Skoči na vsebino

Trenutno igram [03/2023]


Priporočeni prispevki

Problem woka je, da je preveč ozkogleden in da se z woke liki preprostno ni mogoče poistovetiti, ker so preveč plastični. Uničijo immersion in vzdušje in takoj se zaveš, da igraš igrico s precej neumno politično propagando.

 

Že samo to, da je temeljno vodilo white man = bad, black man & women = good, je res na nivoju 5-letnih zgodbic o dobrem in zlu. Svet ni tako preprost in kaj je evil in good ni tako enostavno definirati. Poleg tega pa izpade na koncu isto rasistično, kot nazi nemčija ali sužnjelastniška amerika.

 

Pač lame je. Osebno mislim da woke lahko prepriča samo manj inteligentne ljudi, ki niso sposobni bolj poglobljenega uvida v družbo in človeško psiho. 

uredilo bitje Feget
  • Račka +1 3
Povezava do prispevka

Meni je Aloy še vedno luštna v Horizon 2 (po screenih, nisem še sam pognal igrice igračke, da bi v miru igral)

 

Sicer pa, da odgovorim na zgornje vprašanje: dejansko me ne moti. Ne spomnim se igre, kjer bi me wokeness zmotil, da bi bil zaradi tega užaljen in šel pisat poste o tem na forumu. Se pa strinjam, da je premisa white man = bad, black man = good lame, ampak zaenkrat še tega nisem zaznal v igri, ki bi sicer imela odlično zgodbo, ampak v samo dosti povprečnih zgodbah, kjer se mi ena dodatna neumnost ne zdi pretirano boleča. Če bi pa zdaj na neke brutalno dobre scenarije lepil tako poenostavljene stvari, pa bi me najbrž zmotilo. V TLOU 2 je bila scena z nosečnico, ki mi je šla malo v nos, tako da tu je prišlo najbližje. Ampak so mi ostale stvari dosti odtehtale, sploh recimo Levi, Abby itd., ki jih večina ljudi dojema kot woke elemente, so meni dejansko izboljšali igrico :D 

 

Sam dosti večji problem vidim v nasploh slabih scenarijih v igrah. In če se pri slabem scenariju osredotočil na woke elemente, se v bistvu osredotočaš samo na neke elemente površine, medtem ko mogoče nič v scenariju ne pade skupaj. Podoben primer mi je recimo TLOU serija. Meni je serija razen par res dobrih scen precej povprečno-do-slabo napisana, a na internetu je 98 % kritik čez t. i. woke elemente, kot da vse drugo v seriji popolnoma štima. Ampak meni osebno ne

 

Povzetek:

- v sicer dobrih scenarijih bi me enodimenzionalne woke stvari najbrž motile

- v slabih scenarijih, ki jih poseduje večina videoiger, me ne motijo, ker itak ne štima preveč drugih stvari, tako da take scenarije že a priori jemljem kot neke xy-razredne

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Jaz bi sicer rekel, da so različni nivoji wokenessa in večina nas, ki smo bolj levo opredeljeni, nismo ravno fani pretiranega wokenessa (npr. Forspoken izgleda kot nekaj, kar bi mi blo muka igrat). Lahko bi se reklo, da ima Witcher 3 lih pravo mero wokenessa, Geralt je junak v konfliktu, svet je poln rasizma, samo ima pa Geralt tudi na sam voljo komu misli pomagat v binarnih odločitvah, tako da je vse na igralcu namesto da ti igra zares teži.

