Skoči na vsebino

Težave z grafiko


cashman

Priporočeni prispevki

živjo vsem,

 

prosim za mnenje, kaj bi lahko bil vzrok za naslednje grafične težave, ki se mi pojavijo 1x na nekaj tednov. Sicer ostalo normalno funkcionira (sem ob teh težavah uspel posneti printscreen, ga shraniti, iti v shut down). Po ponovnem zagonu računalnika težave izginejo.

Težave so kocke na ekranu, kot je vidno na fotki.

Hvala za vsak odgovor, za kaj gre in kaj lahko v bližnji prihodnosti pričakujem :)

grafične težave.jpg

Povezava do prispevka

sem namestil zadnje gonilnike, bomo videli, kaj bo...hvala vsem za odgovore :)

edit: če pa vseeno pride do odpovedi grafične, kaj bi svetovali kot najboljši p/p grafično za pc s temi komponentami: Intel I7 4770K, 8Gb RAM DDR3, 512 GB SSD Crucial MX 500, SuperMicro matična, Monitor Dell Ultrasharp 2416 (1920x1200) - 60Hz

uredilo bitje cashman
pomanjkljiv opis
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Ker je tema že tukaj odprta bi še jaz prosil za mnenje. imam računalnik s sledečimi specifikacijami: 

- 2x LG 22MK400H-B Monitors
- Antec PERFORMANCE ONE P100 Mid Tower Case
- EVGA 700 B1, 80+ BRONZE 700W Power Supply
- G.Skill Aegis 16GB DDR4 16GISB K2 Kit (2x8GB) RAM
- AMD Ryzen 5 2600 CPU
- ASRock Radeon RX590 Phantom GXR OC GPU
- ASRock B450 PRO4 Motherboard

Disclaimer: Vse komponente so še v garanciji, kupljene pri computeruniverse, PC je homebuilt. 

Doagaja se mi pa, da, ko posodobim driverje od grafične kartice začne neke vrste "flickering" na ekranu, kot se tudi vidi v priloženem videoposnetku, predvsem, ko začenem igre. Problem imam že odkar sem kupil sistem zatorej imam še vedno v uporabi driverje s katerimi je grafična prišla. Maja letos sem pisal na computeruniverse o situaciji, ter kakšne so opcije. Odpisali so mi naj počakam na naslednjo posodobitev driverjev, slednja seveda tudi ni pomagala. Pisem začetek avgusta spet, tokrat pa dobim avtomatiziran odgovor, da bodo za odbelavo mojega e-maila potrebovali več časa zaradi povečanja povpraševanja. Odgovora še nisem dobil.

Grafične nisem nikoli navijal, redkokdaj so temperature presegle 70°C, večino časa okoli 50-60°C.

 

Zanima me če kdo ve bolj natančno kaj bi bil problem, če je imel že kdo podobno izkušnjo ter kako jo je rešil. Vsi nasveti bodo dobrodošli. :) 
 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Pred kakima dvema letoma sem imel podoben problem na službenem računalniku. Vse je delovalo normalno na desktopu in v programih, če pa sem zagnal kak video, odprl start menu in podobno pa sem imel tako pobliskovanje in smearanje barv na obeh ekranih ki sta bila vezana na dedicated grafično, tisti ki je pa bil vezan na integrirano pa je ostal normalen. Čez nekaj časa sem ugotovil da je v bistvu en ekran crkoval in ko sem dobil drugega so težave izginile.

Verjetno ni isti problem, ampak ja...

Povezava do prispevka

@Chris: Glede na to, da je karta še v garanciji bi jo uveljavil. Garancijo mislim. Če seveda ne bo pomagal clean install driverjev, kot je napisal Amnesia.
Razmišljam sicer še, da bi poskusil updejtat  firmware na grafični (seveda le, če obstaja novejši), ampak kaj pa vem... Če ne bi bila v garanciji in bi vse drugo odpovedalo bi poskusil. 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
inzenir reče pred 2 urama:

Pred kakima dvema letoma sem imel podoben problem na službenem računalniku. Vse je delovalo normalno na desktopu in v programih, če pa sem zagnal kak video, odprl start menu in podobno pa sem imel tako pobliskovanje in smearanje barv na obeh ekranih ki sta bila vezana na dedicated grafično, tisti ki je pa bil vezan na integrirano pa je ostal normalen. Čez nekaj časa sem ugotovil da je v bistvu en ekran crkoval in ko sem dobil drugega so težave izginile.

Verjetno ni isti problem, ampak ja...

Ne bi rekel da je problem isti, ker če ne posodobim driverjev dela vse normalno..

 

DaCapo reče pred 1 uro:

@Chris: Glede na to, da je karta še v garanciji bi jo uveljavil. Garancijo mislim. Če seveda ne bo pomagal clean install driverjev, kot je napisal Amnesia.
Razmišljam sicer še, da bi poskusil updejtat  firmware na grafični (seveda le, če obstaja novejši), ampak kaj pa vem... Če ne bi bila v garanciji in bi vse drugo odpovedalo bi poskusil. 
 

Ja, glede na to, da je v garanciji bom najprej poskusil slednjo uveljaviti. Noob question: A če naredim clean install driverjev lahko kršim garancijo? predvidevam da ne, raje pa vprašam za double check..

Povezava do prispevka

@Chris: itak da z drajverji ne kršiš nobene garancije. 
Bi pa znali komplicirat, če bi flešal bios. Samo to je čisto nekaj drugega.

Glej, če clean install drajverjev ne bo pomagal, potem skoraj ni druge, kot da uveljavljaš garancijo. Vem, da zna biti zamudno in vse to.

