Skoči na vsebino

(ne)uradna 5d tema


Heidi

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...
Chenier_ reče Dne, 7. 10. 2020 at 7:20:

A to je un, kjer Jezus pobije neke otroke, ki ga zafrkavajo? 

 

ne. je pa tisti tudi zanimiv :P

 

hordak reče Dne, 6. 10. 2020 at 18:50:

Zakaj bi častili bližnjevzhodne bogove in preroke a nimamo svojih? Daj malo razloži to @gladius

 

Kdaj je jezus rekel, naj se ga časti? (spoiler: nikoli)

 

 

 

 

 

uredilo bitje gladius
Povezava do prispevka
Sleipnir reče pred 7 minutami:

wtf

tist je Ezekiel, ki prikliče medvede

nauk: ne se zafrkavat iz pleše

The Infancy Gospel of Thomas (is a biographical gospel about the childhood of Jesus, believed to date at the latest to the second century. It does not form part of any biblical canon.)

 

In another episode, a child disperses water that Jesus has collected. Jesus kills this first child, when at age one he curses a boy, which causes the child's body to wither into a corpse. Later, Jesus kills another child via curse when the child apparently accidentally bumps into Jesus, throws a stone at Jesus, or punches Jesus (depending on the translation).

 

 

Povezava do prispevka

Ma ja, dobro, nekanonični Evangelij, ki v katolištvu ne obstaja in je pač napisan pod vplivom teh grških otrok-heroj mitov

V Koranu imaš pa obujanje umetnih predmetov k življenju kar se sklada z orientalsko mistiko

 

Ampak se opravičujem za wtf reakcijo, je bila prehitra in nepotrebna

Povezava do prispevka
Gost reče Dne, 14. 9. 2020 at 18:12:

Ja glede na to da si to identificiral kot neko novo dimenzijo, o kateri je gladius prej govoril kot neko tranzicijo v kateri se nahajajo vesoljci, hkrati je pa ne mores dosect brez da prepustis negativnosti v 3d svetu? 

Ne vem zdaj al si vsak po svoje definira 5d al v cem je fora?

 

Iskreno me zanima vec o tem, ampak deluje mi kot da nihce sploh ne zna definirat o cem je govora, nakar uleti folk v temo, daje half assed odgovore na iskrena vprasanja, hkrati pa postane defenziven ko se vprasa za kaj konkretnega.

 

vsi gremo v višjo zavest. oziroma ne vsi, eni bodo ostali zadaj, tisti ki zdajle ne delajo proti temu. tak nekako je pač meni to vse. ampak vesoljci?

 

mislim da si ljudje to razlagajo mal narobe. isto kot so ljudje vzeli biblijo dobesedno.

 

Pravijo, da se ljudje vedno bolj začenjajo prebujat. js mislim da se res dogaja nekaj v celotni kolektivni zavesti. itak mamo internet in vse in lahko dosežeš več ljudi z nekim sporočilom. in ljudje se povezujejo in skupinsko začenjajo razmišljat drugače. saaaaaaaam, mislim da se je šlo preveč v pravljice. vsaj glede vesoljcev itd (nism bral cele teme, morm it nazaj).

 

mam enga znanca, ki sm ga mogu odjebat. on se je tolk zaljubu v idejo tega 5d da misli da je napol že not. ne vem če ve, da ne morš kr govorit "js grem pa zdaj v 5d" in boš magično tam. morš delat na sebi ogromno in pol se ti mogoč zgodi neka višja stopnja. mogoče razsvetljenje, al pa karkoli je s tem mišljeno. pa govori mi z vso resnostjo da je on dal že ego stran in da vidi resnico, sam tolk da se mi skor odfuka za tipkovnico.

no, ampak je tut qanon believer. pa flat earther.

 

no, vsaka stvar v vesolju je samo vibracija in vsi smo del tega. js kr verjamem v marsikaj, sam ta 5d bi folk mogu mal oladit, vsaj s temi razlagami ki jih kje slišim.