 

@Gogy mogoče je wokeness nujen, ni pa nujen v vsaki igri - zato bolj cenim, ko je neka woke tematika lepo vmeščena v špil (npr. Last of Us Part 2, Lev, Ellie,..). Da bi pa zdej v God of War dajali kako si je Atreus spremenil spol in potuje po vseh svetovih, kjer po vsakem fajtu izusti "You've just been bested by a woman", to bi blo pa mal prehudo

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 2 minutama:

Meni je Aloy še vedno luštna v Horizon 2 (po screenih, nisem še sam pognal igrice igračke, da bi v miru igral)

 

Sicer pa, da odgovorim na zgornje vprašanje: dejansko me ne moti. Ne spomnim se igre, kjer bi me wokeness zmotil, da bi bil zaradi tega užaljen in šel pisat poste o tem na forumu. Se pa strinjam, da je premisa white man = bad, black man = good lame, ampak zaenkrat še tega nisem zaznal v igri, ki bi sicer imela odlično zgodbo, ampak v samo dosti povprečnih zgodbah, kjer se mi ena dodatna neumnost ne zdi pretirano boleča. Če bi pa zdaj na neke brutalno dobre scenarije lepil tako poenostavljene stvari, pa bi me najbrž zmotilo. V TLOU 2 je bila scena z nosečnico, ki mi je šla malo v nos, tako da tu je prišlo najbližje. Ampak so mi ostale stvari dosti odtehtale, sploh recimo Levi, Abby itd., ki jih večina ljudi dojema kot woke elemente, so meni dejansko izboljšali igrico :D 

 

Sam dosti večji problem vidim v nasploh slabih scenarijih v igrah. In če se pri slabem scenariju osredotočil na woke elemente, se v bistvu osredotočaš samo na neke elemente površine, medtem ko mogoče nič v scenariju ne pade skupaj. Podoben primer mi je recimo TLOU serija. Meni je serija razen par res dobrih scen precej povprečno-do-slabo napisana, a na internetu je 98 % kritik čez t. i. woke elemente, kot da vse drugo v seriji popolnoma štima. Ampak meni osebno ne

 

Povzetek:

- v sicer dobrih scenarijih bi me enodimenzionalne woke stvari najbrž motile

- v slabih scenarijih, ki jih poseduje večina videoiger, me ne motijo, ker itak ne štima preveč drugih stvari, tako da take scenarije že a priori jemljem kot neke xy-razredne

Podoben primer so recimo Marvel filmi, ki je zadnjih 15 izdelkov v "univerzumu" ničvreden trash z obupnimi scenariji. Če v teh obupnih scenarijih namesto belih junakov negativce pretepajo trans črnke, mi je absolutno vseeno. Isto zadnji Star Wars filmi, popolnoma debilni izdelki, za katere je povsem vseeno, če so zdaj ženske jače bojevnice, ker je vse v filmu tako neumno napisano, da je to nek element na površini, ki predstavlja dobesedno ništrc težav, ki jih ima scenarij

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka

A nismo že v Nizikah lani imeli nek isti pogovor, ki se je isto končal? Recimo, da če je zgodba v fantazijskih serijah dobra, mi je vseeno kake barve kože so liki. Hud scenarij in dobra izvedba vsega >>>>

 

Te woke/antiwoke debate so že passe. Zadnji Terminator film je bil woke in zanič. Zadnji Predator (Prey) film se je folk ful pizdil kako bo to neko woke sranje, youtuberji so še pred ogledom totalno odpisal film, potem se je pa izkazal za čist fajn film, mogoče celo drugi najboljši v Predator seriji filmov.

Mad Max: Fury Road je woke/feminističen film, ki je bil zelo dobro sprejet. Se pravi, da se nardit tko, da je fajn tud "woke" zadeve gledat

Povezava do prispevka

@Weraziel , jasno, se strinjam. 'Nujen' je mogoče premočna beseda. Zaželjen...? Mogoče?  Pa saj tega res ni toliko v špilih. Da bi govorili o ''vseh'' špilih, kar tako, čez palec. 

