Skoči na vsebino

Trenutno igram [03/2023]


Priporočeni prispevki

Weraziel reče pred 17 urami:

Uf meni je pa Milkman's Conspiracy tudi po drugem delu še vedno top3 Psychonauts level :) sto ludi, sto čudi

 

Pa priporočam kak gamepad, če želiš ti lahko kakega posodimo pa pojdi še Psychonauts 2 igrat

 

Hvala za ponudbo :) ampak ga (po novem) imam. Sem ga kupil šele med igranjem in se nekako nisem mogel navadit v zadnjih 2 levelih na gamepad. P2 začnem z Xbox gamepadom in ja zna biti bolje.

Povezava do prispevka

Drgač mam pa tri špile za v to temo.

 

Že nekaj časa začenjam igrat in igram in na koncu obupam zaradi velikosti / kompleksnosti dva zelo znana in čislana špila: Crusader Kings 3 in No Mans Sky GOTY edition. Oba sta mi ful huda, oba sta mi top, ampak sta oba absolutno prevelik zalogaj za moj tempo igranja oziroma sta izven mojega koncepta, kaj špil sploh je. Namreč oba sta pure sandbox tip igrice, kjer ni tako važen cilj kot je važna pot. In sta obe zadevi čisto preveč overwhelming zame :D Igrici sem si ful želel igrati iz večih razlogov:

- odprt sandbox brez pravega konca koncept igrice je mega popularen (minecraft, hitman, elite, cities skylines, factorio, the long dark itd itd itd) oziroma se mi zdi, da je to konkretno prevladujoč trend trenutne generacije igric, sploh na PC-jih

- ful zanimiva tematika

- petarda ocene

- oba špila sta pure offline roba in na retailu

- No mans sky GOTY izvedba ima na disku poleg originalnega špila še ves content in vse DLC-je, ki so nastajali 6 let po izidu, kar mega spoštujem

In obeh špilov sem se iskreno veselil.

 

Samo mi ne gre, evo. Špila sta top, ampak preprosto preveč hardcore. Crusaderje bolj ko igram, bolj se zapletam in gledam ko tele v nova vrata, kva vse se dogaja v temu špilu. Sicer ima igrica nor potencial za najboljše Trenutno igram zgodbice, celo še boljše kot Civilization, samo faking shit no, ne more biti skoraj vsak Beginner Tutorial YT filmček, ki se ukvarja samo z uvodom in basic tipsi, dolg 1 uro :D:D:D Dvakrat sem odšpilal prvo kampanjo (Munster Boy and the Cursed Kingdom), obakrat epsko spušil (enkrat sem bil zaklan v postelji ko prasec, drugič sem bil mastno začizan od zmanipuliranega sina - v obeh primerih s strani master backstabberja gospoda grofa iz Desmonda), obakrat bil wat da fak se je sploh zgodilo. Preveč je vsega, preveč je variabel. No Man Sky je ful bolj obvladljiv... ...samo je pa pač največji single player špil ever made. Tko uletiš na panet, greš kamor češ, imaš popolnoma proste roke kaj želiš delati, nabiraš, buildaš, skačeš / letaš naokrog, raziskuješ, teraformaš, delaš baze, misliš da si že neki naredu.. nakar greš za foro iz orbite, ugotoviš da je okrog tebe nekaj milijonov milijard planetov in da greš lahko na vsakega in da lahko na vsakem nekaj delaš. Emmmm... koliko časa ti pa to vzame? :D Ne vem no, preprosto se ne znajdem v takih monstrumih, naj bodo še tako dobro narejeni :) 

 

 

In evo, pol pa pride na pomoč jebeni Switch in še bolj jebena igrica, v originalu stara skoraj 20 let - Metroid Prime Remaster. Nisem ga hotel igrati pred izidom RE 4 R, ker si slednji zasluži vso energijo in fokus, sem samo hotel sprobat kako izgleda grafika, ma nisem bil dovolj močen. Po 15 minutah sem bil hooked, zdaj sem pa balls deep noter. Kakšen old school kraljevski špil, jebo mater ej. Filing imam, da je narejen iz najboljših delov metroidvanij, sci-fi shooterjev, space horrorjev tipa The Thing in 3D super mariev, na koncu pa dobiš noro kvaliteten miks, je me dejansko izjemno spominja na - Dark Souls.

