Skoči na vsebino

Random pogovori o starih igrah


ĆAMIR

Priporočeni prispevki

Dobro vprasanje. U bistvu res, tekken 5 sem kompetitivno nazigal na 4:3, SF 4 pa na 16:9. Hm. A ves da nimam pojma. Mislim, da ni vplivalo neki ful. Vsaj kolikor gledam Tekken 7 ali SF 5. Se mi zdi da se igrajo zelo podobno oz enako kot so se predhodniki. Je imel pa res SF 4 (in zdaj po patchih tudi SF 5) ogromni footsie igre, torej pokanja in iskanja otvoritev v neutral coni, kjer je najbolj pomembna razdalja. Zdej pa ne vem a je pomembnost footsie igre posledica 16:9 razmerja ali cesa drugega.  

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
JediEagle reče Dne, 24. 1. 2022 at 15:09:

Final Fantasy VII ? 1997 je izšel, pa kolikor imam v spominu so bili flasbacki interaktivni.

edit: lol, ne vem, kaj ga serje formatting :D

Thanks za tole, je pomagalo, res epski primer

 

Drgač pa ewo spet mene z random vprašanjem, sam lih neki pišem/ustvarjam in rabim eno res čudno informacijo. Uglavnem game in question je SOLDIER OF FORTUNE 2 in sicer sem kot froc nažigal demo, ki je imel vključen random map generator (ali pa ga ni imel, ne spomnim se zares, stegnil sem nek demo pred eno uro in ga ni imel zraven, vem pa, da je bilo ponavadi pri igračkah več demo različic)

 

V glavnem, v buči imam dosti jasno predstavo, da so te mape bile narejene tako hecno, da če si prišel do roba, da si videl samo neskončno črnino

 

Torej, če si uletel do točke, označene na mapi, si dejansko lahko videl, kako je mapa pravokotno odrezana in naprej samo blackness

 

image.png.92bf9bf79131fec6bc95f2f46ba476c4.png

 

No, to imam v buči. In rabil bi, da je tako, da bi reprezentiral en koncept. Ampak ker imam kupljeno GOG različico igračke sem jo na hitro DL-jal in v NJEJ TEMU NI TAKO. Možna posledica je, da ker je GOG različica neka GOLD PREMIUM NO HOMO različica, da so pač ta čudaški feature popatchali ven, tako da zdaj je pač nek invisible wall, ki ti blocka dostop naprej, tako da v resnici ne moreš priti do roba

 

Zanima me, a se kdo spomni iz otroštva, da bi nažigal DEMO, pa da bi bilo tako, kot opisujem? :D 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Jaz igram Dooma 1 in 2 konstantno.

Enkrat letno pa obrnem še Manic Minerja s Spectruma.

 

Zgoraj je bila tudi ena debata o HOMM. Meni je pa 4. del jako všeč, čeprav je vobče gledano najmanj priljubljen. Glasba in grafika sta mi prav top.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka
ayrton79 reče Dne, 11. 3. 2022 at 10:12:

Jaz igram Dooma 1 in 2 konstantno.

Enkrat letno pa obrnem še Manic Minerja s Spectruma.

 

Zgoraj je bila tudi ena debata o HOMM. Meni je pa 4. del jako všeč, čeprav je vobče gledano najmanj priljubljen. Glasba in grafika sta mi prav top.

kaj si kaj preigral zadnje čase - megawadi, modi, pwadi, blabla?

Povezava do prispevka
jazbinec reče pred 1 uro:

kaj si kaj preigral zadnje čase - megawadi, modi, pwadi, blabla?

 

Večinoma kar igram navadne stopnje. Imam pa še Sunder slaughter wad, ampak ne naredim niti prve stopnje :D Archvile vse zajebe vedno :)

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...

Dajte mi oldtimerji in abrahamovci povedat, katere igre so bile do tam ene 1996-7 razumljene kot grafično najlepše? Torej ne mislim, kaj je leta 2022 sprejeto kot najlepša igra 1994, ampak kaj je bilo kot tako razumljeno leta 1994. Magari je to bila FIFA 1994 al neki. Probam razumet, koliko so ljudje slavili npr. grafično podobo Ultime Underworld ali System Shocka 1 ...

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 18 minutami:

Dajte mi oldtimerji in abrahamovci povedat, katere igre so bile do tam ene 1996-7 razumljene kot grafično najlepše? Torej ne mislim, kaj je leta 2022 sprejeto kot najlepša igra 1994, ampak kaj je bilo kot tako razumljeno leta 1994. Magari je to bila FIFA 1994 al neki. Probam razumet, koliko so ljudje slavili npr. grafično podobo Ultime Underworld ali System Shocka 1 ...

