Skoči na vsebino

Fotrov kotiček


Zamorc

Priporočeni prispevki

Nodi reče pred 1 minuto:


Se zavedam, da je porod doma lahko rizicen. Ob tem je treba upostevat tud okoliscine kot je lokacija - recimo porod doma v Ljubljani je zarad blizine porodnisnice manj tvegan kot porod doma nekje v Prekmurju.

 

 

In na urgenci komaj čakajo, da se ob 3h zjutraj nariše ženska s situacijo, ki bi jo brez problema rešili, če bi se porod odvijal v porodnišnici, kjer imaš 24/7 prisotne celotne ekipe in infrastrukturo.

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 2 minutama:

 

Spomni se na to, ko se bo drla, da pejd u kurac ti in tvoj porodni načrt in naj ji že dajo epiduralno. 

 

 

Sicer pa bo najbolj naravno v skednju, s kravo zraven za gretje. 

 Porodni nacrt ni moj ampak je zelja moje punce. Js sem povedu svoje zadrzke, ampak ji zaupam, pa vem da ona najbols pozna svoje telo in cesa je zmozna. Ce si zeli rodit na cimbolj naraven nacin in bit ob porodu cim bolj prisotna je moja naloga, da jo podpiram in ji stojim ob strani. Kar pa ne pomeni, da ne bova upostevala mnenja babice in zdravstvenega osebja. 
 

Uglavnem, pisal sem z mislijo, da ima kdo od vas kaksne izkusnje glede tega, pa vidim da ste vsi bolj stare garde... za kar mi je zdej mal zal, ker bi o tem lahko sklepal ze na podlagi predhodnih zapisov v tej temi. 

Povezava do prispevka

  

Nodi reče pred 16 minutami:

Uglavnem, pisal sem z mislijo, da ima kdo od vas kaksne izkusnje glede tega, pa vidim da ste vsi bolj stare garde... za kar mi je zdej mal zal, ker bi o tem lahko sklepal ze na podlagi predhodnih zapisov v tej temi. 

 

 

Stara garda je rojevala doma, kjer so bile prekuhane rjuhe najvišja stopnja sterilnosti.

 

Pač kruto dejstvo je, da je ravno zaradi moderne medicine in rojevanja v designated ustanovah smrtnost med rojevanjem padla za neskončno ogromne številke. In zdej, ko ni kakšnih vojn in drugačnih problemov, se rojevajo take sončkaste ideje kot so 'naravni porod', anticepilska in podobna gibanja. Ironija je, da jim ravno medicinski(tehnološki, znanstveni) razvoj omogoča sploh tako lagodno razmišljanje. Pa saj ni problema - ti ni všeč uradna medicina? Pojdi v gozd in objemaj drevesa, samo ne hodi potem na urgenco, da ti poglihajo zlomljen gleženj. 

 

Pri porodu je pa tako: naraven je lep na papirju. V praksi se bo tvoja žena med porodom posrala, šivali ji bodo presredek in čisto možno bo do konca življenja imela težave z inkotinenco. Imaš dve možnosti: rečeš ženi nemože nam niko ništa, gresta v gozd in rodi po naravni poti. Gre lahko milijon stvari narobe al jebiga. Druga možnost: verjameš uradni medicini, pripelješ ženo med usposobljeno osebje in rodi z najmanjšimi možnimi zapleti. Lahko pa probaš še s tretjo: na cosmopolitan forumu najdeš navodila za porodni načrt in z njim potem serješ osebju v porodnišnici in kot je napisal @Bessie - v tem primeru bosta šla na kurac vsem, ki bodo imeli opravka z vama. 

 

uredilo bitje Thrivial
Povezava do prispevka

Sej zgodbic je veliko, od tega da je več dela s tipom, ki pade v nezavest, do poroda v kopalnici, ker jo je malo zvijal v trebuhu in je mislila, da ima prebavne težave :w00t: 

 

Jaz sem samo vesel, da smo prišli in opravil na hitro... prerezat popkovino, best thing ever! 

