Skoči na vsebino

Cestna golazen


Mutombo

Priporočeni prispevki

Mutombo reče pred 29 minutami:

Sezone od 2013, Sky/Ineos vlakec = buuu dolgčas, premočno moštvo. 

 

2020: Jumbo Visma: Genialna taktika, super ekipa :D

 

jep, sem se tudi sam pri sebi že zahihital ob tej klasični človeški hinavščini :D

Povezava do prispevka

Ma dobr itak da je mal drugač, če navijaš za team, sam tud kul bo, če ne bo ena ekipa tok dominantna kot je bil Sky/Ineos zadnja leta. Naj poka :) Sej že lani je baje Visma kr pokazala zobe v parih etapah, upam, da bo letos še bolj razburkan. Pomoje bo hud Tour, tok enih hudih riderjev bo letos nastopal :)

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka

Morm priznat, da me Rogla ni tok presenetu (tip je izvenzemeljski garac in je v prime-u), kot sta me ekipi Jumbo (+) in Ineos (-).

 

Zdaj, a INEOS res taktizirajo, sploh Bernal recimo (to bi se verjel), al pa je Jumbo naredil tak preskok kot ekipa in so se jim priprave in tempiranje res poklopli 100%.

 

Ce bi Tour startal jutri bi glede na videno bilo prepozno...upajmo, da jim rata to formo obdrzat se 1 mesec. Kak TDF bi to bil, kaj si ti nor... :w00t:

 

 

Povezava do prispevka
Navedek

Belgijski kolesar Greg Van Avermaet, aktualni olimpijski prvak v cestni vožnji, zapušča moštvo CCC (BMC) Racing in se za naslednja tri leta seli v francosko ekipo AG2R Mondiale, ki bo v novi sezoni ostala brez enega ključnih mož. Romain Bardet, svetovni prvak v cestni vožnji leta 2018, se bo namreč v prihodnji sezoni preselil v Sunweb.

 

:w00t:

Povezava do prispevka

Lih prebral Hamiltonovo "The secret race" (ena najboljsih avtobiografij, kar sem jih prebral), priporocam vsem ljubiteljem golazni. Podrobno opisuje Hamiltonovo pot do dopings (EPO) in pohod US Postala in Lanca do vseh Tourov.


Zbiram ctivo za dopust in me zanima, ce je kdo kej podobnega bral? Nagledano mam sicer Saganovo avtobiografijo.

Se priporocam za naslove :)

 

 

 

Povezava do prispevka

Če maš ebooka ti lahko pošljem par knjig. 

 

Evo tole mam:

 

Cycle of Lies: The Fall of Lance Armstrong

Cyclopedia: It's All About the Bike

The Descent (Thomas Dekker)

Domestique: The True Life Ups and Downs of a Tour Pro (Charlie Wegelius)

Fallen Angel: The Passion of Fausto Coppi

In Search of Robert Millar: Unravelling the Mystery Surrounding Britain’s Most Successful Tour De France Cyclist

Indurain

Iron War: Dave Scott, Mark Allen, and the Greatest Race Ever Run (ok tole je triatlon ampak vredno branja)

Merckx: Half Man, Half Bike

My World (Sagan)

Put Me Back on My Bike: In Search of Tom Simpson

The Racer (David Millar)

Seven Deadly Sins: My Pursuit of Lance Armstrong

Slaying the Badger

 

 

To je nekak to kar mam od kolesarstva..Ce te pa zanimajo se kaksne druge sportne/glasbene/WW2 biografije, knjige pa javi. Naceloma je to vse kar berem :D

 

 

uredilo bitje Mutombo
Povezava do prispevka

Jst mam Kindla paperwhite, pa je top, sam vprasanje ce se ti se splaca ebralnik, zdej ko so tablce tok dobre, pa lahko delas cel kup drugih stvari se na njih.

 

ontopic: dons se zacne Criterium du Dauphine. Ze prva etapa zgleda kar razgibana. Bomo vidl, kaksno bo razmerje moči tokrat. Večina ekip bo dirkala že v bolj kot ne Tour konfiguracijah, tko da komi čakam :)

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 21 urami:

Zbiram ctivo za dopust in me zanima, ce je kdo kej podobnega bral? Nagledano mam sicer Saganovo avtobiografijo.

 

sam nestrpno cakam Lorino knjigo, IMO je zalozba res kiksnila mimo z najavo izdaje tik pred TdF. zdajle bi jo vsi (na dopustih) brali na dusek kot odlicno pripravo na sportni dogodek leta.

 

Dauphine, spored: 

 

Navedek

Prva etapa v sredo prinaša štart Clermont-Ferrandu in kar 218,5 km s sedmimi vzponi 4., 3. in 2. kategorije, za konec pa pride kratek vzpon do cilja v Saint-Christo-en-Jarez. 

 

Navedek

V četrtek se 2. etapa po 135 km in treh vzponih konča na dobro poznanem prelazu Porte (HC 17,5 km vzpona s 6,2%).

 

Navedek

Petek prinaša generalko za novo pot na prelaz de la Madeleine (HC 17,3 km vzpona z 8,3%), ki se bo uporabila tudi na letošnjem Touru, po 157 km se 3. etapa zaključi z vzponom 1. kategorije na Saint-Martin-De-Bellleville (14,8 km vzpona s 6%).

 

Navedek

Najtežje bo v 4. etapi v soboto s 4700 višinskimi metri, šest vzponov, predzadnji klanec je najvišje HC-kategorije na Montee de Bisanne 12,4 km vzpona z 8,2%), cilj pa je nad Megevom na gorskem letališču (7,4 km vzpona s 4,7%). 

 

Navedek

V nedeljo se bo štartalo in končalo v Megevu, po 153 km na osmem vzponu dneva, na istem altiportu kot v soboto, a z druge strani (9 km vzpona s 4,6%).

 

:avadodo:

Povezava do prispevka
dilar reče pred 8 urami:

Jst mam Kindla paperwhite, pa je top, sam vprasanje ce se ti se splaca ebralnik, zdej ko so tablce tok dobre, pa lahko delas cel kup drugih stvari se na njih.

Odvisno, če res dosti bereš je bralnik top, ker ga praktično ne rabiš polnit na več kot dva tedna. Svojega paperwhitea ne dam več stran, prej sem imel pa 8 let keyboarda :D

Povezava do prispevka

Pri men je bla fora da ko sem mel tablico sem delal na njej vse razen bral :D pol sm pa menjal za bralnik in vsaj trenutno ne bi menjal.

 

Se malo offtopic: kaj se pa trenutno priporoča pri tablicah, neki best p/p? 

 

Pa da ne bo komplet offtopic: Alex Dowsett ma všečen yt kanal. Ko ni blo nič kolesarjenja sm saril po yt in ga po naključju odkril. Od takrat sem pomoje njegovi edini slovenski ventilator. :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...