Skoči na vsebino

Klime


Lunco

Priporočeni prispevki

katere firme klim si kaj lastite? a je sploh neka pametna razlika v dražjih modelih? kje je p/p? 

 

pri dediju smo kupil neke res cheap vox klime in se odrežejo čisto dobro. ne vem sicer kako je s porabo elektrike, sam hladijo lepo.

 

tud hecno je, na netu ne najdeš nekaj veliko reviewov, sploh za evropski trg. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Mi imamo nek top end 3kW Mitshubishi electric z inverterjem. Shladi/ogreje 90 kvadratov, ima wifi da imaš remote control, miljon opcij za home automation in API za 3rd party appe. Praktično neslišna tudi na full power. Na night mode pa še manj. 

 

Midva niti nisva iskala nek p/p ker tuki res nisem hotel šparat. 

Povezava do prispevka

Jaz sem že pred ohoho leti kupil neko res poceni (dejansko no-name) klimo, ki smo jih v trgovini masovno prodajali za ca. 300 €. Montaža v lastni režiji.

Še danes deluje BP (pač ohladi dnevno sobo in nekaj manj tudi sosednje prostore).  Prav nobenih funkcij nima (razen osnovne: hlajenje, gretje, razvlaževanje) in to je to. Plin je bil menjan 1x v desetih letih uporabe. 

Je pa res, da če bi danes kupoval, bi vseeno vzel kaj dražjega in zmogljivejšega. Vsaj tja do ca. 600 € (brez montaže). V bistvu samo zaradi tega, ker imam več finančnih sredstev in sem se preselil v večje stanovanje. Dočim nekih dodatkov pri klimi res ne rabim. Mogoče edino, da je senzor temperature v samem daljincu (v smislu "I feel" funkcije). Lahko pa tudi, da ima danes to že vsaka druga :)  Tehnika je tako ali tako napredovala.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ma kar pravi Arbesweeke al kaj je.... je čista laž. Mel sem klimo, ki je crknila od prerjavenja in je še vedno dovolj hladila, da je bil dnevni prostor hladen. Firma xy... pa sem kupil boljšo klimo 3 kW... in mislil ta pa bo zdaj ohladila celo stanovanje. Drekec pekec. Vse sobe razen dnevne so vroče, tam nas lahko zebe v spalnice pa ne pride. Razen, če je kdo zadovoljen s par stopinjami manj. Jaz hočem občutit hlad, ne pa da je znosno... Ne obstaja klima na svetu pa, če je 6kW, ki ohladi celo stanovanje, ker se odpirajo vrata, balkon...Zato sem se odločil, da drugo leto v vsako sobo montiram klimo.

Povezava do prispevka

Ne vem jaz imam neko panasonic imverter ce se ne motim.. ne vem koliko je bila.. kaksnih 700 brez montaze.. dnevno hodnik in kuhinjo dobro ohladi ogreje.. zdaj konc meseca pa bom zveknil neko mitsubishi za 1000 z montazo in nelim prijateljskim popustom.. baje no mela se funkcijo ciscenja zraka.. sam to morem videt, da verjamem, ce deluje dobro.. sicer pa imam nek cistilec zraka rowneta v uni sobi kjer kadim in res deluje odlicno.. edino me zanima koliko bo rablo preden morem menjat filter cistilca

 

Evo tako imam 

https://klima123.si/izdelek/panasonic-etherea-z12skem-klimatska-naprava/

 

Dobra je

 

Sam ta finkcija ciscenja zraka zdej me prav zanjma

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 urami:

Ma kar pravi Arbesweeke al kaj je.... je čista laž. Mel sem klimo, ki je crknila od prerjavenja in je še vedno dovolj hladila, da je bil dnevni prostor hladen. Firma xy... pa sem kupil boljšo klimo 3 kW... in mislil ta pa bo zdaj ohladila celo stanovanje. Drekec pekec. Vse sobe razen dnevne so vroče, tam nas lahko zebe v spalnice pa ne pride. Razen, če je kdo zadovoljen s par stopinjami manj. Jaz hočem občutit hlad, ne pa da je znosno... Ne obstaja klima na svetu pa, če je 6kW, ki ohladi celo stanovanje, ker se odpirajo vrata, balkon...Zato sem se odločil, da drugo leto v vsako sobo montiram klimo.

 

Takih razlik med običko cheap klimo in neko high end zadevo ni, ker preko fizike nobena klime ne more. Če sta obe klimi 2.5kW (in imata isto foro miganja z rešetko), bosta obe ohladili enako, razlika bo zgolj v tem kolk bo katera za svojo nazivno moč porabila. Dražje klime te lahko "razvajajo" zgolj s omenjenimi bombončki wifija in ne vem kakšnih pizdarij, manj plastičnim izgledom in blah blah.

