Skoči na vsebino

Stripi


kid666

Priporočeni prispevki

Ima kdo slučajno to izdajo Watchmen?

image.png.2a63b14cc73df0d0192112cd54057423.png

 

Jezik: angleški

Leto izida: 2013

Število strani: 448

ISBN/EAN: 9781401238964

Mere izdelka vxš: 28,1 x 19

Vezava: Trda

Datum Izida: 03.06.2013

Založba: DC Comics

Avtor: Alan Moore

 

Jaz sem si ravnokar naročil na Emki (končno, ker ta stripič sem si res dolgo želel), ampak me vseeno zanima, če je to OK izdaja, ker bojda obstajajo še neke druge verzije.
Tnx za info!
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jest mam doma tole od Fibre https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-6-cuvari/263/ in je super izdaja. Po specifikacijah zgleda ta ki si jo naročil zelo podobna, samo da je v Angleščini, se pravi imaš trde platnice, večji format in dodaten material na koncu. Tko da najbrž bo v redu.

 

Maš pa tule napisane vse razlike med Angleškimi verzijami.

 

 

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

Hvala, @Mitsu. Bom zaenkrat ostal kar pri tem naročilu. Itak mi je najbolj važno to, da je hardcover in (recimo), da je original v ENG. Sicer bi mi tudi v hrvaščini komot sedla, ampak vseeno ... :) 

 

edit: kako včasih zakomplicirajo zadeve z vsemi temi edicijami :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@dreknapalci: Hja, trda vezava je pri meni skorajda nuja. Obvezno za knjige in pa tudi za večino stripovskih izdaj. Dobro si prišel skozi s ceno! Zakaj je moja toliko dražja pa ne vem (verjetno je kriva Emka? ). 

Ahja, pa še tole, zdaj ko sem bolj natančno pogledal:  pri moji izdaji piše hardcover, pri tvoji pa hardback.  Čeprav, v prvi vrsti itak šteje vsebina, tako da pustimo zdaj "podrobnosti. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Gre za to izdajo:

 

Denny Crane reče Dne, 4. 7. 2020 at 15:00:

7B081E19-3929-46DE-9BF8-E512DB3D36AF.thumb.jpeg.e56367b19bc09706546d1c47ad2ce273.jpeg

 

Ravno zacel.

 

Vse DCjeve Deluxe knjige so hardback, tako da govorita o isti izdaji, samo da je na bookdepository polovico cenejša kot pri emki. Mene je prišla 23€ :P

 

Sicer gre pa za odlično izdajo. Večji format, kvalitetna vezava, da se normalno bere in mat papir kar doda retro občutek pri branju.

 

Obstaja pa še dražja Absolute izdaja, kar je največji format DCjevih stripov. Ampak meni je Deluxe format idealen po velikosti.

Povezava do prispevka

f***** emka! :)

Polovico cene! Če bi to prej vedel... Pa še čakat moram pri emki, da sploh blagovolijo odposlat. Predvideni datum dostave je namreč : 14.03.2022 - 17.03.2022 (naročil sem 7.3.). hmmm, če bi to prej vedel.... 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 16 urami:

f***** emka! :)

Polovico cene! Če bi to prej vedel... Pa še čakat moram pri emki, da sploh blagovolijo odposlat. Predvideni datum dostave je namreč : 14.03.2022 - 17.03.2022 (naročil sem 7.3.). hmmm, če bi to prej vedel.... 

Jaz resno sploh ne vem, zakaj bi karkoli sel narocat iz Emke. 

 

Samo ti tudi vztrajas z Biblosom, tko da tu razum v startu odpove :D

Povezava do prispevka

V bistvu ne vztrajam pri Emki, ampak sem najprej mislil naročit pri Stripolisu:

https://striparnastripolis.company.site/Alan-Moore-Watchmen-p183467033

 

Biblos je pa čisto nekaj drugega. Tam si e-knjige zgolj izposojam, lol. 

