Skoči na vsebino

[uradno] Emulatorji — zlasti novejših sistemov


Priporočeni prispevki

@tomazek: mhm. Pa še tisto Miniramo mi je sfukal en prijatelj, ki je dobival živčne zlome ob igranju Commando. Tako je tolkel po njej, da je potem slika vsake toliko na random začela izginjati. Posledično je nastal začaran krog, ker si moral spet udariti po njej, da je slika prišla nazaj. Boga reva, koliko tepeža je morala prestati.  :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Moj prvi barvni TV je bil komaj v začetku devetdesetih. Nek mali Samsung, ampak z daljincem!
Je pa tudi res, da sem v tistem času nabavil Amigo in pripadajoč originalni topshit barvni monitor. Dobesedno čisto novo obzorje se mi je odprlo. Best gaming times ever! :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

  

Chenier reče pred 4 urami:

Mker se igric nikoli ni nažigalo v monochromu

 

no ja ... @DaCapo je dobro povedal spodaj :) :

DaCapo reče pred 2 urama:

No ja, škoda da nisi tega napisal v osemdesetih, da bi prebrali moji starši. Takrat smo edino barvno TV imeli v dnevni sobi

jaz sicer ne spectruma ampak C64. Je bilo pa fino, da sem imel svojo televizijico in se mi ni bilko treba prilagajati, ako so oča hoteli gledati poročila.  Če se prav spomnim je bil TV nek Siemens, ne dnevno sobni model, ampak tak mini, za na mizo (v bistvu sem imel zelo PC setup postavitev :) ). In čeprav je bil ČB, sploh ni bilo panike, sem bila tako navajen monokromatske slike, da se sploh nisem zavedal, da so špili v barvah. :P 

 

Sem pa dokaj hitro prešaltal na PC, mati so namreč tudi doma imela službeni PC AT 286 znamke Commodore s fantastično EGA grafiko, katerega sem pa lahko precej uporabljal za igrice. In to v časih, ko je večina sošolcev sanjala, da bi nekoč dobila spectruma ali commodorja, Takle PC je namreč stal vsaj polletno število konkretnih plač, če ne več. Če ga je že kdo imel, so bila to kaka XT jajca s Hercules grafiko. Tako sem bil nekaj časa glavni na vasi. In imel mnogo gaming obiskov :P

Ampak cliffhanger je: monitor na PCju je bil črno bel. :alien:

 

Tako da, ja ...  igrice se je precej nabijalo monokromatsko :D 

 

ke_kit reče pred 1 uro:

Ene zadeve se precej dobro postarajo, samo je treba pač priznati, da je veliko večino teh starih iger bolje pustiti pri miru, da ohranimo vsaj dobre spomine. :D

ja, to je tudi res. Precej odvisno od zvrsti. Nekatere arkade iz C64 imajo še vedno odlično igralnost, in jih zelo rad še zdaj kdaj (pre)igram, medtem ko so mi Sierrine pustolovšine na PC-ju itak brezčasne. Nostalgija gor ali dol: še zdaj jih obožujem.

 

ke_kit reče pred 1 uro:

Best gaming times ever, so bili, ko sem odkril FromSoft igre, ne pa une predpotopne zadeve, ki jih samo še nostalgija drži pokonci. :D

nah, best gaming times ever je bila vgradnja 3dfx Voodooja v kišto. :mafija:

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

Sem še malo drkal FF VII v emulatorju. Brez posebnega razloga, zgolj hobi. Oriđiđi remaster mi je ogaben:

ff7.large.jpg

Ne vem, pač itak so proporci likov v FF VII dandanes videti goofy as fuck, ampak tole se mi res zdi najbolj low effort remaster, torej vrečt AA na določene renderje likov in lep lp 20 $.

Tole je emulatorska podoba FF VII brez filtrov. Meni je že to lepše od remasterja TBH (pomotoma sem pustil vklopljen widescreen, zato je slika raztegnjena, pardon). All in all je original skoraj najlepši, ampak štekam, da če izdaš remaster, pač moraš par stvari popravit :D 

image.thumb.png.30de8cf21c1755a541ec8eb98bb08b2d.png

Z malo drkanja nastavitev pa pomoje dosežeš res dosti lepšo podobo kot jo ima remaster, žal pa na screenshotu kaže scanlineje, ki jih v akciji potem ni :( 

mgwvbRc.png

Ampak objektivno ima uradni remaster najslabšo grafiko (prva slika). Liki so povsem preostri in ozadja preveč zamegljena, tako da je končni rezultat zmazek.

