Skoči na vsebino

K: Miki Muster: Jubilejna izdaja


dzuko

Priporočeni prispevki

@Sektor 13:
Original je pomoje lepši zato, ker je v osnovi namenjen črnobelemu tisku. Ponovno narisana verzija je bila pa namenjena barvni obdelavi, zato je posledično manj senčenja. V zbirki je seveda čb verzija, zato verjetno deluje bolj "prazno".  :)  Spremembe so tudi v nekaterih kadrih in pa novejša verzija ima recimo kar nekaj več teksta. 

Podoben primer je tudi s stripom V Afriko. Tu je razlika v grafičnem stilu še bolj očitna, sploh pa tudi v kadrih in besedilu! V Buchovih knjigah sta namreč prav tako dve verziji:

original iz 1954 (v knjigi 1) 

afrika_1_org.jpg.512eee676ebe9ab885c4851bbe7e5372.jpg

in komplet na novo narisana zgodba iz 2005/2006 (v knjigi 11): 
afrika_2_new.jpg.f85a8c6a00177c772accf7fa6021dc90.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@dzuko:  Napačnega sprašuješ, ker jaz ENE stvari od Mustra ne bi prodal ali menjal. :) Obvezno ohrani Delovo!, hkrati pa nabavi ultimativno Buchovo. 

Če smo že pri tem, jaz imam nekje shranjene še celo prastare izrezane pasice iz originalnih časopisnih izdaj nekje tam iz sedemdesetih let ali še od prej. (podedoval po stricu). Sicer zelo slabo stanje, ker cepec ni dajal v neke mape, ampak je skupaj zlepil po epizodah, posledično pa je tudi papir skoraj že razpadel itd.  Dejansko ne moreš niti vzet v roke, da bi prelistal (ker se papir dobesedno drobi pod prsti).

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Nima veze toliko z Mustrom...ampak ko sem bil star nekje 8-9 let, ko sem prebral, sproti pač, je moj fotr skuril vse stripe iz Politikinih zabavnikov..imel je komplet zbirko, zvezano v tiste stare oranžne projektne mape. Nekje meter pa pol v višino, A4 format. Vsakič ko se spomnim na tiste stripe me stisne v prsih...  :cry:

Povezava do prispevka

@dzuko: podobna zgodba tudi pri meni. Imel sem komplet vse Mikijeve Zabavnike in komplet vse Politikine. Vse številke kadarkoli izdane v SLO shranjene v škatlah.. Potem sem se pa odselil in pozabil vzeti s sabo. Ni bilo dolgo, kar so starši enostavno skurili.. :( Tega mi je še dandanes resnično žal. Na srečo sem odnesel vsaj Miki Mustre in Jokerje.   

Povezava do prispevka

Sploh pa imam v spominu neko jubilejno številko Mikijevega zabavnika, kjer je bilo v dokaj realistično narisanem stripu predstavljeno življenje in delo Walta Disneya. V tej številki je bil tudi en strip z docela neklasičnimi liki - nekaj o božiču in hudobni čarovnici, nek njen pomočnik (stražar, ki je po videzu spominjal na nekega nosoroga?) pa je prešel na dobro stran. Sicer se zelo slabo spomnim, ampak hočem pač reči, da so mi bile tovrstne ekstra izdaje res fenomenalne in jih je pomoje dandanes precej težko dobit.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

@Sektor 13:
Original je pomoje lepši zato, ker je v osnovi namenjen črnobelemu tisku. Ponovno narisana verzija je bila pa namenjena barvni obdelavi, zato je posledično manj senčenja. V zbirki je seveda čb verzija, zato verjetno deluje bolj "prazno".  :)  Spremembe so tudi v nekaterih kadrih in pa novejša verzija ima recimo kar nekaj več teksta. 

Podoben primer je tudi s stripom V Afriko. Tu je razlika v grafičnem stilu še bolj očitna, sploh pa tudi v kadrih in besedilu! V Buchovih knjigah sta namreč prav tako dve verziji:

original iz 1954 (v knjigi 1) 



in komplet na novo narisana zgodba iz 2005/2006 (v knjigi 11): 
 

Ja te bodo pa nove sigurno boljse, ker v prvih parhi stripih je imel se "star" slog risanja, ki ga je potem izpopolnil.

Povezava do prispevka

Sem zdaj šel še enkrat čez delovo A4 zbirko in res nimam pojma zakaj tak hate:nicjasno:

 

Meni deluje res dobro in večje slike samo še dodajo h kvaliteti stripov. 