Bi pa rekel, da je s tem tako, kot se je pred leti masovno dogajalo; zdaj mogoče malo manj - ko se je v vsaki otroški pravljici in zgodbi iskalo bavbave in pohujšanja, ki naj bi škodila otroku. Pozablja pa se, da je otroški um 'zvezan' čisto drugače in v s tistimi liki dejansko samo razvija domišljijo in um. Če koga motijo take stvari, ima v prvi vrsti problem sam. Ne drugi.. 

uredilo bitje Gogy
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 19 urami:

Drugače sem posnel malo kako izgleda ta traversal, ki ga tako zelo opevam. @Chenierti bi po moje znal cenit (btw, od zdaj naprej boš zame Tchenier). :D

 

 

 

Sem včeraj dljal, ampak prepozno, da bi šel igrat :D. Samo un začetni nagovor avtorjev sem prebral. Sem zelo hyped

Povezava do prispevka

Ne vem kaj je v Tchiji woke,.. Razen da pač igraš punčko in domnevam da bo velik captain planet type of shit eko propaganden,.

Da pač nekje v Novi kaledoniji niso vsi beli,.. (celo preveč jih je,.. Dokler Wanger ne fukne Francoze še iz tam,..)

 

Je pa precej kul in chill špilčić ,.. samo na izi si ga vzameš,.. Super predstavitev svoje kulture

 

Woke je disney in praktično vse na zahodu, ki posiljuje progresivne agende, ki so žal tudi antihumane, (proti človeku, družini, zdaj napadajo celo spol).. Žal so dejansko tako očitni in ponavadi zanič da uničujejo izvorna dela. Gre pa po želji da se socialnim inžinirjem okultne oligarhije in židom ne gleda pod prste.

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka
foker reče pred 4 minutami:

,.. da se socialnim inžinirjem in židom ne gleda pod prste.

Še dobro, da imamo Fokerje in podobne like, da razkrinkajo globoke države, covid zarote, pizzagate, židovsko nadvlado, fake vojno v Ukrajini, Murgle in podobne stebre socialnega inženiringa ter zlobnim overlordom, ki z neomejenimi sredstvi nadzorujejo svet, prekrižajo načrte!

Povezava do prispevka
foker reče pred 1 uro:

Ne vem kaj je v Tchiji woke,.. Razen da pač igraš punčko in domnevam da bo velik captain planet type of shit eko propaganden,.

Da pač nekje v Novi kaledoniji niso vsi beli,.. (celo preveč jih je,.. Dokler Wanger ne fukne Francoze še iz tam,..)

 

Je pa precej kul in chill špilčić ,.. samo na izi si ga vzameš,.. Super predstavitev svoje kulture

 

Woke je disney in praktično vse na zahodu, ki posiljuje progresivne agende, ki so žal tudi antihumane, (proti človeku, družini, zdaj napadajo celo spol).. Žal so dejansko tako očitni in ponavadi zanič da uničujejo izvorna dela. Gre pa po želji da se socialnim inžinirjem okultne oligarhije in židom ne gleda pod prste.

Boš videl, ko boš prišel do tam v zgodbi.

Sicer to, da je ekstra woke samo jaz pretiravam. Sem pa zihr, da bi se ob tisto spotaknili čisto vsi anti-woke dinozavri na forumu. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Nimam nič proti woke kulturi ampak precej pretiravajo ko silijo to ideologijo povsod.

 

Mi je malce bad ko me napadajo ko npr. rečem, da mi Rings of Power ni všeč, ker pač inovirajo kjer pač ne bi smeli.

 

Dej naredi nekaj novega oštja in ne posiljuj z današnjimi idejami povsod.

 

Sense8 je recimo res res res specialna serija(geji,lezbike...) in bi res rad videl nadaljevanje ampak ne, treba je posiljevati s temi idejami povsod, še malo pa bo Luther Kinga igral belec(not gonna happen).

Povezava do prispevka
Armando reče pred 32 minutami:

Nimam nič proti woke kulturi ampak precej pretiravajo ko silijo to ideologijo povsod.

 

Mi je malce bad ko me napadajo ko npr. rečem, da mi Rings of Power ni všeč, ker pač inovirajo kjer pač ne bi smeli.