 

Verjetno imaš v mislih 3D špile (prvo- ali tretjeosebne)? Ne 2D al pa izometričnih? Pred dobo namenskih 3D pospeševalnikov aka 3Dfx Voodoo (filtrirane teksture in to)?

 

Sicer je to malo pred mojim časom, kar se tiče PC gaminga, mi pa na pamet padejo teli naslovi, ki so bli v Jokerju takrat opevani kot advanced 3D:

 

Tomb Raider 

Quake 1 (sicer bolj tehnično napreden kot stilsko lep; vse v usrano rjavih in sivih barvah)

Need for Speed 2 (Special Edition verzija s podporo Voodooju je bila takrat totalen odlom in huda reklama za 3Dfx)

Bioforge

Magic Carpet 1 in 2

Duke Nukem 3D

Ečstatica 1 in 2

Myst

 

 

 

 

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

Myst, Riven, Need for Speed 2 SE, Screamer 2 al kaj je blo, Tomb Raider, Carmaggedon 2, FF7... Jst sm mel Voodoo kartico in sm na to drku. Sam valda se je vse spremenil 98, ko je prišel Unreal  in postavil skupi s quake2 nove standarde v 3d grafiki.

 

Ultima Underworld pa System Shock definitivno nista bla cenjena na noben način, to so igral sam fotri. Niti špili kot so Curse of the Monkey Island z objektivno bonkers podobo niso nič pomenil, zato je tud Lucas šel v 3d smer.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 12 minutami:

Raz, lahko tudi kakšne izometrične ali 2d, ampak pomoje v teh letih niso bili več hip al?

 

Po moje je pa bilo še nekaj 2D špilov, ki so veljali za grafično hude - Crusader: No Remorse in No Regret, Warcraft 2, Caesar II...

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

Sej je bla že 3ka FMV pa 3D, ne vem 4ka ne vem, da bi bla kej posebno čislana grafično. Dejansko je gameplay in engine identičen kot 3ka. Je blo pa velik več FMV sekvenc, sam to ne vem če šteje pod karkoli, pol lahk rečeš, da je bil če že Beast Within cenjen, sam zihr ne zarad grafike, bolj zarad predstavitve.

Povezava do prispevka

Jaz sem spomnim ko sem kupu voodoo 2 (leta 98 zgleda), prišu domov in pognal ne vem katero toco, ali je bla prva al druga  in sem mislu da ližem nebesa. Kar je prej štekalo na grdi grafiki, z nekim zrnjem namesto dima, je blo zdej na max nastavitvah s pravim 3d dimom na high fps, brez minimalnega zatikanja, prav jokat sem hotu od ganjenosti. No, to mi je najbolj ostalo v spominu iz tistega cajta kar se tiče grafike.

 

Se spomnim da je frend prišu k meni gledat in ni mogu verjet svojim očem kaj dela ta grafična, pol je teku še on čez en teden po to grafo in razočaran ugotovil, da ima integrirano grafično in sploh ni imel slota, cela frka.

Povezava do prispevka

@Vse_je_najslabse: že voodoo 1 je naredil tak drm mrm na grafični sceni, da je neverjetno. Imel sem grafično Matrox Millenium (ki ni bila ravno poceni in je že imela neke vrste 3D pospeševanje), ampak Voodoo pa je res trgal gate. Motoracer je bila na polno igrana takrat, pa mislim da tudi Tomb Raider.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Carmageddon 1, ki ga je nekdo že omenil, je tudi hitro postal kultna igra. Itak ne toliko zaradi grafike, ampak zaradi nasilja in razbijanja pleha. Spomnim se, da smo že demo (1 proga in dva ali trije avti) predrkali do skrajnosti. Kolegu, ki ni imel CD-ja sem celo moral skopirati igrico (demo!) na celo tono disket. In naslednji dan je prišel k meni, ker mu je disketa št. 45 javila error. In jovo na novo... 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Btw, kako pa ste kaj v starih časih prihajali do iger? Net linije so bile počasne (npr. 0-day kanali na Ircu), CD-pekačev še ni bilo, torrenti itak še niso obstajali ... Pirati po oglasnikiih? (tega se mi zdi, je bilo takrat že zelo zelo malo). Nekaj časa vem, da smo kar redno kupovali originale. Recimo, kolega je vsak mesec kupil 3-4 igre, ki smo si jih potem posojali. Najbolj sem si zapomnil naslove kot so Tomb Raider 1,  pa CiV 2, X-Com Apocalypse ... 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...