Skoči na vsebino

Fotrov kotiček


Zamorc

Priporočeni prispevki

MIHA_IS_GOD reče pred 3 urami:

Jest sm gledal elektricne tricikle, tiste kjer mas spredaj kosaro in je cist predrago. 4k€+ je sam nope hvala lepa.

 

Nekaj v tem smislu:

spacer.png

 

Tista prikolica zadaj pa men tud ne deluje prav zlo varno.

 

Glede na prebrano mi takale varianta s triciklom in sporedaj prostorom za froce res deluje najbolj interesantno, samo tale cena je pa... :unsure::unsure:

Povezava do prispevka

Da se malce pohvalim, slaba 2 tedna nazaj sem ratal fotr :) Porod je bil ok, mali in punca tudi, prve dni doma je bila milina. Od petka dalje, ko sva začela dodajat Oleovit pa vsak popoldne/večer krči, včeraj tudi prva (skoraj) neprespana noč :( Jaz nekako zdržim, mi je pa hudo za punco ker se ful sekira. Kako ste vi shajali? Ne pričakujem glih čudežne rešitve, konc koncev je to Fotrov kotiček, ne pa Mamice 2020 :D

Povezava do prispevka

Cestitke!

 

Ce je to oleovit, narejen v avstriji, ne morwm nc pomagat, saj je najboljsi. Vcasih smo dajali balkanski plivit, po katerem so dojencki imel hude krce, tko da smo vsi sibal v borovlje po oleovit, po katerem je blo bebam ok. Zdej, verjetno je vajin bolj obcutljiv, se bo ze navadu - vidva pa zal tud - na noci brez spanja. :)

Povezava do prispevka

Krci so grozni, sploh ko si prvic stars. Mojega tamlajsega je pomirjal zvok fena. Probaj s kakim youtube white noise-om, ce bo kaj pomagalo.

 

Zena je oba peljala na Bownovo terapijo, ki baje tudi blazi krce. Jaz sem sicer skepticen do tega ampak ce ne drugega je placebo in se mamica bolje pocuti, da je nekaj ukrenila. 

uredilo bitje Slick
Povezava do prispevka
Sonwaas reče pred 1 uro:

Da se malce pohvalim, slaba 2 tedna nazaj sem ratal fotr :) Porod je bil ok, mali in punca tudi, prve dni doma je bila milina. Od petka dalje, ko sva začela dodajat Oleovit pa vsak popoldne/večer krči, včeraj tudi prva (skoraj) neprespana noč :( Jaz nekako zdržim, mi je pa hudo za punco ker se ful sekira. Kako ste vi shajali? Ne pričakujem glih čudežne rešitve, konc koncev je to Fotrov kotiček, ne pa Mamice 2020 :D

 

Čestitke.

 

Ja, tole ti nism fouš. Mi smo prišli čez brez krčev (toktok), ampak verjamem da je jebeno, če tamauga celo noč zvija in se dere. Jbga, morš vedet da se malemu vzpostavlja črevesna flora in je to čist normalno, treba pregurat.

Povezava do prispevka

Čestitke, Sonwaas!

 

Glede krčev in ostalih težav, to boš verjetno še dostikrat slišal - kot vsak odrasel je tudi vsak otrok drugačen in to kar enim laufa brez težav, drugim nikakor. Najin je tudi dobil Oleovit s krčki vred in je bila situacija podobna, pol sva pa malo eksperimentirala in sprobala še Jamieson-ove kapljice:

 

3089035_jamieson-baby-d-vitamin-d3-400-i

 

Te pri najinem delujejo brez nekih posledic za nočno spanje.

 

Najin pa zdaj ne spi zaradi zob; trije so mu pokukali ven relativno hitro in brez težav, četrti pa še kar rine in je zdaj že en teden vsako noč cel živčen, mljacka in se slini skoss :) Aja, pa kobacat je začel naokol, tako da ga je povsod dosti, sploh okoli pasje hrane :D

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 6 minutami:

Čist iz firbca, kaj je pa podlaga, da se že tako zgodaj daje vitamin D? Mislila sem, da naj bi bilo materino mletko pretty much to to za prvih nekaj mesecev?

Dojencki so premalo izpostavljeni soncu zaradi obcutljive koze. 

