Skoči na vsebino

Primera Division


ronaldinho

Priporočeni prispevki

keep-calm-it-ain-t-over-until-the-fat-la

 

 

Kakarotto reče pred 11 urami:

Če pa to prednost zdaj zbotlajo. Če kdo lahko, je to Barca:D


Saj v sezoni 2015/16 smo tudi ravno v tem času zbottlali 10 pik prednosti (najprej remi z Villarrealom in potem v začetku aprila še izgubili tri zaporedne tekme), ampak na koncu vseeno bili prvaki, tako da se to pač ne omenja v kakšnih statistikah. Bi pa moralo biti dovolj veliko opozorilo, da bo treba resno odigrati do konca. Smo pa v situaciji, ko se z izjemo povratne tekme v pokalu lahko osredotoči samo na ligo in če ne bo uspelo relativno mirno pripeljati sezone do konca lahko samo dol zapremo klup. 

 

Povezava do prispevka

Sam glede na to kako špilajo letos in zmagujejo s hudim trpljenjem in borbo, nikakor ne na lahko in z neko dominanco jih lahko ta jebena prednost sedaj dejansko zafuka in pozabijo da se morajo borit ko fuknjeni vsako tekmo za vsako točko. Psihološka pripravljenost bo morala biti na res visokem nivoju, imo.

Povezava do prispevka

Naslou je vas, kaj se sploh obremenjujete. Imo bodo pri Realu use naredili, da zmagajo pokal in CL, v prvenstvu se pa pociva. Bo pa velika kriza ce bo letos 0 lovorik. 

Brez novih wingerjev in backupa v napadu ter backu je brezveze it v novo sezono z nekim upanjem. Ampak mislim, da bo Perez predstaviu galaktika na novem stadionu. 

Povezava do prispevka

Ja, res se večinoma mučimo, po drugi strani pa večina ekip v ligi trenutno pač nima kvalitete, da bi kaj naredili in spacamo skupaj tisti gol, ki je ponavadi dovolj za zmago. 

 

Če bo kaj zaškripalo bomo pač še malo nakazali sodnikom. Zdaj imamo šuške. :D 

 

 

Kvalitetno gledano je to verjetno najslabša La Liga, odkar redno spremljam (pričakujem pa, da bo overall stanje šlo še bolj navzdol v naslednjih letih glede na to, kam vse skupaj vodi Tebas), a čez 15-20 let tega noben ne bo več vedel in bo v zgodovino šlo samo to, kdo bo prvak. Z moralnega vidika bi bila za rebuilding ekipo osvojena liga po štirih letih sigurno velik boost. Tudi prva prava kanta v post-Messi eri. Če bi pa še dodali Copo in pobrali vse domače kante to sezono še toliko boljše.

 

Drugi korak bo pa znova postati konkurenčen v Evropi, kar bi se moralo zgoditi naslednjo sezono. Pa s tem ne mislim, da bomo zmagali, ampak cilj bi moral biti vsaj četrtfinale oz. ob ugodnem žrebu še kaj več. Vsekakor pa dovolj sramotenja in izpadanja v skupinskem delu. Dober znak je, da se že letos proti Unitedu (ki je prav tako v podobni fazi prenove, ampak imajo pač boljšega/bolj izkušenega trenerja in nekoliko daljšo klop, kar je na koncu imo odločilo) nismo sramotili kot praktično vsako leto v tekmah na izpadanje v zadnjih šestih letih. Ekipa je pod Xavijem napredovala na psihološkem in fizičnem področju (pomladitev ekipe je seveda tukaj pomemben dejavnik), je pa še vedno problem nepogrešljivi kapetan, ki se je tudi včeraj "izgubil", takoj ko se je začel igrati nekoliko bolj "gung ho" fuzbal v 2. polčasu. In dokler bo on starter bomo na intenzivnejših tekmah (torej praktično vse v Evropi) pač jebali ježa. Čeprav Xavi dela na tem (in to mu štejem v plus, ker dobri trenerji morajo najti način, kako omejiti slabosti lastne ekipe), da ga čimbolj zaščiti, kar sistem s štirimi vezisti tudi omogoča. A dolgoročno to ni rešitev in če hočemo res narediti korak naprej bo treba najti defenzivnega vezista, ki bo dejansko še imel noge za opravljanje svoje primarne naloge (branjenje in tek).

