Skoči na vsebino

Cestna golazen


Mutombo

Priporočeni prispevki

O tem sedezu je nekaj razlagal Garzelli na RAI in bili so tudi posnetki dveh mehanikov od Jumba k neki merita pozicijo sedeza (ceprav so mislim da bili predvajani ze vceraj v zivo v mednarodnem prenosu). Slisal sem ga samo, da je po njegovo imel Roglic cudno pozicijo ze po ravnem, nisem pa slisal kaj je povedal v celoti, tako da bom poiskal jutri pa napisem sem, ce je opazil se karkoli nenavadnega.

 

Boris: a to kjer si nasel tole so tud oni povzemali RAI in Garzellija al je se kdo drugi prisel do te ugotovitve?

Povezava do prispevka

Jaz sem Team Rogla. Ampak nisem neumen. Zato Tadeju kapo dol - Chapeau!!! :worship:

 

Vsem Slovencem na Touru pa en velik HVALA, ker Tour spreljam že 20 let, pa kaj takega še nisem videl, kaj šele, da bi kadarkoli pomislil, da se lahko zgodi, da Slovenija dobesedno prevlada in si podredi največjo kolesarsko dirko na svetu.

 

B-O-L-A-N-O!!!

 

Lahko je biti po bitki general, ampak ob prebiranju zadnjih 10+ strani te teme je par stvari, ki jih moram omenit in podati svoje mnenje.

 

Najprej takoj ovržimo idejo, da se je Tadej šlepal čez cel Tour na JV in Primoža.  VSI KAPETANI SO SE! Porte, Yates, Valverde, Lopez, Landa...vsak, ki je imel dovolj močne noge je sledil vlakcu JV. To je kolesarstvo. Rečt, da je Tadejev dosežek zaradi tega manj vreden, ali da mu je pomagal Primož in se sam zaklal...get real prosim, vedno je ista zgodba - ena ekipa prevlada na Touru, če ni Ineos je zdaj pa JV in njen vlakec je tisti, ki vleče...ostanejo najmočnejši in na koncu grejo "Mano-a-Mano", that's it. 

 

Kaj vse je JV naredil narobe...kaj pa če niso? Kaj pa, če so odvozili Tour za desetko (kot ekipa) in so enostavno naleteli na BOLJŠEGA nasprotnika? Jebemti, še Wouta so z avtom potegnili v šprint na koncu, da je nesu bonifikacijo Tadeju...tukaj so zavestno kršili pravila. Zdaj, itak, da niso vsega naredili idealno, tut sami so priznali, da so zajebal vsaj 2 zaključka gorskih etap, kjer bi morali taktično zaključek odpeljati drugače...ampak navkljub vsemu, so ekipno Tour odpeljali odlično, suvereno in kapetana pokrili 100%. Kot ekipa, so naredili vse kar so lahko, da je bil Primož vedno v poziciji kjer je imel dirko pod nadzorom.

 

Primož...Primož je odpeljal Tour, kot je sam rekel, z 110%. Eni pravijo, da je vozil predefenzivno. Drugi, da je bil preveč previden. Tretji, da se je preveč zanašal na kronometer na koncu. Četrti, in v tej skupini sem tudi jaz, pa pravimo, da je fant dal vse od sebe in žal to ni bilo dovolj. Dvomim, res močno dvomim, da je podcenjeval Tadeja. Videl je kaj je fant sposoben na DPju, tudi lani na Vuelti..seveda je možno, da ni pričakoval takega kronometra od mulca (LOL, kdo ga pa je?!), ampak če potegneš črto pod vse, nimaš mu kaj očitati. Imel je narčt, držal se ga je do konca in kaj lahko, da niti drugi ne bi bil, če bi se odločil med dirko ta načrt spremeniti. Napasti Tadeja odkrito...direkt...v Alpah...ga zlomit...mulc se pa regenerira kot robot...res dvomim, da bi se to obrestovalo. Tisti napad Tadeja po vetrovni etapi je morda edina stvar, kjer bi Primož morda kot kapetan lahko odreagiral drugače. Tako vsaj jaz vidim stvari. Kar se pa sobote tiče..sedež gor ali dol, menjava na napačnem mestu gor ali dol, Tadej mu je dal 2 minuti. Bil je veliko boljši, kot je bil Primož v soboto slabši. 