 

edit: čisto me boste zdaj zmedli s temi izdajami, cenami itd. Pozabimo rajši :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Avion reče pred 4 minutami:

@DaCapo ker si ti stara šola, predvidevam, da znaš tudi srbohrvaško. Hrvati pa Srbi imajo ogromno odličnih stripovskih izdaj, če te ne motijo prevodi v srb/hrv. 


Hja, srbohrvaščina me res ne moti. imam cele kupe Alan Fordov, Dylan Dogov, Zagorjev itd. :) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 12. 3. 2022 at 23:27:

f***** emka! :)

Pa še čakat moram pri emki, da sploh blagovolijo odposlat. Predvideni datum dostave je namreč : 14.03.2022 - 17.03.2022 (naročil sem 7.3.). hmmm, če bi to prej vedel.... 

Ni čisto Emka, je pa MK Konzorcij...
Po moje sem lani v novembru naročil (po telefonu) za mulca 4 knjige od Scurryja, pa sta v dobrem mesecu prispeli 2, preostali 2 so pa najbrž kar pozabili xD

Povezava do prispevka

Jaz sicer z Emko nisem imel kakšnih večjih težav. Edino komplet Dune zbirka (v angleščini, en tak manjši paper back format knjig) je "hodila" izredno dolgo (skoraj mesec dni!) in sem hotel že stornirati, pa so mi javili da se opravičujejo, ker so čakali dobavitelja (kot da je to moj problem) in da bo zdaj res odposlano v roku enega dneva. Ampak to je bila vseeno kaplja v morje, glede na to, koliko knjig sem pri njih že naročil in ker sem pač zelo toleranten po duši, sem jim oprostil (češ, zgodi se) :). No, očitno nisem (bil) edini in vprašanje je, koliko takšnih težav ima še ogromno drugih ljudi...

Tukaj pa je stanje aktualnega naročila Watchmenov ;)

image.thumb.png.d9c8a48242bc708ac715eab190ecc194.png

p.s.: Če ne bo prispelo v roku, ki so ga javili (med 14. in 17. 3.) bom seveda zatežil. Čeprav se mi načeloma ne mudi, ampak princip je princip, hehe.


 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 2 urama:

Pismo model, ti res ne veš z denarjem. Nehi te stvari kupovat na Emki no, dobesedno še enkrat toliko plačaš kot bi s tujine in dlje čakaš. 

 Čaki malo, kdaj sem pa nazadnje sploh kaj zase kupil? Na Emki vsaj že nekaj let nič.
Se pa strinjam to glede cene in čakanja. Če ne bo prispelo do 17. (kot piše v naročilu) bom pač storniral, čeprav si res želim čimprej. 

Watchmen: The Deluxe Edition HC: Alan Moore: 9781401238964: Otroške knjige | Emka.si


edit: Sicer sem tudi napisal, da sem najprej mislil naročiti pri Stropolisu za betežnih 20€, potem pa me je zaskrbelo glede verzije (trda, mehka, poltrda... :) ):

Alan Moore: Watchmen (company.site)

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 16 urami:

 Čaki malo, kdaj sem pa nazadnje sploh kaj zase kupil? Na Emki vsaj že nekaj let nič.
Se pa strinjam to glede cene in čakanja. Če ne bo prispelo do 17. (kot piše v naročilu) bom pač storniral, čeprav si res želim čimprej. 

Watchmen: The Deluxe Edition HC: Alan Moore: 9781401238964: Otroške knjige | Emka.si


edit: Sicer sem tudi napisal, da sem najprej mislil naročiti pri Stropolisu za betežnih 20€, potem pa me je zaskrbelo glede verzije (trda, mehka, poltrda... :) ):

Alan Moore: Watchmen (company.site)

Za primerjavo. Na BD stane zaokroženo 32 € in dobil bi enakočasno ali celo prej. Ti si plačal zaokroženo 53 €. Torej 21 € dražje (pa verjetno je kje še ceneje, sam ni se mi dalo še bolj podrobno iskat). Za 21 € dobiš skoraj še eno podobno knjigo.