 

 

edit: aja, men se bolj zdi da folk z vesoljci misli recimo, kar folk doživlja na DMTju. ko jih vidiš in doživiš to drugo inteligenco, ko takrat veš, da je to nekaj kar poznaš že od nekdaj in ti je bolj pristno domače kot to življenje tukaj. pač, kar je na naki ravni dojemanja. ne da bodo prišle neke druge civilizacije. no, lahk pa da je to tak razumljeno, pa se js nism dost dobro pozanimal.

 

 

uredilo bitje sladkiish
Povezava do prispevka
Marvak reče Dne, 14. 9. 2020 at 18:11:

Verjetno je res neka višja dimenzija ki vpliva na vse, ne samo delovanje človeške družbe, ampak nasploh celotnega planeta zemlje, kot nekakšen kup elektromagnetizma in gravitacije...

 

tole. in pa js verjamem da je vso vesolje itd en ogromen fraktal. isti vzorec se ponavlja iz največjih sfer do najmanjših. skoz je eno in isto, iste scene in dol v neskončnost. zlivanje in prelivanje samo vase in nikol ni konc. zdaj se pa morm ustavit

Povezava do prispevka
sladkiish reče pred 9 minutami:

 

vsi gremo v višjo zavest. oziroma ne vsi, eni bodo ostali zadaj, tisti ki zdajle ne delajo proti temu. tak nekako je pač meni to vse. ampak vesoljci?

 

mislim da si ljudje to razlagajo mal narobe. isto kot so ljudje vzeli biblijo dobesedno.

 

Pravijo, da se ljudje vedno bolj začenjajo prebujat. js mislim da se res dogaja nekaj v celotni kolektivni zavesti. itak mamo internet in vse in lahko dosežeš več ljudi z nekim sporočilom. in ljudje se povezujejo in skupinsko začenjajo razmišljat drugače. saaaaaaaam, mislim da se je šlo preveč v pravljice. vsaj glede vesoljcev itd (nism bral cele teme, morm it nazaj).

 

mam enga znanca, ki sm ga mogu odjebat. on se je tolk zaljubu v idejo tega 5d da misli da je napol že not. ne vem če ve, da ne morš kr govorit "js grem pa zdaj v 5d" in boš magično tam. morš delat na sebi ogromno in pol se ti mogoč zgodi neka višja stopnja. mogoče razsvetljenje, al pa karkoli je s tem mišljeno. pa govori mi z vso resnostjo da je on dal že ego stran in da vidi resnico, sam tolk da se mi skor odfuka za tipkovnico.

no, ampak je tut qanon believer. pa flat earther.

 

no, vsaka stvar v vesolju je samo vibracija in vsi smo del tega. js kr verjamem v marsikaj, sam ta 5d bi folk mogu mal oladit, vsaj s temi razlagami ki jih kje slišim.

 

 

edit: aja, men se bolj zdi da folk z vesoljci misli recimo, kar folk doživlja na DMTju. ko jih vidiš in doživiš to drugo inteligenco, ko takrat veš, da je to nekaj kar poznaš že od nekdaj in ti je bolj pristno domače kot to življenje tukaj. pač, kar je na naki ravni dojemanja. ne da bodo prišle neke druge civilizacije. no, lahk pa da je to tak razumljeno, pa se js nism dost dobro pozanimal.

 

 

 

Sladkish is back :limona:

Povezava do prispevka

Pa veš kako razvetljevaš temne kotičke lastnega bitja?

 

Zadet od violične marijuane in pijan od viskija gledaš v sredino naše galaksije kjer je temna luknja

 

đabe posvoje

 

Edit: nasrečo se je v letnem času ne vid na nebu, samo kurčevi planeti svetijo ,mars

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Marvak reče pred 3 minutami:

Pa veš kako razvetljevaš temne kotičke lastnega bitja?