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 34 minutami:


Se zavedam, da je porod doma lahko rizicen. Ob tem je treba upostevat tud okoliscine kot je lokacija - recimo porod doma v Ljubljani je zarad blizine porodnisnice manj tvegan kot porod doma nekje v Prekmurju. Obenem je tak porod odvisen tud od stanja nosecnice. Tiste, ki imajo ze tko rizicno nosencnost ali pa se ob porodu pricakujejo zapleti valda ne bodo rodile doma. Ne vem pa zakaj je to tak tabu, v zahodnih evropskih drzavah je porod doma neki normalnega. Imajo tud izkusene in izurjene terenske ekipe, ki poskrbijo za varnost ob morebitnih zapletih. 

Mas prav, razen v tocki, da ze minuta za dojencka brez kisika lahko pomeni nepopravljive posledice. Zato raje v porodnisnici.

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 29 minutami:

 Porodni nacrt ni moj ampak je zelja moje punce. Js sem povedu svoje zadrzke, ampak ji zaupam, pa vem da ona najbols pozna svoje telo in cesa je zmozna. Ce si zeli rodit na cimbolj naraven nacin in bit ob porodu cim bolj prisotna je moja naloga, da jo podpiram in ji stojim ob strani. Kar pa ne pomeni, da ne bova upostevala mnenja babice in zdravstvenega osebja. 
 

Uglavnem, pisal sem z mislijo, da ima kdo od vas kaksne izkusnje glede tega, pa vidim da ste vsi bolj stare garde... za kar mi je zdej mal zal, ker bi o tem lahko sklepal ze na podlagi predhodnih zapisov v tej temi. 

Brez zamere, ampak to je zelo egocentrično razmišljanje s strani tvoje punce. Verjamem, da se trenutno ves svet vrti okrog nje in da ji je njeno dobro počutje v nedvomno stresni situaciji najpomembnejše, ampak kar (misli da) je najbolje zanjo ni najbolje za otroka. Lahko mi rečeš stara garda, ampak dobrobit otroka je vedno na prvem mestu, vedno. Za otroka (in tudi zanjo) bo najbolje poskrbljeno v najbližji porodnišnici.

 

Ko bo mali pri letu in pol popizdeval v avtomobilskem sedežu, kjer se ne more premikat in bo švical kot konj zaradi negorljivih materijalov, ga bosta vzela ven in ga imela v naročju med vožnjo? Ne, kupil boš najboljši, najbolj varen in najdražji avtosedež ter ga privezal not, ker ti bo varnost pred udobjem. Kljub temu, da je statistična verjetnost prometne nesreče relativno nizka. Vidiš povezavo?

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 49 minutami:

Uglavnem, pisal sem z mislijo, da ima kdo od vas kaksne izkusnje glede tega, pa vidim da ste vsi bolj stare garde... za kar mi je zdej mal zal, ker bi o tem lahko sklepal ze na podlagi predhodnih zapisov v tej temi. 

 

Tbfh, ko pride do takih in podobnih situacij, se rajš držim tradicionalnih in preizkušenih metod. Porod ni glih stvar pri kateri bi si prvošču prou velik eksperimentiranja, popravni izpiti so dragi al pa jih ni. Tko kot sem rekel, pri porodu je na prvem mestu dobrobit otroka (da se rodi zdrav in brez zapletov), pol pa vse ostalo.

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka

@Nodi: Ne ga lomit skupaj s punco in "naravnim" porodom. Tako kot ti je napisal že Thrivial, dajta roditi v porodnišnici, kjer imaš na voljo usposobljeno osebje + vso infrastrukturo, če gre kaj narobe. In narobe gre lahko miljon stvari.  

 

In še to. Ni samo tvoja punca pri tem procesu. Si tudi ti in na tvojem mestu bi jo prepričal, da naj rodi v porodnišnici. Nosečnice tik pred porodom definitivno niso racionalne in čeprav si tvoja punca želi najboljše, ta želja po romanticiranem porodu doma ni najbolj racionalna, še posebej, če je bila tvoja punca pod vplivom mode, ki prihaja iz ZDA.

