral. Bodo tekom tvojega življenja pomoje še trije ponatisi, ne dajat nekega velikega denarja za nekaj, kar boš potem ceneje kupil novo :) 

 

Sem kupil hčerki za 7. rojstni dan...tako se je izšlo. Tudi če bodo ponatisi, bo skupaj cena tam tam.

 

Pet prijateljev je MK izdala ponatis (do sedaj 10 knjig), cena vsake 20 eur, sedaj maja pride 5 novih, verjetno bo cena 22 eur, glede na to da so podražili tudi Pasje može, ki so bili 20 eur, celotna zbirka bo torej verjetno 442 eur. Zbirke na bolhi so se prodajale po 400-500 eur, do 650 za mint izdaje. Trenutno se prodajajo za 720 in 840 eur.

Moram pa rečt, da so nove knjige kao prenovljena izdaja, osvežena, pa je v vsaki knjigi par slovničnih napak, ne vem kaj je lektor delal, listi pa iz nekega recikliranega papirja, da imaš pri listanju občutek, da se bo vse strgalo.

Povezava do prispevka
Istvan reče pred 8 urami:

Zgolj iz radovednosti: Zakaj bi kupil to edicijo, ko pa je Buchova zbirka v vseh pogledih boljša in jo je nenazadnje - za razliko od Delove - požegnal in narisal dodatne vsebine zanjo avtor osebno? Delova je mehka vezava, zelo slaba izdelava, najbolj pa me je motil A4 format. Edini plus je bil to, da so bile še druge zgodbe, ne zgolj Zvitorepci. 

Ko sem pred časom nabavil Buch zbirko 11 knjig, sem tole prodal. Buchove knjige so še vedno na voljo po enaki ceni, kot so bile cca 10 let nazaj, ko sem jih jaz nabavljal ob izidu. https://stripi.si/

 

EDIT: Vidim, da so knjige na voljo celo v barvah. What a time to be alive. :D 

pri tejle od dela so tudi v enem stripu (bosa noga morda) zamenjal posamezne panele na straneh in sta dva na napacnih straneh.

uredilo bitje ngebe
Povezava do prispevka

Buchova izdaja je zelo zelo OK, če želiš imeti res kompletno Miki Muster zbirko. Nekateri stripi se celo ponovijo, ker jih je Muster osebno prenovil. Npr.: V Afriki, Gladiator, Grajski duhovi.. Pa še vse slikanice so zraven in dobra spremna beseda. Pomoje je to pač to.  (čeprav imam v zbirki tudi vse ostalo, kar je bilo komercialno izdano; fan pač :) ). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 45 minutami:

Buchova izdaja je zelo zelo OK, če želiš imeti res kompletno Miki Muster zbirko. Nekateri stripi se celo ponovijo, ker jih je Muster osebno prenovil. Npr.: V Afriki, Gladiator, Grajski duhovi.. Pa še vse slikanice so zraven in dobra spremna beseda. Pomoje je to pač to.  (čeprav imam v zbirki tudi vse ostalo, kar je bilo komercialno izdano; fan pač :) ). 

Katero izdajo si imel tocno v mislih ?

Link: https://stripi.si/kategorija-izdelkov/miki-muster/page/2/

 

Tukaj je izvedba v barvah, na drugi strani pa navadna verzija pa obe od BUCHa, vsaj tako pise.

Povezava do prispevka

Meni pa ravno A4 format doda dodatno vrednosti Delovi izdaji. Sam sem jih kupoval po 10 evrov na kos, tako da za to ceno so kar dober deal.


Sicer imam vse ta stare knjige v A4 formatu in še delovo zbirko, moram pa priznati, da me kot zbiratelja kar mika ta Buchova izdaja, čeprav vreči 225 evrov za nekaj kar res ne rabim mi tudi ne diši preveč :(

Povezava do prispevka

Delova izdaja je lame, oriđiđiji niso bili v A4. Res subpar izdaja za v odpadni papir, edino vredna je veliko :D 

 

Ta Buchova je verjetno ATM najboljša možna, ampak kot rečeno, prihaja 100-letnica rojstva, jaz bi počakal na nov release, čeprav boljši od Buchovega bo teško

uredilo bitje Chenier
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 16 urami:

Res ne vem, kaj bi ti priporočal. Jaz Mustra itak obožujem in imam zbrano večino materiala. Če ti sede in če še nimaš, poskušaj nabavit buchovo komplet (čb) zbirko. To je pomoje to.  

Se nekaj na hitro. Vidim da sta npr. dve vrsti Gladiatorja, eden iz 1967 (knjiga 7)  in drugi iz 2005 (knjiga 10). A gre do za isto zadevo sam dopolnjeno ?

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 31 minutami:

Se nekaj na hitro. Vidim da sta npr. dve vrsti Gladiatorja, eden iz 1967 (knjiga 7)  in drugi iz 2005 (knjiga 10). A gre do za isto zadevo sam dopolnjeno ?


Nope. Gladiator 2005 je dejansko narisan na novo. Čaki, bom dal fotko za primerjavo:
 

Gladiator2.thumb.jpg.5778d719aa4847ca8e8aaac10ddc64e6.jpg


Leva fotka (knjiga 10): Gladiator, prva objava črnobelega stripa 2005 (ponovno narisana zgodba; v barvah prvič objavljena v prilogi Nedeljskega Dnevnika Pilot, leta 2001)

Desna fotka (knjiga 7): Gladiator, prva objava 1966/1967

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Hm, a jaz prav vidim, da je v Buchovi izdaji celo par stripov, ki jih ni v Delovi izdaji? 

https://www.muster.si/opus/opus-stripov/opus-zvitorepec/

 

Sem klical v Murgle in imajo trenutno vseh 11 knjig na zalogi. Hm, bi kdo kupil Delovo zbirko? ;)

 

Em, jaz sem našel pri sebi 4 GB celotno zbirko v elektronski obliki. Cbr in mobi format. Bi potreboval kdo? Glede na to, da verjetno ni legalno, bi prosil admina če mora, naj izbriše objavo, ne mene...

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 55 minutami:


Nope. Gladiator 2005 je dejansko narisan na novo. Čaki, bom dal fotko za primerjavo:
 

Gladiator2.thumb.jpg.5778d719aa4847ca8e8aaac10ddc64e6.jpg


Leva fotka (knjiga 10): Gladiator, prva objava črnobelega stripa 2005 (ponovno narisana zgodba; v barvah prvič objavljena v prilogi Nedeljskega Dnevnika Pilot, leta 2001)

Desna fotka (knjiga 7): Gladiator, prva objava 1966/1967

 

Hmm meni se original zdi skoraj lepsi. Vec crnega sencenja je in daje drugacen izgled.

Ce si prebral oba, imas kak komentar glede sprememb ?

 

Vem da te mucimo, ampak vseeno :)

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...