[x] Neznan tuj svet kjer te vse poskuša ubiti, huda okolica

[x] Zelo napeta atmosfera

[x] Zgodba in lore, podana skozi zapiske (čeprav tu so mnogo bolj in your face)

[x] Semi odprt svet, kjer zaprta področka blokirajo nedostopni ablitiyi (v DkS pretežki bossi ali itemi)

[x] Popolna odsotnost balasta, nobenega poneumljanja igralca

[x] Tona skrivnosti, ogromen poudarek na raziskovanju

[x] KONKRETNO redki save pointi, ki mega lepo dodajo extra suspenz v špil

 

Resno, prov ko da bi igral neko Nintendo verzijo vesoljskih Soulsov. Kar se mene tiče je tole z razlogom eden od najbolj cenjenih in vplivnih špilov vseh časov. Aja pa igrico igram absolutno prvič, brez bilokakega nostalgičnega naboja, in ga še vedno poka ko svinja.

  • Račka +1 6
  • Solzice 1
Povezava do prispevka

CK3 in še posebej CK2 z vsemi dodatki je zelo na hitro zelo overwhelming. Igralci vajeni grand stratov se jo lotijo kot grand strat, kar je narobe in veliko jih obup preden klikne, da je to v bistvu bolj srednjeveški rpg. 

 

Šur, diplomacija in sukcesija sta zelo pomembna aspekta igre, ampak za oba se da zelo hitro in zelo efektivno poskrbet že pri začetku vladavine. 

 

Ampak pol je igra čisti ffa. Ni scenarija katerega ne omogoča, vsak trenutek se lahko obrne za 180. Lokalni lopov ali papeżeva desna roka? Slovanski rapist ali child sacrificing satanist? Merchant lord benetk ali genghis khanov manj toleranten bratranec? Ck does it all. 

 

S kolegom sva ful preveč preigrala iger na isti mapi, in super je kako se da z čisto različnimi pristopi igrati zelo uspešno, in še bolj spektakularno failat ob kolapsu dinastije.

 

Jaz igram navadno vindiktivnega baby killerja, ki "proona" manjše veje podrejenih skozi umore in spletke najpogosteje otrok, protip, otroci so ekstra občutljivi na kačje pike in nože v noči. Musliči so tle veliko boljši, malo bratov, malo dekadence, visoka stabilnost. Le vsake tolk rabiš narediš noč dolgih čakij in lej je sreče v kraljevstvu.

 

Dočim frend bo igral koliko se da humano in bo skozi pametne poroke, vojne in diplomacijo vodil domain, ter delal genetski grooming potomcev, tko da ima čez nekaj generacij 2.00m genije. Sam lahk si še tak Conan Einstein, imunost na vbodne rane ni genetski trait. Al pa to, da te bo najbolj lojalen spymaster na konc izdal in bo kraljevstvo, kerga si 120 let gradil propadlo ker si ga na fešti užalil in ti je mega zameril. Happened to me.

 

 

uredilo bitje Buzzkill
  • Račka +1 4
Povezava do prispevka
Galko reče pred 9 urami:

To, plus meni je špil s svojo brezizhodnostjo in vsakič novim strahom pred koncem sveta zbudil dosti tremno-anksiozni občutek :D

 

Uf, ja :D ko en cas igram, zacnem cutit neko anksioznost. Ceprav pomoje ne tolk zarad konca sveta, ampak bolj zarad obcutka, da pojma nimam, kaj delam :D

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 17 urami:

Že nekaj časa začenjam igrat in igram in na koncu obupam zaradi velikosti / kompleksnosti dva zelo znana in čislana špila: Crusader Kings 3 in No Mans Sky GOTY edition. Oba sta mi ful huda, oba sta mi top, ampak sta oba absolutno prevelik zalogaj za moj tempo igranja

 

Oba špila igral, oba sta mi nadtop, oba kmalu uninstalliral, ker sem prišel to spoznanja, da to nista igri, ampak pravzaprav vsaka svoj lasten hobi. Preprosto ju nimam kam časovno umestit, ker se moraš globoko posvetiti in redno igrati. Časovna luknja brez dna. :).