 

Pa ni to samo dissanje Busija, ki je po vrnitvi s SP oz. spremembi sistema večinoma odigral na zadovoljivem nivoju, ampak realno gledano vsi navijači z izjemo njegovih najbolj zaslepljenih fan boyev že leta vemo, da z njim v postavi v Evropi pač ne bo več uspeha. Ni pa samo to. Treba bo še dodati več kvalitete ekipi, kolikor bo pač možno s finančnimi omejitvami. Predvsem širino klopi, ker sem siguren, da lahko najboljša XI, če so vsi zdravi enakovredno igra proti katerikoli ekipi v Evropi, ampak žal nismo imeli priložnosti tega videti letos. Problem nastane, ko je treba koga zamenjati, smo pa tudi tukaj v zadnjih mesecih pridobili recimo Kessieja, ki zgleda veliko boljše kot na začetku sezone potem ko je končno začel dobivati bolj redno minutažo. Podobno za Raphinho, ki bo lahko spet dober joker s klopi, ko se Dembele vrne. Dolgoročno je pri Brazilcu še vedno vprašanje, ali se ga splača obdržati ali pa prodati nazaj v EPL, dokler njegova cena ne pade preveč.

 

Kot sem pa že večkrat rekel, Barca ni kot Chelsea, ki je lahko 6. v ligi pa zmaga CL, ampak mora biti prvotno in istočasno najboljša ekipa v Španiji in čeprav smo daleč od neke dominantnosti je bila ta predstava včeraj veliko boljša kot pa tista od nekje privlečena in precej srečna zmaga na pokalnem klasiku. Saj bi tudi morebitni remi včeraj moral biti dovolj za končno zmagoslavje v ligi, ampak vsaj meni bi ostal malo grenak priokus, če bi postali prvaki ne da bi dobili vsaj en ligaški derbi (čeprav je seveda jasno, da se liga ponavadi odloča na manjših tekmah). Tako da sem vesel, da nam je na koncu to uspelo. 

 

 

 

Out za reprezentanco potem se pa vrne. Je pa malo zaskrbljujoče, da imata dva igralca (Araujo in Pedri) okrog katerih želimo graditi ekipo konstantne težave s poškodbami. O Dembeleju pa itak ni treba govorit. 

 

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

De Jong tudi poškodovan in ne bo igral za Oranje. Pametno, naj še kakšno tako "poškodbo" najdejo, da ne bodo igrali teh brezveznih reprezentančnih.

 

 

 

FrqsrTZXsAIQJSk?format=jpg&name=small

 

 

 

Frqs0EEXwAYaFWX?format=jpg&name=small

 

:P 

 

 

Če bi vse tekme proti Realu igrali bi bil Roberto eden najboljših igralcev na svetu. :D 

 

 

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Romero pravi, da imamo dogovor z Inigom Martinezom in da je njegova žena zjutraj že iskala hišo v Barceloni. :D 

 

 

Sevilla in Elche (spet) menjala trenerje.

 

Mendi mi je bil vedno dober trener in ima tudi izkušnje v boju za obstanek, kar jim bo letos prav prišlo.

 

 

Sampaoli izgubil službo, njegov bivši pomočnik jo je dobil.

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Ja, boljše, da še kakšnega Brazilčka pripelje don Floro. :D 

 

Drugače ne vem, koliko si ga spremljal, ampak po mojem bi bil top nakup za Real oz. kdorkoli ga bo že kupil. 

 

Christensen out en mesec, torej brez njega, Pedrija in Dembeleja na povratnem El Clasicu. Upam, da bodo vsaj Arauja pripravili, drugače bo comeback Reala. 

 

Povezava do prispevka

A ni on vezist? Kaj bo delau pri Realu, saj imamo Cebalosa, ki igra karte na klopi z Hazardom. Sploh pa, ce je Jude prioriteta. Real naj bi mu ponudiu 10M place, pocasi se bo moral odlociti za en klub. 

