Skoči na vsebino

Stripi


kid666

Priporočeni prispevki

lynx reče pred 2 urama:

Sej se zdej ogrevam za njih. Na izbiro sem imel še Maus in enega o Iranu pred revolucijo. Bo počakalo, da spet obiščem žlahto. :)

Tole o Iranu bo Persepolis. Fantastičen. In Maus prav tako (celo s Pulitzerjem je bil nagrajen). 

uredilo bitje Istvan
Povezava do prispevka

Lani okrog takega časa je tud men ob prebiranju Vagaonda nekaj kliknilo in od takrat požiram stripe take, onake in skratka vse.

Trenutno berem Ivan Cankar: podobe iz življenja - super zadeva. Toliko različnih stilov smiselno zloženih skupaj, zanimivih informacij in dobrih prikazov koščkov Cankarjevega življenja, da se mi zdi 15 € za 120+ stranski slovenski strip prav predober bargain in si ga grem v kratkem obvezno kupit, da bo doma + za support. :)

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
dreknapalci reče pred 2 minutama:

Tomaž Lavrič: Slepo Sonce - Stripburger

 

Danes zaključil in moram priznat, da prav eno neverjetno presenečenje domače scene. Biser, bi lahko kdo rekel.

Nekakšen mix med poezijo in stripom, ki v vizualno meni zelo všečno dodelanem stilu prikaže par kratkih zgodb iz potencialne distopične prihodnosti, ki pa so tako relatable...

In vseskupaj, čeprav mogoče malo skromno v obsegu, vrhunsko dodelano in prepleteno med sabo v lepo zaključeno celoto. 

Sem kar naročil svoj izvod, da ga bom imel lepo doma. :innocent:

 

Da se ne ponavljam, ampak, če kdo mogoče še ni dal čez svoje roke, res priporočam. 

Povezava do prispevka

No ja, jaz sem danes končno naročil to:
https://striparnastripolis.company.site/Trondheim-in-Sfar-Graščina-Zlati-časi-in-poldne-p342161365

Ne vem sploh, kdaj sem nazadnje kak fizični strip kupil, ampak tu mi je pa tematika res zanimiva in grafični stil zelo všečen (dokaj preprost, karikaturističen, luštkan :).  Pač, nekaj novega zame (sploh glede na to, da ima strip že res konkreten renome v tujini in obstaja ne vem koliko let in epizod...).

edit: evo, knjigici prispeli + presenečenje. :)

uRq1yLf.jpg

 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Nisem ziher, če je bila pred časom na mn3 (trenutno ne uspem najti) ali pa kje drugje ena debata o digitalni konzumaciji stripov.


Kakšne so kaj vaše izkušnje - katere vrste tablic ponujajo boljše "okolje" kar se tiče programske opreme (Android, iOS, Windwos) in kakšne so prednosti/slabosti. 


Je poleg kvalitete zaslona in velikosti baterije potrebno biti pozoren še na kaj? :)

Povezava do prispevka
dreknapalci reče pred 22 urami:

Nisem ziher, če je bila pred časom na mn3 (trenutno ne uspem najti) ali pa kje drugje ena debata o digitalni konzumaciji stripov.


Kakšne so kaj vaše izkušnje - katere vrste tablic ponujajo boljše "okolje" kar se tiče programske opreme (Android, iOS, Windwos) in kakšne so prednosti/slabosti. 


Je poleg kvalitete zaslona in velikosti baterije potrebno biti pozoren še na kaj? :)

Mislim da z android tablico ne boš zgrešil. Jaz imam android tablico in me je zlo v redu za barvne stripe. 10 inčev (iPlay40) in Tachyiomi app. Budget varianta, ki pa je sposobna še marsikaj drugega poleg prebiranja stripov. 

Za kako Windos/iOS tablico se pa nisem nikoli posebej zanimal. V preteklosti sem imel sicer neko dual boot tablico s Win10 ampak Windows mi ni nekak dišal na tablici nikoli. So me tudi skoz ti njihovi update-i zajebaval.

 

Za črno-bele stvari je seveda najboljša e-ink tablica po mojem menenju. 10 inčev in prav tako inštaliran Tachiyomi app. :lol:

 

 

Povezava do prispevka
Merithyn reče pred 31 minutami:

Mislim da z android tablico ne boš zgrešil. Jaz imam android tablico in me je zlo v redu za barvne stripe. 10 inčev (iPlay40) in Tachyiomi app. Budget varianta, ki pa je sposobna še marsikaj drugega poleg prebiranja stripov. 

Za kako Windos/iOS tablico se pa nisem nikoli posebej zanimal. V preteklosti sem imel sicer neko dual boot tablico s Win10 ampak Windows mi ni nekak dišal na tablici nikoli. So me tudi skoz ti njihovi update-i zajebaval.

 

Za črno-bele stvari je seveda najboljša e-ink tablica po mojem menenju. 10 inčev in prav tako inštaliran Tachiyomi app. :lol:

 

 

Ej sem imel tud sam eno dual boot tablico pred časom. Po moje najboljši gadget nakup v življenju :wub:.

Ampak ko je zaradi moje nerodnosti šel ekran, ni bilo več za dobit kaj primerljivega in nato je kar zamrl cel trg dual boot zadev. :cry:

Kar se Windowsa tiče sem razmišljal v smeri Surface Pro pa potem tudi laptopa ne bi bilo več treba nadomestit, ko bo šel.

e-ink imam pa Kindla 👌

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 mesca kasneje...
samo_hren reče pred 27 minutami:

 

Iz Bookdepositorya, samo sem prednaročil že dolgo nazaj, ko je bila cena za dobro četrtino nižja od aktualne.