 

Zadet od violične marijuane in pijan od viskija gledaš v sredino naše galaksije kjer je temna luknja

 

đabe posvoje

 

Edit: nasrečo se je v letnem času ne vid na nebu, samo kurčevi planeti svetijo ,mars

 

:D

 

Je enostavno tolk da ljudje avtomatično zakompliciramo stvari

 

vse kar rabiš je da si skoz 100% pri stvari,torej življenju

 

Ne rabiš nek mumbo jumbo izvajat

 

Življenje ti itak sprot servira kaj imaš za početi

 

večinoma je pa shoveling shit :lol:

Povezava do prispevka

Ma ja treba bit pri stvari. Zato pravim paše kdaj dissolved od alkohola in zadet od fakin rastline

 

Samo bivat

 

Večinoma je pa shoveling shit ja 😀

 

Edit: zih so še drugr oblikr ki te v 5d vržejo, ziher otroci ko jih maš, alpa fakin virus sars cov 2, kako karkoli o planetu sanjaš, k morš z "fakin masko" naokol hodt. Okol sebi enakih, da se kolektivno ne zjebeš...

 

Vse to kar mamo radi, salsa dancing, maraton franja, na golici, na krvavcu, v atlantisu, javno zdravstvo, ukc

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

jaz samo pravim da vedno lahko višje dimenzije odkrivamo, nova spoznanja, pa še pač premaknemo stopnjo višje na lestvici spoznavanja,

 

lahko se pa pač z nečim zadovoljimo in to to. Kot so se recimo muslimani zadovoljili da Allah rekel da v ženski majhna maternica iz katere pride življenje ter da 7 svetov  in to to, prišel bo odrešenik če se držimo korana hvala lepa.

 

 

Potem imaš pa nas zahodno civilizacijo, neki šarli po DNK, crispr, clip on edit dna virodis that can attack bacteria

 

pa se nam zgodi COVID pa mamo zdej virus gor dol

 

kdo bo plačal za umetnost

 

 

 

 

pač nekje, z nekim prepričanjem živiš, vse isti kurac

 

Edit: isto kot se zgodil v temnem veku v evropi, si mel rimski imperij vsi smo skupaj kruha in iger, pantheon, arena v puli

 

pol si mel pa isto zgodovino ko smo se v gradove po posameznih gozdovih skrival

 

kao to je to, vse kar me zanima

 

pa pol spet neka renesansa dejmo habsurbško monarhijo da nam zgradi Ljubljano

 

pa zdej mamo spet novo renesanso

 

v 5d

 

hide your kids, hide your views

 

they rapin everybody out here

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Pr4iseK3K reče Dne, 9. 5. 2020 at 10:36:

Mene zanima kaj je smisel življenja v 5D, glede na to, da tukaj stremimo v čim hitrejši prehod v 5D?

Js sm dost casa posvetil temu da bi prisu do boga, oz skapiral kaj vse skup je, kdo sm js, kaj je fora lajfa, probal it na pot razsvetljenstva.

Pol sm pa enkrat zasledil en zapis, da si tukaj zato, da izkusas samga sebe in zivljenje. Ravno to da si lahk clovek.

V bistvu je to, da si ti tista zavest ze pred rojstvom in bos spet tam ko umres. 

Vse skup je nora komedija. Bog je hotu postat clovek, a ko si clovek, hoces postat pa bog. Kolk smo nehvalezni :D

Tu si, da izkusas vse pozitivne in negativne obcutke, izkusnje, da imas clovesko zivljenje, ker lih to je poanta vsegaskup da si sploh tu - DA GA ZIVIS. 

 

 

 

 

 

 

opflipo reče Dne, 12. 5. 2020 at 6:55:

Kako pol glady si se spoznal s stvarnikom? Kakšno vlogo ima tu vera, če sploh po tvoje? 

 

Meni je blizu koncept božanske zavesti, njene vseprisotnosti. Je povsod okrog mene, v meni, v nas vseh in prežema še tako osnovne delce vesolja in zunaj njega, je večna (je večen), je večna v primerjavi z večnostjo vesolja samega, vesolj po tem takem.  Je živa sila ki skozi oko večnosti počasi, zanesljivo, vztrajno in neustavljivo usmerja k rasti - bolj intenzivno vse to kolikor je zavest temu odprta in naklonjena. 

Tisti stvarnik si ti. In stvarnik je vsaka stvar ki jo vidis okol sebe. Oprali so nas da mislimo da je bog neko bitje, namesto da bi gledli drgac. Bog je sama energija vesolja, vibracija. Ena skupna ogromna zavest ki se konstantno preliva in zliva sama vase.

