Skoči na vsebino

Ne spomnim se imena


Priporočeni prispevki

Čisto random mi je padlo na pamet - a je mogočo Shogo: Mobile Armor Division?

 

 

Tu je Youtube playthrough demota, pa mi deluje ravno to, kar omenjaš - futuristična mestna okolica, neki robotsko-tankovski nasprotniki...

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
carek reče Dne, 24. 10. 2020 at 16:37:

Iščem eno staro RPG? igro iz zgodnjih 2000ih. Dogajanje je postavljeno v srednji vek (vitezi, magija, troli, goblini, pošasti). Igra je 3rd person , lahko si igral coop. Spomnim se enega kvesta ali območja, k si plazil čez kanalizacije v grad, na dvorišču je bil velik ogre v verigah, ki si g alahko osvodobil in je delal kaos.

 

Dungeon Lords

Povezava do prispevka

Naj povdarim: Nisi mech, ubijaš boss meche v Demo verziji (mislim da 2 zelena na dveh nogah brez možnosti letenja in na koncu enega večjega rdečega) kot človek ali robot velikosti in oblike človeka. Mogoče si samo oblečen v siv leather. :D

 

Grafika mislim, da je bila na nivoju shogo. Definitivno pa je ena manj znanih iger, drugače bi jo že našel.

 

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Iščem igro iz časa Windows 95

 

Beat em up, mislim da samo da za PC. Igrali so lahko trije od enkrat. Zdej če si sam igral mislim, da si med vsemi tremi preklapljal, se ne spomnim. Vem da je eden lik imel baseball palco in je žogice mislim, da streljal.

 

Nalsov igre mislim, da je bila beseda Bronx vmes, ampak ni Last bronx. Prva soba se dogaja zvečer, pa mislim, da je bila samo za PC.

Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...

Jaz pa iščem igro, pomoje iz poznih 90 ih ali pa zelo zgodnjih 2000. Mislim da je bil demo te igre celo na eni izmed Jokerjevih natlačenk.

 

Igra je bila 3d verzija igre kjer moraš zavzeti čim več prostora tako da ga obkrožiš. Krmiliš nekakšno vesoljsko ladjo/bitje, ki se pomika po igralnem polju/mreži, in ko obkrožiš enega ali več polj na mreži, se spremenijo v tvojo barvo in ozemlje postane tvoje. V tej demo verziji, si bil lahko le rdeč, se pravi so tudi polja vedno postala rdeče barve. Igro spremljaš v tretji osebi. Spomnim se dveh levelov, en se je dogajal na objektu, ki je bil v obliki ameriškega krofa, drugi pa je bil na ravni mreži, ampak v tematiki kavbojev (po mreži so se poleg nasprotnikov pomikala bitja/kavboji)

 

Mi lahko kdo pomaga? Si že lep čs razbijam glavo s tem.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
atomic reče Dne, 11. 11. 2020 at 0:06:

Iščem igro iz časa Windows 95

 

Beat em up, mislim da samo da za PC. Igrali so lahko trije od enkrat. Zdej če si sam igral mislim, da si med vsemi tremi preklapljal, se ne spomnim. Vem da je eden lik imel baseball palco in je žogice mislim, da streljal.

 

Nalsov igre mislim, da je bila beseda Bronx vmes, ampak ni Last bronx. Prva soba se dogaja zvečer, pa mislim, da je bila samo za PC.

Sam povem da sem našel lol... kako slaba... haha.,..

 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Raz reče Dne, 11. 10. 2020 at 20:54:

Jaz pa bi se rad spomnil enega avtomatnega špila iz zgodnjega otroštva, ki smo ga mulci igrali med počitnicami na Hrvaškem. Letnica igre verjetno nekje konec 80-ih ali začetek 90-ih.

 

Zadeva je bila prvoosebni strelski špil na tračnicah, zelo podoben Operation Wolf (YT gameplay spodaj), samo da se je dogajala med drugo svetovno in si streljal neke nacijem podobne soldate (sicer brez kljukastih križev). Spomnim se tudi, da je imel (sicer večinoma neviden) lik eno precej podrobno animacijo metanja granat, kar je bil edini trenutek, ko so bile vidne njegove roke. Pa namesto optičnega kontrolerja v obliki puške (kot pri spodnjem špilu) se je igralo kar z arkadnim joystickom in gumbi.

 

 

A je kaj od tega?

 

 

Tale najbrž ni, ker niso ravno švabi:

 

 

Povezava do prispevka
Mitsu reče pred 3 urami:

A je kaj od tega?

 

 

Noben od teh treh ni, žal.

 

Mogoče začetni zaslon in prvi level/svet Spinal Breakers izgleda približno tako, kot imam v spominu, a sem prepričan, da je bil špil, ki ga iščem, prvooseben. Spomnim se, da so se od igralčevega lika videle le roke, ko je vrgel granato in reloadal orožje.

Povezava do prispevka
Raz reče pred 19 urami:

 

Noben od teh treh ni, žal.

