Skoči na vsebino

Random pogovori o starih igrah


ĆAMIR

Priporočeni prispevki

Da ne omenjamo disket... :fun:

 

Navedek

Please Insert Disk 2"

(20 seconds disk access)

"Please Insert Disk 1"

(20 seconds disk access)

"Please Insert Disk 2"

(20 seconds disk access)

"Please Insert Disk 1"

(20 seconds disk access)

"Please Insert Disk 2"

(20 seconds disk access)

"Please Insert Disk 9"

(20 seconds disk access)

"Please Insert Disk 4"

(20 seconds disk access)

"Please Insert Disk 11"

...

 

Da ne omenjamo kakega Offica... fuck!

 

Navedek

Microsoft Office 97 Standard edition is provided on a total of 45 diskettes. Microsoft Office 97 Professional edition is provided on a total of 55 diskettes. Depending on the options selected during Setup, you may not be prompted for every diskette.

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Ja sam to so ble že 3D igre z grafičnimi pospeševalniki, ki so izšle leta kasneje.

Leta 1992 Comanche zgledal res dobro in fural se je res dobro.

 

Sploh če upoštevaš, da so v tistih časih podobne igre zgledale nekako takole:

 

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
atomic reče pred 10 urami:

Pri starih igrah je treba tudi upoštevat, da smo jih igrali na 14" ne ravnih monitorjih, to je tko like realnih 13". Tko da je bilo vse precej manjše, in posledično precej manj grdo :)

Jp. Pa še druga tehnologija monitorjev. Tole sem zadnjič videl, par random pixel gnusačev, levo CRT desno LCD. 

 

Image

 

Dizajnerji takrat niso predvidevali, da bodo enkrat njihovi pixli v crisp verziji laufali na LCD-jih :). Se zelo matram replicirat levo na 4K zaslonu, pa s shaderji v emulaciji in na OLED-u se približaš na 99,9 %, dočim na non-OLED zadeva pač zaradi črne farbe nikoli ne zgleda tako carsko kot oriđiđiji. Je pa res, da nekaterim so crisp pixli ljubši in niti nočejo levega, to je za moj hobi, da tweekam nastavitve in potem ko bi se moralo začet igrat, se naveličam in vse skupaj izklopim :D 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 9 minutami:

Jp. Pa še druga tehnologija monitorjev. Tole sem zadnjič videl, par random pixel gnusačev, levo CRT desno LCD. 

 

Image

 

Dizajnerji takrat niso predvidevali, da bodo enkrat njihovi pixli v crisp verziji laufali na LCD-jih :). Se zelo matram replicirat levo na 4K zaslonu, pa s shaderji v emulaciji in na OLED-u se približaš na 99,9 %, dočim na non-OLED zadeva pač zaradi črne farbe nikoli ne zgleda tako carsko kot oriđiđiji. Je pa res, da nekaterim so crisp pixli ljubši in niti nočejo levega, to je za moj hobi, da tweekam nastavitve in potem ko bi se moralo začet igrat, se naveličam in vse skupaj izklopim :D 

 

To sicer drži AMPAK samo deloma. Leva slika je bila samo, če si igral na TVju, če si igral na monitorju je bila kar lepo desna slika. Saj monitor je moral bit pixel za pixel zaradi worda in podobno, tko da CRT monitor ni enako TV.

V zgodnjih 90ih so 2D igre res zgledale precej lepše na konzolah. Tudi čisto druge igre smo igrali na PCju, kot na konzolah.

Povezava do prispevka

Torej CRT monitorji niso furali podobne tehnologije kot CRT TV-ji? Dejansko sem pomoje od kakega 12. leta na LCD-ju, tako da se časov pred tem sploh ne spominjam. CRT TV pa smo menjali na LCD, ko sem bil prvi letnik srednje šole, torej v času XBOX 360. To je bila bolana menjava, en dan še COD 4 na CRT, drugi dan na LCD. Sick. 

Povezava do prispevka

Nisem čisto prepričan, ampak se mi zdi, da so TV CRTji imeli drugačno tehnologijo v smislu, da naj bi se barve iz enega piksla v drugega rahlo prelivale zaradi drugačnega načina ločevanja med njimi. Zato so igra izgledale bolje, oz manj pikselirane kot na monitorjih.

 

 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 9 urami:

Torej CRT monitorji niso furali podobne tehnologije kot CRT TV-ji? Dejansko sem pomoje od kakega 12. leta na LCD-ju, tako da se časov pred tem sploh ne spominjam. CRT TV pa smo menjali na LCD, ko sem bil prvi letnik srednje šole, torej v času XBOX 360. To je bila bolana menjava, en dan še COD 4 na CRT, drugi dan na LCD. Sick. 

Sam sem ob izzidu Xbox360 isto kupil LCD v bistvu so mi ga starši kot vselitveno darilo, na xboxu je bil to tak prehod, kot iz črnobele televezije v barvno :)

Povezava do prispevka
atomic reče pred 19 urami:

Sam sem ob izzidu Xbox360 isto kupil LCD v bistvu so mi ga starši kot vselitveno darilo, na xboxu je bil to tak prehod, kot iz črnobele televezije v barvno :)

js sm x360 par let igral na CRT tvju potem pa smo končno dobili LCD. Zanimivo pa je da kljub temu da je večina iger zgledala veliko boljše, si še vseeno imel par iger ki so nekak boljše izgledale na CRT. Alan Wake se zelo dobro spomnim da je izgledal noro na CRT

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...