 

Tam pa je situacija čisto drugačna kot pri nas, ker moraš za porod v porodnišnici pošteno plačati in je rojevanje doma nuja.

Primer:

 

Kar se tiče epiduralne... skoraj vse matere so po vzetju epiduralne in rojstvu drugega otroka izjavile, da zakaj niso tega vzele že pri prvem porodu.

 

 

 

uredilo bitje svit
Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 57 minutami:

Pa saj ni problema - ti ni všeč uradna medicina? Pojdi v gozd in objemaj drevesa, samo ne hodi potem na urgenco, da ti poglihajo zlomljen gleženj. 

 

Pri porodu je pa tako: naraven je lep na papirju. V praksi se bo tvoja žena med porodom posrala, šivali ji bodo presredek in čisto možno bo do konca življenja imela težave z inkotinenco. Imaš dve možnosti: rečeš ženi nemože nam niko ništa, gresta v gozd in rodi po naravni poti. Gre lahko milijon stvari narobe al jebiga. Druga možnost: verjameš uradni medicini, pripelješ ženo med usposobljeno osebje in rodi z najmanjšimi možnimi zapleti. Lahko pa probaš še s tretjo: na cosmopolitan forumu najdeš navodila za porodni načrt in z njim potem serješ osebju v porodnišnici in kot je napisal @Bessie - v tem primeru bosta šla na kurac vsem, ki bodo imeli opravka z vama. 

 

1. Ne morem resno jemat takšnih argumentov kot ga navajaš zgoraj. Sklicuješ se na uradno medicino - zadnja dva meseca se ravno ta uradna medicina na dnevni bazi prereka kakšno je stališče uradne medicine. To z zlomljenih gležnjem je ravno nekako tako kot, če bi rekel da ne hodi jokat v trgovino ko ti doma na vrtu ne uspejo paradižniki. 

 

2. Tvoje naštevanje kaj vse se z žensko dogaja med porodom je nekaj, kar nama je povsem jasno. Ne vem, si me hotu šokirat s tem ko si napisu, da se bo posrala?

Slick reče pred 28 minutami:

Brez zamere, ampak to je zelo egocentrično razmišljanje s strani tvoje punce. Verjamem, da se trenutno ves svet vrti okrog nje in da ji je njeno dobro počutje v nedvomno stresni situaciji najpomembnejše, ampak kar (misli da) je najbolje zanjo ni najbolje za otroka. Lahko mi rečeš stara garda, ampak dobrobit otroka je vedno na prvem mestu, vedno. Za otroka (in tudi zanjo) bo najbolje poskrbljeno v najbližji porodnišnici.

 

Ne vem zakaj zamera.. ker bo še vseeno rodila v porodnišnici. Mislim, da ste to vsi pisci v svojem navalu svete jeze nekako spregledal. Kako zavrnitev epiduralne - ki lajša bolečine porodnici - priča o njeni sebičnosti in odrekanju temu, kar je najbolje za otroka? Saj se bo sama odrekla temu, da ji bo lažje.

 

Še zapis s spletne strani jeseniške porodnišnice: 

 

Navedek

V naši porodnišnici se letno rodi okoli 800 otrok; v zadnjih letih smo s spremenjenimi načini dela, ki temeljijo na individualnem pristopu in večjemu spoštovanju želja porodnic in partnerjev pri porodu, dosegli zelo dobre perinatalne rezultate.

 

case closed. 

Povezava do prispevka

Upam, da gresta na Jesenice pravi čas. Če se gorenjska avtocesta zabaše zaradi prometne nesreče, se zna zgoditi, da bosta rodila v reševalnem vozilu. Če se bo lahko prebilo do vaju. Sem že v enem od prejšnjih postov omenil, da se to dogaja pogosteje, kot si mislimo.

Povezava do prispevka

Pa če še mal razširim in problematiziram te vaše dogme o porodu. To so okoliščine, stanja in ukrepi, ki so za vas samoumevna in ki jih - uradna medicina v ljubljanski porodnišnici izvaja brez soglasja nosečnice, čeprav pri zdravi nosečnici niso nujno potrebna. Medtem ko v jeseniški porodnišnici postopajo takole: 

 

ALI JE OBVEZNO BRITJE IN KLISTIR?

