Skoči na vsebino

Primeri inšpektorja Vrenka


DaCapo

Priporočeni prispevki

@kemik jaz se strinjam z napisanim. Ta drugi del serije mi je bil pa sploh precej boljši (ali pa sem enostavno "not padel") in prepričan sem, da bo šlo samo še na "navzgor". Manjka (no, vsaj meni) takih SLO serij. Nič kaj filozofiranja v tri krasne, brez nekih kompleksnih psiholoških/depresivnih scen, kadrov, ki so sami sebi namen itd. Pač tista klasična, gledljiva kriminalka v stilu "who done it", itak bolj ali manj za sprostitev. Sploh pa glede na čas in €, ki so jih imeli na voljo. Sicer pa tudi knjige niso neka "višja znanost" oz. neka visoka literatura, hehe. So pa berljive in vlečejo do konca, tudi liki so simpatični in to je to.
In ja, niti slučajno mi ne bi ustrezal nek "avtentični" mariborski naglas, to se sploh strinjam. Ker tista (čeprav sem mariborčan) hardcore štajerščina mi osebno gre več kot na živce, sploh če je prisiljeno uporabljana. Recimo, jaz komika Toša zelo težko gledam (poslušam). Bljak.  Dočim pa menim,  da lik Marka Breznika v seriji govori zelo OK in ravno v pravi meri.(pozabil ime igralca) :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ce pa JE nekaj stvari, ki so same sebi namen, recimo foter in jazz klub :sick::D

Meni gre sicer Tos tudi na zivce, Drevensek govori OK ja, se strinjam. Pac neka nevtralna slovenscina, ampak kako besedo naglasi po mariborsko. Tudi Jure Ivanusic je bil cisto ok. Noben si ne zeli Javsnikovega zavijanja. Me pa moti, da so drugi dialekti dovoljeni in nehote obcasno cringam na polno. Je pa drug primer meni bil bolj zanimiv, tako da upam, da bo kaj boljse. In reziser drugega primera je Mariborcan, tako da upam da je imel malo visje standarde :D

Povezava do prispevka
kola reče pred 3 urami:

Ce pa JE nekaj stvari, ki so same sebi namen, recimo foter in jazz klub :sick::D


Ajde, imaš prav. Edino to. Zakaj  pa so to vključili, pa tudi meni ni jasno. Samo kot nek slab "filer" izpade. Verjetno so želeli nekaj delati na Vrenovkem karakterju (kao v smislu, da ima tudi privat lajf itd.).  Mogoče se bo razvilo skozi epizode (upajmo). Ker v knjigah so karakterji precej boljše razdelani.. ampak itak je to logično. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
seventhson reče Dne, 10. 1. 2021 at 20:21:

Po 10ih minutah gledanja.. dogaja se v Mariboru, govorijo pa pravilno slovenščino, ki je žiu bog v sloveniji ne govori, ali pa z rahlim ljubljanskim naglasom. WTF? :wacko:

klasika slovenske filmografije s profesionalnimi igralci (o podnapisih v Petelinjem zajtrku se dons popizdevam). sicer pa, Varga se ne trudi cist zborno govorit. drugac pa Ivanusic v rl manj po stajersko zavija kot v seriji.

 

v glavnem, men je dobr.

uredilo bitje lizz
Povezava do prispevka
lizz reče pred 1 uro:

nasla!!

