Skoči na vsebino

Cestna golazen


Mutombo

Priporočeni prispevki

hawa meyta reče pred 1 minuto:

s tem si, prijatelj moj, opisal dobesedno 99% Slovencev v današnjem dnevu.

 

kot sem že rekel, tako vesel, a hkrati tako žalosten.

 

Sm zdejle še pogledal tiste highlightse uradne od Toura od etape, fak me je spet usekal. Pizda cel klanc sm upal nekk, da narobe kaže čas :D prov nism mogu verjet, da ga je tok pobral Rogliča, sploh po tisti četrtkovi etapi, ko je deloval res na polno suveren po tistem makadamskem delu pred spustom. 

 

Ah nimaš kej :) Upam, da Roglič vseen dobi še priložnos za tur, da se ne bo kšn Kruijswik preveč rinu vspred :) Čeprav Steven je še starejši od Rogliča, pa po rezultatih je Roglič še vseen pred njim.

Povezava do prispevka
gorann reče pred 1 minuto:

to je pa cisto res, vsi smo mel v glavi roglic prvi, pogacar drugi

 

kontra noben skoraj ni pomislil

 

Ma sej, ko nam je bila taka narativa cel čas predstavljana, ta ideja Roglič prvi po vseh naporih in trudu, Pogačar naredi naslednjo stopničko in napade tron v drugi sezoni :)

Povezava do prispevka
dilar reče pred 19 minutami:

 

Sm zdejle še pogledal tiste highlightse uradne od Toura od etape, fak me je spet usekal. Pizda cel klanc sm upal nekk, da narobe kaže čas :D prov nism mogu verjet, da ga je tok pobral Rogliča, sploh po tisti četrtkovi etapi, ko je deloval res na polno suveren po tistem makadamskem delu pred spustom. 

 

Ah nimaš kej :) Upam, da Roglič vseen dobi še priložnos za tur, da se ne bo kšn Kruijswik preveč rinu vspred :) Čeprav Steven je še starejši od Rogliča, pa po rezultatih je Roglič še vseen pred njim.

ta krujsvik gre lahk sam za vodonoso drugim v ekipi, kaj se ta sploh stuli zraven

lani je en kurc pokazal na turu, ceprav je bil tretji

 

kronometer nima veze z etapnim dirkanjem, ker tam si safe ce si prsu s skupino, pridobis sekunde edino, ce je gap dve sekundi al kolk ze med kolesarji

pol pa zgleda kak je par sekund visoka prednost, pol pa pride ura resnice kot je tak kronometer, kjer je sekunda skoraj nic in te useka orenk, zato ostali klancarji kot so quintana, lopez in bernal (lani je mel pac sreco, da je bil krujsvik namest roglica) ne bi dobil vecjih dirk ker bi prevec zgubil na kronometru 

 

 

Povezava do prispevka

Roglica v slovenskih medijih spremljamo ze nekaj let, ima za samo kjut zgodbo, videli smo njegov vztrajen napredek skozi cas, ki mi moral akumulirat v tdf zmagi.

Pogacarja laiki poznamo od lanske vuelte, kjer je njegov uspeh bil samo cesnjica na torti roglicevi zmagi. Ni cudno, da smo vsi navijali za roglica.

Je pa tudi res, da bi z zmago roglica imeli vec sans slovenci zmagat se ksno dirko. Pogacar bi imel se vecjo motivacijo za naslednje leto, tko pa ga lah ta zmaga mal zmesa, roglica pa zjebe njegov team ali pac kaksne druge okoliscine (poskodbe, drugi kolesarji itd). 

Overall, nesreca v sreci je ta, da imamo dva dobra kolesarja v istem cajtu in nas nazalost ne bosta razvajala z zmagami v daljsem obdobju. 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 14 minutami:

Nerodno tole danes. 

 

Ampak vsem ki vam je bad za roglo, pomislte kok slabo bi blo ce bi bil na mestu pogija nekdo ki ni slovenec. 

Al pa če bi bil na mestu Rogliča nekdo ki ni slovenec.

 

Dva ekstrama, pomešana med sabo.

uredilo bitje dg90
Povezava do prispevka

berem komentarje na 24kur

 

haha

 

Pogijev vzpon na vrh je bil silovit in bliskovit . Ne da mu privoščim , ampak takšen bo tudi njegov zaton v povprečje in kmalu tudi konec kariere . Roglič je diametralno nasprotje v vseh ozirih . Vozila bosta oba še tri ali štiri sezone in te pravljice bo konec . Brez Rogliča Pogi težko da bi bil , kjer je danes . Pozabljena pravljica pa ne bo nikoli . Čestitke obema . Na koncu gre za fenomenalen uspeh . In kot sem že napisal , Pogi naj jutri precej pred ciljem začne voziti za Rogličem in tako naj pripelje v cilj drugi - v kamere pa naj že v cilju svetu pove - zakaj . Tako bo opral svojo čast in ime in bil res cenjen , kot si zmagovalec toura nedvomno zasluži.