Ob sprejemu v porodni blok ne dajemo klistirja in ne brijemo zunanjega spolovila. Porodnica naj sama izrazi željo, če kaj od tega želi.

 

ALI JE OBVEZNO NASTAVITI INTRAVENSKI KANAL?

 

Intravenskega kanala porodnicam ne nastavljamo rutinsko, kadar gre za zdravo nosečnico, pri kateri je nosečnost potekala normalno in pričakujemo zdrav plod. Intravenski kanal nastavimo vnaprej, da lahko hitreje dajemo zdravila v žilo v nujnih primerih, ko pričakujemo možne zaplete.

Indikacije za nastavitev intravenskega kanala so:

  • stanje po predhodnem carskem rezu,
  • lajšanje bolečin z epiduralno analgezijo,
  • večja poporodna krvavitev pri prejšnjih porodih,
  • nosečniška sladkorna bolezen na inzulinu,
  • nepravilna vstava (npr. medenična),
  • mnogoplodna nosečnost (npr. dvojčki),
  • sproženje poroda s prostaglandini,
  • pospeševanje poroda z oksitocinom ("umetnimi popadki"),
  • preeklampsija,
  • pričakovan hud zastoj v rasti ploda,
  • več kot 18 ur od spontanega razpoka plodovih ovojev,
  • febrilno stanje porodnice,
  • ne ohrabrujoč CTG,
  • kronična bolezen matere (povišan pritisk, pljučna ali ledvična bolezen, multipla skleroza, bolezni jeter...),
  • slabokrvnost porodnice (Hb<100 g/L),
  • trombocitopenija,
  • mnogorodnica (> 5 predhodnih porodov),
  • smrt ploda v maternici.
Povezava do prispevka
Nodi reče pred 14 minutami:

 

1. Ne morem resno jemat takšnih argumentov kot ga navajaš zgoraj. Sklicuješ se na uradno medicino - zadnja dva meseca se ravno ta uradna medicina na dnevni bazi prereka kakšno je stališče uradne medicine. To z zlomljenih gležnjem je ravno nekako tako kot, če bi rekel da ne hodi jokat v trgovino ko ti doma na vrtu ne uspejo paradižniki. 

 

Ne mešaj krompirja in cvetače. Področje porodništva ima izjemno obsežno zgodovino raziskav in case studyjev, na podlagi katerih so napisani protokoli. In v nobenem primeru rojstvo doma ni bolj varno kot v porodnišnici. Nobenem. Zlomljen gleženj zato, ker se veliko modernih egoističnih gibanj fura svojo ideologijo dokler drek ne prileti v ventilator, potem pa pridejo na urgenco, pa je tak primer lažje razumljiv za slehernika. 

 

In pa - promocijski tekst ene bolnišnice je eno, realnost pa druga. Recimo odsotnost očetov  ob porodu v koronskem času, je pozitivno vplivala na vse faze poroda, ker smo dejansko moški tam večinoma zgolj v napoto. No, razen za histerične ženske, ki so po facebooku vodile sveto vojno kako se jim kratijo osnovne pravice.. 

uredilo bitje Thrivial
Povezava do prispevka

@Nodi sej pomoje te tukaj nihče ne napada... Na koncu bosta naredila kakor bosta sama želela. Vedar pa nekako sem tudi sam "presran" kaj bi lahko bilo če bi doma rodila. Jebiga če bi blo vse ful na hitro bi pol reševali.

 

Kar se pa tiče epiduralne... V prvo je nisva imela ("mal" brez dnarja, mal da ne bo vrjetno hudo) v drugo sva imela neki kar si ej sama pritiskala.

 

So pa pri sodelavki doma (njen brat in partnerka) rodili v bazenu. Je pa prišla neka babica iz Avstrije. Končalo se je srečno in brez zapletov.

 

@Nodi vso srečo tebi in partnerki!