Za mene so fraktali prikaz tega. Blueprint obstoja. V vsem so. Zivljenje poteka vedno po tem pravilu. Na vseh nivojih. 

 

Bog si ti. Pa tvoja macka. Pa on kamen na cesti. Vse je ista energoja, samo vibrira drugace. Vse je prislo iz iste tockice vn. Samo en izvir je. 

 

Ti si naredu to vso vesolje in vse kar vidis, zato da lahk interaktiras sam s sabo in spet podozivljas vse cloveske izkusnje in obcutke.

 

Nobenga drugega ni v celem vesolju kot samo ti. To ie meni imo najbolj grozna stvar, ki sm jo kdajkoli dojel. Noro me strasi. Zdi se mi kot pekel. Sam s sabo, v neskoncnost.

Vsi ljudje ki jih vidis, so samo ti, v drugem telesu, zato da si si naredu stvar spet zanimivo. Ker kot bogu ki je vse, ti je dolgcas. 

 

Ti si mene naredu in vse ljudi okol sebe,  zato da lahk zdaj mal pozabis na svojo osamljenost in se ponovno lahk igras za tist cas dokler si tu. Vse probleme, vsa polena pod noge in vse uzitke, si ustvaru ti, da je igra bolj zabavna. Seveda mi kot ljudje zavracamo negativne izkusnje, ker jih vidimo kot slabe, namesto da bi sprejeli obe plati enako, pol pa plesali z obema. Ko sprejmes svoj svetli in svoj shadow self, pol si sele lahk celovit clovek. In nic kar pocnes ni narobe, vse je prav. Ker zato si tu.

Vse je sam en nov delcek izkusnje ki ji recemo lajf. 

To si naredu da lahk vse sprobas, ampak mi se pa zdaj temu upiramo. Ker smo verjeli drugim ki so nas ujalupili v to razmisljanje in smo pozabli kaj je res.

Ko se igras z lego kockami, tut ne bos jemal samo rdecih pa rumenih, to pa zato ker si omejen kaj lahko zgradis. Z vsemi kockami se mors igrat, ce hoces izkusit ves potencial. 

Mi se pac bojimo in nas je sram. In pol zivimo mediocre lajf in iscemo visje smisle. 

 

Ni fora v iskanju necesa drugega, ampak v odstranjevanju strahu. Ko se vsega resis, postanes taprav bog na zemlji, ki si upa vzet vse, kar mu je na voljo. To, po kar si prisu sem in the first place.

 

 

uredilo bitje sladkiish
Povezava do prispevka

@sladkiish to se mi zdi kar dober trap za ego, na splošno, ne zate osebno. sicer pa, kakorkoli obrneš še vedno gre za pozicijo vere, nekaj kar si sprejel v sebi, zase. ko si sam zase v svoji poziciji (beri veri) mora ta pozicija biti prosta vseh omejitev in trenj, moraš se v njej počuti svobodnega, mirnega, varnega, prepričanega, zavedajoč da verjameš ti - nanašam se na vero in ne doživljanje poti, ki jo vera prinaša. ni potrebe po vključevanju drugih, notranja volja drugih ni v naši domeni. je in ni - debatiramo lahko. naj vsak verjame kar hoče dokler mu to omogoča rast in naj bo vera potem takem pozicija spoznavanja, učenja, razsvetljenja namesto dogmatičnosti. men je to kar ti pišeš vredno približno 0.  but it's ok, to sam pomeni, da je moje stanje, moj kalup, moja pot toliko drugačna od trenutne tvoje.

Povezava do prispevka
sladkiish reče pred 1 uro:

Js sm dost casa posvetil temu da bi prisu do boga, oz skapiral kaj vse skup je, kdo sm js, kaj je fora lajfa, probal it na pot razsvetljenstva.

Pol sm pa enkrat zasledil en zapis, da si tukaj zato, da izkusas samga sebe in zivljenje. Ravno to da si lahk clovek.

V bistvu je to, da si ti tista zavest ze pred rojstvom in bos spet tam ko umres. 