Po kmečki logiki, bi prostor ki je najdlje od klime lahko ohladil zgolj, če bi klima ustvarla dost turbulence, da bi se zrak tudi v tisti sobi menjal. To bi logično v ostalih prostorih pomenlo še hladnejši zrak in neudobno pihanje. Klima res ni namenjena temu, da piha 100 na uro, zato jih moraš v velikih prostorih pač namontirat več oziroma, če si srečkovič in si delaš ravno novogradnjo stvar zapelješ tako, da imaš stropne kasete po celi hiši, eno samo zunanjo enoto, če to plac dopušča in en sam daljinec za celotno bajto, ako tko želiš.

 

Velika razliko, kako bo klima delovala nardi že samo to, kako ti zrak po prostoru kroži. Veliko hiš in stanovanj ima cirkulacijo zraka totalno v pizdi in kaj takega klimi ne pomaga. Za svoje stanovanje vem, da je cirkulacija v kurcu.

 

bigboss82 reče pred 5 urami:

Ne vem jaz imam neko panasonic imverter ce se ne motim.. ne vem koliko je bila.. kaksnih 700 brez montaze.. dnevno hodnik in kuhinjo dobro ohladi ogreje.. zdaj konc meseca pa bom zveknil neko mitsubishi za 1000 z montazo in nelim prijateljskim popustom.. baje no mela se funkcijo ciscenja zraka.. sam to morem videt, da verjamem, ce deluje dobro.. sicer pa imam nek cistilec zraka rowneta v uni sobi kjer kadim in res deluje odlicno.. edino me zanima koliko bo rablo preden morem menjat filter cistilca

 

Evo tako imam 

https://klima123.si/izdelek/panasonic-etherea-z12skem-klimatska-naprava/

 

Dobra je

 

Sam ta finkcija ciscenja zraka zdej me prav zanjma

 

etherea je panasonicova bolj "high end" zadeva, če se ne motim.

 

dober si, da boš zaradi ene fukncije vse skupaj zamenjal. sploh, če v eni sobi že uporabljaš neko drugo stvar za čiščenje, ki je ziher cenejša :D

 

 

Povezava do prispevka

V čem je sploh finta v čiščenju zraka? In prav namenske naprave obstajajo za to. Mogoče v kakšnih posebnih okoljih ali pri določenih alergijah in boleznih, to še razumem. Drugače pa prezračiš večkrat na dan in ne rabiš nekih filtrov. OK, če pretiravam je tudi zrak iz zunanje okolice "zastrupljen"... ampak vseeno. Nikoli nisem temu posvečal pozornosti. Razsvetlite me :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

ma jaz imam specificen primer, ne morem prezracevat neki ful pogosto..

 

ne vem cistilec zraka za 200 euro ima pac vec filtrov, pomemben je hepa pa oglikov.. sam hepa zmanjsa pretok zraka tako da ni za klime.. pac dober je.. cisti zrak.. dim, bakterije, prah ipd.. ce imas filing, da zrak ni dober ti ga lepo scisti, da je clean, na razne vonjave nevtralizira ipd..

 

klima ja cisti preko raznih filtrov kot je rekel arey.. sam, ne vem baje obstajajo neke varijante da piha in sesa zrak hkrati.. sam ne vem kako to dela.. ce je dobro al ne.. bomo vidli, ce bo dobrto bom premaknil cistilec nekam drugam, itak je samo za eno sobo, ce ne bo ga bom pustil tam

Povezava do prispevka

Od kod pravzaprav namenski čistilec zraka zajema "svež" zrak? Če gre samo za kroženje preko filtrov je pomoje bolj "švoh" rešitev. Oz. je treba filtre menjavat res zelo pogosto. In kaj je ionizator? Sprašujem, ker res nič ne vem o tem, me pa zanima. 

edit: ok, nekaj sem poguglal in mi je vsaj približno jasno. še vedno pa lahko kdo napiše kak stavek ali dva iz lastnih izkušenj.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

ne vem koliko pogosto jih je treba menjat.. ampak delujejo kar dobro.. HEPA filter je kar dobra zadeva drugace

 

Ma sej ni fora da je svez.. fora je da scusri skodljive delce.. za svez zrak sem zdaj nabavil klimo in to je to

 

Mislim svez.. pac nov zrak od zunaj =)))

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 3 minutami:

ampak delujejo kar dobro..