Povezava do prispevka

Pa še nekaj je dobro vedeti - ko gre kaj narobe ali so komplicirani porodi, periferne bolnice pošljejo porodnice v UKC.

 

Mislim sicer, da so na Jesenicah čisto dovolj kvalificirani, da večinoma pohendlajo sami, ampak recimo v Postojni praktično ne izvedejo nobenega kompliciranega poroda. Je potem tudi precej lažje graditi lepo statistiko. 

uredilo bitje Thrivial
Povezava do prispevka
Slick reče pred 1 minuto:

Saj kanila ni obvezna. Mojo ženo so v ljubljanski porodnišnici obakrat vprašali, ali jo želi ali ne. Pri prvem je odklonila, pri drugem je vzela. Za klistir mi pa ni čisto jasno, zakaj bi katera porodnica odklonila? V čemu je trik?

 

Mogoče zaradi "sramu". Al so pa že spucane preh.

 

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 8 minutami:

Pa če še mal razširim in problematiziram te vaše dogme o porodu. To so okoliščine, stanja in ukrepi, ki so za vas samoumevna in ki jih - uradna medicina v ljubljanski porodnišnici izvaja brez soglasja nosečnice, čeprav pri zdravi nosečnici niso nujno potrebna. Medtem ko v jeseniški porodnišnici postopajo takole: 

 

 

Alo, smiri tamo.

 

Kar se tiče izkušnje v ljubljanski porodnišnici, sva bila oba z mojo ful pozitivno presenečena. V javnosti (in po raznih cosmo forumih) kroži prepričanje, da je ljubljanska porodnišnca navadna fabrka, kjer brez sočutja do porodnice štancajo froce. No, ko prideva v porodno sobo, porodnega načrta tud nisva vlekla ven, ker nama je babica prec povedala da nje kos papirja ne zanima in da se bomo kot normalni ljudje lepo pogovoril o željah, pol bodo pa glede na situacijo in zmožnosti probal uresničit. Fair enough. Medicinske sestre ful prijazne, babice glih tko, v glavnem bottom line, osebje si zasluž čisto desetko. Ni tud moja ne nč komplicirala, mal je jamrala, babica jo je spodbujala (edin v fotofinišu jo je enkrat tud mal v red postavla v smislu ajde, nehi jamrat, nema predaje, gremo do konca - kar je blo čist prou).

Tud za intravenski kanal je komplicirala a bi al ne bi, pa sm jo jst že doma poslal v kurac da je bolš da ma to že prštiman, ker če bo nuja se gre za sekunde in če ma vse to prej prštimano je sam plus, škodil ne bo. Tko da na konc je mela in je čist prou pršl.

 

Če pa dodam še kar se tiče jeseniške porodnišnce, zakaj sva šla rajš v ljubljansko - poleg tega kar sem že napisal (oddaljenost, če so komplikacije je bolš bit v ljubljani). Od parih sem že slišal da na jesenicah PREVEČ forsirajo naravni porod. Da se za carski rez (ali kakšne invazivne metode) odločijo šele ko je porodnica čist hin, izčrpana in to tud ni najbolš za otroka in mamo. Učas pač ne gre, jebiga in je treba po hitrem postopku urgirat. In na jesenicah (po info ki sem jih dobil) čakajo predolgo.

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka

No, moja se je obakrat kar matrala. Prvega otroka so morali pomagati z vakuumom, pri hčerki pa je počila posteljica in je morala na carski rez. Tako da .... jaz bi definitivno priporočal porodnišnico. Imam pa frendico, ki je rodila ravno, ko so bili rešilci v dvigalu :D Je šlo prehitro vse skupaj, da bi jima uspelo priti sama do porodnišnice. :)

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 1 uro:

 Porodni nacrt ni moj ampak je zelja moje punce. Js sem povedu svoje zadrzke, ampak ji zaupam, pa vem da ona najbols pozna svoje telo in cesa je zmozna. Ce si zeli rodit na cimbolj naraven nacin in bit ob porodu cim bolj prisotna je moja naloga, da jo podpiram in ji stojim ob strani. Kar pa ne pomeni, da ne bova upostevala mnenja babice in zdravstvenega osebja. 
 