Vse skup je nora komedija. Bog je hotu postat clovek, a ko si clovek, hoces postat pa bog. Kolk smo nehvalezni :D

Tu si, da izkusas vse pozitivne in negativne obcutke, izkusnje, da imas clovesko zivljenje, ker lih to je poanta vsegaskup da si sploh tu - DA GA ZIVIS. 

 

 

 

 

 

 

Tisti stvarnik si ti. In stvarnik je vsaka stvar ki jo vidis okol sebe. Oprali so nas da mislimo da je bog neko bitje, namesto da bi gledli drgac. Bog je sama energija vesolja, vibracija. Ena skupna ogromna zavest ki se konstantno preliva in zliva sama vase.

Za mene so fraktali prikaz tega. Blueprint obstoja. V vsem so. Zivljenje poteka vedno po tem pravilu. Na vseh nivojih. 

 

Bog si ti. Pa tvoja macka. Pa on kamen na cesti. Vse je ista energoja, samo vibrira drugace. Vse je prislo iz iste tockice vn. Samo en izvir je. 

 

Ti si naredu to vso vesolje in vse kar vidis, zato da lahk interaktiras sam s sabo in spet podozivljas vse cloveske izkusnje in obcutke.

 

Nobenga drugega ni v celem vesolju kot samo ti. To ie meni imo najbolj grozna stvar, ki sm jo kdajkoli dojel. Noro me strasi. Zdi se mi kot pekel. Sam s sabo, v neskoncnost.

Vsi ljudje ki jih vidis, so samo ti, v drugem telesu, zato da si si naredu stvar spet zanimivo. Ker kot bogu ki je vse, ti je dolgcas. 

 

Ti si mene naredu in vse ljudi okol sebe,  zato da lahk zdaj mal pozabis na svojo osamljenost in se ponovno lahk igras za tist cas dokler si tu. Vse probleme, vsa polena pod noge in vse uzitke, si ustvaru ti, da je igra bolj zabavna. Seveda mi kot ljudje zavracamo negativne izkusnje, ker jih vidimo kot slabe, namesto da bi sprejeli obe plati enako, pol pa plesali z obema. Ko sprejmes svoj svetli in svoj shadow self, pol si sele lahk celovit clovek. In nic kar pocnes ni narobe, vse je prav. Ker zato si tu.

Vse je sam en nov delcek izkusnje ki ji recemo lajf. 

To si naredu da lahk vse sprobas, ampak mi se pa zdaj temu upiramo. Ker smo verjeli drugim ki so nas ujalupili v to razmisljanje in smo pozabli kaj je res.

Ko se igras z lego kockami, tut ne bos jemal samo rdecih pa rumenih, to pa zato ker si omejen kaj lahko zgradis. Z vsemi kockami se mors igrat, ce hoces izkusit ves potencial. 

Mi se pac bojimo in nas je sram. In pol zivimo mediocre lajf in iscemo visje smisle. 

 

Ni fora v iskanju necesa drugega, ampak v odstranjevanju strahu. Ko se vsega resis, postanes taprav bog na zemlji, ki si upa vzet vse, kar mu je na voljo. To, po kar si prisu sem in the first place.

 

 

 

God is Everywhere?

spacer.png

Posted on December 14, 2012

This is from Bhagavad-Gita, Chapter 9, texts 1-9.

Krishna: But now I will tell you the most intimate secrets; wisdom that only my friends can understand. Learn this and you will be liberated from all misfortune. It is the monarch of all science, the supreme confidential mystery, the purest thing in the world. Applying this knowledge is very enjoyable, gives direct perception of its truths, and produces imperishable results.

Arjuna: If it is so enjoyable and tangibly beneficial, why is it so secret?

Krishna: The common man has little interest in it. They are not interested in attaining me. Instead they want some temporary paradisiac from which they soon return to the cycle of mortality.

Arjuna: Please tell me your most confidential secrets.

Krishna: I am spread throughout this entire universe, in my imperceptible form. Everything is in me, but I am not contained within anything. And so, everything is not really in me.

Arjuna: This is incomprehensible.

Krishna: That is the nature of my mystic power!

