Skoči na vsebino

Pisarniški/gamerski stol


Majstr

Priporočeni prispevki

Veliko sedim za računalnikom. Trenutno imam nek usnjen pisarniški stol dost čudne oblike. Na katerem na pol sedim na pol ležim. Nujno si moram omisliti nekaj novega.

 

Gledal sem UVI stole ampak imam filing da za svoj denar ne ponujajo dovolj.

 

V službi imam tega:

https://zdrava-pisarna.si/trgovina/pisarniski-stol-ergowork/

Sicer je ful prilagodljiv, ampak vse nekaj škripa, pa ni nič kaj preveč udoben.

 

Imate kak predlog? Pomembno pa je tudi da je stol dost nizek in majhen da bo primeren za mojo postavo (podpovprečno nizek :P).

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Jaz imam Ergoles Baron in mi ravno tako zelo dobro služi.

 

Gaymerski stoli naj ne bi bili najboljši, ker je dizajn stola povzet po bucket stilu dirkaških sedež katerih glavna funkcija je omejitev lateralnega premikanja, medtem ko je opora za hrbet (predvsem ledveni del) precej slaba. To je tudi razlog, da ima večina teh stolov priložene tiste blazinice za oporo ledvenega dela. Najboljše, da se zapelješ do kakšne prodajalne in probaš malo posedet na različnih stolih, ker smo si ljudje različni. Meni recimo Ergoles Enjoy ni bil ok. Koliko ti stol dejansko ustreza boš pa videl šele na dolgi rok, ko boš nekaj časa na njemu presedel.

Povezava do prispevka

Jst imam tudi Ergoles Eyjoy, sedi se odlično Morda bi lahko imel malo več podpore v ledvenem delu (model, ki ima to je svinsko dražji). V poletnih dneh je mreža god sent. Predvsem lahko pohvalim kvaliteto izdelave, po šestih letih sedenja je praktično kot nov.

Povezava do prispevka

Še eden zadovoljen z Ergoles Enjoy. 

Imam ga že nekaj let in ni znakov obrabe. Sedi se odlično. Bi se pa strinjal z SpaWn-om, da bi lahko imel malce več podpore v ledvenem delu. Ampak overall odličen stol.

Naslednjič bo spet Ergoles. Ampak nič ne kaže na to, da bi moral kmalu menjati.

Povezava do prispevka
Majstr reče Dne, 5. 8. 2020 at 11:40:

Veliko sedim za računalnikom. Trenutno imam nek usnjen pisarniški stol dost čudne oblike. Na katerem na pol sedim na pol ležim. Nujno si moram omisliti nekaj novega.

 

Gledal sem UVI stole ampak imam filing da za svoj denar ne ponujajo dovolj.

 

V službi imam tega:

https://zdrava-pisarna.si/trgovina/pisarniski-stol-ergowork/

Sicer je ful prilagodljiv, ampak vse nekaj škripa, pa ni nič kaj preveč udoben.

 

Imate kak predlog? Pomembno pa je tudi da je stol dost nizek in majhen da bo primeren za mojo postavo (podpovprečno nizek :P).

 

UVI pridi sprobat na Brncicevo v Crnucah, ce imas moznost.

uredilo bitje Vanz
Povezava do prispevka

Sem se odpravil v Ljubljano po trgovinah in sprobal stole. UVI chairs in ostali gaming stoli niso dobri sploh. Tiste blazinice naredijo več škode kot koristi.

Potem pa sem probal Ergovision iTrack, so ga imeli za probat. In je bil res vredu. Nastavljiv in primeren za mojo višino. Tako da sem se potem za tega odločil.

Povezava do prispevka
saosin reče pred 9 urami:

2 mesca nazaj sem dobil refurbished herman miller aeron za 760e s poštnino in sm zelo zadovoljen(prej sem mel isto aerona, ampak ni bil moj), če maš budget, je najboljše, kar se da kupit imo

 

Kje si pa kupil? A preko neta? 

 

Jst se spravljam it probat Steelcase Leap V2, ker je zastopnik v Ljubljani, sam mi še ni uspelo.

