Skoči na vsebino

Stephen King


DaCapo

Priporočeni prispevki

  • 3 tedne kasneje...

Začel sem  brati Holly in po 1h moral odložiti knjigo zaradi jeze nad Kingom.

To je zdaj že druga knjiga, če ne tretja v zadnjem času kjer bralcu vsiljuje svoje politične poglede kako so vsi, ki so za Trumpa budale in vsi, ki se niso cepili proti covidu umirali. 

Medtem ko so dvojno cepljeni imeli malo večji prehlad. Seveda ne cepljena oseba, katera je bila za Trump ni verjela v covid , tako da si je posledično sama kriva za smrt.

 

To bežno omenja ob glavni zgodi in nima nobene veze z zgodbo pač more on to. 

 

Primer::

....“And booster vaccines are coming. First for people with bad immune systems and people over sixty - five, but I’m hearing at school that by fall it’ll be everyone.”
 “That sounds right,” Holly says.
 “And bonus! Trump’s gone.”
 Leaving behind a country at war with itself , Holly thinks. And who’s to say he won’t reappear in 2024? She thinks of Arnie’s promise from The Terminator : “I’ll be back.”....0

...A dozen died. Holly’s Uncle Henry wasn’t one of them. He didn’t even get sick. He had been double - vaxxed — Charlotte protested but Holly insisted — and although he tested positive, he never got so much as the sniffles.
 It was Charlotte who died.
 An avid Trump supporter — a fact she trump eted to her daughter at every opportunity — she refused to get the vaccinations or even to wear a mask. (Except, that was, at Kroger and her local bank branch, where they were required. The one Charlotte kept for those occasions was a bright red, with MAGA stamped on it.)
 On July 4th, Charlotte attended an anti - mask rally in the state capital, waving a sign reading MY BODY MY CHOICE (a sentiment that did not keep her from being adamantly anti - abortion). On July 7th, she lost her sense of smell and gained a cough. On the 10th, she was admitted to Mercy Hospital, nine short blocks from Rolling Hills Elder Care, where her brother was doing fine… physically, at least. On the 15th, she was placed on a ventilator.
 During Charlotte’s final, brutally short illness, Holly visited via Zoom. To the very end Charlotte continued to claim that the Coronavirus was a hoax, and she just had a bad case of the flu. She died on the 20th...

 

Se opravičujem da sem zlil jezo sem, ampak res je bil začetek dober potem pa to ;/

uredilo bitje cebelar123
Povezava do prispevka
cebelar123 reče pred 1 uro:

Najavljena je nova knjiga s kratkimi zgodbami od Kinga.

Release Date: May 21st, 2024


To je uradno? Ker naslovnica zgleda kot nek slab "fan made" izdelek.  

Ok, to sem zguglal:

Navedek

 

Length: 512 pages
ISBN13: 9781668037713
RELEASED May 2024
AVAILABLE FORMAT(S) Hard Cover / eBook / Audiobook
PUBLISHER Scribner


Contains:

"Two Talented Bastids"
"The Fifth Step"
"Willie the Weirdo"
"Danny Coughlin's Bad Dream"
"Finn"
"On Slide Inn Road"
"Red Screen"
"The Turbulence Expert"
"Laurie"
"Rattlesnakes"
"The Dreamers"
"The Answer Man"

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

@Levitan: pomoje ne moreš zgrešit s klasiko It (Tisto), čeprav je kar špeh. 
Potem je tu še The Stand (Obstati), ki je sicer še večji špeh, ampak pri dobrem špehu si itak vesel, da čimdlje traja. 
Pa Mačje pokopališče seveda, če dobiš kje rabljeno, ker tega že dolgo ni bilo v ponatisu, v e-obliki pa sploh ne.
Govorim za SLO prevode, ker v ENG itak obstaja vse.
Od ne horror pa poskusi 22.11.1963. meni je zadeva res sedla.


 

Povezava do prispevka
Levitan reče pred 17 urami:

Imam malo težav z izborom novega čtiva. Zadnje obdobje sem bral predvsem slovensko literaturo. Pa bi nekaj novega. 

Pa sem pomislil na Kinga. Kaj mi priporočate? S čim naj začnem? 

Hočeš brati v slo ali v ang? 

Povezava do prispevka

Ha, vidiš, jaz bi priporočil popolnoma druge zadeve :D

 

Sam bi dal:

 

The Long Walk

Needful Things

Insomnia

The Green Mile

Billy Summers

 

Definitivno ne bi dal The Tommyknockers, "berem" še kar od septembra dalje :D

 

Namesto The Stand bi priporočil raje Roberta McCammona - Swan Song oziroma Chucka Wendiga - The Wanderers za nekaj novejšega.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...