Skoči na vsebino

[uradno] Emulatorji — zlasti novejših sistemov


Priporočeni prispevki

Hernier reče pred 35 minutami:

A maš kakšen gadget, da ti drži fon na kontrolerju? 

Naredu sm enga homemade par mesceov nazaj, gor sm z alkoholcom se napisal nintendo svic, pa mislil poslikat za mn3,

Sam,

Sm igral 5 minut pa mi je blo bolj komot met loceno telefon polozen nekje da prosto opletam s kontrolerjem, DiY gadget sm pa stran vrgu

Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...
Kastor reče pred 7 minutami:

Fak kolk se mi ne da romov iskat in jih kopirat na usb :D 

Poišči NoIntro packe. Nointro je grupa, ki zripa vse igrice določenega sistema in fukne na net zazipan folder z njimi. In pač za vsako igro zripajo vse verzije, tako da dobiš EU verzijo, JP in USA verzijo oziroma pač vse, ki obstajajo

 

https://archive.org/download/no-intro_romsets/no-intro romsets/

 

Se pa specializirajo za igre na kartušah. Grupa, ki ripa CD igre, pa so Redump, ampak njihovi full system dumpi so pač preogromni, tako da jih nekako nima smisla DL-jat. PS1 dump mislim da znaša 600 gb, PS2 dump pa blizu 3 tera :D. No, kar je v bistvu še vedno dosti malo, če tako pomislim, hehe

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 2 urama:

No, sej, že takrat je bil to zrihtano,, ne vem, če so za series kaj popravljali!?

nimam pojma, imam one x tudi doma, samo mi iz nekega razloga ne bere dvdjev, samo bluray, in ne morem sprobati, ce je kaka razlika v rdr1, razen da zaradi ssdja hitreje nalaga

Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
  • 3 mesece kasneje...

Danes zjutraj se mi je spet zahotelo drkat emulatorje

 

Trenutno se ukvarjam s tem, kako dobro replicirati CRT videz pri pixlih, ker je res zanimiva primerjava (levo CRT, desno LCD)

 

Tumblr: Image

 

Moje igračkanje:

 

LCD pixli 16:9 fukam everyday edition 

1880600747_Metroid(USA)-230319-103050.thumb.png.7026143a3e1fe0075f4c77f5a2259c8c.png

 

crt look 1

939607524_Metroid(USA)-230319-102959.thumb.png.7373b076fd25c534e5331894c9438eac.png

 

crt look 2 

148113159_Metroid(USA)-230319-103153.thumb.png.df08a983a7272bc5bf7fd9faf8ded7e5.png

 

črnobel look aka fukam hipsterke everyday

2041064195_Metroid(USA)-230319-103239.thumb.png.cad594dd8fcc84230ab49fedaf0c1c66.png

 

Bolj ali manj nekega res dobrega repliciranja CRT-jev pomoje ni mogoče doseči :hmm: 

Povezava do prispevka

Moram mu malo bit sharpness, pol bo pa pomoje res cool ja, zdaj mal drkam Zeldo: Link to the Past 

 

Mi je pa ta shader, ki sem ga zgoraj uporabljal (monochrome* sem sam zbalansiral, ostali so po predlogi), mega všeč, ker dejansko pri okviru TV-ja dinamično preliva barve na rob, tako da res dobro izpade v gibanju

 

*Saj drugače monochrome (črno-bel) look je bolj iz eksperimentalnih razlogov, ker se mi zdi, da pri Metroidu dobro paše, sicer je realno irelevanten, ker se igric nikoli ni nažigalo v monochromu, ker so barvni TV-ji v ZDA postal standard že sredi sedemdesetih

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 2 urama:

ker se igric nikoli ni nažigalo v monochromu, ker so barvni TV-ji v ZDA postal standard že sredi sedemdesetih


No ja, škoda da nisi tega napisal v osemdesetih, da bi prebrali moji starši. Takrat smo edino barvno TV imeli v dnevni sobi in Spectrum igrice v barvah sem lahko igral zgolj v določenih terminih. :( Črnobela Minirama je bila dejansko tista, na kateri sem preigral tričetrt naslovov. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...