Skoči na vsebino

šah


lizz

Priporočeni prispevki

Kmeta na g4, kasneje ga zascitis s trdnjavo (imaš 2) ali kraljem, ki pa se mora gibat po črnih poljih zaradi belega tekača, in ga spraviš do konca

 

Edit: aja, zdaj vidim belega kmeta na predzadnjem polju. Mogoce res trdnjava na e1

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

Best of 7, Carlsen je organiziral vse skupaj. Najprej so se igrali play in turnirji, iz katerih so se pol 4 zmagovalci uvrstili v grand finale. Ampak itak je Carlsen zmagal 3 od teh štirih turnirjev :lol:, 1 je zmagal Rus Dubov. Pol sta se pa na zaključni turnir še uvrstila Nakamura in Ding, ker sta najbolje igrala na teh turnirjih. V glavnem, v polfinalih sta zmagala Carlsen in Nakamura, tako da se zdaj onadva merita za zmago v 7 tekmah.

Te tekme pa so sestavljene iz 4 rapid iger, če je izenačeno, se pomerita še v 4 al 3 blitz igrah(ne vem točno), če je pa še po tem izenačeno, je pa Armageddon, kjer Carlsen izbire če bo igral s črnimi ali belimi figurami. Z belimi se igra 5 minut, ampak mora igralec zmagat, s črnimi ima pa 4 minute, ampak če remizira, gre zmaga za črnega. Pa to se igra brez inkrementa na čas.

 

Upam da sem dost razumljivo napisal.

Drgač js gledam ko agadmator analizira te igre, ker izbere najboljše izmed odigranih iger pa tur carsko mi razlaga.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 mesca kasneje...
  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

vau drugače sem gledal distribucijo 

 

na chess.com v rapidu si z 1150 med 25% najbolših igralcev, na liches pa rabiš met 1700 za isti dosežek, pizda jaz pa sem bil šokiran, ko se mi je frend zadnič hvalu, da ma 1800 rating, ker na chess.com si s tem v top 1 procent

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče Dne, 9. 2. 2021 at 21:14:

Jest sm opazu da ce igram zjutraj da mi rating raste, ce zvecer, mi pa pada.

 

Zdej ne vem a zjutraj igrajm prot lazjim, al sm zvecer bolj utrujen pa mi ne gre tko zlo.

Zanimivo, pri meni je pa obratno. Ko rešujem uganke zvečer, ponavadi dosežem večji streak v rushu ali stormu.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 3 mesece kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
  • 3 mesece kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...