Arjuna: Can you explain it more?

Krishna: I support everyone and everything, but I am not contained within anyone or anything. I am the original entity from which all existence comes into being.

Arjuna: It is still very difficult to understand.

Krishna: I will give you an analogy to help. The atmosphere is contained within space, and space is within the atmosphere. But the atmosphere does not contain space.

Arjuna: I see! So, everything exists within you, but you are not contained within anything, even though you are within everything. I understand that now. But what happens when everything is destroyed?

Krishna: Arjuna, when a thousand ages end, everything becomes energy; my energy. When a new cycle of a thousand ages begins again, I recreate everything.

Arjuna: How do you recreate everything from energy?

Krishna: I create by again and again placing living beings into my energy, which then automatically takes different forms in conformity to their will.

Arjuna: So you are not directly responsible for the things that arise in the universe?

Krishna: Right. I am a neutral party in all this, never implicated in the causal affairs of selfish deeds of living beings.

 

skratka,otkrivamo toplo vodo :lol:

 

hare krishna

 

lp

uredilo bitje Ascender
Povezava do prispevka

Tko kot je reku opflipo, največja nevarnost 5D oziroma spiritualnosti je ta, da to doživljaš skozi ego, misli in intelekt. V smislu, da se zdiš sam sebi pomemben, ker kao veš stvari, ki jih drugi ne in živiš na neki drugi drugi frekvenci, še zmeri pa v tebi prevladujejo strah, razdražljivost, želje, kaos. Sami smehi :)    

 

Jst se ne bom pretvarjal, da znam kvalitetno razložit. Vseeno je potrebno to čutiti oziroma boljša beseda bi bila vedeti v sebi, intelekt in misli ne zadostujejo, ker slednja ne moreta tega zares prepoznati. Potrebno je ozaveščanje, sprejemanje, zavedanje. Še najbližje kar bi si upal trditi je to, da tehnično in intelektualno ne veš nič več kot prej, ampak jasno ti je pa vse. Pa še nekaj, to lahko okusiš, težje je to ohranit, odvisno od kvalitete in intenzitete "videnja". In ko si tam, veš da si tam, takrat se teh stvari ne sprašuješ več. 

 

Nekateri imajo dar za razlago teh stvari, najraje poslušam Jidduja in Ruperta, nekaj materiala spodaj. 

 

Lahko pa še malo fizike vključimo. Trenutno je popularen panpsychism, sam slednji ne gre dovolj daleč. Spodaj govorita o parih teorijah. 

 

Jiddu, Rupert in spodaj Bernardo vseeno govorijo o metafizicnem idealizmu oziroma v vzhodnjaski terminogiji o nedualizmu. 

 

Moj zaključek je ta, da smo kot družba še zelo zelo oddaljeni od tega spoznanja. Še večina newagerjev ni izklopila ega, kaj šele "navadni ljudje", ki jih te teme ne zanimajo, ker morajo uspeti v življenju. Bo pa zanimiva vožnja, to pa definitivno. :)

Povezava do prispevka
Navedek

Kajti naš boj se ne bije proti krvi in mesu, ampak proti vladarstvom, proti oblastem, proti svetovnim gospodovalcem te mračnosti, proti zlohotnim duhovnim silam v nebeških področjih.

 

lp

 

Drugače je bil prvotni new age prvo veliko prebujenje človeštva po stoletjih teme.  Seveda so ga zatrli in gibanja so izkoristili sociopati, ki so v njih videli lahko možnost zaslužka in seksa.  Zdaj smo v drugem valu. 

Povezava do prispevka

Mnja, zadeva je šla v korak s sodobnim časom in je postala samo še ena od religij, od katere ljudje potegnejo le površinskost in "sistem obnašanja", le redki se pa poglobijo v bistvo. 

 

Tak da se pri tem "prebujanju družbe" sprašujem ali gre za proces z dobrimi temelji ali pa samo za kul trend in bo to na koncu prepreka za boljši svet in le orodje za nov krog igre zavajanja. 

 

Živimo pa v zahtevnih časih, kar vseeno sili ljudi, da pogledajo v sebe. Še je upanje. :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...