Malce utemelji to. V smislu, kaj je zate dobro. Občutek boljšega zraka? Lažje dihanje? Kaj v vezi z vlago/plesnijo v prostoru? Konkretni prašni delci, če gre npr. za kakšno delavnico oz. drugače problematičen prostor?  Sorry, ampak še vedno ne razumem. Razen seveda v primeru alergij, astme itd.

Povezava do prispevka

Uf stari... moj brat je pac poseben in je dosti casa zaprt v sobi in tam tudi kadi in nisans da ga prepeicas, da odpre in prezraci razen ko je kje druge in grem jaz na sneaky nacin prezracit.. ves kaksen zrak ima not? Katastrofa, se jaz ki kadim ko sem kakswn krat prisu not mi je blo slabo.. sicer ce si dosti casa npt se navadis ampak ni zdravo... odkar ima cistilec zraka je v njegovi sobi zrak bolj cist brez vonja kot v celi bajti.. tako da deluje.. edino za menjavo filtrov ne vem ker niswm se menjal.. ma ce ga menjas na 3 6 mesecev be vem unih 25 eur ni panike

 

Ce kadis v bajti ti ga vsekakor priporocam, da si ga das zrave, tam kjer kadis pac

 

Pa po zimi je ql, da ne rabis odpirat in ne pride mraz not

 

https://www.mimovrste.com/cistilniki1/rowenta-cistilec-zraka-intense-pure-air-pu4020f1?gclid=EAIaIQobChMIwcXIhfOf6wIVKSB7Ch2JtQAlEAAYASAAEgJs-vD_BwE

 

tega sem kupil ni neki ful mocen, ampak je precej tih in ima auto funkcijo ki sam poveca zmanjsa delovanje po potrebi

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Aaaaaaa.. zdaj mi je pa jasno. No, vsaj glede tvojega primera.
Jaz sicer že ohoho let ne kadim več v bajti, ampak točno poznam to situacijo. In vezano na nikotin: ko sem v gaming sobici še res redno kadil, pa velikokrat še kaki kolegi, se je v PC-ju nabralo toliko nikotina (dobesedno), da me je to dejansko odvrnilo od nadaljnega kajenja v prostoru. Torej: ne zaradi svojega zdravja in zdravja drugih... ampak zaradi zdravja tehnike :) . 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 9 minutami:

Tisto ni bil nikotin ampak bolj katran in ostale neumnosti ki so v dimu in se sicer nabirajo v pljucih :)


Jap, če smo natančni. Ko sem po enem letu odprl kišto, je bilo okoli ventilatorjev in na splošno v notranjosti vse polno nekega temno rumenega sranja, ki je celo viselo kar v nekih pramenih, kot pajčevina/lasje... (nimam več slike, drugače bi objavil). Uhhh. In pazi to: po enem letu!!! /dočim po prenehanju kajenja zraven tehnikalij se je ta problem rešil

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 14 urami:

Ne vem jaz imam neko panasonic imverter ce se ne motim.. ne vem koliko je bila.. kaksnih 700 brez montaze.. dnevno hodnik in kuhinjo dobro ohladi ogreje.. zdaj konc meseca pa bom zveknil neko mitsubishi za 1000 z montazo in nelim prijateljskim popustom.. baje no mela se funkcijo ciscenja zraka.. sam to morem videt, da verjamem, ce deluje dobro.. sicer pa imam nek cistilec zraka rowneta v uni sobi kjer kadim in res deluje odlicno.. edino me zanima koliko bo rablo preden morem menjat filter cistilca

 

Evo tako imam 

https://klima123.si/izdelek/panasonic-etherea-z12skem-klimatska-naprava/

 

Dobra je

 

Sam ta finkcija ciscenja zraka zdej me prav zanjma

Mi imamo na morju v fletu čisto isto. Po dobrem letu dela super, po nekaj mesecih je sicer spustil plin, ampak to je bila napaka monterja, ki je naredil slab spoj.

Doma nimam klime, imam pa Panasonic toplotno črpalko. Dela 7 let brezhibno, brez enega servisa.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 4 urami:

Uf stari... moj brat je pac poseben in je dosti casa zaprt v sobi in tam tudi kadi in nisans da ga prepeicas, da odpre in prezraci razen ko je kje druge in grem jaz na sneaky nacin prezracit.. ves kaksen zrak ima not? Katastrofa, se jaz ki kadim ko sem kakswn krat prisu not mi je blo slabo.. sicer ce si dosti casa npt se navadis ampak ni zdravo... odkar ima cistilec zraka je v njegovi sobi zrak bolj cist brez vonja kot v celi bajti.. tako da deluje.. edino za menjavo filtrov ne vem ker niswm se menjal.. ma ce ga menjas na 3 6 mesecev be vem unih 25 eur ni panike

 