 

Trde platnice bi res sekale, ampak tudi ta delova izdaja je res dobra. Se pa strinjam, da če bi kupoval celo zbirko na novo, bi raje vzel to Buchovo.

 

Kot zibratelj imam zdaj jebo ali vseeno kupito še Buchovo zbirko, čeprav bolj ali manj vse od Mustra imama (delovo zbirko + prvih 8 knjig).

Povezava do prispevka
Feget reče pred 44 minutami:

Kot zibratelj imam zdaj jebo ali vseeno kupito še Buchovo zbirko


Mislim, da tu ni potrebno karkoli razmišljat. Za vsakega zbiratelja Mustra je Buchova zbirka obvezna. V zadnji knjigi imaš celo komplet bibliografijo VSEH Mustrovih del, različnih izdaj itd... Skratka vsega, kar je bilo kadarkoli in kjerkoli objavljeno.
(strani 170 - 268). Pride prav, če si res navdušenec.

biblio_muster.thumb.jpg.896c3ec917c09cc4c270e8a4358f4598.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 19 urami:


Mislim, da tu ni potrebno karkoli razmišljat. Za vsakega zbiratelja Mustra je Buchova zbirka obvezna. V zadnji knjigi imaš celo komplet bibliografijo VSEH Mustrovih del, različnih izdaj itd... Skratka vsega, kar je bilo kadarkoli in kjerkoli objavljeno.
(strani 170 - 268). Pride prav, če si res navdušenec.

 

A imas slucajno Gladiatorja tudi v barvah ? Malo za primerjavo ?

Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 22. 2. 2023 at 12:56:

Sploh pa imam v spominu neko jubilejno številko Mikijevega zabavnika, kjer je bilo v dokaj realistično narisanem stripu predstavljeno življenje in delo Walta Disneya. V tej številki je bil tudi en strip z docela neklasičnimi liki - nekaj o božiču in hudobni čarovnici, nek njen pomočnik (stražar, ki je po videzu spominjal na nekega nosoroga?) pa je prešel na dobro stran. Sicer se zelo slabo spomnim, ampak hočem pač reči, da so mi bile tovrstne ekstra izdaje res fenomenalne in jih je pomoje dandanes precej težko dobit.  

Pa saj za stripe o Miki Miški, Racmanu Jaki in ostali druščini imaš res kakovostne rerelease. Sicer v angleščini, ampak ajde, vsega ne moreš imeti :D

 

Carl Barks Collection https://en.wikipedia.org/wiki/The_Complete_Carl_Barks_Disney_Library

 

Disney Masters https://en.wikipedia.org/wiki/Disney_Masters

 

Don Rosa collection https://en.wikipedia.org/wiki/The_Don_Rosa_Library

 

Tole so res dobre izdaje, ful prijeten papir, hardcover, dober print, fino remasterizirani, ni da ni

Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 urama:

Pa so res te barvne izdaje tako v kurcu???


Meni delujejo kar legit:nicjasno: pa dejansko je potem nekaj novega v primerjavi s črno-belimi, ki jih imam zdaj že v dveh variantah.

 

 

barve3.jpg

 

Wtf, zelena krava al jst mal preveč zeleno vidim? :blink:

Povezava do prispevka

Samo želve so zelene:D

 

Je kdo res primerjal te barvne vs črnobele stripe ali govorimo samo iz riti, da nam nekaj ni všeč ker originalno ni bilo tako?

 

Spomnim se recimo legendarnega stripa Bone, ki je tudi v osnovi črnobel, kjer so puristi na polno hvalili črnobelo verzijo, ko pa sem imel obe pred sabo, mi je bila pa barvna verzija ene 100x lepša (enako tudi za From Hell).


Je pa res, da je tam bil budget za barvanje verjetno malo višji, kot za Miki Mustra :(

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 14 minutami:

ste ugotovili potem ali obstajajo kaki dobri digitalni izvodi za tablico? 

 

Jaz sem imel .cbr, dobri skeni. Ampak trenutno ne najdem (na nekem zunanjem disku bi moral imet; če najdem ti bom javil). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
dzuko reče Dne, 22. 2. 2023 at 10:07:

Em, jaz sem našel pri sebi 4 GB celotno zbirko v elektronski obliki. Cbr in mobi format. Bi potreboval kdo? Glede na to, da verjetno ni legalno, bi prosil admina če mora, naj izbriše objavo, ne mene...


@Tomazek: dzuko ima očitno komplet.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...