 

Drugače sem pa pred kratkim vzel v Ikei Hattefjall stol, ker se je mudilo in sem rabil nekaj na hitro. Hotel sem sicer Markusa, ker je cenejši, samo niso nič imeli na zalogi. Ta mi je super udoben, všeč mi je ker je precej trd. Pa lahko nastaviš pozicijo sedala, kar mi je ful pomembno. Dosežeš najboljšo pozicijo tako. 

 

Zdej sem mel par let stol od need for seat in je blo udobno, sam je premalo nastavitev pa pene so se obrabile. Ni več tok udobno pa umetno usnje se je začelo lupit. 

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 21 minutami:

Kje si pa kupil? A preko neta? 

https://www.designcabinet.biz/office-furniture/swivel-chairs/aeron-chair/655/herman-miller-aeron-chair-size-b?number=

 

Vidim, da so dvignili ceno (vzel sem s posture fitom(to se mi zdi še kar nujno) in usnjena naslonjala za roke, kar trenutno dvigne ceno na 870 + poštnina), no ja vseeno vsaj 500e ceneje od novega, res pa je, da tuki pol nimaš 10 let garancije... Sicer sem pa slišal od ljudi, ki jih majo po 15let, da niso mel nikol kakih okvar mehanizma)

 

Drugače mi je bil pa zanimiv, tud tale stol, sam ga nikjer nisem mel priložnost sprobat

https://www.fully.com/hag-capisco-chair.html

Povezava do prispevka
saosin reče pred 2 urama:

https://www.designcabinet.biz/office-furniture/swivel-chairs/aeron-chair/655/herman-miller-aeron-chair-size-b?number=

 

Vidim, da so dvignili ceno (vzel sem s posture fitom(to se mi zdi še kar nujno) in usnjena naslonjala za roke, kar trenutno dvigne ceno na 870 + poštnina), no ja vseeno vsaj 500e ceneje od novega, res pa je, da tuki pol nimaš 10 let garancije... Sicer sem pa slišal od ljudi, ki jih majo po 15let, da niso mel nikol kakih okvar mehanizma)

 

Drugače mi je bil pa zanimiv, tud tale stol, sam ga nikjer nisem mel priložnost sprobat

https://www.fully.com/hag-capisco-chair.html

A vas nič ne moti, če nimajo naslonjala za glavo? Jaz si ne predstavljam, da bi sedel na stolu, kjer ne morem nasloniti glave, ko npr. gledam film....zato zmeraj (no, do zdaj 2x) kupujem "fotelj" z dovolj visokim naslonjalom, da lahko naslonim tudi glavo

uredilo bitje cashman
Povezava do prispevka
cashman reče pred 12 minutami:

A vas nič ne moti, če nimajo naslonjala za glavo? Jaz si ne predstavljam, da bi sedel na stolu, kjer ne morem nasloniti glave, ko npr. gledam film....zato zmeraj (no, do zdaj 2x) kupujem "fotelj" z dovolj visokim naslonjalom, da lahko naslonim tudi glavo

 

Pri aeronu lahko kupiš naslonjalo za glavo, js osebno ga ne rabim, ker se mi zdi, da zgubim mal fokusa, če mi glava počiva.

Povezava do prispevka
cashman reče pred 4 urami:

A vas nič ne moti, če nimajo naslonjala za glavo? Jaz si ne predstavljam, da bi sedel na stolu, kjer ne morem nasloniti glave, ko npr. gledam film....zato zmeraj (no, do zdaj 2x) kupujem "fotelj" z dovolj visokim naslonjalom, da lahko naslonim tudi glavo


Mene naslonjalo za glavo dejansko moti. Občasno postanem celo zaspan.  V bistvu bom pa rekel tako: eno je stol za pred komp/pogojno tudi konzolo, drugo pa "fotelj" za gledanje video vsebin oz. casual igranje s kontrolerjem.
Dvomim, da ultimativni stol, ki bi zadostil vsemu, sploh obstaja. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 7 minutami:


Mene naslonjalo za glavo dejansko moti. Občasno postanem celo zaspan.  V bistvu bom pa rekel tako: eno je stol za pred komp/pogojno tudi konzolo, drugo pa "fotelj" za gledanje video vsebin oz. casual igranje s kontrolerjem.
Dvomim, da ultimativni stol, ki bi zadostil vsemu, sploh obstaja. 