BRAVO! Dober deal!
 Zdaj pa mislim, da tudi razumem ostalo. Nova prednaročila za nov ponatis. Srečen si, da imaš že doma. Jaz pa še kolebam, ker ta zadeva me res res mika. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 11 urami:

BRAVO! Dober deal!
 Zdaj pa mislim, da tudi razumem ostalo. Nova prednaročila za nov ponatis. Srečen si, da imaš že doma. Jaz pa še kolebam, ker ta zadeva me res res mika. ;) 

Saj imaš ne-deluxe izdajo v dveh delih za cirka 25 € po eni, prav tako pa Don Rosa Library hardcoverje, ki so se pred brexitom prodajali za tam nekje 20 € na kos. Meni čisto OK alternativa za Don Rosa stripe, samo_hren pa ima itak tako zbirko, da se ti cedijo sline, samo na uni točki bi jaz že bil preveč živčen, da bo vse zgorelo v požaru, tako da se raje slinim čez občasne fotke :D 

Povezava do prispevka
Mitsu reče pred 12 urami:

A  je kdo bral tole? Meni je bilo zelo všeč in priporočam. Narisal je Juanjo Guarnido, ki  riše tudi Blacksad-a. Je na voljo tudi v Slovenščini kot sem videl.

 

1612610545_cover.jpg.f7f0cc344463bd6eb3ee27d0f1d436b0.jpg

 

 

tenks za priporočilo, sm naroču slo verzijo, da mal podprem slovenske izdaje

vzel sm pa še tole

pod-svobodnim-soncem-strip.jpg

 

https://www.rtvslo.si/kultura/knjige/pod-svobodnim-soncem-epska-pripoved-o-junastvih-slovanov-zdaj-se-kot-strip/599879

bral kdo?

Povezava do prispevka

Načeloma jest rajši preberem zadevo prej, preden jo kupim in kupim samo tiste zadeve, ki so mi zelo všeč, drugače bi imel prepolne police. Včasih sem naročal vse kar se mi je zdelo, da mi bo všeč, potem sem bil pa dostikrat razočaran ko sem prebral in potem niti nisem mogel naprej prodat. In imam že tko preveč knjig in stripov. Ni nujno da ti bo všeč. Ampak če ti je bil všeč Blacksad bi ti načeloma moralo biti tudi tole, meni je oboje super, ampak okusi so različni. 

Povezava do prispevka
The Mothership reče Dne, 4. 9. 2020 at 22:48:

Vprašanje za poznavalce stripov, a zna kdo od vas prepoznati vse "gostujoče avtorje" pri Ratmanu?

 

Pri integralni izdaji je na koncu seznam vseh slogov, ki jih Lavrič povzema, ampak ni napisano, kje točno se te pojavijo, samo abecedni seznam. Carsko bi bilo imeti to navedeno po epizodah.

 

Ne moreš navest po epizodah, bolj po straneh, ker v prvem Ratmanu zamenja stil na vsakih par strani tudi med isto epizodo. V drugem Ratmanu pa menja stile že med posameznimi okvirji, oziroma nekje so v istem okvirju liki od različnih avtorjev. Je pa dosti težko prepoznat vse, če se tega načrtno ne lotiš. Jest sem recimo kot otrok bral Politikin zabavnik in se večine slogov spomnim, ampak jih ne znam povezat z imeni. Če bi se tega skupaj lotili in bi vsak nekaj prepoznal bi pomoje šlo skoz, čeprav niti ne vidim smisla.

 

Lavrič je fenomenalen, meni eden boljših avtorjev, od njega imam doma kar nekaj stvari. Enkrat sem nesel Lomm-a podpisat in sem mu rekel naj mi nariše Kraal-a z angelskimi krili in model to naredi v parih minutah. 

 

IMG_20211124_1510904.thumb.jpg.2af83c5213755ace21c0216b8c4da44b.jpg

 

Recimo tud tazadnji Jašua stripi so mi fenomenalni. Npr. kako dobro si je zamislil, kako naj bi v resnici Jezus izvedel čudeže, ki mu jih pripisujejo v Bibliji. Sam problem je, ker so vse Jezusove fore prispodobe za nekaj drugega. Kar piše v Bibliji se ni nič fizično in zgodovinsko dogajalo. Ampak če bi bila nova zaveza res po resničnih dogodkih, bi bla Lavričeva verzija najbrž ena od bolj "avtentičnih". Pomoje bom nabavu če-ko bo integralna izdaja.

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka
Mitsu reče pred 17 urami:

Načeloma jest rajši preberem zadevo prej, preden jo kupim in kupim samo tiste zadeve, ki so mi zelo všeč, drugače bi imel prepolne police. Včasih sem naročal vse kar se mi je zdelo, da mi bo všeč, potem sem bil pa dostikrat razočaran ko sem prebral in potem niti nisem mogel naprej prodat. In imam že tko preveč knjig in stripov. Ni nujno da ti bo všeč. Ampak če ti je bil všeč Blacksad bi ti načeloma moralo biti tudi tole, meni je oboje super, ampak okusi so različni. 

Si predstavljam da po letih pridnega zbiralništva in "zapravljanja" denarja za knjige/stripe pride človek do take modrosti. :D

 

Jaz sem trenutno za letos naročen na Stripburgerjevo ultra-Deluxe (al kakorkoli že je ime celoletne naročnine) in mi je super, da vsake toliko časa randomly kapne kak paket v nabirlanik, ko pride izdaja :blush:

Za naslednje leto sem se uštulil še za celoletno naročnino na izdaje od VigeVageKnjige (se mi zdijo taki primerni stripovski evangelisti :rofl:) in ko bodo polične kapacitete doma začele škripati bom po moje začel tiste bolj 'meh' zadeve puščati v knjigobežnicah, kjer sem imel že parkrat kar lepo srečo za dobit kakšno luštno zadevo.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...