Skoči na vsebino

Primera Division


ronaldinho

Priporočeni prispevki

Ma da ne slišim drugo leto spet jokat Mbappeja po failu v CL.:closedeyes: ima da je tiho 3 leta pod okriljem khelaifija sedaj. Sedaj je napol GM.

 

Real naj lovi malo manj razvpite tarče. Za ceno enega Mbappeja dobiš tri vrhunske igralce. Naj raje poišče nove Makeleleje

Povezava do prispevka

 

reder reče pred 7 urami:

Enako je z Ramosom in Neymarjem pa so to precej večja imena od te preplačane želve. 

 

glede na novice iz Pariza (Neymar na izhodnih vratih), me je samo strah, da si stari ne bo našel kakšne nove zanimivejše in marketinško privlačnejše igračke in bo na koncu vlačil tega debila v Madrid...

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Če bi bilo to lani bi še verjel, po breakout sezoni Viniciusa pa ne verjamem. Kak Nkunku bi bil po mojem dober za Real na desni strani.

 

Lucho vpoklical Fatija za Ligo narodov. Upam, da ga ne bo preforsiral, nekaj več minutaže mu bo pa prav prišlo po poškodbi. 

 

Pa Januzaj naj bi bil plan B, če ne dobimo Raphinhe. :D 

 

 

 

 

 

Bayern naj bi pa bil blizu Kalajdžića, hočejo tudi Maneja, ampak pogajanja glede slednjega bodo seveda šele po finalu CL. 

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

 

 

Čez kakšen dan pa izjava kako so Busi, Pique in Alba najboljši na svetu in zelo pomembni zaradi izkušenj in vodenja. 

 

No saj je cel intervju precej depresiven. Očitno tudi z prodajo BLM Tebas ne bo dovolil normalnega poslovanja kluba, Gavijevo podaljšanje se je zakompliciralo, za Dembeleja se itak že ve da je praktično konec, Roberto ostaja, Lewa je daleč od sigurnega kar IMO pomeni prihod Morate, prodaja De Jonga še vedno na mizi, še vedno se slepi z Superligo...

 

 

 

 

 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

Ter Stegen (30), Azpi (33), Araujo (23), Christensen (26), Alba (33); Busquets (34), FDJ (25), Pedri (19), Raphinha (25), Lewa (34), Ansu (19)

 

(starosti na začetku naslednje sezone) 

 

30+ veterani

24-28 igralci, ki naj bi bili blizu ali v svojih najboljših letih

U23 

 

In še klop:

 

Inaki Pena (23); Alves (39), Pique (35), Garcia (21), M. Alonso (31);  Roberto (30), Kessie (25), Gavi (18); Ferran (22), Auba (33), Memphis (28)

 

Če gledamo starostno strukturo predvidene ekipe za naslednjo sezono (seveda bo treba večino igralcev še podpisati*) bi z izjemo obrambe, predvsem obeh bočnih položajev imeli precej dobro usklajeno ekipo s tega vidika.

 

* zaenkrat sem vključil 6 novincev. Kessie in Christensen sta že nekaj časa fix in se čaka samo še uradno potrditev, ki bi lahko prišla že ta teden, ko se ekipa vrne iz Avstralije. Potem pa še Azpi, Alonso, Raphinha in Lewa. Slednja dva bosta seveda najtežje dosegljiva. Katalonski cajtungi sicer govorijo o 8-9 novih igralcih, a tu so zraven imo vključeni tudi Pena, ki se vrača s posoje pri Galatasarayu ter Pablo Torre, ki bo rotiral med prvo ekipo in Barco B. Pa Roberto bo seveda tudi like a new signing. 

 

Na LB bi se počutil precej boljše, če bi prišel Gaya (27, BTW, danes ima rojstni dan) namesto Alonsa. Ne le ker je nekaj let mlajši, ampak je tudi boljši igralec. Ne vem, če se dolgoročno računa na Baldeja, a naslednjo sezono ga sigurno čaka posoja ali mogoče prodaja z možnostjo odkupa, da bo redno igral na višjem nivoju od Segunde B in se vidi, če bo kaj iz njega. RB bi izgledal boljše, če bi dobili Mazraouija, ki je včeraj uradno podpisal z Bayernom. Glede Desta so nasprotujoče si informacije, a po mojem se ga bo probalo prodati, zato ga nisem omenil. Alves naj bi podaljšal do decembra, da še oddela SP, potem se bo pa videlo. Mogoče se bi januarja dalo poceni dobiti kakšnega RB na iztekajoči pogodbi. Mukiele (Leipzig), Celik (Lille) in predvsem Atal (Nica) so vsi zanimivi, ampak bodo verjetno prej podaljšali s svojimi klubi ali pa prodani drugam. Vsi so tudi stari okrog 24-26 let. Je pa poznavajoč Xavijevo obsedenost s španskimi igralci bolj verjetno, da bi ga pritegnil kak Zaldua iz Sociedada. Omenja se tudi možnost nakupa Trilli-ja, 19-letnega RB Deportiva, ki naj bi bil eden najboljših španskih talentov na tej poziciji. Ima klavzulo 5m in bi najprej igral za Barco B. 

