Skoči na vsebino

Cestna golazen


Mutombo

Priporočeni prispevki

dilar reče pred 9 urami:

Sej čudn, da niso Belgijci Rogliču očital še tega, da je Pogačarja naprej poslal :D

 

vlaho reče pred 5 urami:

Men samo ni jasno zakaj je šel Pogi en krog prej delat selekcijo, zakaj recimo ne na prvem klancu v zadnjem krogu, mogoče bi se izšlo drugače

 

tiesto reče pred 5 urami:

Hotli so nardit selekcijo aka ubit belgijce.

 

...

 

Navedek

Pogačarja so malo zasrbele noge že tri kroge pred koncem, da bi poživil dirko, a sem rekel, naj vsaj počaka na zadnji klanec predzadnjega kroga," je Mezgec razkril, da si je zmagovalec Dirke po Franciji že prej želel napasti.

 

"Počutil sem se dobro, a ne za zmago. Pogovarjali smo se s fanti, da otežim dirko in naredim selekcijo," je bil Tadej Pogačar jasen v oceni svojih nedeljskih zmogljivosti. Na žalost ni nihče sledil njegovemu napadu, drugače bi se s tremi ali štirimi kolesarji spredaj dirka drugače obrnila. A 20-km pobeg Pogija je ustvaril pritisk na druge reprezentance, glavnina se je iz skupin 60 kolesarjev skorajda prepolovila.

 

"Ostal sem sam. Ko sem videl, da Belgijci ne reagirajo preveč, sem vedel, da bo težka. Vseeno sem želel priti čim dlje, da bi bil še kaj v pomoč na zadnjem klancu, a tam sem bil popolnoma izpraznjen," je 22-letni šampion pojasnil, da po 240 km dirkanja ni bil več kos Cimi Gallisterni, kjer je krog predtem napadel.

 

"Mogoče bi bilo drugače, če bi Pogačar počakal še en oz. pol kroga. Na SP-ju ni radijskih zvez. Tadej je začutil, da gre lahko v napad in pripravi teren za Primoža. Otežil je dirko, ampak mogoče bi bilo še bolje, če bi v zadnjem krogu ostal še skupaj z Rogličem. Fantje so se dogovorili dva kroga pred koncem," je selektor Andrej Hauptman po koncu tekmovalne nedelje priznaval, da bi, če bi lahko prek radia vplival na razplet, prestavil Pogačarjev napad na Mazzolano oz. na 17. od 18 vzponov dneva.

 

Navedek

"Primož je naredil vse, kar je lahko. Tudi on je bil čisto na meji, vedel je tudi, da ne more zmagati v tej skupini, a nisem jezen na nikogar. Preprosto mislim, da je bil eden boljši od mene. To je bil Alaphilippe," je Rogliča branil v Imoli dvakrat srebrni Wout van Aert, prvi kolesar po Abrahamu Olanu in Miguelu Indurainu iz SP-ja 1995 v Kolumbiji z dvema medaljama z istega prvenstva.

 

Na belgijska in nizozemska vprašanja o premajhni pomoči je moral odgovarjati tudi sam Roglič. "Wout je izjemen šampion in športnik. Dal sem vse, ne nazadnje je moj ekipni tovariš. Seveda bi rajši videl, da bi prehitel Alaphilippa in postal svetovni prvak," je 30-letni Zasavec potrdil, da je skušal pomagati štiri leta mlajšemu kolegu iz nizozemske ekipe, a kot je bilo vidno v prenosu, sam ni imel več moči za zaključek po 6 urah in pol dirkanja: "Sam sem bil popolnoma na meji in sem komajda ostal s prvo zasledovalno skupino. Na koncu niti nisem mogel šprintati."

 

pa še urnik do konca sezone...

 

image.png.dc9b1eebfc3deb5d40159347d1dc1dd1.png

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
Zorz reče pred 6 urami:

Ne vem če je to ravno za :avadodo:, ker ne  vem kako si predstavljaš vse to hkrati spremljat :D

 

nekje sem danes zasledil, da bo imel ES moznost dupleksa in bo gledalec lahko izbiral/preskakoval med dirkami sam. seveda ne pri nas/po TV, verjetno preko njihovega playerja.

 

also, o Italjanih si vsi mislimo svoje, ampak za nekatere stvari imajo res nos. tip ki si je izmislil tale kader bi moral dobit vse mozne nagrade.:lol:

 

 

 

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

intervju s Polancem.

 

tldr; Pogi je vsem kolesarjem v ekipi za darilo podaril gravirane ure, bolj ali manj je cela ekipa razpizdena na Aruja, Pogi je že pred TDFjem stavil vse na kronometer, in, mimogrede, na odločilni dan je bil tako vesel in razposajen, da je večino dopoldneva preplesal v avtodomu. :D

 

Pogi jutri vozi (verjetno bodo delali za Ruija Costo), Rogla ne. očigledno bo Rogla raje vozila L-B-L.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 uro:

intervju s Polancem.

 

tldr; Pogi je vsem kolesarjem v ekipi za darilo podaril gravirane ure, bolj ali manj je cela ekipa razpizdena na Aruja, Pogi je že pred TDFjem stavil vse na kronometer, in, mimogrede, na odločilni dan je bil tako vesel in razposajen, da je večino dopoldneva preplesal v avtodomu. :D

 

Pogi jutri vozi (verjetno bodo delali za Ruija Costo), Rogla ne. očigledno bo Rogla raje vozila L-B-L.

 

A si bral kej komentarje pod intervjujem? haha, fak folk je tok salty, da je Pogačar zmagal, eni ga res dojemajo kot second coming of Tepež :D

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 5 urami:

intervju s Polancem.

 

tldr; Pogi je vsem kolesarjem v ekipi za darilo podaril gravirane ure, bolj ali manj je cela ekipa razpizdena na Aruja, Pogi je že pred TDFjem stavil vse na kronometer, in, mimogrede, na odločilni dan je bil tako vesel in razposajen, da je večino dopoldneva preplesal v avtodomu. :D

 

Pogi jutri vozi (verjetno bodo delali za Ruija Costo), Rogla ne. očigledno bo Rogla raje vozila L-B-L.

 

me res zanima, če jo je dobil tudi Aru. :alien::pirate:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...