 

Tuchel je biu med glavnimi kandidati v primeru odhoda Ancelotija. Omenja se se Raula in Xabija, bomo videli a bo med kandidati tudi Nagelsman, katerega se je povezovala 5 let nazaj, ampak naj bi  jih takrat zavrniu zaradi pomanjkanja izkusenj. 

Ce pa klub pripelje Contea ali Pocetina, pa ne pogledam ene tekme Reala vec. Seveda se mora omenjat tudi ZZ, ampak mocno dvomim, da bo se v tretje trener. Mogoce pa pride Muri :D

 

23.12. Naj bi bila uradna otvoriteu novega Bernabea. 

 

Je pa ponovno nekaj napisanega na racun Haalanda, leta 2024 naj bi se mu odprla klavzula in bi ga lahko real pripeljau. 

Povezava do prispevka

Jaz upam, da Kroosu ne podaljšajo. Sej občasno še zna dati od sebe world class predstavo, ampak vidi se, da je z glavo že napol v penziji. Podaljšajo naj pogodbo Ceballosu in pripeljejo Veigo. Bodo pa bebci itak cel proračun za okrepitve zapravili za Bellinghama, ki imo ni vreden več kot 70, kaj šele 150 mio € kot se omenja :lol:. Modriču bi podaljšal še za eno sezono, njegovo izkušnje znajo priti prav. Torej sredina Modrič, Valverde, Caballos, Camaving, Tchouameni in Veiga.

 

Daleč najbolj problematična je desna stran. Carvajal na žalost fizično ne zmore več, ni mu kaj zamerit tip je vedno dal 100% od sebe. Desno krilo je pa sploh luknja 1a, ampak če se pripelje kakšnega top desnega bočnega se to da malo skompenzirati. Drug problem je Benzema. Že poleti sem govoril da so bebci, ker računajo na to da bo pri teh letih ponovil lansko sezono in itak je ne bo. Trenutno je samo senca lanske verzije in dvomim, da bo naslednjo sezono kaj boljši. Problem je ker ni neke prave izbire, edino Oshimen mogoče, ampak raje ne pomislim koliko bo Napoli želel zanj. 

 

Naj bi se pa fix vrnil Brahim Diaz, plus Fran Garcia za mesto levega bočnega. Bo pa veliko odvisno od morebitnega novega trenerja. Imam slab filing da bo to znova ZZ (imo obupna izbira za trenutni kader) ali Pochettino :wacko:. Meni najbolj všečna opcija je Xabi Alonso. 

 

 

Povezava do prispevka

Sem tudi sam že večkrat mislil omenit, da bi moral dati Real šanso Alonsu. Če ne oni pa Liverpool, če Kloppo gre.

 

 

also, Pique je res odlično speljal to svojo ligo, 90k+ gledalcev je bilo včeraj na Nou Campu na Final Four in okrog 2 milijona folka naj bi spremljalo po TV. Pa Barca je tudi zaslužila okrog 2,5m z organizacijo tega finala.

 

 

Povezava do prispevka

Naj mi nekdo razloži zakaj taki hype okoli Alonsa. Zakaj bi ga moral Real ali Liverpool vzet (ob slovesu Kloppa). Meni v Bundesligi ne deluje nič posebnega. Ekipe, ki imajo manjši ali precej manjši proračun delajo kar boljše rezultate v ligi. 

Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 17 urami:

Naj mi nekdo razloži zakaj taki hype okoli Alonsa. Zakaj bi ga moral Real ali Liverpool vzet (ob slovesu Kloppa). Meni v Bundesligi ne deluje nič posebnega. Ekipe, ki imajo manjši ali precej manjši proračun delajo kar boljše rezultate v ligi. 

 

Ne moreš pričakovati, da bi Real šel npr. po trenerja Union Berlina ali Freiburga.