 

Dej naredi nekaj novega oštja in ne posiljuj z današnjimi idejami povsod.

 

Sense8 je recimo res res res specialna serija(geji,lezbike...) in bi res rad videl nadaljevanje ampak ne, treba je posiljevati s temi idejami povsod, še malo pa bo Luther Kinga igral belec(not gonna happen).

Kdo te napada, ker ti Rings of Fire ni všeč?

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Armando reče pred 44 minutami:

Nimam nič proti woke kulturi ampak precej pretiravajo ko silijo to ideologijo povsod.

 

Mi je malce bad ko me napadajo ko npr. rečem, da mi Rings of Power ni všeč, ker pač inovirajo kjer pač ne bi smeli

 

kdo te napada... dej da mu uzamemo woke kartico

  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka

drugače ful podpiram, da se večino zadnjih nekaj strani prestavi al v Gostilno, al pa celo v namensko temo v Igrovju, sem se že večkrat hotel malo razpisat o tem, pa se mi na koncu nikoli ni dalo spisat nečesa daljšega :)

 

pa izven gnoja se ognemo raznim andrejusom, VG-jem, večinoma tudi maksi-ju

 

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 14 urami:

Ampak po mojem mnenju tega ne gre pripisovati samo wokenessu, ampak tudi odzivu nanj. Ogromen del konzervativcev in desnih politikov sami nesprovocirano nonstop vozijo wokeness v debato, da se izogibajo relevantnim temam. Fanatizem je na obeh straneh. Tudi nasprotniki wokenessa* so v tem našli grešnega kozla za svoje težave in prazno življenje, ko pa je očitno, da bi njihovo življenje bilo enako prazno, tudi če ne bi bilo nobenega transeksualca v medijih. Ironično bi morda bilo celo bolj prazno, ker tako imajo vsaj eno stvar, ki jim je pomembna za borit se. Tako da krivci, da je politični diskurz preplavljen s tem, so definitivno na obeh straneh, ker se te tematike v debato ogromnokrat z obeh straneh prinese nesprovocirano (recimo je v parlamentu debato o XY stvari in naenkrat kulturni marksizem uleti v debato in je to to).

 

*Tukaj mislim tiste, ki so pri zadevi dejansko angažirani, ne nekoga, ki o tem včasih randomly debatira. 

"Strani" nista politika na eni in woke + newoke ljudje na drugi strani, ampak woke in antiwoke ljudje. Politični diskurz ustvarjamo mi, politiki se samo odzivajo nanj. V tem primeru je tolko wokičev, da smo prisiljeni na forumu govoriti o tem in tratiti naš čas, ki bi lahko bil namenjen drugim stvarem.

 

Sej jaz ne vem če sem angažiran, pobiram po internetu koščke novih informacij kot ta tukaj, da je čez lužico debata, če lahko normalni ljudje igrajo invalida. Čisto objektivno je to degenerativno, dekadenca v najslabšem možnem pomenu, ker vsi vemo kaj je to teater in igra, kako vlogo imata in kakšen je njun namen. Nima smisla o tem razpravljat, očitno je folk, ki zagovarja to stališče v nekakšni stiski, ki je ne zna identificirat in udari po najbližjem kar doseže z roko. 

 

Moram rečt da nisem srečal nekih histeričnih anti woke ljudi, večinoma so tako kot v tej temi, pač annoyed ljudje ki zamahnejo z roko in se prekrižajo nad videnim. Je pa res, da nisem dosti na forumih in youtubeu, socialnih omrežij sploh ne uporabljam, tako da mogoče samo nisem v stiku s tem.

 

Zadnjič sem vidu en tik tok video, ko se je cel razred usajal, ker učiteljica ni hotela pripoznati, da imajo tudi moški lahko maternico - na teh ljudeh bo čez 30 let stal svet. Upam da AI do takrat prevzame vajeti.

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...