Skoči na vsebino

[transplatformna tema] Igrice s kartami


Priporočeni prispevki

Ker nas je kar nekaj fanov igric s kartami, pa ker je single-player deck builder od "začetnika populacije" Slay the Spire postal mega popularen, imejmo en namenski thread. Dovoljene debate tako o SP igricah s kartami in MP

 

Najprej prvo vprašanje: a kdo še igra Hearthstone? A je dobil kak cool SP mode v zadnjih dveh letih (kot so bili dungeon runi)? Bi sprobal, če je kaj kulskega na SP nivoju prišlo, po možnosti free to play

 

In drugo vprašanje: kateri SP deck builder je zdaj najbolj kompetenten? Slay the Spire sem preigral podolgem in počes, Monster Train sem parkrat obrnil in se naveličal, kaj drugega pa niti nisem testiral

 

 

Povezava do prispevka

Sem snel in po dolgo časa pognal Hearthstone. Pač meni je to zdaj čisto preogromen špil. Odkar me ni bilo je cel Merchenaries meni nov, da ne govorim o ene 3 expansionih itd. :D 

 

Na srečo sem si en deck lahko vzel zastonj, tako da sem šel en standard match in zmagal, yay. Dve novi mehaniki zaenkrat opaženi: summanje dormant kart in to, da ima 7-mana karta drugačen efekt, če jo izbaciš, ko imaš 10 mane

Povezava do prispevka

Meni je hearstone zoper postal odličen. Igram pa izključno highlander 40 kartne decke (torej po ena karta na deck). Mega zabavni decki, stalno se kaj dogaja. Overall mi je še vedno mega zabaven, čeprav sem ga vmes kake 2 leti nehal igrati.

 

Še boljši je pa MTG Arena. Tisto igram pa vsak dan - pač preprosto najboljši špil s kartami, praktično zastonj, ogromno novih kart vsake toliko časa. 


Gwent mi je pa precej smeti. Preprosto nima dovolj globoke dinamike in tistega pravega šarma. 

Povezava do prispevka

Hearthstone Battlegrounds je meni amazing igrca. Požen to kdaj. Zdaj je ravno nova sezona in je dost fun, ker je vse fresh. Autochess žanr.

 

Mercenaries pa ne rabiš odpirat sploh, so že abandonal development. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

A ni Thronebreaker tko ene 3 leta star špil že?

 

1x sem neki gledal za eno pirate themed deck builder, pa ga ne najdem zdej. Oglaševan je bil kot naslednji StS, ampak sej to so vsi. Zgledalo je fin.

 

Sem pa v iskanju podobne droge kot je StS naložil Darkest dungeon, ga 1x sprobal, totalno sfukan ob 11h zvečer. Nič mi ni blo jasno kaj se dogaja, zaprl dol, zbrisal. 

Tako da sem malo razmišljal da bi si na telefon vrgel Dicey dungeons, sam po drugi strani pa bi to pomenilo, da najbrž na vlaku ne bi več spal in bi bil pol doma še bolj tečen kot sem sedaj.

 

Gwent mi je bil pa mega, svoje čase igral praktično samo to, gledal streame (swim in njegovi odfukani decki :worship:). Kdaj pa kdaj še upalim kak stream, pa ne vem kaj se sploh dogaja. Se mi zdi da so dodali cel kup mehanik. To me pol odvrne od igranja.

Povezava do prispevka

@Jake the Mess a mislis tole:

 

 

Meni tudi izgleda fun, je kdo igral?

 

Ko ravno omenjas Dicey Dungeons, zelo zelo priporocam, meni zelo ljub spil.

 

Slay the Spire mi je top spil, ampak so mi iskreno predolgi runi in se ne lotim, tako da nisem dalec prisel. Ma kdo kaksen predlog za podoben spil, ampak da so posamezni runi krajsi?

Povezava do prispevka

Tudi jaz sem nekaj časa igral MP Gwent. Meni je bila ob izidu kraljevska igrica! Sploh mi je bilo všeč, da si dejansko vlekel na začetku 10 ali koliko kart (malo sem že pozabil, nazadnje pomoje igral tam okoli 2017), pa še to si lahko 3 zamenjal, tako da je bil že prvi draw potencialno več kot 1/3 vseh tvojih kart, kar je res zmanjšalo RNG in naredilo zadevo zelo skill-based. Žal pa podobno kot Jake tudi jaz opažam, da mi te igre z rastjo kompleksnosti padajo dol. Zamudil eno ali dve sezoni pa se je pretežko vrnit nazaj noter

 

SP Gwent v Witcherju 3 je kdo igral? Jaz nisem, ampak mi je vedno bilo genialno, da je card game znotraj takega RPG-ja. Ko bom replayal Witcherja (DLC-jev še nisem igral, samo base 3 sem končal), bom  mordal tudi Gwental. A je kaj primerljivo, ali je Gwent v Witcher 3 ful slabši od early standalone Gwenta? 

 

Dicey Dungeons pa mi je bil ful pretežak. Resen respect vsem, ki ste igrico obrnili, jaz sem končal samo rune s prvima dvema likoma :o

Povezava do prispevka

Gwent v W3 je velikobolj simpl (si pa lahko tudi naštimaš kako težko hočeš da je v main meniju). Men osebno je mogoče celo v w3 ljubša verzija, ker nism lih štručko za card games, znajo pa Gwent questi zafukani, če želiš vse zmagat. Sploh tournament v Blood & Wine

Povezava do prispevka

Jaz sem v Witcherju 3 naredil vse Gwent evente, premagal vse nasprotnike in imel ene tri popolnoma OP decke. Potem, ko si priboriš dobre karte, ful lepo steče. Kot minigame mi je bila super zadeva, dovolj različne taktike glede na rase (elfi, ljudje, monsterji), dobre OP bombe, pač zelo fina mini igrica.

 

Ni pa seveda blizu kakemu Magicu, pač kot štiri v vrsto proti šahu :) 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Men sta Slay the Spire in Monster Train (sploh slednji z DLCjem) fantastična, bi ti pa predlagal, da si poglej Wildfrost, ki ga tudi hvalijo (treba je odštet dislike nameskih Chinese botov). Absolutno bo to naslednji deck builder, ki se ga bom lotil (ko se nekako dokopljem do njega :whistle:)

Povezava do prispevka

Še vedno nabijam Marvel Snap, vsak mesec fuknem 10€ za pass in free karto. Za pol urce na dan je ok.

 

Je pa meta shit, card aquisition še bolj, firma ne zna balancat kurca, sploh ne vem zakaj igram v bistvu.

 

Slay the Spire sem pa preobrnil podolgem in počez, by far najboljši card game. 

 

Monster train je tudi ok, pa Dawncaster je aight.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...