Skoči na vsebino

Fotrov kotiček


Zamorc

Priporočeni prispevki

gerozaver reče pred 10 urami:

Kakšna je razlika ranč|kmetija???

 
Ranc je vrsta (podpomenka) kmetije, kjer je pogosto primarna oziroma edina dejavnost vzreja zivali (krav in ovac) na prostranih, odprtih povrsinah. Medtem k dejavnosti kmetije segajo na vec podrocij od zivinoreje do poljedelstva. 


Mi rece ranc, ceprav ni zdej ranc v tradicionalnem pomenu. Ukvarjamo se zgolj s konji, pa se to ne z vzrejo ampak samo vzgojo. Vse povrsine so namenjene pasnikom, nimamo nobene koruze, psenice, niti traktorja ali silaze. Zato tezko recem, da imamo kmetijo. 

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče Dne, 15. 8. 2020 at 9:45:

 
Ranc je vrsta (podpomenka) kmetije, kjer je pogosto primarna oziroma edina dejavnost vzreja zivali (krav in ovac) na prostranih, odprtih povrsinah. Medtem k dejavnosti kmetije segajo na vec podrocij od zivinoreje do poljedelstva. 


Mi rece ranc, ceprav ni zdej ranc v tradicionalnem pomenu. Ukvarjamo se zgolj s konji, pa se to ne z vzrejo ampak samo vzgojo. Vse povrsine so namenjene pasnikom, nimamo nobene koruze, psenice, niti traktorja ali silaze. Zato tezko recem, da imamo kmetijo. 

 

Lahko poveš mal več o tem?

Kakor razumem drugi vozijo konje k vam, da jih civilizirate in ujahate? So konji zunaj oziroma uporabljate lauf štale?

Povezava do prispevka
Pennywis3 reče pred 9 urami:

 

Lahko poveš mal več o tem?

Kakor razumem drugi vozijo konje k vam, da jih civilizirate in ujahate? So konji zunaj oziroma uporabljate lauf štale?

 

Če se osredotočim samo na tvoja vprašanja: 

Z uhajovanjem se ukvarja moj bratranec, ki pa je zdej že dobro leto v obljubljeni deželi (Švica) in dela v enem high end jahalnem centru blizu Zuricha. Ostali nimamo tega znanja in se s tem ne ukvarjamo.  Smo pa vsi vpeti v konje že zelo dolgo. Občasno priredimo kakšno delavnico o socializaciji konjev, delu s konji, o naravnem konjarstvu, povabimo kakšne dobre obrezovalce kopit in se pride lahko pogledat (konji so bearfoot in sploh tuki v Prekmurju ni veliko znanja o tem, ker večina trimmerjev je kovačev in je tehnika povsem drugačna). Ampak ob takšnih zadevah povabimo samo lokalne konjenike, ker je preveč nekih praktičnih, veterinarskih, sanitarnih in zdravstvenih zahtev, če bi želel v naše bokse sprejet tuje konje - sploh samo za par dni. 

 

Večino leta so konji zunaj, na voljo imajo cca 3 hektarje pašniških površin. Pozimi (december, januar, februar) to omejimo na pol hektarja in imajo lauf štalo. 

Povezava do prispevka

Stvar je taka, potrebujemo pravnega strokovnjaka za področje varstva pacientovih pravic/morebitne tožbe proti eni izmed SB v Sloveniji zaradih hudih strokovnih napak pri bolnišnični obravnavi sina.

 

Ne bom šel v detajle, ampak hvaležen bom za vsako informacijo na koga se obrniti v primeru, ko strokovni nadzor v SB odpove, varuh pacientovih pravic in zdravniki pa dvignejo roke v slogu "mi smo naredili vse kar je mogoče, tudi če bi naredili drugače ni nujno da bi bilo kaj drugače"...

 

Info lahko date tudi na ZS, hvala.

Povezava do prispevka

Pred enim mescem so mi rekl da obdrzim mulca doma ker mal smrka, smo obdrzal se je pozdravu su nazaj. Zadne dva dni prhaja domov cist smrkast in ga grem dons iskat v vrtc mal prej da vidm ce bojo kej rekl in so dobosedno vsi  mulci cist zeleni po faci od smrkla. 

 

Ce en smrka ocitno panicarjo ce so ze vsi mal prehlajeni je ocitno vseen :D itak vsi vemo da so vrtci fabrka bacilov.

Povezava do prispevka

Tole sem dobil danes na mail iz vrtca:

V naslednjem tednu boste obveščeni o organizaciji dela, saj še čakamo nadaljnja  navodila NIJZ. Prav tako boste takrat obveščeni o datumu prvega starševskega sestanka, ki bodo letos samo po posameznih oddelkih (v prvem in drugem tednu septembra)

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...