Navedek

Večina zdravih, donošenih dojenčkov prejme iz materinega mleka ali nadomestnega mleka vsa hranila, ki jih potrebuje. Združenje pediatrov pa je v raziskavah ugotovilo, da je tveganje za pomanjkanje vitamina D pri dojenčkih in otrocih povečano, zlasti je pomanjkanje najbolj problematično za otroke do 3. leta starosti. Dojenčkom in otrokom se zato svetuje dodajanje vitamina D3 v prehrano.

https://www.waya.si/nasveti-strokovnjaka/nasvet/clanek/otroci-in-vitamin-d/

Povezava do prispevka
Sonwaas reče pred 4 urami:

Da se malce pohvalim, slaba 2 tedna nazaj sem ratal fotr :) Porod je bil ok, mali in punca tudi, prve dni doma je bila milina. Od petka dalje, ko sva začela dodajat Oleovit pa vsak popoldne/večer krči, včeraj tudi prva (skoraj) neprespana noč :( Jaz nekako zdržim, mi je pa hudo za punco ker se ful sekira. Kako ste vi shajali? Ne pričakujem glih čudežne rešitve, konc koncev je to Fotrov kotiček, ne pa Mamice 2020 :D

 

Potrpet morš, to je to. Različne kapljice so pa bolj kot ne placebo. Ni tud nujno da so krči zarad kapljic. Otrok mora iz sterilnega črevesja pridt do razvite črevesne flore, na različne otroke ma to različen efekt. 

 

Fuksija reče pred 2 minutama:

Kul, hvala. Moja logika je sicer tukaj, da je velik boljš it za 10min na dan na sonce kot delat otroku krče, ampak ajde kapljice so pa zanesljive glede doze.

 

Če imaš poletnega otroka, za večino ostalega leta je bolj jajc kar se tiče sonca =)

Povezava do prispevka

Hvala vsem :) Ja, sj kar sem prečital je glih postavljanje črevesne flore na noge eden glavnih razlogov. Kapljic je malo morje, vsaka instagram mamica promovira drugo firmo, nakonc je pa tud od otroka ful različno. Sestra ima dve tamali in je mela pr obeh krče, njej je pa pomagal SabSimplex. Če grem vse fore probat bom na koncu zmetal 100€, froc ma pa lahko še zmer krče :D

 

Razen teh večernih maratonov mi je pa ful v užitek bit fotr, res mam veselje da na tamalga pazim, ga rihtam pa peljem ven :)

 

Kako ste pa kaj kombinirali službo in novorojenčka? Jaz sem sicer še študent, tako da sem si fraj vzel 2 tedna, pa najbrž bom še 1 teden fraj, potem sem pa mislil nazaj delat za mal krajši čas - 6 ur. Šef in sodelavci so ful razumevajoči, punca je tud vesela da počiva, jaz sem pa vesel da ona počiva in se jaz ukvarjam s frocom. :D

Je pa res da kot študent nimaš nobenega očetovskega dopusta, kar je mal kisla glede prihodkov, zato razmišljam o krajšem delavniku, ker dopoldne je (načeloma) dost uizi z njim.

uredilo bitje Sonwaas
Povezava do prispevka
Sonwaas reče pred 6 minutami:

 

 

Loh rečem zase k mam šiht ndč, 8 ur dnevno, moja je bla pa skoz porodniško doma. No big deal. Zjutri in dopoldne je mami vozičkala s tamalim pa se družla z ostalimi mamicami (ko še ni blo korone), popoldne smo pa skp kam šli na sprehod al pa bili doma. Z novorojenčkom tko nimaš kej velik opcij harat naokol, itak bi ga pa lohk prvi mesec skoz sam gledu kako prdi, riga, odpira učke, premika rokice... V glavnem na šihtu ni blo nč posebnga. Greš, oddelaš 8-9 ur in čao.

 

Mogoče bi loh kdo kej več napisu k ima kakšen sp al pa kej, znajo bit izkušnje drugačne.

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 35 minutami:

Kul, hvala. Moja logika je sicer tukaj, da je velik boljš it za 10min na dan na sonce kot delat otroku krče, ampak ajde kapljice so pa zanesljive glede doze.

Ker zlo verjetno tud mama trpi zarad pomanjkanja D vitamina. Kar je klasika za velik % folka ker enostavno ni vec zadost na soncu zarad dela v pisarni. Sploh pa ne v zimskih mesecih. 

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 1 uro:

Ker zlo verjetno tud mama trpi zarad pomanjkanja D vitamina. Kar je klasika za velik % folka ker enostavno ni vec zadost na soncu zarad dela v pisarni. Sploh pa ne v zimskih mesecih. 

Na hitro sem šla pogooglat in kaže, da pri nas trenutno ni raziskave, ki bi dejansko opazovala količino vitamina D v telesu. Imamo samo raziskave o povprečni zaužiti količini, ki res nakazuje možnost pomanjkanja v zimskih mesecih.