če dobro razmislim, tole celo pije vodo...ker imam fotelj tudi za delo na računalniku, si skoraj upam trdit, da bi bil bolj fokusiran na delo in bolj produktiven, če bi imel običajen računalniški stol... v njem pa nikakor ne bi tako užival ob pasivnem buljenju v ekran, kot uživam v fotelju.

uredilo bitje cashman
Povezava do prispevka

Hehehe, jaz imam za PC nek res poceni pisarniški stol, ki je star že precej več kot 15 let, ves polomljen, doma večkrat popravljan (varjenje naslonjala, ki je odpadlo itd.). Levega naslonjala za roko sploh več nima... Ampak na njem lahko sedim ure in ure in mi ne bo težav. Dočim, sedim par ur na "gejmerskem" UVI stolu (ki ga uporablja sin) in me začne tako boleti hrbet, da ni za nikamor. Pa tudi nasplošno se ne morem in ne morem navadit, čeprav glede kvalitete izdelave (materialov?) ne morem reči slabe besede. 
Konzole (ker niti niso dolge seanse) pa igram pač iz kavča/nekega random fotelja. 

edit: dejansko najbolj pomembna stvar mi je, da ima stol tisti avtomatski "nagib/guganje". Pravilni izraz mi je trenutno padel iz glave.  Torej da se naslonim nazaj (ko kaj čakam, gledam ...) ali pa da se nagnem naprej ko tipkam in podobno. No, to seveda velja za PC izkušnjo. Sicer pa ima to vsak drug pisarniški stol. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 50 minutami:

Hehehe, jaz imam za PC nek res poceni pisarniški stol, ki je star že precej več kot 15 let, ves polomljen, doma večkrat popravljan (varjenje naslonjala, ki je odpadlo itd.). Levega naslonjala za roko sploh več nima... Ampak na njem lahko sedim ure in ure in mi ne bo težav. Dočim, sedim par ur na "gejmerskem" UVI stolu (ki ga uporablja sin) in me začne tako boleti hrbet, da ni za nikamor. Pa tudi nasplošno se ne morem in ne morem navadit, čeprav glede kvalitete izdelave (materialov?) ne morem reči slabe besede. 
Konzole (ker niti niso dolge seanse) pa igram pač iz kavča/nekega random fotelja. 

edit: dejansko najbolj pomembna stvar mi je, da ima stol tisti avtomatski "nagib/guganje". Pravilni izraz mi je trenutno padel iz glave.  Torej da se naslonim nazaj (ko kaj čakam, gledam ...) ali pa da se nagnem naprej ko tipkam in podobno. No, to seveda velja za PC izkušnjo. Sicer pa ima to vsak drug pisarniški stol. :) 

ja, saj ravno to! Fotelj ga ima, in takrat, ko se nagneš nazaj, je fino, da ti glava lahko počiva na naslonu :)

Povezava do prispevka

... In te uspava :) Šalo na stran, ampak naslona za glavo res nisem v življenju nikoli pogrešal, niti si želel. Dejansko se tudi v fotelju (razen ko striktno gledam film/serijo, ker takrat se pač res zlekneš) avtomatsko velikokrat nagnem naprej. Torej s telesom/glavo in ne s samim stolom. To mislim v tistih primerih, ko pač igram na konzoli v dnevni.

Itak pa se zavedam, da mi hrbet odpoveduje poslušnost, zaradi vseh teh preživetih let na poceni stolih. Od rane mladosti, preko pisarniške službe in itak domače uporabe. Če potegnem črto in malo pretiravam sem polovico življenja presedel. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
bainit reče Dne, 21. 8. 2020 at 20:43:

a kdo pozna kakšno npr. nemško trgovino, ki pošilja v slo? cene v ergolesu so kar konkretne...

Tukaj poglej.

 

Jaz tudi iščem neko ergonomsko varianto. Za okrog 500€ je dosti izbire ampak jaz ne bi šel čez 300€. Če ma kdo kakšen dober predlog se priporočam.

 

Ubistvu zdej ko gledam se mi zdita te dva stola praktično enaka?  :nicjasno:

MERRYFAIR Wau 2

 

ERGOVISION iTrek 02

 

 

uredilo bitje killzo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...