Namesto CK3 raje igram Stellaris (priporočam, če kdo ni probal, in ga kaj podobnega mika, čudovit grand strategy s kul space opera filmskim vzdušjem, pa če se še tako čudno to sliši :D), ki mi je veliko bolje obvladljiv. Mimogrede, jutri pride story pack dlc Stellaris: First Contact

 

 

Jake the Mess reče pred 10 urami:

A ta špil dejansko lahko končaš? Vedno sem mislil da je to pač neka zadeva, ki se sproti generira v neskončnost. 

Ja, ima storyline (mislim, da vsaj dva, že nekaj čas nisem spremljal, nisem na tekočem), tako, da lahko rečeš, da si špil obrnu :)

uredilo bitje Flegma
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Flegma reče pred 1 uro:

 

Oba špila igral, oba sta mi nadtop, oba kmalu uninstalliral, ker sem prišel to spoznanja, da to nista igri, ampak pravzaprav vsaka svoj lasten hobi. Preprosto ju nimam kam časovno umestit, ker se moraš globoko posvetiti in redno igrati. Časovna luknja brez dna. :).

Namesto CK3 raje igram Stellaris (priporočam, če kdo ni probal, in ga kaj podobnega mika, čudovit grand strategy s kul space opera filmskim vzdušjem, pa če se še tako čudno to sliši :D), ki mi je veliko bolje obvladljiv. Mimogrede, jutri pride story pack dlc Stellaris: First Contact

 

 

Ja, ima storyline (mislim, da vsaj dva, že nekaj čas nisem spremljal, nisem na tekočem), tako, da lahko rečeš, da si špil obrnu :)


Zanimivo, kako je Galko odprl nekaj, kar se nam očitno kar veliko dogaja. 
Obe igri odlični, ampak ja kdo ima res čas se v vse to vržt. Ko pol ugotoviš, da pol časa še v tutorialih preživiš…To lahko dobesedno vzporedno življenje živiš :).

 

Hvala pa za tale Stellaris nasvet. Točno nekaj takega rabim.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 13. 3. 2023 at 0:20:

In evo, pol pa pride na pomoč jebeni Switch in še bolj jebena igrica, v originalu stara skoraj 20 let - Metroid Prime Remaster. Nisem ga hotel igrati pred izidom RE 4 R, ker si slednji zasluži vso energijo in fokus, sem samo hotel sprobat kako izgleda grafika, ma nisem bil dovolj močen. Po 15 minutah sem bil hooked, zdaj sem pa balls deep noter. Kakšen old school kraljevski špil, jebo mater ej. Filing imam, da je narejen iz najboljših delov metroidvanij, sci-fi shooterjev, space horrorjev tipa The Thing in 3D super mariev, na koncu pa dobiš noro kvaliteten miks, je me dejansko izjemno spominja na - Dark Souls.

[x] Neznan tuj svet kjer te vse poskuša ubiti, huda okolica

[x] Zelo napeta atmosfera

[x] Zgodba in lore, podana skozi zapiske (čeprav tu so mnogo bolj in your face)

[x] Semi odprt svet, kjer zaprta področka blokirajo nedostopni ablitiyi (v DkS pretežki bossi ali itemi)

[x] Popolna odsotnost balasta, nobenega poneumljanja igralca

[x] Tona skrivnosti, ogromen poudarek na raziskovanju

[x] KONKRETNO redki save pointi, ki mega lepo dodajo extra suspenz v špil

 

Resno, prov ko da bi igral neko Nintendo verzijo vesoljskih Soulsov. Kar se mene tiče je tole z razlogom eden od najbolj cenjenih in vplivnih špilov vseh časov. Aja pa igrico igram absolutno prvič, brez bilokakega nostalgičnega naboja, in ga še vedno poka ko svinja.

