Skoči na vsebino

Fotrov kotiček


Zamorc

Priporočeni prispevki

dreknapalci reče pred 1 uro:

Kaj zdej otroka-prvič-v-vrtec-spravljajiči Fotri? :beer:

Uspešno? Kakšne koronske posebnosti?
Da vem, kaj nas verjetno čaka konec oktobra, ko se še mi joinamo tej akciji?

No verjetno se bo do takrat sicer še 16x spremenilo... but anyway...

 

Evo, v petek (četrti dan) prespal v vrtcu, dons sm ga ob osmih oddal na vratih in šel, pršu ob dveh in nobenga problema. Mal cmizdil k je blo treba spat it, drgač pa (po besedah vzgojitlce) nobenih problemov. Jutr ponovimo vajo, pol ga bom pa bl zgodaj začel vozit. Že drugi dan je zjutri kr zašibu v igralnco. Mam to srečo, da je mali ful radoveden in ni sramežljiv, kr gre do folka (na igrišču in povsod, kar zna bit tud problem). Tko da loh preostanek očetovskega dopusta na izi.

 

Zaenkrat še nismo mel nč koronskih izolacij (toktok), ampak upam da nau pršl do tega. Itak je jebeno ker tamali ceu let smrkajo in jim teče iz nosa, tko da ne morjo vsacga k mal kihne poslat na test za covid. Vzgojitelca je rekla edin da morjo zavrnt vsacga mulca, ki ima vsaj dva simptoma (vročina/kašelj/prehlad/...). Sam kokr vem od drugod, je pr enih tastarih kr praksa da če ma tamau vročino ga nabutajo s calpolom in šus v vrtec.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 8 urami:

Mam to srečo, da je mali ful radoveden in ni sramežljiv, kr gre do folka (na igrišču in povsod, kar zna bit tud problem). Tko da loh preostanek očetovskega dopusta na izi.

 

Zaenkrat še nismo mel nč koronskih izolacij (toktok), ampak upam da nau pršl do tega. Itak je jebeno ker tamali ceu let smrkajo in jim teče iz nosa, tko da ne morjo vsacga k mal kihne poslat na test za covid. 

No držim pesti, da bomo tud mi uspeli s čim bolj podobno štorijo.

Jah saj nekako že računam da bo kaj v stilu kot je Zamorec spodaj napisal, da bomo zaradi raznih zdravstvenih razlogov prvih par mesecev verjetno več doma kot v vrtcu.

 

Zamorc reče pred 1 uro:

Nasa dobila vrocino tretji dan vrtca, testirana na covid, ni covid, neka viroza pac, zdej je doma z mano, v vrtcu pa samo dretje, vsi otroci so tulili ko zivali, zanimivo.

 

Kok pa je drugače trenutno urejeno, če je froc pozitiven za koronico in mora v karanteno? Ima starš za tak primer bolniško al?

Povezava do prispevka

Ma pismo, ce starsi pripeljejo kuznega otroka v vrtec, sem namrec slisal del pogovora med eno mamico in vzgojiteljico:

- a je kej kakal?

-ne, samo ma pa se pikice...

-sej je zdravnica rekla...

Vec zarad simultane kakofonije dretja mnogih otoznih mladih grl nisem uspel razbrati, niti me ni zanimalo, zdej za nazaj pa vem, zakaj se je slo.

 

 

Povezava do prispevka
Zamorc reče pred 2 urama:

Nasa dobila vrocino tretji dan vrtca, testirana na covid, ni covid, neka viroza pac, zdej je doma z mano, v vrtcu pa samo dretje, vsi otroci so tulili ko zivali, zanimivo.

 

Kok stari?

 

dreknapalci reče pred 1 uro:

Kok pa je drugače trenutno urejeno, če je froc pozitiven za koronico in mora v karanteno? Ima starš za tak primer bolniško al?

 

Kolkr sm razbral iz cajtengov si upravičen do 50% plače (oz. vsaj 70% minimalca) zarad varstva.

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
Zamorc reče pred 4 urami:

Ma pismo, ce starsi pripeljejo kuznega otroka v vrtec, sem namrec slisal del pogovora med eno mamico in vzgojiteljico:

- a je kej kakal?