 

Mislim, saj ni važno, komot kupuj na Emki, samo pač ker se po Konzolcu čutiš, od kje ljudem prihranki, da lahko out of the trgovina kupujejo drage volane in arkadne mašine. Tako, da si varčen in ne plačaš 20 € več za isti izdelek na Emki :D 

Povezava do prispevka

Da niso slučajno pri emki naročili na bookdepository in sedaj čakajo, da posredujejo pošiljko naprej DaCapotu, ko prispe. :D

 

Drugače pa tudi jaz zgolj izjemoma kupujem preko emke. Lani sem tam zdrobil 3 tiste bone za nakup knjig in prišel še relativno ok skozi, ker so bile cene primerljive z bookdepositoryem. Kljub temu da so pri slednjem šle cene v zadnjem letu konkretno gor, je pa še vedno precej ceneje kot pri nas. Sploh pa stripi.

 

@DaCapo, če boš še kaj kupoval od DCjevih zadev gredo formati takole:

Single Issue - klasična izdaja, ki izhaja tedensko/mesečno, navadno 18-24 strani

Paperback - kompilacija navadno šestih single issue izdaj v enaki dimenziji formata

Deluxe - hardback izdaja v večji dimenziji formata kot paperback in pogosto še kaj dodatne vsebine

Omnibus - enake dimenzije kot Deluxe, samo gre za kompilacijo daljših serij in zato pride res debela knjiga

Absolute - ogromen format, slipcase, premium izdaja in premium cena

 

Marvelovih zadev pa ne poznam ravno, tako da bo kdo drug napisal. Edino Omnibus format je identičen po dimenzijah kot pri DCju.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 56 minutami:

@Denny Crane: tnx, dobro zapisano in vzeto na znanje. 
Btw, emka je danes javila, da je predano pošti in bo dostavljeno v roku največ 3. dni. In to je to, zadeva zaključena. :)

Ok pozabil sem še:

Hardback - enake dimenzije in vsebina kot Paperback samo trde platnice

Compendium - Omnibus z mehkimi platnicami in enakih dimenzij kot Paperback (manjše od Deluxe in Omnibus formata)

 

V bistvu imaš kar prav, je precej zmede s temi formati. Ampak načeloma, če piše Deluxe/Omnibus/Absolute točno veš kaj dobiš. :D

uredilo bitje Denny Crane
Povezava do prispevka

Evo, poštar prinesel. To je moja (zgoraj omenjena, nekoliko preplačana) verzija Varuhov:

 

DSC_6712.thumb.JPG.91d68f9aee380c4bf12a345e8f5df828.JPG     DSC_6713.thumb.JPG.0a308f862bb4ec33cf9948b98912b9aa.JPG

 

DSC_6717.thumb.JPG.79f042c764ae9f283fa5551438c1e04f.JPG     DSC_6716.thumb.JPG.537c987d6056956e93bc8094a8df8cf0.JPG


Jebat ga zdaj okoli cene ... Vesel sem, ker mi je res top stripič!! in je prispel v doglednem času. :) 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
dreknapalci reče pred 14 urami:

Kulk bi blu treba hypnt da bi dobil prevod?:lol:

Loh preverim, kok cirka bi stale pravice, pa mn3čarji izdamo :D 

 

Ma na uč pomoje nek prehud dinar ne bi bile, verjetno predplačilo 2000 € in kakšnih 10 % od prodaje

 

Bolj je problem s tiskom, ker zdaj de facto nekega poceni tiska ni več, tudi pri kinezih se je print zelo podražil, predvsem pa transport 

Povezava do prispevka
dreknapalci reče pred 1 uro:

Tu se sliš mal preveč dobru xD

Če pa ni -> fantje a bi kr založbo zaštartal :D

Ma ko v SLO izdajaš, pol tujim založbam skos jamraš, da ni denarja, da je lih 40 ljudi v Sloveniji, ki bi jih to zanimalo, da smo lih premagal socializem pa da hočeš izdat za višje dobro, tudi če ne bo veliko bralcev ... In pol nekako prilezeš na una dva jurja :D. Sem neki časa za popoldansko dejavnost sklepal prevodne deale s tujino, zato vem :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...