 

Sm si ga naložil na steam deck in zgubu 5 ur lajfa :O Jst tud nism nikol špilu tega in nism vedu kaj zamujam, fuck near perfect igrica. Kaj pa drugi deli a to bo zdej treba čakat remastered verzije al kaj.

Povezava do prispevka

Drugi del je še kul, tretji je po Čamir beležki že smeče material. Drugače pa je ta remaster pomoje kar upgrade, oriđiđi verzija niti free aima ni imela, ampak samo obračanje levo in desno kot smo včasih na tipkovnico nažigali DOOM in Duke Nukem 3D. Zdaj pa si to predstavlji v igrački, ki je res zelo vertikalna ala Metroid Prime :D

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 50 minutami:

 

Sm si ga naložil na steam deck in zgubu 5 ur lajfa :O Jst tud nism nikol špilu tega in nism vedu kaj zamujam, fuck near perfect igrica. Kaj pa drugi deli a to bo zdej treba čakat remastered verzije al kaj.

 

Se ga da dobit na Deck? Pol pa mogoč probam. :blush:

Povezava do prispevka

Se pa zdej igračkam na Decku z Ori: Will of Wisps (Forest končan par dni nazaj). Pa sprobal Onimusha: Warlords včeraj :wub:. Pa nabavil Hero's Hour in po turtorialu navdušen. Homm / Warlords mešanec... top. Presenetljivo lepo pregledno na Decku.  Če bo tak še Dwarf fortress, ga nabavim kaj kmalu...

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka

Zgornji topic related, obrnil Merge&Blade, gamepass indie špilčič. Očitno je moja domena za igranje samo še klon igre 2048. Zlagaš enake enote skupaj in s tem formiraš nove močnejše. Vmes malo upgrejdaš napad in health, kombiniraš med sabo enote, čeprav je najboljši pristop imeti čimveč high tier enot in je to to. Ima še roguelite del špila, ki pa sem ga obrnil v treh poskusih. Tko za turobne večere, namesto da prižgeš kongregate na netu ali igraš strip poker na emulatorju or smth.

 

 

Povezava do prispevka

Končno obrnu RDR2 učer, vmes že dvakrat obesil na klin, ker so eni deli punim preveč raztegnjeni (sploh kšno masakriranje), super špil, res ena boljših izkušenj, GTA v wild west settingu, would replay.

 

zdej se pa spogledujem z Deus Ex al pa cyberpunk2077

 

a je tale https://store.steampowered.com/app/6910/Deus_Ex_Game_of_the_Year_Edition/ dobr optimizirana, k sm neki zasledu na youtube, da zna bit buggy na novejših makinah

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 26 minutami:

lih zvedu, da lahko v Dark Souls 2 z baklo zažgeš windmill v poison levelu, da poison zgine

 

:avadodo: in evo spet downloadat špil

 

Hejterji bojo rekli, da ima Dark Souls 1 boljši level dizajn, ampak to samo pomeni da niso bili dost pozorni na briljanco dvojke!

 

 

660AC0DC-20BC-422A-81BF-C8F1504E6D6D.jpeg

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Ma pa DS2 proper powerstance in najboljšo mehaniko, kero bi hotel v Elden Ring, bonfire ascetic.

 

Ds3 je prinesel bore malo novih konceptov, predvsem je bil ds3 rima na ds1 z jebeno neverjetnimi bossi.

 

Ds2 je bil pa poln inovacij in ballsy potez.

Le več gospoda Zakija je rabil, pa bi bil ez ob bok enke. 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...