 

Elda Viler - Ne prizigaj luci v temi <3


Jap, ampak v tej epizodi uporabljena skladba je bila: Ne prižigaj luči v temi (J. Privšek/G. Strniša/N. Škofic), ki jo izvajajo Nejc Škofic, Zala Smolnikar (pevka), Peter Smrdel in Žiga Smrdel. Nič Elde Viler, torej. :)

 

Povezava do prispevka

Ok del. Malo zalostno je zgledala edino otvoritev razstave (IRL je dosti vecja guzva, prostor je lepsi in boljsi catering je :D). Ker je pripoved v primerjavi s knjigo precej oklescena (kar nekaj likov manjka) se mi zdi, da je tempo primernejsi. Tudi z Mojco so koncno nekaj zaceli delat. Je pa tudi primer sam bolj zanimiv, no. Me zanima kako bojo speljali do konca :)

On a side note, kozlo si bom v lape, ce se enkrat cujem koga rect "druzga" ali kaj podobnega. Kako je to nevtralni pogorni jezik? Vem, ponavljam se.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 42 minutami:

Meanwhile: vsi izvodi e-knjige Retrospektiva so v tem trenutku izposojeni (LJ knjižnica). :)

 

Še dobro, da obstaja Biblos in sem si lahko digitalno sposodil knjige, katere serija je bila posneta po njih ;) Trenutno berem prav to Retrospektivo.

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka
kola reče pred 3 urami:

On a side note, kozlo si bom v lape, ce se enkrat cujem koga rect "druzga" ali kaj podobnega. Kako je to nevtralni pogorni jezik? Vem, ponavljam se.

Točno to. Prav zbode me vsakič, ko to slišim in uniči immersion. 

 

Pa Vargenko (Varga+Vrenko) mi deluje čisto drugi lik, kot v knjigi.  V knjigah ima veselje do dela, se heca z Breznikom, hodi po kafanah in kaj popije iz veselja. Tu pa deluje nejevoljno, naveličano in socially awkward.

Povezava do prispevka
kola reče pred 28 minutami:

Se strinjam, ni neke povezave. Zal je res premalo casa za razvoj likov, vsi so dokaj enodimenzionalni in bolj kot ne tam samo zato, da se primer lahko razvija :)

Razumljivo za tiste, ki se pojavijo samo pri določenem primeru. Moti, da so še glavni liki enodimenzionalni in napačne dimenzije hkrati.

Npr. načelnica. V knjigi je razumevajoča in sposobna, v seriji deluje raztresena, stereotipno tečna šefica/ravnateljica. Pa preveč stalnih likov je oz. so nepotrebni (še posebej Lublanska Mojca, ata Rifle in fejk Oskar Brajdič).

 

Glede na omejenost delov bi se po mojem mnenju morali osredotočiti predvsem na Vrenka in Breznika. Klasična "inšpektor in pomočnik rešujeta umore na nekem območju" formula - npr. Umori na podeželju, Inšpektor Morse. Dinamika učitelja in učenca. To se čuti v knjigah. V seriji pa tega ni začutiti. 

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Uf, fejk Oskar Brajdic :rofl: Se strinjam ja, gladko bi prikazali vsak kak njun dialog ko greta na pivo al pa se kam vozita in Vrenko daje Brezniku miselne naloge, da pol cel dan razmislja in tava v temi. Se mi pa zdi, da so Breznika se kar kul zadeli, taki clueless papak deluje :D

Povezava do prispevka
XEcutIor reče pred 1 uro:

 

Še dobro, da obstaja Biblos in sem si lahko digitalno sposodil knjige, katere serija je bila posneta po njih ;) Trenutno berem prav to Retrospektivo.


Še dobro, da jaz ravno o Biblosu govorim :) Itak sem že prebral pred časom, ampak sem si za hec še enkrat hotel izposoditi, da počekiram neke podrobnosti.  Pa je trenutno no-go. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:


Itak sem že prebral pred časom, ampak sem si za hec še enkrat hotel izposoditi, da počekiram neke podrobnosti.  Pa je trenutno no-go. 

 

Kaj?! Ne mi rečt, da si ne moreš sposoditi preko digitalne knjižnice, ker je knjiga trenutno prevečkrat izposojena?!?

Povezava do prispevka
XEcutIor reče pred 29 minutami:

 

Kaj?! Ne mi rečt, da si ne moreš sposoditi preko digitalne knjižnice, ker je knjiga trenutno prevečkrat izposojena?!?