 

uredilo bitje Chenier
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

V bistvu je zadeva transgresirala iz mega zbirke v zbirko, ki jo ljubkovalno kličem FSE

 

Zajema spodnje sisteme (obarvana še nista končana). [F] označuje full set, skratka komplet vse igrice, označuje kvaliteten izbor. 

 

 

 

 

Magnavox Odyssey [F]

Intellivision [F]

ColecoVision [F]

SG-1000 [F]

Philips CD-i

Atari Jaguar [F]

Sega Saturn

Wii

Atari Lynx [F]

Neo Geo Pocket Color [F]

Wonderswan [F]

N-Gage [F]

Mobile [F]

NDS

Apple II [F]

ZX Spectrum [F]

Commodore 64 [F]

Amiga [F]

DOS [F]

Windows 95–2000

MSX / 2 [F]

Vectrex [F]

Virtual Boy [F]

Atari 2600 [F]

Master System [F]

NES [F]

TurboGrafx-16 [F]

Genesis [F]

Super Nintendo [F]

Playstation

Nintendo 64 [F]

Playstation 2

GameCube

Game Boy [F]

Game Gear [F]

Game Boy Color [F]

Game Boy Advance [F]

PSP

CD

32X [F]

Arcade [F]

Dreamcast

 

[F] – celotna knjižnica

– izbor najboljših iger

 

Tako da bo se bo uporabnik lahko odločil, ali bo imel verzijo "FSE", v primeru katere mi bo posredoval 4TB disk in mu jo bom nasnel, ali pa verzijo "elitni igričar", kjer mi bo posredoval 128gb ključek in dobil izbor. Verzija FSE je pač kompet za nekoga, ki mu je igričarski hobi ljub in hoče imet vse igrice na dosegu roke, ne da bi se za omenjene systeme še kdaj v življenju rabil zafrkavat z romi in downloadanjem stuffa. Prvenstveno sem naredil zase, ker bi pač ful rad naredil kak artbook s screenshoti igric/vodiči po žanrih in mi je ful priročno, da imam FSE na kupu (pač en hobi, ki bi ga rad štartal v naslednjih letih). Jagodni izbor je pa za vse ljudi, ki bi želeli igračkat samo best of best of best of zadeve na svojem računalniku ali steam drecku

 

Kaj še manka za naredit:

- izbor arkadnih igračk in fullset arkadnih igračk

- izbor PC gayminga za windows 95 in zgodnji 98 

- kupit lifetime licenco za en frontend/downloader coverjev, da ljudem ne bo nehalo delovat, ko se moja licenca izteče (čez cca. 3 mesece, kupil sem letno)

 

Še random screenshoti WIP:

ss3.thumb.png.fbfc435b1ef4639294e94445309cfdb1.png

Takole bo uporabnik lahko z gobico rotiral škatlo vsake igrice v 3D, bral PDF navodila, listal revije, ki sem jih priložil (od slovenskih ala Club Nintendo, do tujih aka cela kolekcija Nintendo Powerja, PS Magazinov itd.) 

ss2.thumb.png.e0388be6682603fb1b47e308b65717b7.png

Takole zgleda privzet pogled z interfacom. Torej scrollanje med igrami, video in naslovnica s kratkim opisom. Primerno za nasnet na domač avtomat, za dat na TV in podobno. 

ss1.thumb.png.b0e4e73bb1e74f97d622478ff38c3966.png

Takole pa zgleda znotraj frontenda, tudi v bistvu lepo urejeno, tole je bolj za geeke, ki si bodo želeli kaj dodatno customizirat. 

