Skoči na vsebino

Kitajske kocke, vse kar ni Lego....


Ripper

Priporočeni prispevki

Legu je patent za osnovno kocko potekel skoraj 50 let nazaj. Malokdo pa ve, da Lego v resnici ni utemeljil oziroma si ni izmislil 'kocke' poznanih dimenzij s čepki, marveč jo je leta 1958 dobesedno sunil angleški znamki Kiddicraft. Dodali so le notranje valjčke. Šele kasneje, ko je izvirni avtor že umrl, je Lego priznal in plačal za pravice.

Figurice so kajpakda Legov 'izum' in so do neke mere še vedno zaščitene, saj Lego strička z rumeno glavo (poluspešno) zagovarja kot umetniško delo in blagovno znamko.

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Kitajski avtomat za Street fighter. Mikro kocke, navodila na dveh A4 straneh. Potrebno nekaj potrpljenja in pozornosti kako poteka sestavljanje, ker se hitro v crnini kaka kockica zamenja. Ni pa panike, kock je dovolj, prilozeno je se mini orodje za razstavljanje in moram reci da je koncni izdelek za nabiranje prahu povsem zadovoljiv. Levi je Ryu, desni jasno Ken. Najvecje travme pa dozivis ko ju sestavljas, ker je sistem povsem drug kot pri Legu. 
 

Za primerjavo sem zraven postavil Lego pajacka. 
 

 

IMG_4228.jpeg

IMG_4229.jpeg

IMG_4230.jpeg

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Nas azijski riksa LordFebo mi je prinesel iz Kitajske naslednji set:

I just found this on AliExpress:  | 1370pcs 499P Red Supercar Building Blocks 1:16 Technical City Sport Speed Racing Car Model Bricks Toys for Kids Adults Gifts
https://a.aliexpress.com/_EuExgha

 

Seveda je bila nizja cena in nobene carine. Set je prisel v original skatli. Malo sem bil skepticen kako bo izgledalo vse skupaj. Je le MOC in ponavadi ni ravno lahko sestavljanje. No, tule pa brez problemov. Set je vecji Speed Champions, mogoce 30 Technic kosckov. Lahko bi se uporabli vecji kosi, ne pa 1x deli. Za pohvalit je kitajce, 27 al kok vreck. Vsaka posebej oznacena in na koncu isces koscke med 50-60 deli. Zato tudi zelo hitro grajenje. Minus so seveda nalepke, ki so prevelike. 
 

Kvaliteta kock je dobra. Skorajda pretrde, ce sem kaj narobe naredil, sem imel tezave dati narazen. Ni pa nic slabe plastike, vse lepo pase skupaj. 
 

Nazadnje sem imel 2 leti nazaj kitajca in tole sedaj je zelo dobra kakovost napram takrat. Par razredov boljse. 
 

PHOTO-2026-02-13-21-02-09.thumb.jpg.1831eabb20b6df7026eef60a092913bd.jpg

PHOTO-2026-02-13-21-02-092.thumb.jpg.69f4b2a794afc82e15b214b1a18cb060.jpg

PHOTO-2026-02-13-21-02-093.thumb.jpg.73b499a3e75da442da3dcd356a91d17e.jpg

PHOTO-2026-02-13-21-02-094.thumb.jpg.b5b99f2ecc61094186e865d4f27f9373.jpg

PHOTO-2026-02-13-21-02-095.thumb.jpg.a512a66d21138baeb717a26f82042134.jpg

PHOTO-2026-02-13-21-02-096.thumb.jpg.25a358d82d8d8c7e685364901d388701.jpg

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
LordFebo reče pred 5 urami:

Konec aprila grem na vzhod, sprejemam naročila za kockaste stričke in sete, bodisi 'varnostne kopije', bodisi izvirno kitajske. Vsako naročilo dobi kurjo taco!

Tokrat bi pa jaz kake lotr/hobbit ali kake podobne orke za vojsko. A imas kak meni, da vidim kaka je bera?

Poleg € dobiš še kvalitetno zobno ščetko in proper pasto.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

pantasy pa funwhole sta glavna kitajska konkurenta legotu.

 

ok pol je seveda Baka za mega sete.

 

 

 

a drugac kej prosto zidate iz kitajskih kock pa lego. jaz glih zakljucujem eno bajto a ma kdo dobre predloge kako vkomponirat "rastline" neko rastje v linijo 1 stud ob zidu do visine x2 recimo, pa ideje kako dat notranje rastline v kaksne posode al kaj podobnega max 3x3 povrsina?

 

pa vedno predlogi za razno pohistvo, stol, klop, miza, omara, pojstla itd.

 

 

LP

Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 7 urami:

a drugac kej prosto zidate iz kitajskih kock pa lego. jaz glih zakljucujem eno bajto a ma kdo dobre predloge kako vkomponirat "rastline" neko rastje v linijo 1 stud ob zidu do visine x2 recimo, pa ideje kako dat notranje rastline v kaksne posode al kaj podobnega max 3x3 povrsina?

 

pa vedno predlogi za razno pohistvo, stol, klop, miza, omara, pojstla itd.

 

 

LP

 

tale stric ima dobre MOCe, med drugim tudi razna pohištva. Nekateri so plačljivi, drugi brezplačni. Pogosto na FB in IG objavlja brezplačna navodila za manjše stvari.

Se ti ga splača malo počekirat na njegovi strani in pa na rebrickable/fb/ig za kake ideje

https://htbi-moc.com/

 

Par primerov na hitro:

image.png.89f545d4388853804f683e778ec1fd9f.pngimage.png.cf0bb5743240efae2c9bab774e4dc926.pngimage.png.5e9ed400cff1133c16f4de10379c6810.pngimage.png.164b6ccf4a87609b0cbfc4bf86439b48.pngimage.png.d389a2aa35cf07f188e1d4edeaa9a00c.png

uredilo bitje ArtaX
Povezava do prispevka
drevored reče Dne, 8. 4. 2026 at 12:30:

instagram mi je serviral reklamo za 

 

pantasy firmo

 

dragon ball sete.

 

a kdo ve ce je tale pantasy safe? je lego compatible? kako se vam zdi cena? kje bi ubodel figurice, ker jih set nima zraven.

 

https://pantasy.com/products/pantasy-x-dragon-ball-kame-house-87002

 

 

Men je te bil bolj vsec / nostalgicn :w00t:

https://pantasy.com/collections/dragon-ball/products/pantasy-x-dragon-ball-tenkaichi-budokai-87003sam

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...