 

Tadej Pogačar. PRIKLON. Sem že v drugem tednu Toura rekel, da mulc na kronotu ni nenevaren. Spoh zarad trase. To, da je njegova ekipa vložila toliko truda in celotno strategijo skovala okoli te zadnje sobote je pa mind-blowing. To je...fak, to je ena najboljših taktičnih nadvlad v zgodovini Toura. Kocine mi grejo pokonci, ko mulc reče, da je poznal vsako luknjo na cesti, da je mel linijo, ki jo vozi v glavi (!!!) in da je točno vedel kje pritisnit in kje umirit tempo...mislim, eno je vse to načrtovati...drugo pa je do POPOLNOSTI izpeljati. Garati 20 dni, pa vseeno prihraniti toliko moči da odpelješ tako uro resnice. Pri 21-ih letih ljudje! In prav zaradi te perfektne izpeljave si Tadej ta Tour več kot zasluži. Poleg tega, da je daleč najbolj atraktiven kolesar trenutno v peletonu je več kot očitno tudi izjemen realizator in karakter za tovrstne dirke, ki si je pokoril kolesarski svet. Noro in samo upam, da traja in da tega kolesarskega dragulja še naprej spremlja športna sreča in zdravje.

 

Zdaj pa nov paket robcev. Tale vikend je bil čisto preveč zame. 

Povezava do prispevka

Kako bos zlomil nekoga, ce se ti prklop na rit in se te drzi ko klop

Ce bi zlomili pogacarja bi zlomili sami sebe verjetno zraven

 

Alpa kp folk pise da roglic ne bo vec kapetan bla bla pa kdo je boljsi od njega v jumbo vismi, da ne bo res krujsvik bumbar, ali pa dumolen ni sans

Drzijo se naj roglica ce hocjo sploh se kaksne stopnicke

Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 15 minutami:

@Matej24 lepo napisano ampak tole: "daleč najbolj atraktiven kolesar trenutno v peletonu" ne vem ce bi se ravno strinjal.

 

Remco je do poskodbe gazil vse pred sabo in bo zanimivo videti kako bo izgledal v 2021. Se pa ocitno obetajo boji Remco vs Tadej :) 

 

Ne pozabiti tudi na angleža Pidcocka, kateri prav tako veliko obeta. Dobrih mulcev v kolesarstvu definitivno ne manjka. Pogi, Remco, Bernal, Pidcock, Sivakov, ...

Povezava do prispevka

Jst isto mislm, da bi Jumbo Visma težko kaj boljše odpeljal v smislu podpore Primožu. Mal se je v bistvu tud s to njihovo taktiko zameglil, da je na tem Touru vseeno bilo cel kup odlično pripravljenih kolesarjev poleg vodilnih dveh Slovencev. Kljub neverjetnem navijanju tempa Jumbo Visme v klanec (cel kup klancev je bilo odpeljanih v rekordnih časih in tud letošnji Tour je bil eden hitrejših v smislu povprečnih hitrosti) je bilo ob koncu etape vseeno še kar lepo število GC contenderjev skupaj s Pogačarjem in Rogličem v špici dirke. Res je da niso mogl izvest nekih napadov, ampak tud Roglič ni bil tolk boljši, da bi lahko kaj več razlike naredil prot ostalim v zadnjih kilemetrih. Jaz sem še skoz mnenja, da mu je tist padec na Dauphine pobral lih tolk, da mu je na koncu zmanjkal tist 1%, 2, da bi zdržal zadnjo ofenzivo Pogačarja (čist možno, da bi mu ob isti časovni razliki še vedno zmanjkalo na koncu). Tudi zdaj, ko lahko gledamo nazaj, se mi zdi, da je Roglič v prvem tednu bil še ornk razjeban od nesreče in da bi takrat v tisti etapi, ko je Pogačar skočil težko sledil.

 

Pa še enkrat se ne morem strinjat z nekaterimi, da Roglič sploh ni slabo odpeljal kronometra. Glede na dnevno formo je res pomoje iztisnil do zadnje kapljice moči, ampak moje mnenje ostaja, da je bil to en slabših, če ne najslabši kronometer, ki ga je odpeljal v zadnjih letih. En tuj komentator je dobr rekel, da je Roglič na kronometru prvič izgledal kot skakalec, ki je presedljal v kolesarstvo. Tip preprosto ni zgledal pravilno na bajku (po navadi zgleda kot stroj s tistim njegovim killer pogledom). Verjetno je malo pridodala še tista čudno nameščena čelada, sam model je zgledal kot nek rookie, ko se prekur v klanc.

Povezava do prispevka
gorann reče pred 29 minutami:

Dilar, a ni mel rogla napacno namescen sedez, to je ze kar velka napaka in se pozna veliko 

 

Tistu men ni blo čist jasno, a ni tam pisal, da so mogl spremenit pozicijo na Rogličevem kolesu, ker ni ustrezalo UCI kriterijem? Sam kaj, tip je pol ves čas treniral na nastanitvah, ki niso po pravilih al kaj? To mi res ni čist jasno. Pa za katero kolo je sploh šlo? Za TT bike al za kolo, ki ga je uporabljal za v klanec? Meni je realno zgledal čudno na obeh, ampak sploh na klasičnem kolesu, kjer je res prav groteskno čudno zgledal, komolci so mu štrlel čudno ven, kadenco je mev čist v pizdi,...

