Skoči na vsebino

Strešni kovčki


HellAngel

Priporočeni prispevki

 

chinasky reče pred 3 minutami:

ko ste ze pri kovckih...

kako je z nosilci pri avtu brez sani? na kaj pazit pri nakupu? 

 

Ko smo v eni drugi temi pršli na to debato.

 

V kratkem bom moral nekak povečat prtljažni prostor (bolj kot ne zarad družinskih izletov/dopustov) in strešni kovček je najbolj primerna opcija (ne, menjava za karavana ne pride v poštev :) ). Kufer se bo nucal predvsem za nalaganje otroškega vozička (in preostale robe), pozimi pa tudi kakšnih smuči (se pravi dolžina notranja do 180 cm).

 

Zanimajo me vaše izkušnje pri teh zadevah.

 

S katerimi kufri imate najboljše izkušnje?

So materiali pomembni, a kaj poka oz. kako je z zdržljivostjo?

Kako je z vodotesnostjo? Načeloma bi moral bit kufri vodotesni, sam v praksi?

Fiksacija na avto - sam imam sanke, tako da to ne bi smel bit problem.. Kolikšna je minimalna razdalja med nosilcema?

Verjetno moram pazit tud na dolžino - avto je en manjši jajček, tko da moram pazit da kovček ni predolg (da se prtljažnik še loh odpre, da je stabilno fiksiran na sani in da ni preveč naprej)?

Povezava do prispevka

Sigurno najbolj safe opcija, a hkrati tudi draga.

 

Prečne palice imam od Laprealpina, konkretno tele: https://www.laprealpina.net/en/roof-bars-and-racks/1718-roof-rack-with-sturdy-aluminium-alloy-supporting-structure-lp49.html

Obnesejo se zelo dobro, lahke so, enostavna montaža, nastavljive prečno in vzdolžno, niso preglasne, saj so zaobljene.

Osebno tukaj nisem imel opcije, ker so eni redkih, ki sploh izdelujejo palice + nastavke za avtomobile brez sani.

Palice + nastavki za F31 so prišli 136 eur ( Adel Novo Mesto ).

 

Trugo sem vzel od Levup - http://www.levupbox.com/product_details.php?id=10

Našel enga tipa, ki je prodajal nove razstavne modele za 150 eur.

 

Zelo zadovoljen za 1x, oboje montiraš/demontiraš v 10 min.

Osebno ne vidim nobene potrebe po kupovanju Thule ipd., se da za precej manjši denar čist solidno stvar dobit.

 

Kufri so načeloma vsi vodotesni, tukaj nebi smelo biti problema, dolžino pa zmeri, da se ti odpira prtljažnik normalno.

Maš več montažnih lukenj, tako da pašejo na različne razmake med prečnimi palicami, tukaj ne boš imel težav, če imaš sani.

Zdej kolk ti bo čez sprednjo šipo segala truga, če sploh, je osebna preferenca, mene moti npr., zato se konča, kjer se šipa začne.

 

uredilo bitje Pennywis3
Povezava do prispevka

Ce bos jemal poceni kitajsko sranje obvezno dodatno obvezi kufer z dvema gurtnama.

 

Znanec je preko mimovrste kupil nek G3 kufer za 200 eur pa mu je na avtocesti pis vetra odtrgal pokrov. Na sreco je bil kufer prazen. Pravi, da je zaklep iz trde plastike, namesto kovinski in enostavno ni zdrzal. 

Povezava do prispevka
  • 8 mesecev kasneje...

No evo, končn mi je uspel nabavt komplet nosilce in trugo, pa da spišem svoje vtise, če bo še kdo kupoval. Nabavil sem thule prečne nosilce, držala in trugo. Na avto mam že vzdolžne sani.

 

Zelo priporočam štacuno Peter šport za bežigradom. Trgovina je v podvozu pod bloki, ampak model noter je en old school možakar, ki si res vzame cajt in tud svetuje tko kot mora. Recimo komot bi me loh nategnu pa mi prodal še notranje nosilce za smuči, pa je reku da ni treba, da zavzame preveč prostora in naj smuči lepo prvežem z gurtnami, ki so itak že priložene trugi. Ker tud nisem bil ziher, če bo roba šla not (smuči, voziček), sm vse skp pripelju in sva probala če gre not (nasprotno so me pri Matsport v črnučah debel pogledal - "ja guspot, mi pa tega ne počnemo.." mislm fak, 500 eur ti bom pustu za novo trugo, ti mi pa še tega ne morš omogočt da vidm kaj kupujem :S).

 

Povsod so mi prodajal buče, da je za moj avto primerna dolžina max 175 cm, ker drugače bo preveč gledal čez sprednjo šipo in bo preveč vzgona vetra, itd. Sploh pri Matsport so bli pametni okol tega. Pri Peter sport me je sam debel pogledal in rekel da je to vse testiran, sproban in odobren od proizvajalca in ni razloga da ne bi mogel na avto namestit daljše truge. Sem potem preverjal pri proizvajalcu (Thule) in je res, v navodilih, nikjer ni opozorila oz. omejitev glede sprednjega previsa. In tud ko pogledaš po spletu, ko vidiš da folku gladko visi truga tud en meter čez sprednjo šipo pa ni problema...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...