Btw, jaz sem imel neko (skoraj podobno) težavo z eno grafično (ampak je bila izven garancije in že kar nekaj let stara), ker vedno, ko sem posodobil drajverje, mi je začelo metati artefakte in občasno celo blue-screen errorje. Dejansko se je izkazalo, da je bil kriv RAM na grafični, ki je pač "crkoval", dočim na res starih drajverjih je pa še delala. Pozabil model grafične, nek gforce je bil..

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Chris reče Dne, 4. 9. 2020 at 17:03:

Ja pomoje je tudi nekaj z grafično. Sem poskušal zdaj uporabiti DDU, a žal brez uspeha. Problem se še vedno pojavlja. Očitno bo treba uveljaviti garancijo.


Si poskusil še kaj? Je možno, da je kakšna finta v nastavitvah biosa na matični? Verjetno si tudi preveril delovanje zgolj na enem ekranu? Si poskusil izklopit freesync ?
Mimogrede: kako imaš povezana oba ekrana? MIslim, kateri porti/kabli so točno v igri? 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Dono reče pred 18 urami:

Probaj za foro s svežo inštalacijo winsow. (en star disk dob pa gor rukn). 
15min ti bo vzelo. Tolko da ugotoviš če je sw al hw. 

Sem tudi že dvakrat poskusil, enkrat sem bil v to prisiljen, saj so mi crashnili windowsi, ker sem prevečkrat menjal driverje v upanju, da dobim razlog. 

 

DaCapo reče pred 1 uro:


Si poskusil še kaj? Je možno, da je kakšna finta v nastavitvah biosa na matični? Verjetno si tudi preveril delovanje zgolj na enem ekranu? Si poskusil izklopit freesync ?
Mimogrede: kako imaš povezana oba ekrana? MIslim, kateri porti/kabli so točno v igri? 
 

mah večino stvari sem že poskusil, edino kar nisem še poskusil je naložiti starejše driverje od teh s katerimi je grafična prišla..

Sem preveril delovanje le na enem ekranu, pač flickera le na enem ekranu. Freesync sem tudi izklopil brez razlik. 

Kabla monitorja sta oba povezana na grafično prek hdmi. 

 

P.S. aja biosov pa nisem tikal, ampak glede na to, da mi dela če ne updejtam pomoje ni tle fora al se motim?

Kakorkoli, če mi iz computeruniverse ne odpišejo v roku enega tedna jih bom pač klical glede situacije.

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka

Ma, saj pravim. Čudno je, da to začne nagajat z novejšimi drajverji, s starimi pa dela. Definitivno garancijo uveljavit, kaj se češ še bolj dolgo j****. 
Btw, si poskusil še kak drug kabel/konektor? Pač namesto hdmi? 
Imaš za monitor tudi kakšne posebne driverje ali so v winsih (device manager) kot "generic"?

Povezava do prispevka

Samo še to: kak refresh rate imaš nastavljen v winsih?     (settings/system/display/advanced ...) 

Prav živčnega me delajo take zadeve. Saj, itak pa se bo izkazalo, da je problem v sami grafični... torej garancija, kot smo že rekli.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Testiraj malo, torej da spremeniš na več ali manj (oz. kolikor je možno glede na hardware). To mi še edino pade na pamet. :) 
edit: Bi pa vseeno še predlagal, da probaš menjat kable. Display port na primarni monitor in hdmi na sekundarni. Recimo.
btw, kable si sposodi, ker gre samo za testiranje! 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Sem tudi že poskušal. Sem dal na 60Hz povsod, ta je še edina druga opcija poleg 75Hz v windowsih, a spet brez uspeha.
bo že, hvala :) , dokler je v garanciji me ne skrbi, mi jo bodo pač v nemčiji zamenjali ali popravili..če bi bila izven garancije bi me bolj skrbelo. Samo pohitet moram, saj mi garancija velja še do konca leta.
edit: sem že razmišljal o tem, da bi jih nabavil ja. Bom še slednje poskusil :) 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Bom povprašal kar v tej temi, ker teme o računalniških tegobah na sploh nimamo in je povezano z grafično kartico.

 

Kolegi je doma v računalniku zgorel napajalnik. Prav kadilo se je iz njega in močno smrdelo, ter soba bila cela v dimu preden je ugotovil kje je vzrok. Jaz sem imel doma en napajalnik viška in mu ga dam naj sproba, če je skurilo samo napajlnik al je še kaj drugo. Bil je samo napajalnik, saj se je računalnik po menjavi brez problema takoj zagnal. Vse deluje normalno kot mora, dokler se ne odloči probat povezat računalnika in TV-ja. Naj omenim, da on nima pojma o računalnikih in mu je to nekaj rihtal en tretji kolega. Ker ima grafična samo 1 HDMI, ki ga on uporablja za monitor... je šel TV povezat preko DVI-ja na matični plošči. Čim je to naredil se je slika računalnika pojavila na TV-ju in izginila iz monitorja. Sedaj pa karkoli dela mu pri povezavi z monitorjem piše No-signal... Izklopi povezavo s TV-jem pa isto... sploh več ne dobi signala iz grafične na monitor preko HDMI-ja. In to kot omenjeno točno od trenutka, ko je TV povezal preko matične. Kaj bi lahko bilo narobe? Sem rekel, da v sredi pridem pogledat in sprobat, če bom znal kaj.

Povezava do prispevka

Uff hvala... Bom probal v sredo... tudi jaz nisem expert glede tega, upam da bom znal. To je star bios kot mati zemlja, saj je to vzel računalnik od mene pred kakim letom, ki ga ima samo za Youtube in brskanje po spletu:

 

- Intel i7 2600 3,40 GHz
- 8 GB ram
- ASRock H67M matična
- GeForce GTX 1060 6 GB
 
No... to v BIOS-u bom pa menda že našel nekje :D
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...