Skoči na vsebino

[NSW] The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom


Priporočeni prispevki

Stipe2 reče pred 15 minutami:

 

Samo to je pa res škoda - kot je reku Sneti v tistem YT intervjuju, Nintendove igre so tako dobro narejene, da ti dajo okus za to kaj je dobro na splošno.

Lahko mi kurcamo hardver in vse, samo tipi znajo delat igre - zdaj če si nisi nikoli lastil njihove konzole, je čisto možno da imaš vtis, da to ni zate - samo dokler ne probaš, si sploh ne predstavljaš kako se motiš.

 

Ne morem igrati iger, ki so mi ekstremno odbijajoče na pogled tudi, če je igralnost odlična. No, niti ena igra ne obstaja pri njih, ki bi mi bila privlačna. Vključno z Zeldo, ampak bom tu mogoče res kdaj naredil izjemo in jo emuliral na PC. Nintendo art pač ni zame... gremo dalje :D

 

Saj se zavedam, da je vse to na mojo škodo, ker full krat nimam pojma kaj bi igral.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Z leti rabiš tudi nek določen komfort. Ko ravno govorimo o gamerskem komfortu, to v letu 2023 pomeni vsaj 1440p upscaled to 4K resolucijo, 60fps, vsaj 8 različnih sovražnikov in da so gobice na gamepadu večje od ženinih bradavic.

Kar pa ne pomeni, da ne ni dost ljudi, ki pri 50ih še vedno narjaje na dopustu spijo v šotoru.

 

Men je switch sameval par mesec, predn je šel bolho.

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

Iščem neko rešitev za te "težave" - čakam prve Šimšine vtise, kot svežega lastnika podhranjene konzole globoko v jeseni njenega življenja, da si znam bolje predstavljat kakšen hardverski šok me čaka. :D

 

Ma evo, jaz sem si zastavil to tako, da bom imel Switch samo v TVju, igram Zeldo, pač jebi ga 30 fps, ampak sem zraven praktično od začetka, vsi patchi in vse brez nekih jebanj z iskanjem po netu in branjem change logov v git commit kometnarjih. Glede na to, da nobena konzola ne laufa neki zares native 4k oz ne opazim razlike sem si tudi reku dobr, bo pač 30 fps ostalo pa neko isto sranje drugo pakovanje, slog grafike je tak ko je to je to.

 

Tudi tko mam večino crossgen naslovo že na WiiU (MK8, SM3DW, Donkiča, Bayo2, Kapitan Gliva, NSBMU, Wonderful 101 ...) in nisem imel neki ful namena delat jako zbirko. Je pa jeba, ker mi gre pri WiiU že tko na kurac da rabiš enih kablov za štrom in ostalo (napjalc za konzolo, napajalc za filalc za pladn-pad, motion senzor, ker mam vse japonsk še 2 trafota z 220 na 110V, nunčaki z navadnim baterijam, ki so ponavad prazne ko ga rabiš), da mi je maček požveču kabl od motiona in no tko, je v škatli in v omari.

 

Na koncu sem vseen vzel OLED verzijo in zraven še Metroid Dread, ker Metroid je le Metroid in da mam nekaj bolj na hitro za zapravljat čas namest 100+ ur mastadona.

Prvi dan sem "sam mal probal" do 1h zjutri na fotelju nažigal Metroid, zaslončič je super, OLED barve sečejo, igrat na joycone al kako se jim reče sploh ni napačno, bil sem not. Drug dan sem ga probal na TVju in šel googlat če mam kej zjebane nastavitve. Na 65" TVju se vidi z avijona, da to ni niti PS4, kaj šele PS5 :D Konzola ma tud tko glih ene 2 nastavite za TV output, scaling sem mogu popravt ker je 1080 še TVju wtf. Pač na TVju se vid da je to handheld konzola kjer je TV bolj tko, to bi lahko dal zraven k mamo glih še 2 tedna časa pr dizajnu. Po 10 minutah sem sicer pozabil na to, pro controller je bomba in defenitivno upgrade in igrica je spet pokala do ranih ur. Drug dan je ženska gledala HBO in sem šel s konzolo na skret, padlo še par bossov, do docka od takrat še nisem našel. In že tko tuhtam, da rabim kupt vsaj Mario Kart, sploh k greva s sodelvocem na biznis trip nasledn teden in bova 12 ur v avijonu :D Proti WiiU je ful bolj simpl, en usb-c in hdmi, to je to, pa če ni TVja al pa te srat glih pred boss fajtom np.

 

Do Zelde še nisem prišel.

 

Na Switcu samem in njegovem OLED zaslonu je šok praktično minimalen, jaz sem zares opazil samo da je zvok pač iz neke ropotulce v roki, ne iz zvočnikov v ceni celga switcha. TV te mal prizemlji, samo ni taka groza, pa predvsem več kot očiton to ni Switchev selling point. Igrice so pa Nintedno, lohk si mal mn3njalniški gurman pa disaš kakšno glupost sem pa ke, samo pod črto verjeten nobena druga firma po celem portfoliju ni zmožna držat tok visok standard. In cene, ker ni šans da bo kej 1st party znižan, pa če bo 20 let staro. Zelo verjetno si bom večino WiiU klasik prebacil na Switch, tko da če nauš kupil Switch lahko vsaj Nintendo delnice.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 urama:

Se ne strinjam z izjavo. V zbirki imam cca. 15 top naslovov za switch. Samo zaradi Zelde pa se ga morda res ne splača kupovati. 

