Skoči na vsebino

Random pogovori o starih igrah


ĆAMIR

Priporočeni prispevki

Morski reče pred 13 urami:

Mal sem dans špilal igrico Test Drive Duel.

 

In kako je bilo, a se da uživati danes v tem? Pred par dnevi sem gledal posnetke Test Drive 3 in se mi zdi kar muka glede na majhen framerate. Pogledal sem še Duel in nekako imam celo občutek, da je framerate pri Duelu malenkost višji.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Ja, tale nizek framerate, sploh dokler nimaš gasa res zelo najeda. 
sicer gledam skozi očala nostalgije, to se zavedam, ampak še vedno vidim zabavo pri vijuganju, prehitevanju in preganjanju naokoli za par špilov, kaj več pa ne. 
 

sem pa to igrico res noro veliko igral v prvi polovici 90s

uredilo bitje Morski
Povezava do prispevka

Kk se lepo vidi, da praktično noben na tem forumu več ne igra iger. Vsi sam neki nabijajo o igrah, ki so jih igrali včasih ali pa jih sedaj igrajo zaradi nostalgije. Kr žalostno tbh.

 

Sranje, vidim, da sem v napačni temi :ododava:

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

@MaDrung: posploševat ne moreš, če tudi si dobil nek tak občutek. Verjemi, da nas je na tem forumu večina, ki igramo. Zdaj, kdo, kaj in koliko igra pa tudi ne igra neke večje vloge. Nekateri (npr. jaz) se z veseljem ukvarjamo s kakšnimi starimi igrami (bodisi za obujanje spominov, bodisi zato, ker je določena igra še danes "topshit", nenazadnje tudi zgolj iz radovednosti itd.). Poleg tega, ne bom ti polagal računov, pač samo povem, ampak jaz igram tudi vse novejše naslove. Ajde, priznam, da ne končam prav vsake igre, v bistvu jih povprečno gledano do konca preigram dokaj malo. Predvsem ti pa želim povedati, da ne moreš kar nekaj sklepat glede na par postov na forumu.
Btw, moji sistemi, ki jih imam redno priklopljene in ni dneva, da ne bi bilo kaj od tega v uporabi: Wii, PS3, Vita, 3DSxl, WiiU, PS4 (2x), Switch in seveda PC (2x). Na slednjem tudi testiram raznorazne retro igre (bodisi preko emulatorjev, kot npr. WinUAE, DOSbox, ScummVM…) bodisi enostavno igram starine nabavljene direkt na GoG, ki so vse po vrsti install & play.  Pa ne za to, ker bi imel betežen komp, ampak zato, ker mi občasno prav paše.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
XEcutIor reče pred 21 urami:


Stari, jaz imam oboje, tako HDMI kot SCART pristop! :)


Eno je furati HDMI-pristop za bodočo generacijo in manjko pravega "nepametnega" televizorja s SCART priključki.
Drugo pa je furati SCART-pristop za našo generacijo, ki smo preživeli to obdobje vrhunsko nerealistične grafike. Ob tem moram omeniti, da uporabljam pred kratkim pridobljeni pravi CRT televizor, od sedaj že pokojne italijanske znamke Seleco.  Mogoče bom kdaj naredil kako sliko moje starinske igričarske sobe ;)

Mimogrede: trenutno se ukvarjam z Uniracersom za SNES in se trudim priti dokonca v tej hudo zakon monociklistični igri, ki jo je naredil kasnejši izdajatelj franšize GTA (skupina DMA Design, zdajšnji Rockstar North).

Problem je, da je "brez emulacije" pristop pač predrag za večino normalnega folka. Meni finančno ne gre slabo, samo večina teh starih iger je ultra draga ... Tako da zame ostaja emulacija kar THE možnost za igranje starih konzolnih iger :D

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 1 uro:

Problem je, da je "brez emulacije" pristop pač predrag za večino normalnega folka. Meni finančno ne gre slabo, samo večina teh starih iger je ultra draga ... Tako da zame ostaja emulacija kar THE možnost za igranje starih konzolnih iger :D

 

Ko že govoriš o igrah - pozabil si navesti Everdrive 😉 In ja, tudi jaz ga uporabljam za nekatere igre.

 

In kot si rekel - brez emulacije res ne gre.

 

Je pa pri tej zadevi biti popolni purist tudi brezveze, če nimaš denarnice brez dna.

 

Tako da ja, kaj pa vem.

 

Nekaj vmes je za vse prav.

 

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
ĆAMIR reče Dne, 24. 5. 2020 at 18:01:

Carsko, obožujem te communityje. Sploh ker pol najdeš kšnega slovenca gor, recimo tale fan maker old school tomb raider levelov :D

 

http://www.trle.net/authorinterviews/simen.html

 

reminds me

 

iirc, je ta tip delal tole 10 let (3 leta star video, zgleda se še ni ustavil)

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Mafia Titanic mod je legendary :D. Mu sledim že dolgo, lih maja 2020 je tipo rekel, da je malo reorganiziral zadeve, tako da zdaj zadeva ne bo 100 % rekreacija Titanica, ampak bo 100 % rekonstruirano samo tisto, kjer se boš potekal med story modeom. 

 

DC 9

Povezava do prispevka

@KE RIT: pa to je tak, da če ne doniraš, potem ne moreš gledat? Ali je kje drugje tudi za kupit (ko je kickstarter recimo že mimo in jim je ratalo itd.) ? 
edit: ma ne vem no, ne ravno da nisem pristaš, ampak nikoli nisem čisto prepričan, če jim bo uspelo, bo zadeva Ok itd. Za nekih 10-15 € bi mi mogoče bilo res vseeno, ampak kaj pa vem, no. Načeloma pač raje kupim spoliran, končni izdelek, po možnosti še kak review preberem.. če tudi je potem zadeva dražja. Težko razložim. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Kolikor mi je znano lahko v večini primerov potem naknadno kupiš. Kickstarterji se načeloma izvajajo kot pomoč pri razvoju. Naknadna prodaja je druga stvar.