 

Na sredini se bo verjetno poslalo Nica na posojo, če bo FDJ ostal. Kaj se bo zgodilo s slednjim je seveda največja neznanka. Sicer se omenja, da bi se ob njegovi prodaji pripeljalo Zubimendija (60m klavzula; dober igralec za La Liga nivo, za kaj več pa imo ne, absolutno pa ni vreden toliko, za 25-30m bi ga še sprejel) ali Nevesa (tukaj bi Mendes lahko morda kaj zrihtal), ki bi bila "konkurenca" nenadomestljivemu naslednjo sezono (ja, seveda) in ga dolgoročno nadomestila, ampak itak ne bo nič iz tega.  

 

Vključil sem tudi Memphisa, a če prideta tako Lewa kot Raphinha se bo po mojem tudi njega prodalo. Verjetno tudi v primeru, da podpiše samo eden od njiju, da se bo dobilo vsaj nekaj denarja od prodaj. Ne vem, kdo bi potem prevzel vlogo 6. napadalca (no, realno je Memphis itak predober za to, ampak vse resne ekipe imajo še boljše igralce na svoji klopi), mogoče bo Trincao ostal, čeprav zaenkrat kaže, da bo šel na posojo v Sporting Lizbono k svojemu bivšemu trenerju Rubenu Amorimu, kar ne bi bila slaba poteza, ker bi redno igral in se potem glede na njegov napredek lahko naslednje leto odloči, ali se mu da še eno šanso ali pa si bo vsaj dvignil ceno, da se ga proda; boljše to kot pa ga letos prodajati pod ceno, še ena možnost je, da bi se ga potencialno vključilo v deal za Pedra Porra. Letos težko, ker ga je Sporting šele odkupil od Cityja, drugo leto pa morda.

 

Druga opcija je Collado, ki je imel kar uspešno posojo pri Granadi, čeprav so izpadli iz lige. Potencialno tudi Pablo Torre, katerega dolgoročna prihodnost je imo na CM, a tam že imamo gužvo, je pa pri Racingu tudi igral LW/RW (podobno kot Pedri pri Las Palmasu). Ni ravno idealen profil za to, kar Xavi želi od wingerjev, ampak nenazadnje je letos tudi že Gavija in celo Nica nekajkrat uporabljal kot fake wingerja. Nato pa še igralci Barce B. Jutgla bo sigurno prodan (in pri 23. letih je za njegovo kariero tudi boljše, kot pa da bolj ali manj presedi celo sezono na klopi), ker je veliko interesa zanj, Abde najbrž prav tako, tako da mogoče Fabio Blanco ali pa Ilias, ki bi lahko rotirala med prvo ekipo ter Barco B. Osebno bi sicer rad videl (če se bo pripeljalo Lewo, ne pa kakšnega mlajšega strikerja), da bi se investiralo še kakšnih 5-10m v mlajšega napadalca, ki bi se lahko leto ali dve brez prevelikega pritiska razvijal v Barci B. Predvsem Urugvaj ima nekaj obetavnih napadalcev, katerih cene niso tako napihnjene kot recimo pri Brazilcih.

 

Ko smo pa že pri slednjih, Deco je klubu predlagal nakup wonderkida Rayana iz Vasco da Game. V Evropo bi lahko prišel šele leta 2024, ko bo dopolnil 18 let. Seveda se pa spremlja trenutno tudi najbolj vroče ime na brazilskem trgu Endricka, ki bo v juliju, ko bo star 16, podpisal prvo profi pogodbo s Palmeirasom in imel baje klavzulo 60m. Tudi on pa mora še najmanj dve leti ostati v Braziliji. No, saj realno gledano bo prej šel v Real. 

 

Povezava do prispevka
K-man reče pred 2 urama:

Kaj je point starca Lewe v Barci?

Za kaj se je pol Aubameyanga vozlo? 

Ne razumem tele politike, kaj postarat celo ekipo? :D

hoče mešanico izkušenj in mladosti, rabijo nekoga, ki je dokazan zmagovalec, Auba je verjetno bil zasilna rešitev

 

glej kako je "starec" Ibra pozitivno vplival na večino ekip

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

SPORT in MD niti ne pišeta kaj dosti o tem, jih spremljam skor vsak dan, zato me zanima od kje ima njegov vir informacije, da bo ZZ kmalu trener PSGja. Pa ne, da se delam norca ali kar koli, ampak res me zanima, ker bi zelo bolelo, če bi do tega res prišlo.

uredilo bitje raul
Povezava do prispevka
raul reče Dne, 27. 5. 2022 at 20:18:

SPORT in MD niti ne pišeta kaj dosti o tem, jih spremljam skor vsak dan, zato me zanima od kje ima njegov vir informacije, da bo ZZ kmalu trener PSGja. Pa ne, da se delam norca ali kar koli, ampak res me zanima, ker bi zelo bolelo, če bi do tega res prišlo.

