Skoči na vsebino

Ne spomnim se imena


Priporočeni prispevki

Tle si pomagamo spomniti se imena starih špilov in diskutiramo o najboljših prehranskih dopolnilih za spomin.

 

Nekje leta 1999 je bil na CD-ju poleg slovenske PC revije PC Gamer demo enga spila. Bil si nek na eni strehi in si se mogu prebit do enga fleta v bajti nasprot tebe, meu si nek lok k je meu skripec, če se prav spomnim. First person view, blo je pa point n click skor zihr. Ne vem kaj je bil sploh point špila sicer, ker ne vem če sem bil 10.

 

V glavi mi gre da se je igra imenovala Baldurs Gate, vem da to ni to, ampak možno da je ime igre neki na b idk.

Povezava do prispevka

da še sam vprašam

 

k sm bil še majhen sva s stricem na stari 386ki špilala nek tetris, ki smo mu takrat rekla korejski tetris, ki je bil v tisti viola-belo-modri barvi

 

posebnost je bla da si mel neke bombice, ki si jih lahko metal in je radiralo vrstice ali jih je tudi celo polnilo? ne vem daleč nazaj pa mi mozak ne deluje več tako dobro

 

če ima mogoče kdo kakšno idejo na plano prosim :) 

 

 

Povezava do prispevka

Fak, najraje bi te kr kušnil! :worship: Traitors gate ja, noro. Vidim, da če bi zaupal svojim popačenim spominom in guglal igre iz leta 99, ki imajo v imenu Baldurs ali gate, bi v minuti alpa dveh dobil odgovor na vprašanje, ki si ga postavljam zadnjih 21 let, ampak je bil celoten spomin takšen fever dream, da se mi je zdelo že mal glupo. 

 

 

Sej kokr se spomnim ne vem če sem kadarkoli v tem demotu dejansko naredil, ker sem bil preveč mulo, da bi vedel kaj se dogaja; samo puščica ki te je prestavila iz scenery1 v 2 je zagrabla, ampak prisežem da sem vsaj ene par ur buljil v ekran, ker je bil res nor feel.

 

Mal berem zdej o špilu in piše da je igro potrebno dokončati v <12h, noro.

 

4117J7K8GWL.jpg

 

images.jpeg

 

124__large.jpg

uredilo bitje Doppelganger
Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...

Iščem naslov arkadnega špila, ki je bil začetkom 90ih na enem izmed avtomatov pod tribuno kopališča Kodeljevo.

 

Igra je bila verzija Arkanoida, a "lopar" je v bistvu nad glavo držal en možicelj. Imel je možnost pobirati power-upe, ki so raztegnili lopar, igra pa je imela tudi možnost multiplayerja, saj sta hkrati lahko igrala dva, vsak s svojim možicljem.

 

Če se kdo od starih mačkov morda spomni...

Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 4. 8. 2020 at 13:54:

@vlaho ta tetris pa ustreza imenu in barvi, ampak nisem prepričan glede bombic. Korean Tetris (1990). Ampak sem 100% da si tega že sam najprej zguglal.

(moje zadnje ugibanje, potem obupam, hehehe)

 

 

 

Korea_Tetris.png

Vidim da obvaladaš stvari...

 

Tudi jaz iščem tetris izpred olala let :D

 

Mel smo ga na fejk "nesu" .Si pa mel taka barvita ozajda (eksotična?) , ki so se menjala.

 

Ko si sestavljal si sem pa tja dobil rdeč paradižnik (tko sem jest temu rekel) in ko si 4 skupi dal je lahko počilo (to nisem ziher)

 

Sej vem ful bežno sem opisal.

 

Evo tkole je zgledala konzola

 

Image

 

uredilo bitje Tadey
Našel sliko
Povezava do prispevka
Tadey reče pred 33 minutami:

Vidim da obvaladaš stvari...

 

Tudi jaz iščem tetris izpred olala let :D

 

Mel smo ga na fejk "nesu" .Si pa mel taka barvita ozajda (eksotična?) , ki so se menjala.

 

Ko si sestavljal si sem pa tja dobil rdeč paradižnik (tko sem jest temu rekel) in ko si 4 skupi dal je lahko počilo (to nisem ziher)

 

Sej vem ful bežno sem opisal.

 

Evo tkole je zgledala konzola

 

 


Mogoče je kakšna verzija Bombliss. Drugo mi zaenkrat ne pade na pamet, ker je verjetno kakšna specifična igra za tisto konzolco. :) 
bombliss1.jpg.ca46a01e498d74c30aa6f3330573db0f.jpg

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ha, zdaj pa sem se tudi jaz znašel v "zagati". Iščem zelo staro igro za ZX Spectrum, ki je bila med prvimi, ki sem jih igral. Torej:
 

Zadeva je komplet asociacija na Star Wars - prvi del, kjer Luke leti v tunelu na Death Star. Definitivno ni bilo v naslovu Star Wars in verjetno sploh ni bila izdana pod to licenco. Grafično zelo betežna zadeva (občutek tunela / hitrosti je bil seveda prikazan v 2D z menjavanjem barv na levem in desnem zidu, v glavi imam predvsem rdečo, modro in rumeno..). "Letel" si pač po tem koridorju in streljal sovrage. Hitrosti se ni dalo spreminjati, mislim, da je bilo to odvisno od napredovanja po levelih. Ponavljam, da gre za zelo staro in res enostavno igro!
Sem prečekiral že marsikateri arhiv, pa zadeve nikakor ne najdem. Saj ne, da bi igral, ampak radoveden sem pač glede naslova.

Povezava do prispevka

Ajde mojstri, men je ratalo večino iger iz otroštva poiskat, ena mi je pa popolna skrivnost. Letnik 1990-95 ugibam, top down pogled na figuro (tak križec, sem skiciral), ki jo premikaš po sobah nekega gradu. Grafika je neobstoječa, črno ozadje pa beli zidovi, neki sivin, cela žalost :) Blo je ena soba čez cel screen, pol si šel čez vrata v drugo. Kot nek labirint, vem da obtičal sem v neki tretji/četrti sobi, kjer se je vate takoj po vstopu zaletela druga figura in nisem štekal kaj nardit. 

 

 

 

enigmaticnaingrca.jpg

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 21 urami:


Možno, da je legendarni Alchemist :)

Daaaaaaaaaaaamn, jaaaaaaaaaaaa! :avadodo:

Pivo v dobrem imaš!

Zdaj pa sem se spomnil še eno igro ZX spectrum, kjer sta na loading screenu dva dinozavra, in ko začneš igro je ta loading screen prva soba, si pa ena ptica ki letaš, seveda v 2d.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...