Skoči na vsebino

Stripi


kid666

Priporočeni prispevki

  • 1 mesec kasneje...

Descender/Ascender. Trenutno prebral vol. 1. Art-style mi je zlo všečen (pastelne vodne barve). Zgodba bomo pa še videli trenutno mi je kul sci-fi zadeva ampak liki se še niso nevem kako razvili.

Descender-Vol-01-Tin-Stars-139.jpg

 

Btw, moja kolekcija... Kok se je nabralo za prebrat mang/comicov pa nič časa... ->

Spoiler

 

polovica tega še za prebrat pa se sam nabira... :P

 

 

 

 

 

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 mesca kasneje...

Uuu carska tema, kaj nisem vidu ze prej. 

 

Sam sem trenutno v fazi ko kupujem/berem: 

 

Transmetropolitan:

 

Zgodba sledi legendarnemu journalistu Spider Jerusalemu ki se je primoran vrnit na sceno zaradi obvezujoce pogodbe do svojega zaloznika.

 

Iskreno je to en boljsih graphic novelov ki sem jih kadar koli bral. Mocno priporocam.   

 

image.png.1dd36c811a3b546a8cdaad9377998fdd.png

Paper Girls: 

 

Lustna zgodba o stirih 12 letnicah, ki se nekega vecera na svojem paper routeu soocijo z invazijo ljudi iz prihodnjosti. 

 

image.png.8aa661175b2f685dc8d617563ed75348.png

 

Prophet: 

 

Barbarian space opera res najboljse opise tole delo. 

 

image.png.de3f8853b9101e140a07e5e73cef0a54.png

 

Black Science: 

 

Predstavljetje si lost in space, ampak da so tokrat izgubljeni v alternativnih dimanzijah.

 

image.png.e35d294b21830b4f43afc47ecb107680.png

 

Astro City :

 

Serija stand alone superhero stripov, kjer so super junaki vec al manj karikature junakov iz DC/marvel univerzma, z veliko bolj clovesko prezentacijo. Zgodbe se večinoma ne vrtijo okoli njih, temvec okoli ljudi na katere imajo vpliv ali s katerimi imajo stik. 

 

image.png.38e9fac04610ed307429523245a62cc5.png

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 2 urama:

 

Prophet: 

 

Barbarian space opera res najboljse opise tole delo. 

 

image.png.de3f8853b9101e140a07e5e73cef0a54.png

 

 

 

Tole je pa tak awesome sauce :avadodo:

 

Ravnokar spet prebiram..sem šel tko randomly pogledat,osvežit spomin kaj imam na disku..po "petih minutah preletavanja" sem se zalotil da že od 17h  prebiram  kompletno zadevo :D

 

Pol pa še to najdem v virih na wikipediji :

 

Marc Guggenheim Set By Studio 8 To Script ‘Prophet’ From Character Hatched By ‘Deadpool’ Creator Rob Liefeld 

 

Please don't fuck it up 

uredilo bitje Ascender
Povezava do prispevka

Marc Guggenheim (born September 24, 1970)[1] is an American screenwriter, television producer, comic book writer, and novelist. He is best known as the creator of the television series Eli Stone (2008–2009), Arrow (2012– 2020), and Legends of Tomorrow (2016–present), executive producer of the animated series Tales of Arcadia (2016-present), as well as the writer of the feature films Green Lantern (2011), and Percy Jackson: Sea of Monsters (2013).

 

He will fuck it up, dobesedno nic od zgoraj napisanega ni gledljivo. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Lep ulov!

 

Daj mi reci, ce mogoce ves, a imajo v fizicni trgovini kaj vec ponudbe kot pa na spletu?

 

Saj se mi dozdeva, da mi je jasno, kaj in kaksno trgovino hocejo imeti, ampak jebiga, ponudba na spletu je porazna in res ne vidim nekega potenciala v temu.