 

Se tudi ne bi čisto strinjal, da ni nič posebnega. Je kar lepo dvignil lekarnarje (ki so katastrofalno začeli sezono), odkar jih je prevzel. Nekaj časa je rabil, da je vzpostavil svoj sistem potem so se pa rezultati popravili in tudi igrajo kar lepo, kolikor sem jih gledal. Sploh zdaj, ko se je Wirtz vrnil. Zna tudi delati z mladimi in seveda odlično pozna razmere v Realu še iz svojih igralskih časov.

 

No, saj kot navijač Barce si ne želim, da bi šel v Real, ker mislim, da bi bil zelo dober trener tam, ampak če bi bil na mestu Pereza bi mu dal šanso.

Povezava do prispevka

Xabi definitivno ima nek tak chill kulerski vibe kot ZZ, Carlo in to v Realu pali bolj kot kak taktični genij. Tudi kot igralec se mi je zdel zelo pameten,  igral je pod mnogimi top trenerji. Seveda so to postranske stvari in ne pomeni, da bo dober trener ampak povezava je jasna. Ne vem pa zakaj ne bi podaljšali Carlu razen če on hoče oditi, IMO dela zelo solidno. Lani dvojček, letos verjetno spet LP (pa mogoče še liga za zeleno mizo :P), na trgu pa itak ni nekih top trenerjev, ki bi bili boljši od njega. 

 

Tudi Pochettino ne bi bil slaba izbira, ne sme se ga soditi zaradi QSG kjer je nemogoče biti uspešen trener tako, da upam na Raula ali še bolje Gutija. :lol:

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

 

 

Težek idiot ta foter. Namesto, da bi bili raje tiho glede na to, da Ansu še veliko preveč igra glede na to, da na igrišču izgleda kot da ima 40 let. Če se Fati hitro ne ogradi od teh idiotizmov, bo težko ostal v Barci čez poletje. Nekaj se omenja Sevilla in bi ga tja dal na posojo če se spravi v glavi k sebi ampak vedno bolj kaže, da gre znova za neprofesionalnega mulca z kreteni okoli sebe. Škoda, vedno se mi je zdel simpatičen ampak igre, odnos na igrišču in predvsem te izjave slabo kažejo za njegovo kariero. Pa upam, da je tudi 10ko potrebno sprostiti. :D

 

Omenja se Eric Garcia na zadnjem veznem kar zelo pozdravljam. Že dolgo govorim, da je ta pozicija veliko bolj primerna zanj kot CB. Upam, da res dobi vsaj šanso. 

 

Aja pa baje je vse dogovorjeno z Inigom Martinzom. Nočem baskovskega Figa v klubu tudi če je športno gledano ok pridobitev.

Povezava do prispevka

Saj menda mu je Ansu že odgovoril, da nima prav, ko mu je predlagal naj gre iz kluba. Pač neumne izjave, ki pa po mojem ne bodo imele nekega vpliva, ker je Ansu dovolj star, da se odloča sam zase in za agenta ima tudi Mendesa, ki upošteva želje svojih igralcev. Itak je pa logično in njegova služba, da malo povpraša naokrog zainteresirane klube v primeru, da se Barca odloči za prodajo. 

 

Jaz bi mu dal še naslednjo sezono, letos je itak bil glavni cilj, da ostane zdrav, kar mu je zaenkrat uspelo z izjemo ene lažje poškodbe. Po praktično dveh letih neigranja pač rabiš čas, da spet najdeš pravi občutek za igro in formo. 

 

Edini razlog, da bi se lahko odločili za prodajo je, da mu je Laporta pač dal previsoko plačo in jim je zdaj že žal. Ne vem, koliko je FM zanesljiv v tem pogledu, ampak menda mu plača vsako leto naraste za 25%. V mojem save-u je imel v letu 2027 že 30m bruto, potem sem mislil, da bi mu podaljšal, če bi sprejel nižjo plačo pa je hotel 40m :lol: in ko sem mu rekel, da ima previsoke zahteve je rekel, da si to zasluži.