Ce kadis v bajti ti ga vsekakor priporocam, da si ga das zrave, tam kjer kadis pac

 

Pa po zimi je ql, da ne rabis odpirat in ne pride mraz not

 

https://www.mimovrste.com/cistilniki1/rowenta-cistilec-zraka-intense-pure-air-pu4020f1?gclid=EAIaIQobChMIwcXIhfOf6wIVKSB7Ch2JtQAlEAAYASAAEgJs-vD_BwE

 

tega sem kupil ni neki ful mocen, ampak je precej tih in ima auto funkcijo ki sam poveca zmanjsa delovanje po potrebi

 

 

Sam dec... Sej klima sploh teli ko nimajo prezračevanja ne bodo "spucale" zraka. Ponucan bo še vedno in zatohel... Preluftat je lih tko potrebno... 

Kaj pa če bi si poskusl zravn še kako prezračevanje zmontirat?

Kaj sličnega temu:

https://mikrovent.io/mikrovent-home-30/

 

Al pa tola

https://www.climarad.co.uk/solutions/climarad-smart-plus-solution/

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče Dne, 15. 8. 2020 at 15:57:

Mi imamo nek top end 3kW Mitshubishi electric z inverterjem. Shladi/ogreje 90 kvadratov, ima wifi da imaš remote control, miljon opcij za home automation in API za 3rd party appe. Praktično neslišna tudi na full power. Na night mode pa še manj. 

 

Midva niti nisva iskala nek p/p ker tuki res nisem hotel šparat. 

 

Jaz imam isto Mitsubishi klimo z vsemi temi funkcijami samo, da je 2,5 kW. Super je, ker je tiha, učinkovita pa lepo mi shladi cel prostor. Sem dal pa z montažo vred 1100€.
Mojstri so mi jo tako lepo zmontirali, da se skoraj ne poznajo posegi v prostor.

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 25 minutami:

Sam dec... Sej klima sploh teli ko nimajo prezračevanja ne bodo "spucale" zraka. Ponucan bo še vedno in zatohel... Preluftat je lih tko potrebno... 

Kaj pa če bi si poskusl zravn še kako prezračevanje zmontirat?

Kaj sličnega temu:

https://mikrovent.io/mikrovent-home-30/

 

Al pa tola

https://www.climarad.co.uk/solutions/climarad-smart-plus-solution/

Ja sej zato imam uni cistilec zraka za 200 ki sem dal gor link.. za dej deluje.. bomo vidli vsekako pa si bom shranil te tvoje linke in bom razmislil, ce bom vidu, da ni ql

Povezava do prispevka
tomazek reče Dne, 15. 8. 2020 at 23:57:

Ma kar pravi Arbesweeke al kaj je.... je čista laž. Mel sem klimo, ki je crknila od prerjavenja in je še vedno dovolj hladila, da je bil dnevni prostor hladen. Firma xy... pa sem kupil boljšo klimo 3 kW... in mislil ta pa bo zdaj ohladila celo stanovanje. Drekec pekec.

 

Morš vrata odpret. 

Povezava do prispevka

Tomazzek more skor vrata od hladilne skrinje odpret, da ma zeljeno temperaturo not :D

 

Sam recimo nimam klime, si je pa oce vzel pred parimi leti eno Samsungovo ki je namesto jurcka prisla okol 700 al neki takega.

Z inverterjem, sam ne vem kolk moci... Pa je wifi vmesnik crknil po parih mesecih in se hkrati klima sploh ni hotla prizgat, niti z daljincem.

Povezava do prispevka

V hiši imamo 2 klimi - pritličje neka no name Spar varrianta, AKAI al neki tazga, hladi vredu, gumbi na kontrolerju so se zdrsali, manuala ne dobiš na netu da se jebeš

 

Zgornje nadstropje pa neka prastara Panasonic, ena prvih inverterskih, ION funkcija, vem da se je oče takrat pune skeširal sam going strong že 15 let.

 

Sam pa gledam za spodnje stanovanje (polklet) Samsunga, ta Windfree opcija mi deluje res ql - ima kdo izkušnje s tem?

 

Če ne reviewi dajejo na prvo mesto Daikin-a

Povezava do prispevka
  • 9 mesecev kasneje...

kupujem klimo, pa imam garsornjero, pa me zanima katero izbrati. Kaj moram gledati pri klimi, ko se jo kupuje, da ne bo potratna in da ne bo preveč močna, ker je ne potrebujem,. Tu sem gledala imajo 12 klim : https://www.petrol.si/za-dom/energetske-resitve/klimatske-naprave

 

samo katero pa kaj izbrati za tako kvadraturo garsonjere 30m2 od teh.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...