Povezava do prispevka

V prvi vrsti gre za bolj izbrano robo in prodajo lastnih stripov. Tako, da izbira ni tako široka kot npr. pri Buchu se pa najdejo zanimive reči. Zdej kaj točno je na spletu nusem gledal, sem pa tja Izar na FB predstavlja kaj v živo iz ponudbe... če greš mimo se splača pokukat, ob nakupu kakega njegovega stripa ti še kaj dopiše in nariše, če želiš.

https://www.facebook.com/striparna/

V trgovini ima pokeg tega kar je na netu tudi nekaj rabljene robe, Texa sem našel v eni taki škatli ;)

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Imam eno vprašanje glede bolj kiddy reči. Zadnja leta sem kupil par zvezkov iz The Complete Cark Barks Disney Library in so mi res top memory lane po Racmanu Jaki, nečakih, Skopušniku in ekipe. Kvalitetni tisk, kvalitetni skeni, zanimive spremne besede, ki osvetlijo marsikak kontekst in te tudi marsičesa o mediju stripa naučijo. Nostalgija na polno, plus marsikaj mi je zdaj smešno iz drugih razlogov.

 

Sedaj pa iščem še kakšno podobno kolekcijo za stripe Miki Miške in njegove ožje ekipe, če kdo pozna? Za tole zbirko vem, ampak tej nekako niso te, ki sem jih bral v otroštvu v SLO izdajah Miki Miške, so malo bolj oldschool. A je kdo iz podobne generacije (1990+) raziskoval, če so releasali kak boxset MM-ja, ki smo ga brali mi? :) 

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 4 urami:

Imam eno vprašanje glede bolj kiddy reči. Zadnja leta sem kupil par zvezkov iz The Complete Cark Barks Disney Library in so mi res top memory lane po Racmanu Jaki, nečakih, Skopušniku in ekipe. Kvalitetni tisk, kvalitetni skeni, zanimive spremne besede, ki osvetlijo marsikak kontekst in te tudi marsičesa o mediju stripa naučijo. Nostalgija na polno, plus marsikaj mi je zdaj smešno iz drugih razlogov.

 

Sedaj pa iščem še kakšno podobno kolekcijo za stripe Miki Miške in njegove ožje ekipe, če kdo pozna? Za tole zbirko vem, ampak tej nekako niso te, ki sem jih bral v otroštvu v SLO izdajah Miki Miške, so malo bolj oldschool. A je kdo iz podobne generacije (1990+) raziskoval, če so releasali kak boxset MM-ja, ki smo ga brali mi? :) 

 

Nice, tole si jaz že nekaj časa ogledujem, pa nikoli ne pride na vrsto.

Za Mickyja pa si malo poglej serijo "Disney Masters". Sicer se pojavljajo vsi ampak je tudi nekaj Mickeya vmes.

Random link (volume15): https://www.bookdepository.com/Walt-Disneys-Mickey-Mouse-New-Adventures-Phantom-Blot-Paul-Murry/9781683964117

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 7 urami:

Imam eno vprašanje glede bolj kiddy reči. Zadnja leta sem kupil par zvezkov iz The Complete Cark Barks Disney Library in so mi res top memory lane po Racmanu Jaki, nečakih, Skopušniku in ekipe. Kvalitetni tisk, kvalitetni skeni, zanimive spremne besede, ki osvetlijo marsikak kontekst in te tudi marsičesa o mediju stripa naučijo. Nostalgija na polno, plus marsikaj mi je zdaj smešno iz drugih razlogov.

 

Sedaj pa iščem še kakšno podobno kolekcijo za stripe Miki Miške in njegove ožje ekipe, če kdo pozna? Za tole zbirko vem, ampak tej nekako niso te, ki sem jih bral v otroštvu v SLO izdajah Miki Miške, so malo bolj oldschool. A je kdo iz podobne generacije (1990+) raziskoval, če so releasali kak boxset MM-ja, ki smo ga brali mi? :) 

probej se don rosa library (donald duck and uncle scrooge), poleg barksa se mi zdi, da ma kar top zgodbe, saj je racam dodal kar precej globine. pri nas je bilo sicer bolj malo njegovih stripov v MM, samo so vedno opazno izstopali po kvaliteti zgodbe in ilustracije.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
Chamir reče Dne, 28. 1. 2021 at 9:23:

Ful hvala obojima! Don Rosa Library sploh nisem poznal, zgleda carsko. Bom stegnil pirata, da malo prelistam, pol pa kar nabavil boxsete

Tole je nekako najbližje zgodbam v Mikijevih zabavnikih: https://readcomiconline.to/Comic/Walt-Disney-s-Donald-Duck-1986

Sicer pa išči na readcomicsonline "Donald Duck" "Mickey Mouse" "Disney" .. tega stuffa je neskončno. 