-ne, samo ma pa se pikice...

-sej je zdravnica rekla...

Vec zarad simultane kakofonije dretja mnogih otoznih mladih grl nisem uspel razbrati, niti me ni zanimalo, zdej za nazaj pa vem, zakaj se je slo.

 

 

odvisno kake pikice ma ane

 

Povezava do prispevka

Načeloma glup in brezobrazen folk, ki ima otroke pač za spotoma in ker je fensy vozi otroke v vrtec samo da se jih reši in jih boli k ali so nahodni, vročinski in podobno. Nafilajo ga doma s Calpolom, da pade vročina in gremo v vrtec, da se lahko gre mami/tati v fitnes/frizerju naslajat. Potem mulc okuži še 10 drugih in posledično fašejo vse vsi. Isto je z ušmi (da jebem sunce nespotom, ki ne znajo doma otroku pogledat glave), ko jim dol visi. 

 

Držim pesti, da bo tale korona vsaj to prinesla, da se taka gamad spametuje in poskrbi za otroka tako kot se zagre in da jih v vrtcih sterajo domov. 

Povezava do prispevka

Mi bomo hmal mel bingo na naši šoli:

- Korona (Sicer ne naš razred)

- Podančice

- nahod

 

Zdj pa samo še uši manjkajo :D

 

Kako pa je a kdo ve zdj z karanteno za te otroke? Recimo da naše dve doma ostaneta (2 in 4 razred). Posledično sva tudi mi2 doma. Kako je z plačo? Dopusta nimam več 14 dni... Bolniška?

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka
Tadey reče pred 13 urami:

Kako pa je a kdo ve zdj z karanteno za te otroke? Recimo da naše dve doma ostaneta (2 in 4 razred). Posledično sva tudi mi2 doma. Kako je z plačo? Dopusta nimam več 14 dni... Bolniška?

 

HellAngel reče Dne, 8. 9. 2020 at 7:59:

Kolkr sm razbral iz cajtengov si upravičen do 50% plače (oz. vsaj 70% minimalca) zarad varstva.

 

Povezava do prispevka
Ripper reče Dne, 8. 9. 2020 at 12:43:

Načeloma glup in brezobrazen folk, ki ima otroke pač za spotoma in ker je fensy vozi otroke v vrtec samo da se jih reši in jih boli k ali so nahodni, vročinski in podobno. Nafilajo ga doma s Calpolom, da pade vročina in gremo v vrtec, da se lahko gre mami/tati v fitnes/frizerju naslajat. Potem mulc okuži še 10 drugih in posledično fašejo vse vsi. Isto je z ušmi (da jebem sunce nespotom, ki ne znajo doma otroku pogledat glave), ko jim dol visi. 

 

Držim pesti, da bo tale korona vsaj to prinesla, da se taka gamad spametuje in poskrbi za otroka tako kot se zagre in da jih v vrtcih sterajo domov. 

 

 

sploh so zakon razni rotavirusi, ki ga fašeš vsake 2 tedna novega in bolj feisty.

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 21 urami:

Kako pa je a kdo ve zdj z karanteno za te otroke? Recimo da naše dve doma ostaneta (2 in 4 razred). Posledično sva tudi mi2 doma. Kako je z plačo? Dopusta nimam več 14 dni... Bolniška?

 

Na tole sem naletel (https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/v-karanteni-vse-vec-razredov-pediatri-opozarjajo-da-vseh-otrok-ne-bo-mogoce-testirati/535127):

Ali so starši vrtčevskih otrok, ki jim je bila odrejena karantena, upravičeni do odsotnosti z dela?
Če delavec ne more opravljati dela skladno s pogodbo o zaposlitvi zaradi varstva otroka, ker ta ne sme obiskovati vrtca, se takšna nezmožnost opravljanja dela oz. odsotnost z dela enega od staršev lahko presoja v okviru instituta višje sile. Delavcu, ki zaradi višje sile ne more opravljati dela, pripada nadomestilo plače v znesku polovice plačila, do katerega bi bil sicer upravičen, če bi delal, vendar ne manj kot 70 odstotkov minimalne plače, odgovarja ministrstvo za delo.