Jap. Tako je. Danes sem na vsake toliko poskušal in je no-go. Izbrano pa imam Ljubljansko knjižnico (ker ima največ knjig). Vedno pač javi, da so vsi izvodi izposojeni...  V kakšni drugi bi mogoče bil kak izvod, ampak to pa res ne bom menjaval zdaj. Itak sem že prebral . Je pa butasto, vsekakor. Prav zanima me, koliko digitalnih izvodov imajo na voljo. :) (knjige si seveda izposojam preko Biblosa)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 8 minutami:


Jap. Tako je. Danes sem na vsake toliko poskušal in je no-go. Izbrano pa imam Ljubljansko knjižnico (ker ima največ knjig). Vedno pač javi, da so vsi izvodi izposojeni...  V kakšni drugi bi mogoče bil kak izvod, ampak to pa res ne bom menjaval zdaj. Itak sem že prebral . Je pa butasto, vsekakor. Prav zanima me, koliko digitalnih izvodov imajo na voljo. :) (knjige si seveda izposojam preko Biblosa)

na cobissu si poglej e-knjigo v tvoji knjižnici, zraven piše število izposojenih/skupno število

Povezava do prispevka
XEcutIor reče pred 5 urami:

 

Še dobro, da obstaja Biblos in sem si lahko digitalno sposodil knjige, katere serija je bila posneta po njih ;) Trenutno berem prav to Retrospektivo.

 

Kako boš razočaran ko boš ugotovil da so lahko tudi digitalne knjige vse izposojene.

 

A k prepozn :)

uredilo bitje Mutombo
Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 30 minutami:

 

Kako boš razočaran ko boš ugotovil da so lahko tudi digitalne knjige vse izposojene.

 

A k prepozn :)


Sem si že sposodil knjigo Retrospektivo, tako da sem glede tega kar safe! ;)
Sposodil sem si jo pa preko novomeške knjižnice.

 

DaCapo reče pred 2 urama:


Jap. Tako je. Danes sem na vsake toliko poskušal in je no-go. Izbrano pa imam Ljubljansko knjižnico (ker ima največ knjig). Vedno pač javi, da so vsi izvodi izposojeni...  V kakšni drugi bi mogoče bil kak izvod, ampak to pa res ne bom menjaval zdaj. Itak sem že prebral . Je pa butasto, vsekakor. Prav zanima me, koliko digitalnih izvodov imajo na voljo. :) (knjige si seveda izposojam preko Biblosa)


Pr' mej' duš! Kaj takega se lahko zgodi pa samo v Slo(l)venistanu! :wacko:
Da je digitalna edicija, za katero se sicer to sploh ne bi smelo zgoditi, ker knjiga ne bi  bila v fizični obliki. Katastrofa!
Neč, bodo mogli ljudje pa malo počakati :)
Pa se kaj ve, koliko ljudi si lahko naenkrat sposodi knjigo preko Biblosu, da potem ta knjiga velja kot izposojeno?
Bil sem namreč do zdaj prepričan, da je ta številka povsem neskončna.

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka
XEcutIor reče pred 1 uro:

Pa se kaj ve, koliko ljudi si lahko naenkrat sposodi knjigo preko Biblosu, da potem ta knjiga velja kot izposojeno?
Bil sem namreč do zdaj prepričan, da je ta številka povsem neskončna.


Če se ne motim, ima LJ mestna knjižnica 50 izvodov omenjene e-knjige na izposojo in vsi so trenutno oddani. Ker sem član te knjižnice, ne mislim iskati po drugih (sicer pa tudi MB nima trenutno prostega izvoda). 
Ja, je pa res malo smešno, ker govorimo o e-knjigah. Digital pa to... Saj je logično, da ne more biti neomejeno, ampak vsega zgolj 50 licenc za virtualno izposojo? Kaj pa vem no... Malo malo se mi zdi.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...