 

 

 

Takrat ko so pogacarju jumbovismovci pomagali bi mu mogli pomagati na nekoliko drugačen način-malo stranske gibalne količine, pa bi zasluženo zmagal naš roglič in ne izdajalec. Pogi je naredil kot komunist-pod besedami dobrine se skrivata izdajalski duh in zlaba.

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 2 urama:

...sem mislil, da sem edini dobil tak občutek; kot da mu je nekolk nerodno, da je 'vzel zmago' Rogli.

 

moram pa rečt, da sem izjemno (pozitivno) presenečen, kako skuliran je Primož na tej tiskovki. če bi bil jaz na njegovem mestu, nikakor ne bi mogel bit tako hladen.

 

samo še en dokaz več, kakšen šampion z zmagovalno mentaliteto je. IMO že kuje načrt kako se maščevat naslednje leto.

 

Zgleda kot da ma slabo vest, kr ve kak fandom stoji za roglicem, kulk si je roglic tega zelel in kako kolegialen je bil vseskozi do njega, mogoc pr seb potihem misli da si ne zasluzi.

Se mi smili zdaj (po Roglicu) tut Pogacar, kr ga ljudje pljuvajo (ironicno, neverjetnen uspeh za slovenijo), ni glih tista sladka zmaga, ki bi bla v mal drugačnih okoliščinah. Upam, da ga nehajo kritizirat, kr si res zasluzi proper praise /:

 

Also, unrelated, kulk je to ene moci v takem suhcu (roke so cist tanke pa telo, dobr se noge so mal bolj nabildane, ampak vseen :D)

uredilo bitje Psychdog
Povezava do prispevka

se to sm js : D mal pametujem kr sm gledala par etap

(nekam se morm zlit)

 

 

mal je basla, kr bi bla res uno perfektna situacija, da bi blo obratno (roglic 1., pogi 2.), ker za starejšega rogliča ne bo več tulk prilžnosti (upam da ni ta tour bil njegov peak), medtem ko mlad pogi ima še vse pred sabo.

 

katera so drugač sploh tista top leta za profiča?

Povezava do prispevka

Jaz sem ponoči nasanjal novo teorijo o Primoževem spodrsljaju. Mislim namreč, da mogoče sploh ni imel slabega dneva, ampak je to pač njegova realna TT forma. Kot duh je izgledal preprosto zato, ker je dobival Pogačarjeve nezemeljske splite in se je gnal daleč preko svojih zmožnosti.

Za perspektivo. Roglič je prehitel Francoskega državnega TT prvaka, zaostal pa za par drugimi uveljavljenimi TT kolesarji (2017 svetovni TT prvak in 2018 podprvak, 2020 Belgijski TT prvak). Nihče si najbrž ni mislil, da bo Pogačar v taki konkurenci pridelal 81s prednosti pred drugouvrščenim. Če bi recimo prišel na cilj v času Dumoulina bi Roglič izgubil "le" 35s in ohranil vodstvo.

Pogačar je več kot očitno vrhunski TT kolesar. Verjetno še posebno močan na klancih. V prihodnje ekipe zagotovo ne bodo mirno sedele na minutki prednosti. Težka je bila ta lekcija za TJV.

Povezava do prispevka

Rogliceva forma je bila pred Tourom uganka. Zelo malo dirk +poskodba. 
To smo cisto pozabili med Tourom. Verjamem da je dal maksimum in tle si nima kaj ocitat. Tudi mi mu ne moremo. Oziroma mu ne bi smeli. Mu bo pa verjetno zal za prevec prijatljski odnos s Pogacarjem v dolocenih etapah.  Morda pretirano ziheraštvo oz. prevec  se je zanašal da je okoli minute čisto udobna prednost. Novinarji so nas pa itak nafilali, kako bo to  po sredini etapi do konca samo še formalnost, sploh kronometer. To je “ta mal” vse izkoristil in se je nabralo na koncu.

uredilo bitje Caffrey
Povezava do prispevka

PRIMOŽ ROGLIČ 
😪"Razočaran sem. Jokal bom. Sem že. A je, kar je. Želel sem si drugačnega razpleta, vendar pa tega ne morem spremeniti.