Omenjena dokumentarca zgoraj sem recimo naknadno kupil na BluRayu. Čisto slučajno sem naletel na reklamo za In Search Of Darkness pri random James Rolfeovem (AVGN) Halloween YT videu lani.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Saj to. Dejansko si dobil neko zaupanje v nov projekt avtorjev in si ga potem podprl. To razumem. Nekaj na random pa jaz prek ks ne bom kar doniral, če tudi mi je izredno zanimiva zadeva in vse oh in ah. :)

En tak lep primer je oni debeli, ki je obljubljal najboljšo pustolovsko igro vseh časov (ne vem sploh, zakaj je potreboval kickstarter zagon, glede na ves njegov renome) itd. Potem pa je končno dostavil prvo epizodo, ki ni bila ravno nekaj (no, to je moje osebno mnenje) in velikoooooo kasneje še drugo epizodo (ki pa je, žal, sploh nisem igral, zato bom rajši tiho). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Aja, to da ne zaupaš tam kr enim mi je čisto jasna in logična stvar, ja. Sem mislu, da ti je koncept na splošno beden/čuden.

 

Tim Schafer (oni debeli lol) je pa dejansko pripomogel k boomu Kickstarterja. Tudi meni Broken Age ni bila bogvekaj, sam če ne drugo je pripomogla k nastanku res carskega dokumentarca o razvoju igre.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

+1 za DamienD kolekcijo.
Namreč: vse je updejtano in deluje preko priznanega emulatorja, kjer so vse nastavitve za posamezno igro že v osnovi kar najbolj optimizirane, lahko pa tudi res marsikaj še komot prilagajaš/spreminjaš/nastavljaš (dočim na Company pač dobiš exe in to je to). Tudi nebroj različnih konfiguracij za "hardware" ni od muh. Ampak najbolj vredno :avadodo: , pa je to, da je v praktično enem paketu zajet takšen nabor iger, da se ti kot "nostalgiku" ali pač nekomu, ki želi izkusiti "Amiga gaming", kar malo orosijo oči.
Pod črto se mi tudi zdi, da nekateri naslovi delujejo precej bolje kot tisti preko Company . Pa da ne bo pomote: Company sem vse do inštalacije Damienovega paketa zelo cenil in mi je bilo vse kul in oh, ampak pač... tu se mi je pa odprl čisto nov (zame v bistvu retro nostalgija na polno) svet. ;)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

To je res. Vseeno pa imaš potem ultimativni komplet. Sicer je še cel kup updejtov (opcijsko) na voljo. In očitno bo človek še kar nekaj časa delal na projektu tudi v prihodnje... 
Meni je download dejansko šel zelo hitro skozi. Vse skupaj z inštalacijo in par updejti sem porabil, kaj pa vem, od oka rečeno res največ tri ure, če ne celo kar manj. Prostora na disku pa mi je na koncu vzelo nekaj manj kot 30 GB (kar je dejansko zanemarljivo, glede na to, koliko iger je vključenih). No, hočem reči, da imam zdaj načeloma mir, razen če bodo kakšni večji konkretni updejti al kaj vem kaj. :)

Sem pa šel v kontakt direkt preko foruma, človek je zelo odziven in mi je na mojo prošnjo glede fajlov odgovoril skoraj takoj:
 

Navedek

Yeah, no problem wink.gif
Do at least read posts #1 & #2 in the thread though as they contain important information.
Firstly, you should backup your own WinUAE setup...
Export this key from the registry: [HKEY_CURRENT_USER\Software\Arabuusimiehet]
If your WinUAE setup is in "C:\WinUAE" then rename it or move elsewhere.
Download these files, which contain the base install plus "Update Packs #1 - 30" incorporated:
...

A tip for getting them quickly and not having to worry about Mega.nz's 5GB daily download limit...
Download / use JDownloader2 wink.gif
Afterwards, extract into "C:\Temp". Double-click on "Setup.exe".
Enjoy!!!
Finally, once you've had the chance to play with this collection, would you mind dropping some feedback, good or bad, in the thread? wink.gif
Ciao,
D


 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
  • 3 mesece kasneje...

Iščem naslov ene igre, ki je bila v začetku 90h na avtomatih.

Šlo je za simpatično, barvasto, od strani gledano arkado, tudi za 2 igralca seveda (kot vse na avtomatih).

Upravljal si nekega fantka, prva (in potem naprej vsaka liha) stopnja se je dogajala na tropskem otoku, kjer si streljal razne rakce in podobne tečnobe. Druga (in potem vsaka soda) stopnja pa se je dogajala pod vodo, kjer si jahal morskega konjička in seveda nažigal po ribah. V teh sodih stopnjah je bil na koncu vedno tudi boss. Mislim, da je bil prvi boss neka velikanska riba, ki je nate streljala množico manjših rib.

Od orožij se spomnim nekega ozkega izstrelka v obliki svedra in pa krogcev, ki so od tebe šopali v obliki trikotnika, pač tipično za take streljanke.

Grafika je bila barvasta in simpatična, "današnjim otrokom neškodljiva :)".

 

Se komu kaj sanja? Niti pod razno se ne spomnim naslova, bi pa ful rad probal špil na emulatorju.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...