Uglavnem, pisal sem z mislijo, da ima kdo od vas kaksne izkusnje glede tega, pa vidim da ste vsi bolj stare garde... za kar mi je zdej mal zal, ker bi o tem lahko sklepal ze na podlagi predhodnih zapisov v tej temi. 

Moja je drugega rodila brez epiduralne pomoci in ji je blo zal. Je sla pred tem tud na poseben tecaj meditacije in whatnot. Sej to samo po sebi ni problem, njen problem ce jo boli. Jest sm ji reku da mogoce ni glih najboljsa ideja, sam kaj ko je internet poln neumnosti o naravnosti, vecji povezanosti, ...

 

Ampak rojevanje izven porodnisnice je pa drugo. Sej v vecini primerov je vse ok, ampak ko pa je, je pa problem. Cist nepotreben rizik ce se mene vprasa.

 

Jest ne bi reku da sm stara garda, otroc so tud se zlo majhni tko da ni to tko zlo dolg nazaj.

Povezava do prispevka

Obstaja pa baje problem da se porodnisnice in zdravniki prehitr odlocajo za umetne popadke in carske reze.

 

Menda tko zlo da je statisticno zlo verjetno da se otrok rodi v torek. Torej ce je prek roka v ponedeljek zvecer zacnejo, v torek rojstvo, v petek gredo domov kljub carskemu rezu.

 

Baje ker majo za vikend radi mir in ker ce je planirano lahk optimizirajo stevilo in obhode babic/anesteziologov/kirurgov...

Povezava do prispevka
Slick reče pred 32 minutami:

Upam, da gresta na Jesenice pravi čas. Če se gorenjska avtocesta zabaše zaradi prometne nesreče, se zna zgoditi, da bosta rodila v reševalnem vozilu. Če se bo lahko prebilo do vaju. Sem že v enem od prejšnjih postov omenil, da se to dogaja pogosteje, kot si mislimo.

 

Jutri je uradno rok, v četrtek ima še pregled pri ginekologinji. Na CTGju ji izmerijo popadke, pogledala bo, če/kok je že odprta. Porod je proces, ne zgodi se v eni uri. Tko da glede na to, kaj bo povedala ginekologinja v četrtek se bova odločala za naprej. Uredila sva si tud bivanje v Radovljici za dan, dva ali tri. Če se bo v četrtek že začel dogajat greva tja, kjer bova v miru počakala preden greva dokončno na Jesenice. 

 

MIHA_IS_GOD reče pred 10 minutami:

Obstaja pa baje problem da se porodnisnice in zdravniki prehitr odlocajo za umetne popadke in carske reze.

 

Menda tko zlo da je statisticno zlo verjetno da se otrok rodi v torek. Torej ce je prek roka v ponedeljek zvecer zacnejo, v torek rojstvo, v petek gredo domov kljub carskemu rezu.

 

Baje ker majo za vikend radi mir in ker ce je planirano lahk optimizirajo stevilo in obhode babic/anesteziologov/kirurgov...

 

Sem zgoraj navedel statistiko, da se na dan na Jesenicah rodi 2,5 otroka medtem ko se jih v  LJ 19. Sklep o tem kje je večja naglica in manj časa za bolj naravne metode poroda prepuščam sleherniku. 

 

Zamorc reče pred 22 minutami:

Mal smo ga prestrasil brez potrebe, ni bil to moj namen, Nodi. Na Jesenicah so super, midva sva sicer vedno izbrala Kranj, ker je blizji, a kakor komu odgovarja. Srecno in porocaj, kako je slo.