 

Zadeva je pa pač klasično on hold, ker je ful presegla svoje okvire in ker sem vseeno zaposlen full time z dodatnim šihtom na faksu in potem lih nimam ful cajta razvaljivat emulatorjev :D . Ampak ja, kot je vidno zgoraj, je še zelo malo za naredit, večino je že 

 

uredilo bitje Chenier
  • Račka +1 7
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Chenier reče Dne, 17. 4. 2023 at 17:17:

V bistvu je zadeva transgresirala iz mega zbirke v zbirko, ki jo ljubkovalno kličem FSE

 

Zajema spodnje sisteme (obarvana še nista končana). [F] označuje full set, skratka komplet vse igrice, označuje kvaliteten izbor. 

 

 

  Razkrij skrite vsebine

 

Magnavox Odyssey [F]

Intellivision [F]

ColecoVision [F]

SG-1000 [F]

Philips CD-i

Atari Jaguar [F]

Sega Saturn

Wii

Atari Lynx [F]

Neo Geo Pocket Color [F]

Wonderswan [F]

N-Gage [F]

Mobile [F]

NDS

Apple II [F]

ZX Spectrum [F]

Commodore 64 [F]

Amiga [F]

DOS [F]

Windows 95–2000

MSX / 2 [F]

Vectrex [F]

Virtual Boy [F]

Atari 2600 [F]

Master System [F]

NES [F]

TurboGrafx-16 [F]

Genesis [F]

Super Nintendo [F]

Playstation

Nintendo 64 [F]

Playstation 2

GameCube

Game Boy [F]

Game Gear [F]

Game Boy Color [F]

Game Boy Advance [F]

PSP

CD

32X [F]

Arcade [F]

Dreamcast

 

[F] – celotna knjižnica

– izbor najboljših iger

 

Tako da bo se bo uporabnik lahko odločil, ali bo imel verzijo "FSE", v primeru katere mi bo posredoval 4TB disk in mu jo bom nasnel, ali pa verzijo "elitni igričar", kjer mi bo posredoval 128gb ključek in dobil izbor. Verzija FSE je pač kompet za nekoga, ki mu je igričarski hobi ljub in hoče imet vse igrice na dosegu roke, ne da bi se za omenjene systeme še kdaj v življenju rabil zafrkavat z romi in downloadanjem stuffa. Prvenstveno sem naredil zase, ker bi pač ful rad naredil kak artbook s screenshoti igric/vodiči po žanrih in mi je ful priročno, da imam FSE na kupu (pač en hobi, ki bi ga rad štartal v naslednjih letih). Jagodni izbor je pa za vse ljudi, ki bi želeli igračkat samo best of best of best of zadeve na svojem računalniku ali steam drecku

 

Kaj še manka za naredit:

- izbor arkadnih igračk in fullset arkadnih igračk

- izbor PC gayminga za windows 95 in zgodnji 98 

- kupit lifetime licenco za en frontend/downloader coverjev, da ljudem ne bo nehalo delovat, ko se moja licenca izteče (čez cca. 3 mesece, kupil sem letno)

 

Še random screenshoti WIP:

ss3.thumb.png.fbfc435b1ef4639294e94445309cfdb1.png

Takole bo uporabnik lahko z gobico rotiral škatlo vsake igrice v 3D, bral PDF navodila, listal revije, ki sem jih priložil (od slovenskih ala Club Nintendo, do tujih aka cela kolekcija Nintendo Powerja, PS Magazinov itd.) 

ss2.thumb.png.e0388be6682603fb1b47e308b65717b7.png

Takole zgleda privzet pogled z interfacom. Torej scrollanje med igrami, video in naslovnica s kratkim opisom. Primerno za nasnet na domač avtomat, za dat na TV in podobno. 

ss1.thumb.png.b0e4e73bb1e74f97d622478ff38c3966.png

Takole pa zgleda znotraj frontenda, tudi v bistvu lepo urejeno, tole je bolj za geeke, ki si bodo želeli kaj dodatno customizirat. 

 

Zadeva je pa pač klasično on hold, ker je ful presegla svoje okvire in ker sem vseeno zaposlen full time z dodatnim šihtom na faksu in potem lih nimam ful cajta razvaljivat emulatorjev :D . Ampak ja, kot je vidno zgoraj, je še zelo malo za naredit, večino je že 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...