Skoči na vsebino

Trend povpraševanja po klima napravah v svetu


Henrik

Priporočeni prispevki

Če koga zanima branje o tej tematiki, sta na voljo dva članka, ki obravnavata ta problem povečenega povpraševanj po klima napravah in vse večjem deležu energije namenjenem za hlajenje. Trenutno je 10 % energije po svetu namenjene za klima naprave, leta 2050 pa bo ta delež narasel e že na 30 %.

 

https://www.iea.org/reports/the-future-of-cooling

- IEA poročilo, ki kaže kakšni bodo trendi.

 

https://www.theverge.com/2017/9/14/16290934/india-air-conditioner-cooler-design-climate-change-cept-symphony

- Situacija v Indiji.

 

Spodnji članek je meni zanimiv, nisem si predstavljal, da imajo tam vse več klimatskih naprav. A glede na to, kakšne temperature imajo tam pred monsunom nisem presenečen in samo še bolj vroče bo v prihodnosti. S tem pa vedno več klimatskih naprav in povpraševanja po el. energiji, več premogovnikov, več emisij, in morda tudi malo več toplote s tem pa tudi več hlajenja. Zanka je tako sklenjena, kar ironično a ne.

 

Kako je pri vas glede klima naprav, porabite dosti elektrike za hlajenje stanovanj. Pri meni ni klima naprave, je hiša odlično izolirana. Edino prezračim zjutraj in zvečer in to je vsa umetnost. Živim na podeželskem koncu, kjer je tudi manj dodatne toplote.

Čisto drugače je bilo, ko sem živel v mestnem okolišu in je bil vročinski val takrat. STanovanje pa brez klima naprave. Najbolj smotano obdobje, kar sem ga imel, nikakor se ni dalo ohladiti, ker so bili tudi večeri in jutra vroči. Tu postane res klima nujno zlo.

 

 

 

uredilo bitje Henrik
Povezava do prispevka

Imam bajto s 30cm izolacije, ki je poleti precej v senci, ne rabim klime. Popoldne mi drevesa za bajto delajo prijetno senco.

Tukaj blizu si je en omislil sončno elektrarno na strehi, potem pa nonstop težil zgornjemu sosedu naj že podre smreke, ki mu delajo senco na streho. Ta je zadnjič končno klonil, in zdaj mu pajsa sonce v bajto do večera in lahko poganja klimo cel dan. Real fucking genius.

Povezava do prispevka
hordak reče pred 27 minutami:

Imam bajto s 30cm izolacije, ki je poleti precej v senci, ne rabim klime. Popoldne mi drevesa za bajto delajo prijetno senco.

Tukaj blizu si je en omislil sončno elektrarno na strehi, potem pa nonstop težil zgornjemu sosedu naj že podre smreke, ki mu delajo senco na streho. Ta je zadnjič končno klonil, in zdaj mu pajsa sonce v bajto do večera in lahko poganja klimo cel dan. Real fucking genius.

 

Tale je pa res pravi primerek genius meme :D

In čisto nič ni profitiral od tega. Generira elektriko s sončnimi paneli, a hkrati je porablja dosti za hlajenje hiše s klimo napravo. Draga šola ni kaj. :)

 

Pa fino, da imate drevesa, ki vam delajo senco na objekt.

 

 

Povezava do prispevka

Js sm lansko leto šrudiral, da bi si klimo omislu, pa se k sreči na koncu nisem za to odločil.

 

Poleti tak navadno grem na dopust za daljši čas ko je res vroče, ko pa sem doma, pa pač pustim vsa okna odprta, da veter skozi vleče in se oblečem v kopalke. Ni preveč hudo.

 

Pol je pa tak večino leta mrzlo. Nima smisla nabavljat klime, pa čeprav mi sonce žge v streho celi dan :D

 

Komentar napisan v spodnjih hlačah. :D

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

že samo zaradi jumbotov na avotcestah, ki so napolno cringe, bi blo dobr mal obrzdat to industrijo

 

"klimačka naprava" (fotka bejbe v catwoman suitu+klime)

"tiha, varčna, učinkovita, hladna" (fotka bejbe+klime)

 

kot, da klime v večini kupujejo tovornjakarji :rofl:

 

 

Povezava do prispevka

Ne vem zakaj ne bi dal klime če se stanovanje pregreva, pa tudi če je za dva-tri tedne

Živim v mansardi in bi zdej umrl brez klime, stanovanje se segreje na 28°+ ob vročinskih valih in se ne ohladi

 

Sele ob polnoči se tolko shladi da bi lahko normalno zaspal ampak je temperatura stanovanja se vedno nad 22

 

Eno leto sem bil brez, sedaj pa lepo zalaufam klimo in normalno spim tudi poleti 

Povezava do prispevka

V prejšnjem malem fletu sva se zadnjih par let pred prodajo dejansko nagibala k nakupu, ker je poleti postajalo nevzdržno (mansarda, pregreta streha, nikdar se res ni dalo dobro prezračit), a sva zmeraj odmislila, ker dejansko ni bilo prostora.

V fletu, ki sva ga nabavila je bila klima že zraven, je tudi čisto na vrhu, a se da normalno zračit, da potegne čez celo stanovanje, klimo prižgemo poleti parkrat, to je to.

Povezava do prispevka
saosin reče pred 9 urami:

že samo zaradi jumbotov na avotcestah, ki so napolno cringe, bi blo dobr mal obrzdat to industrijo

 

"klimačka naprava" (fotka bejbe v catwoman suitu+klime)

"tiha, varčna, učinkovita, hladna" (fotka bejbe+klime)

 

kot, da klime v večini kupujejo tovornjakarji :rofl:

 

 

 

Mislim da bi se tle prej moral vprasat kdo to prodaja. :)

Povezava do prispevka
Stasis reče pred 56 minutami:

Seveda ima samo tebi kaj razlozit je druga zgodba.

Sploh ne vem kdo si ti, a sem te kje kej užalu al zakaj to speljuješ na osebno raven nenadoma? Če ima to veze bi pozimi izrazila željo po tretji klimi, do zdaj so že tri zime bile ok v tej sobi brez klime, mislim ne vem iz česa izhajaš in predpostavljaš da bolje poznaš mojo sestro in njeno stanovanje od mene?

Povezava do prispevka
osis reče Dne, 2. 8. 2020 at 10:02:

Če bi imel svoje flat / bajto, bi dal klimo 100% če seveda ne bi imel dobro izolirat bajte. Je pa res, da bi dal tudi kolektorje. 

Ti neves kolk malo ti doprinesejo kolektorji. Jst mam na bajti kolektorje in dobim vn za pol poloznice na leto. Ker je elektrika tolk poceni. 
 

Pri dobro izolirani bajti klime ne rabis dokler ne gredo temp preko 35. Jaz sem

montiral eno majhno in je vec kot dovolj za dneve ko so vrocinski vali.

Povezava do prispevka
Boris reče pred 10 urami:

Ti neves kolk malo ti doprinesejo kolektorji. Jst mam na bajti kolektorje in dobim vn za pol poloznice na leto. Ker je elektrika tolk poceni. 

Itak, ne splača se. Pozimi itak ne delajo in rabiš še nekaj, toplotna ti pa poleti greje vodo za 10 evrov na mesec.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...