 

Mogoče začetni zaslon in prvi level/svet Spinal Breakers izgleda približno tako, kot imam v spominu, a sem prepričan, da je bil špil, ki ga iščem, prvooseben. Spomnim se, da so se od igralčevega lika videle le roke, ko je vrgel granato in reloadal orožje.

 

A mogoče še kaj več veš. Ko sem bil mlad sem veliko prešpilal na avtomatih, ker so bili domači računalniki veliko manj zmogljivi in sem prešpilal tudi veliko light gun shooterjev. Najboljši mi je bil Space gun in Operation wolf. Samo v tistih cajtih bi rekel, da niso nikoli dali animacije reloadanja in metanja granat z roko v te prvoosebne špile. Mogoče je to kar iščeš kakšen prefraban bootleg klon Operation wolfa v drugo svetovno vojno, ker tudi se ne spomnim da bi bil kakšen ww2 prvoosebni špil. Pa če pogledaš spodnji video o vseh railgun shooterjih na avtomatih, ni nikjer takšnega ki bi šel s tvojim opisom. Zanimivo je pa tudi to, da praviš da si igral z joystickom. Načeloma je operater ki je vstavil motherboard s špilom v avtomat in če je bil to lightgun shooter, je lahko priredil komande na stick in na gumbe, namesto na namensko pištolo.

 

 

Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...

Našel in preigral sem igrico, ki sva jo pred sto leti iskala z Dejchem!!! :) 
 

Navedek

Objavljeno 5. oktober 2020
Torej... z @Dejchem iščeva naslov ene starejše point 'n click pustolovščine, kjer je bil glavni lik morebiti poimenovan Ted (en tak tinejđer, recimo da v beli majici in z baseball čepico). V igri pa so bili tudi vesoljci (alieni?).  Igralo se je na PC platformi. Postopoma bomo morda dorekli približno letnico in še kaj več podatkov .. Vse ideje so več kot dobrodošle! 


Alien Incident
(GameTek, 1996)

alien_incident.thumb.jpg.09082c22208b70751f4c23c75bb52921.jpg

Vse ustreza iskalnim pojmom: čepica, bela majica, vesoljci. Razen imena (lik ni Ted, ampak Ben).  Igra je point&click pustolovščina, na polno humorna in z očitnim zgledovanjem po LucasArts avanturah. Dobra zadeva.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Iscem igro za Win 95/98, igral si nekaksnega office nerda z ocali, ki je hodil po pisarnah/nadstropjih. Pogled je bil iz stranskega preseka stolpnice. 

 

Dokaj preprican sem, da je glavni lik Dick

Edit: nisem vec preprican v Dick😃 kolikor se spomnim si bil oblecen v belo srajco, crne hlace in imel podolgovato glavo

uredilo bitje Flamingo
Povezava do prispevka
Raz reče Dne, 11. 10. 2020 at 20:54:

Jaz pa bi se rad spomnil enega avtomatnega špila iz zgodnjega otroštva, ki smo ga mulci igrali med počitnicami na Hrvaškem. Letnica igre verjetno nekje konec 80-ih ali začetek 90-ih.

 

Zadeva je bila prvoosebni strelski špil na tračnicah, zelo podoben Operation Wolf (YT gameplay spodaj), samo da se je dogajala med drugo svetovno in si streljal neke nacijem podobne soldate (sicer brez kljukastih križev). Spomnim se tudi, da je imel (sicer večinoma neviden) lik eno precej podrobno animacijo metanja granat, kar je bil edini trenutek, ko so bile vidne njegove roke. Pa namesto optičnega kontrolerja v obliki puške (kot pri spodnjem špilu) se je igralo kar z arkadnim joystickom in gumbi.

 

 

 

???????

 

 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 1 uro:

@Raz vse igralnice v tistih časih so imele Cabal, samo setting ne štima (2. sv vojna).

 

 

 

 

Ej, dejansko bi tole znalo bit to - sicer ni druga svetovna in pogled ni iz prve osebe, mi pa podoba deluje zelo znano, sploh tisti začetni leveli + metanje granat. Poleg tega sem bil začetek 90-ih star šest let in je čisto možno, da sem v spominu pomešal več različnih špilov.

 

Ni 100% razrešen misterij, je pa zaenkrat najverjetnejši kandidat :D

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

@Raz

 

Hm, če ni Cabal in če upoštevamo še 3rd person shooterje, namesto samo 1st person, pol je pa lahko samo še tale, čeprav tukaj je samo prvi stage kao 2 svetovna vojna lookalike, pa vojaki so kao zombi naciji. Ali si pa mogoče špilal kakšen obskurni Operation wolf klon, ki so ga homebrewali Hrvati. Men se zdi da sem prešpilu kar velik teh zadev na avtomatih, pa pol še na mame emulatorju, samo po tvojem opisu mi ne pride nič na misel.

 

 

 

Da ni mogoče Nam 1975, pa si zamešu kraj dogajanja z 2 sv.

 

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...