Skoči na vsebino

Random pogovori o starih igrah


ĆAMIR

Priporočeni prispevki

Ma ja mal itak zavisi od preferenc, men je bla vedno všeč NEStopia, ker je kao najbolj natančna (čeprav so new gen emulatorji kot je Mesen pa puNES, še bolj natančni). Razlike so pa res zlo mjhne. VirtuaNES je pač zlo outdated (kar je tud NEStopia do neke mere).

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

 in ostali feni dirkačin (čeprav za Sadhuja nisem ziher, če mu arkadne sedejo)

 

Kaj so še kakšne stare dobre dirkačine, ki imajo res tradicionalen arkadni model ala Virtua Racing. Tudi da je čimmanj različnih opcij, samo da se piči. Screamer mi je recimo tak PC-only primer

Povezava do prispevka

Outrun 2006, čeprav tega jaz osebno ne smatram za dirkačino, ampak za bolezen.

 

Potem je Scud Race, katerega boš moral usposobiti za emulator, ki ga najdeš na https://www.planetemu.net/. Itak ti ne bo uspelo usposobiti, če meni ni uspelo. Zato najdi mašino v kakšnem centru in si jo odnesi domov. Prikolico ne pozabi, ker to ne boš stlačil v cliota.

 

Sega Rally, za katerega verjamem, da ga je nekomu v tem osončju uspelo usposobiti na emulatorju, ampak meni je Sega Rally beden.

 

Ridge Racer PSX

Ridge Racer N64

R4: Ridge Racer Type 4

 

Potem je še ena francoska dirkačina iz 90s, zelo podobna Screamerju 1, ampak se ne spomnim imena.

 

Need For Speed 2

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Potem pa kar veselo na delo.

 

Moj zapravljen čas za usposobitev Scud Race je bil 23 min in potem se je bilo treba učiti za izpit. To je bilo 2012 ali 2013 nekaj takega.

 

Emulator za Sega Supermodel je tu:

https://www.planetemu.net/emulateurs/non-mame/Windows

 

Cigoti pa tu: 

https://www.planetemu.net/roms/supermodel

 

In ne pozabit napisat kako je šlo, če bo šlo.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Mi dela na 1080p brez vsakega problema. Nisem pa že zares igral, samo malo sprobal ... Sam zaenkrat super optimiziran emulator. Senca pod avtom mi je delovala malo čudno, samo kolikor sem probal najt original na YT je enako :)

 

Bom čez vikend več igral in poročam, kakšna je igrica 

Povezava do prispevka

meni so tudi noro carske te old school arkadne dirkačine iz avtomatov. Res mi imajo en tak feel good 90s vibe :D Da ne omenjamo tega, da so bili ti špili takrat ko so izšli res nenormalno grafično napredni

 

Kle je kr ene par avtoritet:

 

 

priporočam tudi jump nekje na 58:20, izgleda hud špil pa še carski cheesy štanc je zraven

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 16 urami:

Mi dela na 1080p brez vsakega problema. Nisem pa že zares igral, samo malo sprobal ... Sam zaenkrat super optimiziran emulator. Senca pod avtom mi je delovala malo čudno, samo kolikor sem probal najt original na YT je enako :)

 

Bom čez vikend več igral in poročam, kakšna je igrica 

 

Pozabil si opisati postopek konfiguriranja s katerim dokažeš svoje trditve.

 

Šimšalamima Huhu reče pred 12 urami:

Ultimate Race Pro

 

Najboljši predlog v bistvu, ampak nekaj ne dela ok na Win 10. Na koncu dirke se zaslon igre razširi čez zaslon od zaslona.

Povezava do prispevka

Ne vem jaz sem voodooja kupil v antistatični vrečki. oem, Diamond je bil proizvajalec se mi zdi, prva igra je bila pa Tomb raider... to je tolk daleč nazaj, k da je bilo v drugem življenju...  po moje sem sem ravno dobro odselil od ta starih, v eno kletno sobo pri kolegici... 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 mesca kasneje...

A so drugače kje kakšni seznami, katere retro igre so najbolj popularne? Zanima me zlasti za arcade naslove. Malo sem googlal in raziskoval, katere igre so največ googlane, ampak verjetno kdo, ki spremlja communityje, ve kaj več o tem

 

S tem, da me ne zanima, katere so najkvalitetnejše po nekem kritiškem mnenju, ampak preprosto katere retro igre igralci v 2021 največkrat igrajo 

 

Tnx na odgovoru, če ima kdo kak kul vir. Tole sem najdel, ampak bi še več statistike :D 

 

Worlds-Most-Popular-Retro-Game-ManySpins.png?resize=696%2C966&ssl=1

Povezava do prispevka
Kastor reče Dne, 19. 7. 2021 at 8:27:

wtf madžari ga razvaljivajo z devil may cry, ultra homo protagonist :D 

 

Ni naključje, da je na tistem zemljevidu Madžarska roza obarvana.

 

Govorijo eno, pri igricah in po bruseljskih gej klubih pa drugo :D

Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...
dijo_porko reče Dne, 22. 3. 2021 at 11:15:

Se kdo mogoče spomni naslova oddaje o računalniških igrah, tam nekje sredi 90ih, v spominu imam, da se je predvajala na KanaluA? Produkcija verjetno ni bila slovenska, pomoje je bila sinhronizirana. Bile so lestvice po različnih platformah, najave novih iger...

Gameswatch

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Kastor reče Dne, 20. 7. 2021 at 13:27:

A je mogoče tukaj kak hardcore fan Homm serije? Jaz recimo mam rad 2 in 3 del in me zanima, a obstaja kak unoffiicial addon za te špile? Vem da za homm 3 je obstajala neka ruska zadeva, ki je dodala pirate, a ima homm 2 tud kake take zadeve?

 

Ni bilo ravno za trojko cela vrsta uradnih dodatkov, tisti čas še kot fizičnih izdaj?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...