Povezava do prispevka
Sonwaas reče pred 10 urami:

Da se malce pohvalim, slaba 2 tedna nazaj sem ratal fotr :) Porod je bil ok, mali in punca tudi, prve dni doma je bila milina. Od petka dalje, ko sva začela dodajat Oleovit pa vsak popoldne/večer krči, včeraj tudi prva (skoraj) neprespana noč :( Jaz nekako zdržim, mi je pa hudo za punco ker se ful sekira. Kako ste vi shajali? Ne pričakujem glih čudežne rešitve, konc koncev je to Fotrov kotiček, ne pa Mamice 2020 :D

 

Za mojo smo na koncu pristali na Waya D3, da je bilo vsaj približno ok. Oleovit ji je isto povzročal krče. Probajta par različnih znamk ampak čisto brez krčev verjetno ne bo šlo pri nobeni.

Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Ce ima se kdo tezave s krci, ki jih povzrocajo kapljice vitamina d3. Priporocam kapljice biogaia d3 s probiotikom. Pa v trzicu je lekarna deteljica, prodajajo kapljice proti krcem. Se da narocit po netu. Imamo doma, ampak jih se nismo uspeli sprobat, je po biogaia kapljicah ok (trk trk na les). 

Povezava do prispevka

Zdravo

Pri nas doma imamo tudi tezave s krci, samo se mi zdi da so te kapljice bolj neucinkovite. Ko pridejo krci pomaga samo da si dava hcerko s trebusckom na roko, samo tako se umiri in zaspi.

 

Ps: kdaj se mamicam vrne sex drive, sprasujem za prjatla

uredilo bitje Deadguy
Povezava do prispevka
Deadguy reče pred 11 urami:

Ps: kdaj se mamicam vrne sex drive, sprasujem za prjatla


Nikoli. Upam da sem pomagal...lep lp

 

Ok, drgac pa resno. To je cist odvisno pomoje od miljon faktorjev, predvsem pa domnevam, da od zenske do zenske cist razlicno. Hang in there, buddy. :)

 

 

 

Povezava do prispevka
Deadguy reče pred 12 urami:

Ps: kdaj se mamicam vrne sex drive, sprasujem za prjatla

 

Ko na prvem žuru s kolegicami zuni naleti na orng žrebca.

 

Ajde hecam. ;) Tko kot je uros678 zgori napisu, ful faktorjev. Od tega kok je mela težek porod, kakšne fizične posledice ji je pustil, kok se obremenjuje s samopodobo, pa če je ne užge še depra itd itd. Tle loh vsak napiše sam za svojo, redkoker za dve, posploševat pa nima smisla. Moja je mela porod dost v izi, posledic nobenih, zakompleksana tud ni (preveč), tko da smo dokaj kmal spet woohoohoo. Ti se pomatri in crkljaj punci na polno. Bolj ko bo mami hepi, večje šanse maš.

Povezava do prispevka

Zadnje case malo bolj gledam filme evropske produkcije na tvslo in vceraj je bil na drugem programu okoli devetih zvecer nemski film z naslovom Unicevalka sistema. Tezak film, ki pa ga priporocam vsakemu starsu. Globoko travmatizirana mladostnica, katere mama ostane vzgojno nemocna in odsotna, deklica pa se vsled svojega divjega nasilnega funcioniranja seli iz zavoda v zavod... Zalostno, a resnicno, to se dogaja tudi pri nas. Prav zato je potrebno videt ta film, da clovek ozavesti, kaj vse lahko gre narobe pri vzgoji in kam lahko to tudi pripelje.

uredilo bitje Zamorc
Povezava do prispevka
Zamorc reče pred 3 urami:

Zadnje case malo bolj gledam filme evropske produkcije na tvslo in vceraj je bil na drugem programu okoli devetih zvecer nemski film z naslovom Unicevalka sistema. Tezak film, ki pa ga priporocam vsakemu starsu. Globoko travmatizirana mladostnica, katere mama ostane vzgojno nemocna in odsotna, deklica pa se vsled svojega divjega nasilnega funcioniranja seli iz zavoda v zavod... Zalostno, a resnicno, to se dogaja tudi pri nas. Prav zato je potrebno videt ta film, da clovek ozavesti, kaj vse lahko gre narobe pri vzgoji in kam lahko to tudi pripelje.

 

Tole: https://www.kinodvor.org/film/razbijalka-sistema/?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...