 

 

 

 

 

To je eden od virov, je pa bilo še nekaj francoskih novinarjev, ki so po podaljšanju Mbappeja pisali, da bo ZZ dobil ponudbo, ki je ne bo mogel zavrniti. Je pa potem dan ali dva za tem Telefoot (mislim da) poročal, da jih je vseeno zavrnil (njegova želja je prevzeti Francijo po SP) in da je prioriteta Camposa "mlad trener, po možnosti francoski" in da Zidane ne spada v to kategorijo. Zdaj se piše o Galtierju, Amorimu, Conceicau in Motti. Fabrizio pravi, da se je Motta razšel s Spezio, me zanima, če to kaj pomeni glede njegovega odhoda v PSG. 

 

Bomo videli, sam še vedno mislim, da šejki ne bodo obupali nad Zidanom in bodo spet probali z njim, če bo naslednji trener failal. Sem tudi že pisal, da je po mojem edini trener, ki lahko te zvezdice spravi v red. Bom pa vesel, če ne bo šel tja seveda.

Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 32 minutami:

Sem tudi že pisal, da je po mojem edini trener, ki lahko te zvezdice spravi v red. Bom pa vesel, če ne bo šel tja seveda.

 

Pa Carlo bi bil idealen ampak on bo raje naprej katastrofalno vodil Madrid, premalo rotiral, forsiral določene igralce. No saj vidimo kako slabo sezono so imeli... :rofl:

 

Sicer bo pa Messi dal danes intervju. Mislim, da bi znali izvedeti kaj novega, saj je IMO Laporta začel preveč provocirat. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka
hawa meyta reče Dne, 26. 5. 2022 at 18:28:

baje se Cannavaro resno pogovarja z Espanolom za zasedbo trenerskega mesta. :D

 

Zgleda so izbrali Diega Martineza, bivšega trenerja Granade. Žal dobra izbira, se mi zdi. Bi pa pričakoval od njega, da bo po letu odmora še malo dlje počakal na kakšno boljšo službo.

 

 

Drugače pa drama v Segundi včeraj. Eibar je dobil gol v 90+ minuti proti gladko zadnjemu Alcorconu (slednji so že prejšnji teden prekrižali načrte Almerii) in zdaj morajo v playoff, čeprav bi jim bila dovolj točka. Tako da je ob Valladolidu, ki je edini dobro opravil svoje delo (3-0 proti Huesci) direktno napredovala še Almeria (remi 2-2 z Leganesom), ki je celo postala prvak Segunde, čeprav so se pošteno trudili zbottlati napredovanje v zadnjih dveh tekmah.

 

Pa zanimivo je bilo tudi v boju za playoff. Oviedo je že proslavljal uvrstitev, potem so pa le ugotovili, da so končali na 7. mestu. :D 

 

 

 

 

Polfinala bosta zanimiva, že v sredo kanarski derbi. Tenerife boljša ekipa skozi večino sezone so pa zdaj izgubili zadnje tri tekme, na drugi strani pa Las Palmas daleč najbolj vroča ekipa in brez poraza zadnjih 11 tekem (9 zmag, 2 remija). V drugem polfinalu pa seveda upam na zmago Girone, a je Eibar favorit, čeprav vprašanje, kako bodo reagirali po tem udarcu včeraj. 

 

 

 FT8-7jdWIAQKhWH?format=jpg&name=large

 

 

 

Povezava do prispevka

Bomo videli, kaj bo iz tega. 

 

Tomorrow, Barça will announce a telematic general assembly in June. Socis will be able to vote on the partial sale of Barça studios, BLM and the club's audiovisual rights. — @sport

 

Barça are in very advanced negotiations for the 49% partial sale of Barça Licensing and Merchandising. The club would get around €320m in total, pending the approval of the socis in June.— @sport

 

Barcelona will manage 'Barça Studios' along with Polkadot. The cryptocurrency company will pay around €60m to create club NFTs and a Metaverse.— @sport

 

Barcelona are yet to decide which audiovisual rights offer they are going to accept. The club have to sign the CVC deal or accept the proposal led by Goldman Sachs. The season's accounts and part of the club's economic viability will depend on this decision.— @sport

 

Tomorrow at 12 pm CET, Barça will announce a general assembly that will take place in June. The club will ask for soci approval to 'activate the economic levers' they've been working on, and be able to sign players in the summer transfer market.— @victor_nahe

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...