 

Tako da v RL mi je mulc še vedno kul, v FM me je pa razjezil in sem ga na koncu na zadnji dan prestopnega roka (ker sem imel probleme z registracijo, čeprav imamo 400m na računu in skoraj nobenega dolga več; Tebasov duh me preganja tudi v FM :D) poslal na posojo v Dortmund, čeprav mu še vedno krijem 90% plače, smo pa dobili nekaj za loan fee. Upam, da se bo spametoval in drugo leto podpisal za neko pametno plačo, drugače pač naj gre zastonj kamor hoče. Na koncu bo itak nekje podpisal za 3x manjšo plačo, običajno je tako. 

 

Škoda, da ni možnosti, da bi mu povedal, kako sta Araujo in Gavi lepo sprejela podaljšanje za okrog 12m, čeprav sta oba starterja, Ansu pa je bil samo v rotaciji s Schjelderupom. Kimmich (podpisal kot FA) in Bellingham (vrgel 130m zanj :D) sta tudi "samo" na okrog 20-22m kot star playerja, mulc pa hoče 40m. Malo morgen. :lol: 

 

Kounde je tudi problematičen, ker ni hotel podaljšat in se mu izteče pogodba pa njegova plača je tudi okrog 23m (ima iste klavzule kot Ansu, upam, da jih ni Laporta res vsem igralcem vključil, ker potem ni nič boljši od Bartomeuja) in sem ga ponujal okrog, ker sem pripeljal nekaj mlajših CB (in Arnau Casasa imam za kvoto homegrown igralcev pa dejansko tudi kar dobro igra kot backup Arauju, čeprav dolgoročno ga ne bom obdržal) in ni več nepogrešljiv. Itak je boljše igral na RB, ampak tam zdaj večinoma uporabljam Kimmicha (na sredini pa FDJ-Gavi-Bellingham) plus imam še turškega wonderkida ter Singa (igralec Torina v RL, če se ne motim).


Nasploh hejtam ta nov feature v igri "considering options at the end of contract", ki jih vedno več igralcev izkorišča in jih je potem skoraj nemogoče predčasno prodati, ko pride to tega. Naj se jebeta Mbappe in Dembele, ker sta onadva verjetno glavni razlog, da so to vključili. :D 

 

ok, konec FM ranta :D 

 

 

A ti bi rad Messija nazaj, če bi bili finančno tega sposobni? (itak ne bomo, tako da je to verjetno nerelevantno vprašanje)

 

Po mojem je boljše, da preteklost ostane v preteklosti, zdaj se pa osredotočimo na prihodnost. Xavi je ravno zgradil neko ogrodje ekipe in sistem igre, ali je pametno zdaj to spet rušiti za eno sezono Messija? Kje točno bi sploh igral v trenutnem sistemu? Po mojem bi bilo pač nevarno iti nazaj v te vode, ker mora preostanek ekipe že garati za nepokretnega Buskeca, zdaj bi morali še za Messija. Plus imeti dva veterana v napadu, potem ko smo videli, da je to že bilo problematično z Messijem in Suarezom. Res da je Lewa v precej boljšem fizičnem stanju kot je bil Urugvajec na koncu, ampak vseeno. In (ne nepomemben dejavnik) vrnitev Messija bi tudi pomenila zanesljiv obstanek nepogrešljivega kapetana. Pa imo bi bilo tudi malo bedno, če bi se vrnil in odigral zadnjo sezono na Montjuicu. Naj gresta z Busijem lepo uživat v MLS, potem se pa naj vrne za poslovilno tekmo na prenovljenem Nou Campu.

 

Inigo se mi zdi nepotreben podpis, ampak letos se bo pač osredotočalo predvsem na poceni free agente, ki bodo pripravljeni podpisati kratkoročne pogodbe. Trajanja pogodbe so trenutno verjetno večji problem kot pa sama višina le-teh, ker hoče Tebas dokaze, da se bo lahko registriralo igralce za celotno trajanje njihovih pogodb, ne samo naslednjo sezono. In čeprav naj bi se stanje do 2024 izboljšalo mu je zdaj to verjetno težko dokazat. 

 

 

aja, ob 14h naj bi junta imela pomemben sestanek. Bomo videli tekom dneva, kaj se bodo zmenili.  

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...