Sicer pa je pred časom nekdo zbral in poskeniral kompletno antologijo Mikijevih zabavnikov v slovenščini: http://www2.arnes.si/~mschas/MZ/296118b4c1fad64f6982c7621cfc6e10.html

Sem kupil zbirko, dobiš na 14ih DVD-jih, skeni odlične kakovosti. Sem konvertiral v.cbr in poknil na iPad. TopŠit! Je pa to bilo že kar nekaj časa nazaj.. ne vem, če tipček to še prodaja. 

 

uredilo bitje Istvan
Povezava do prispevka
Chamir reče pred 4 minutami:

Omg, noro. Bom probal dobit DVD-je, če jih tipo še prodaja ... A če ne prodaja več, a je kakšna možnost, da bi ti uvalil nek prenosni disk in bi mi dal gor?

Seveda, če ni več na prodaj, ti z veseljem šeram. Nisem pa šel dajat na Partis iz golega spoštovanja do tega, da je tipo dejansko več let zbiral in skeniral tole.. Plus da cena (kolikor se spomnim) ni bila ne vem kaj. 

Povezava do prispevka

@Chamir & @Istvan: jaz bi tudi takoj in z največjim veseljem nabavil to zbirko. Čamir, čimprej sporoči, če bo kakšen odgovor s strani uradnega zastopnika. Drugače pa za Istvanovo že obstoječo kolekcijo (sploh, če je  CBR konvertirana!) z veseljem tudi plačam/doniram.. (digital download, ker DVD-jev skorajda več ne uporabljam, edini DVD v starem kompu je namreč že skoraj na koncu :)).  
V mladosti sem imel zbirko praktično vseh Mikijevih Zabavnikov (SLO verzije), ampak žal se ni ohranil niti en izvod, ker so starši dali za star papir, ko sem se odselil. :( Bi pa res rad obujal spomine. Majkemi, da je to top zbirka.  

Jaz imam sicer od skenov (nabrano iz različnih vetrov):

Uncle.Scrooge.Complete.Collection (404 številk v kvalitetnem skenu, ki sicer niha od starejših do novejših, .cbr, angleščina)
Walt.Disney.Comics.&.Stories.Gold.Collections (713 številk, kvaliteta skena niha od starejših do novejših, .cbr, angleščina)
Once Upon A Time... in America (Mickey Mouse) (13 številk, odlična kvaliteta, .cbr, angleščina, gre pa za neke "novejše" epizode)
Donald.Duck.&.Daisy.Duck (67 številk, zadovoljiv sken, .cbr, angleščina)
The Life and Times of Scrooge McDuck (12 številk, odličena kvaliteta, .cbr, angleščina)
Mikijev.Almanah.-.Vanredni.broj (16 številk v kvalitetnem skenu, .cbr, srbohrvaščina) 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

DaCapo, piši mu in naroči, še prodaja. Sicer pravi, da več ne snema DVD-jev, ampak ponuja na 128GB usb ključku. Lahko mu pošlješ svojega in plačaš 25 eur, al pa daš njemu dodatnih 20 eur še za ključek (če sem ga prav razumel). Mislim, da je to res bagatelna cena za tako zbirko. 

Povezava do prispevka
lynx reče Dne, 8. 3. 2021 at 10:13:

Slučajno sem čez vikend imel pred sabo Goražde (isto od Saccota) in ga v celoti prebral. Koristna osvežitev spomina, sploh mi je pa zanimiva izbira medija, ker najbrž kot večina stripov ne asociiram kot zgodovinskih virov.

Meni so pa najboljši ravno historični stripi :) Zdaj berem nek pregled 70ih v zda in je res super zadevščina.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...