Napiši seznam. Ti bom prečrtal tisto kar ni top, da si popraviš zbirko.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Feget reče pred 9 minutami:

Ali ste res bedni gamerji, ki vam ni do dobrih igric, ali pa klošarji s 100 evri mesečnega prihodka. Sicer res ne vidim enega pametnega razloga, da si vsakdo, ki ima vsaj še malo veselja do dobrih igric, ne bi lastil switcha.

Kako lahko programiraš, če ne razumeš logike?

 

1. Stipe ima doma PC z grafično kartico, ki je SAMA ob nakupu stala približno 4x več od Switcha (RTX3080, če me spomin ne vara), ampak po tvoji programerski logiki tip nima keša.

2. Stipe je odprto izrazil željo po igranju igre TOTK, ampak po tvoji programerski logiki tipu ni do igre TOTK.

 

Če se že lotiš trollanja, čemu igraš nekega neumnega bedaka z ADD? To je stalnica pri tebi že kake 15 faking let lol.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Stipe2 reče Dne, 24. 5. 2023 at 12:21:

Sej hardver tudi mene ful odbija, samo po drugi strani me počasi odbijajo tudi vse te nove dosadne igre z lepo grafiko - GOW Ragnarok razvlačim že od izida, pa sem komaj 6h in, ker se mi ne ljubi. :D

Iščem neko rešitev za te "težave" - čakam prve Šimšine vtise, kot svežega lastnika podhranjene konzole globoko v jeseni njenega življenja, da si znam bolje predstavljat kakšen hardverski šok me čaka. :D

Ma stil grafike je čisto v redu imo. Mene je pri BOTW motil predvsem obupen framerate (resolucija je tudi smeč, samo tisto se lažje požre imo), ki je ponovno ahilova peta tudi v TOTK (tu so celo izboljšali resolucijo v docked mode, ampak na PCju lahko zadevo furaš na 4K).

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 23 minutami:

Ma stil grafike je čisto v redu imo. Mene je pri BOTW motil predvsem obupen framerate (resolucija je tudi smeč, samo tisto se lažje požre imo), ki je ponovno ahilova peta tudi v TOTK (tu so celo izboljšali resolucijo v docked mode, ampak na PCju lahko zadevo furaš na 4K).

 

Vem jaz to vse, samo kaj ki mi ni noben gušt igrat preko emulatorja - pa isto kot Šimša si želim, da bi ti tipi še naprej delali take dobre igre, zato bi raje kupil, če že.

Sony mi počasi, ampak vztrajno, gre na kurac...

Povezava do prispevka

Kdo ti pa brani, da ne kupiš originala in vseeno igraš na emulatorju?

 

Men se drugače Nintendo gabi, zaradi res odurnih antipotrošniških in antifan potez, ki se jih grejo že nekaj let. Od mene ne dobijo nikoli več niti pare.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Identičnega mnenja sem bil, dokler nisem postal n1 fan PS+ Extra. :D

Sony mi še vedno smrdi, ker tudi oni znajo bit največji gnoji, sam Nintendu ne sežejo niti do kolen. MS pa so najjači glede pro potrošniških praks. Daleč pred Sonyjem in Noentiendom.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 9 urami:

Ma stil grafike je čisto v redu imo. Mene je pri BOTW motil predvsem obupen framerate (resolucija je tudi smeč, samo tisto se lažje požre imo), ki je ponovno ahilova peta tudi v TOTK (tu so celo izboljšali resolucijo v docked mode, ampak na PCju lahko zadevo furaš na 4K).

Tudi botw je bil na docked switchu 1080p.

Problem samih fpsjev je tudi v tem, da je nek cuden v v-sync.

In vsakic, ko bi igra izgubila 1fps, ne pade na 29fps ampak na 20.

Tako spil laufa na 30fps z obcasnimi 20fpsji. 

Povezava do prispevka

Patch 1.1.2 je prispel:

Audio Bug Fixes:

  • Fixed an issue where the sound would play at an extremely high volume in certain conditions.

Additional Fixes:

  • Fixed an issue in the main quest, “Camera Work in the Depths”, where players could not progress beyond a certain point. Downloading the update will allow players to proceed past that point.
  • Several issues have been addressed to improve the gameplay experience.
Povezava do prispevka

Po 6h Elden Ringa sem vedel da mi bo GOTY, tle je isto. 

 

The fuck je ta špil? Toliko svobode ni bilo v BOTW. Sploh ne vem če rešujem uganke pravilno, če sploh je pravi način. Nekaj se spomnem, pa kolk da je butasto, obnaša se tko kot sem si predstavljal.

 

Od nekih overengineered rešitev za uganke, do vozil kera nihče ni nikoli rabil ne hotel da sploh obstajajo. Pa še niti gliderja nisem odklenil, kaj še vse pride fak.

 

Milina, ne bom rushal, to je projekt za 120h vidim. 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...