 

Nihče me ni prestrašil, ker glede na to kar berem na zadnjih dveh straneh sem očitno precej bolje pripravljen kot sem mislu. Seveda v teoriji, kako bo potem ko gre enkrat zares ne morem sodit, lahko bom samo za nazaj. Brez skrbi, se bom posul s pepelom, če bo ideja o odklonitvi epiduralne (kot simptomu vašega pogroma) rezultirala v mojem zlomljenem zapestju. 

uredilo bitje Nodi
Povezava do prispevka
Nodi reče pred 18 urami:

Punca ima čez 2 dni rok za najinega prvega otročka pa me mal zanimajo vaše izkušnje :D 

 

Sicer sva po mojem mnenju zelo dobro pripravljena, sam je pa  to ena taka situacija, kjer pričakuješ nepričakovano :D A imate kakšne nasvete ali pa priporočila kako naj punci čim bolj pomagam v porodnišnici? Moja glavna naloga je sicer poskrbet, da se bodo v porodnišnici kar najbolj držal najinega porodnega načrta. Je pa fora, da zarad koronavirusa nisva mogla narest šole za starše :/ 

Najprej čestitke in dosti sreče pri porodu!

 

Nisem bral vsega na dveh straneh od postanja; mislil sem ti že včeraj odpisat, vendar ni bilo časa - to boš tudi pol izkusil, ko bo mali postal bolj aktiven ;)

 

Z mojo sva sicer imela šolo za starše, ampak so po najinih izkušnjah tisto bolj neki splošni primeri in koristni nasveti; kot so že drugi nekje omenli, je vsak porod in tudi dojenček drugačen, tak da bosta že sproti hvatila krivine glede na situacijo. Midva se dnevno zahvaljujeva dejstvu, da imava otroka v času interneta in Googla; večino splošnih podatkov in tutorialov za vozičke ipd. najdeš lahko na spletu in nam je že zaradi tega FUL lažje kot našim staršem. Če te zanima dokumentacija - neki powerpointi ipd. iz najine šole za starše, ti lahko pošljem na mejl oz. ZS. Ena stvar, ki je pri šoli za starše res ne bi pogrešal, so slike napol rojenega doječka v vagini; what has been seen... :P

 

Moja je rodila v pol ure v Ljubljani; ni mogla imet epiduralne zaradi nekih drugih zdravstvenih težav, so ji pa naštimali Ultivo. Porod so ji po eni uri čakanja na popadke umetno sprožili, saj je bil mali en dan čez rok in je bila rizična nosečnost. Ultivo si je pred popadki dozirala sama; reč naj bi sicer malo vplivala na plod, da je malo bolj "zaspan", samo na koncu pol ni bilo nobenih težav s tem. Jaz sem bil pri porodu poleg, pa tudi ni bilo neke panike; pač probaš bit čimbolj miren in se ravnaš po navodilih osebja oz. sester, doktorja in babice. Oni ti pol rečejo, kje lahko sediš, kdaj se moraš kam umaknit itd.

 

Reči svoji, da bo pol, ko bo otrok rojen (če bo vse šlo normalno seveda) in ji ga bodo položili na prsi, pozabila na vse bolečine, ti boš pa tudi od čustev čisto za luno :)

 

Edina negativna stvar, ki jo moram nujno omenit, je to, da nama noben ni ničesar povedal glede možnosti pojava rektokele; prve par tednov naj raje več počiva in ne hodi naokoli ali bognedaj prenaša kakih težjih stvari naokoli, kot da bo imela pol težave še s tem. Moji se je sicer par mesecev kasneje - ko so se vsi organi vrnili na svoje mesto -  situacija tolko izboljšala, da nima več nekih težav z odvajanjem blata itd., je pa bolje biti previden okoli tega kot pa pol celo življenje nosit posledice.

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 34 minutami:

 

A maš za tole kakšn člank al govoriš iz izkušenj oz. štorij dohtarjev? Ne da bi te zajebavu, sam me res zanima. :)

 

 

Štorije in baldorije. 

 

Če boš imel priložnost, vprašaj random osebo, ki dela v porodnišnici in sem prepričan, da boš v večini dobil enak odgovor. Fotri so zraven večino časa samo v napoto, ženske pa še bolj histerične.

 

 

Vam spotoma navržem še katera je najbolj cringy šala, ki jo nadebudni korenjaki radi navržejo po koncu poroda: ej ej dejte še zame en šiv zraven khehehe

uredilo bitje Thrivial
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...