 

Ampak ja, nimaš kaj :) Jst upam, tko kot vsi, da si Roglič čimprej pošlihta tale poraz v glav in ide dalje, novim zmagam naprej.

Povezava do prispevka
dilar reče pred 16 minutami:

 

Tistu men ni blo čist jasno, a ni tam pisal, da so mogl spremenit pozicijo na Rogličevem kolesu, ker ni ustrezalo UCI kriterijem? Sam kaj, tip je pol ves čas treniral na nastanitvah, ki niso po pravilih al kaj? To mi res ni čist jasno. Pa za katero kolo je sploh šlo? Za TT bike al za kolo, ki ga je uporabljal za v klanec? Meni je realno zgledal čudno na obeh, ampak sploh na klasičnem kolesu, kjer je res prav groteskno čudno zgledal, komolci so mu štrlel čudno ven, kadenco je mev čist v pizdi,...

 

Ampak ja, nimaš kaj :) Jst upam, tko kot vsi, da si Roglič čimprej pošlihta tale poraz v glav in ide dalje, novim zmagam naprej.

ce sm prav razumel so namestil drugac in ko enkrat namestis pa dolocis da je to ta pozicija ne smes spreminjat, pomoje je blo nekj v tem smislu

Povezava do prispevka

sem bral tudi danes clanek italjanskega casopisa ki je analiziral watte pogacarja iz etap in potem so izracunali priblizno watte na 20 etapo in se sprasujejo ce bo Pogacar obdrzal rumeno majico 2020 v nasledjih letih. 

Pogacar na zadnji 20 etapi ni uporabljal power metra niti stevca. 

 

 

uredilo bitje Boris
Povezava do prispevka
Boris reče pred 10 minutami:

sem bral tudi danes clanek italjanskega casopisa ki je analiziral watte pogacarja iz etap in potem so izracunali priblizno watte na 20 etapo in se sprasujejo ce bo Pogacar obdrzal rumeno majico 2020 v nasledjih letih. 

Pogacar na zadnji 20 etapi ni uporabljal power metra niti stevca. 

 

 

 

In? Kok so naračunal?

 

Aja, po številkah sklepajo, da je nadopingiran?

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka

To da je bil brez powermetra oz. števca pa težko verjamem.

 

Dumoulin je tudi omenjal, da je sam vrtel ene svojih najboljših wattov, tako da mu ni jasno kako je lahko Pogačar šel še višje. Je pa res, da je Dumoulina več skupaj kot Pogija + težje kolo, tako da ni nujno, da je Tadej neke hudo višje watte vrtel.

Povezava do prispevka
Boris reče pred 7 minutami:

 

A če maš powermeter gor, pa si brez computerja, a lahko vseeno beleži podatke al ne? Sej tu piše, da tudi power metra ni mel, sam tko sprašujem :) Zih se bo kdo ob to obregnu, kao, kaj skrivajo :D

Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 2 urama:

Ko smo ravno pri Pidcocku.Pricakovano je podpisal za Ineos.

 

Pizda Ineos dela spet Dream Team... :mellow:

 

Boris reče pred 36 minutami:

sem bral tudi danes clanek italjanskega casopisa ki je analiziral watte pogacarja iz etap in potem so izracunali priblizno watte na 20 etapo in se sprasujejo ce bo Pogacar obdrzal rumeno majico 2020 v nasledjih letih

Pogacar na zadnji 20 etapi ni uporabljal power metra niti stevca. 

 

Verjamem da se, saj se, kolikor vidim, OGROMNO ljudi sprasuje kako je to mogoce. Tale zgodba o skoraj strojni regeneraciji ocitno ne pije vode. Me ne cudi, res ne. Dvomljivcev je vedno dovolj.

 

Zorz reče pred 7 minutami:

Dumoulin je tudi omenjal, da je sam vrtel ene svojih najboljših wattov, tako da mu ni jasno kako je lahko Pogačar šel še višje. Je pa res, da je Dumoulina več skupaj kot Pogija + težje kolo, tako da ni nujno, da je Tadej neke hudo višje watte vrtel.

 

Neke podatke sem videl, da je razlika v bajkih na takem klancu lahko prednost za cca. 30-45s v prid menjavi. Ampak jo moras izvest pravocasno (na pravem mestu) in perfektno.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...