 

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 7 urami:

 

Mi ni blo težko plunt 140 evropskih za to da bo tamaumu morebitno obolenje prihranjeno ali vsaj olajšano.

 

Slick reče pred 7 urami:

+1

 

Pa ne samo tamalim, tudi tebi in zeni.

 

Yes yes, sam očitno nismo vsi takega mnenja :) 

Razen če obstaja šansa da je froc cepiljen, pa vseeno vsake 2 tedna faše novo verzijo...

Povezava do prispevka
dreknapalci reče pred 3 urami:

Razen če obstaja šansa da je froc cepiljen, pa vseeno vsake 2 tedna faše novo verzijo...

 

Sej pravm, če ne druzga ma vsaj "lažjo" obliko. Al tvoj faše ornk? Rotavirusi (podobno kot gripa verjetno, nisem iz foha) mutirajo in imaš ogromno verzij.

 

Sej če maš pa drugačne izkušnje pa napiš. :) Za to je ta tema.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 22 urami:

 

Sej pravm, če ne druzga ma vsaj "lažjo" obliko. Al tvoj faše ornk? Rotavirusi (podobno kot gripa verjetno, nisem iz foha) mutirajo in imaš ogromno verzij.

 

Sej če maš pa drugačne izkušnje pa napiš. :) Za to je ta tema.

 

Nop na srečo (še) nimam izkušenj, samo Waslilch je zgoraj napisal, da vsake 2 tedna faš(uj)ejo kakšno hujšo obliko.

 

Jaz samo nisem želel iz njegovega sklepat, da niso cepil in sm ugibal o možnosti, da mogoče pa lahko vseeno pride do takih hujših okužb navkljub cepljenosti :) 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Te prikolice mi delujejo zelo storaste za po mestu. Dodatnih par metrov strli za tabo na vsakem semaforju. Prav klice po tem, da se ti Gaj Jan med pregledovanjem svojega instagram profila na poti iz Starbucksa na svojem zvestem elektricnem skiroju zapelje skozi njo.

 

Znajo bit pa zelo uporabne v kaksnemu kampu na morju. Lepo nalozis se blazine, armaflekse in plato laskih zraven juniorja, ko se odpravis na plazo.

Povezava do prispevka
dreknapalci reče pred 9 urami:

Ima kdo mogoče kaj izkušenj s kolesarskimi prikolicami za prevoz frocev? AMZS pravi da je (razen cene) boljše kot sedež na kolesu, pa me zanimajo še hands-on izkušnje.

Nimam hands on izkusenj (razen kar jih prehitevam z avtom), ampak ce ne vozis izkljucno po kolesarskih poteh, jih ocenjujem za smrtno nevarne.

Kolikor sem opazovala tiste, ki to imajo, so take da zdruzujejo funkcijo vozicka in prikolice. Ce vozicka se nimas in kot omenjeno vozis izven prometa je mogoce smiselno, sicer imo ne. 

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 35 minutami:

Nimam hands on izkusenj (razen kar jih prehitevam z avtom), ampak ce ne vozis izkljucno po kolesarskih poteh, jih ocenjujem za smrtno nevarne.

Kolikor sem opazovala tiste, ki to imajo, so take da zdruzujejo funkcijo vozicka in prikolice. Ce vozicka se nimas in kot omenjeno vozis izven prometa je mogoce smiselno, sicer imo ne. 

 

This. Zadevo sem testiral, ko sem kupoval sedez za naso tamalo. Problem je, ker imam na kolesu tako geometrijo okvirja, da je bilo izredno tezko najt primeren sedez, ki bi fino pasal na kolo. In sem sel testirat to prikolico k bratu, nalozil tamalo in sva sla malo naokoli za urco in pol, po mestu, po lokalnih cestah in po kolesarski stezi.

 

Ne morem ti povedat kako stresna ura in pol je to bila...groza. Pa nisem panicar in se smatram za dobrega kolesarja, ampak to zadaj vlect je - res res nevarno. In prav beden obcutek je, ker je otrok sam zadaj, locen od kolesa in nimas nobenega vpliva na zunanje dejavnike (skuterje, specialkarje, avte itd.). Ce imas otroka v sedezu ti je blizje, je "del" kolesa in ni tako izpostavljen.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...