🤔Nisem imel najboljšega dneva, a Tadej je bil z drugega sveta zame in zagotovo si zasluži to zmago. Zato mu zares čestitam. Dal sem vse od sebe. To je vse, kar lahko rečem. Z rezultatom sem zadovoljen, a še vedno sem lahko ponosen na drugo mesto. To je vse.

 🚴‍♂️💛Očitno nisem imel dovolj moči. Izgubljal sem potrebno moč. Do cilja sem dajal vse od sebe.Nisem vedel, da bom imel slab dan. Vseskozi sem izgubljal. Upal sem, da bo 🇸🇮Tadej tudi imel težke trenutke, zato sem pritiskal in ves čas verjel vase. Na koncu pa sem bil daleč od zmage.🏆

Žal mi je za fante 🚴‍♂️🚴‍♂️🚴‍♂️🚴‍♂️🚴‍♂️🚴‍♂️💛. Vsak dan sem se boril po najboljših močeh. Sem pa zelo ponosen nanje in na predvse v zadnjih treh tednih.

😁✔️Vedno si želiš biti boljši in hitrejši. Motivacija ostaja in še vedno lahko nekatere stvari izboljšam. Najprej pa potrebujem čas za razmislek, kako naprej.🤔🔆

📌https://www.velonews.com/events/tour-de-france/primoz-roglic-on-stunning-tour-de-france-defeat-i-was-without-the-power-i-needed/

Povezava do prispevka
gorann reče pred 10 urami:

jebe se pogiju ce je roglic zgubu dans, pizda sj nista najmanj brata, to sam slovenci tko bluzijo

 

cuj, pogiju bo hudo ker je zmagal pred roglicem, da je ta zdj zalostn

 

kaj to preberes ej

this

 

pač tekma je - vsak je dal vse od sebe in Pogačar je mel več za dat :D

Povezava do prispevka

yp, Primoževa ITT predstava je bila 'normalna' zanj. po treh tednih dirkanja, padca na Dauphinu in verjetno mu je včeraj tudi pritisk in stres nabilo pred startom, pa še vedno je oddelal zelo dobro.

 

Tadej je bil pač iz drugega sveta. njegovi wati na klancu so bili kaj? 6,9 na 16 minutah klanca al nekaj takega? noro :avadodo:

 

also1: Doumulin (in WvA?) ni menjal kolesa, zato je bil na koncu Tadej tako spredaj

 

also2: Primoževa 'češka' čelada. takrat k je menjal kolo je odvrgel vizir in si jo premaknil. tako je bil v šusu da si jo ni popravil če je ja mel skoz v glavi kolk prednosti ima Tadej. :cry:

Povezava do prispevka
ChAiN reče pred 2 minutama:

yp, Primoževa ITT predstava je bila 'normalna' zanj. po treh tednih dirkanja, padca na Dauphinu in verjetno mu je včeraj tudi pritisk in stres nabilo pred startom, pa še vedno je oddelal zelo dobro.

 

Tadej je bil pač iz drugega sveta. njegovi wati na klancu so bili kaj? 6,9 na 16 minutah klanca al nekaj takega? noro :avadodo:

 

also1: Doumulin (in WvA?) ni menjal kolesa, zato je bil na koncu Tadej tako spredaj

 

also2: Primoževa 'češka' čelada. takrat k je menjal kolo je odvrgel vizir in si jo premaknil. tako je bil v šusu da si jo ni popravil če je ja mel skoz v glavi kolk prednosti ima Tadej. :cry:

 

Wout je menjal, Dumoulin bi pa verjetno še kar nekaj sekund hitreje prišel v cilj če bi tudi sam zamenjal. 

 

V enem posnetku se omenja, da je Pogačar šel na 7,0 v klanc, sam to so itak domneve če ni uradnih podatkov iz power metra, pa Pogačarjev power meter baje itak vedno mal preveč kaže. 

 

 

Povezava do prispevka
Sadako reče pred 3 minutami:

Roglič je včeraj oddelal vrhunsko, sej je bil 5. v kronometru in zaostal samo za peščico najboljših. Sploh, če odštejemo Pogačarja, je bil to vrhunski kronometer, a kaj ko je tamau odpeljal popolno dirko življenja. 

 

Ma ne vem, men se zdi, da mal preveč znižujete kompetence Rogliča na ITT v zadnjih sezonah. Tip je lani za minuto in pol našišal Pogaćarja na Vuelti. Če bi bil včeraj Primož pravi, bi ohranil rumeno majico. Če bi lahko proizvedel watte, ki jih je sposoben, bi moral biti znotraj minute zaostanka vsaj. 

 

Sej je rekel Primož, tip je šov čez vse psihološke prepreke bolečine in šov v vijolčno, sam pač napačn trenutek za met slab dan.

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...